Українська економика: монополісти, Кабмін і тарифи

Тема у розділі 'Економіка, бізнес і фінанси', створена користувачем Silver bullet, 14 гру 2018.

  1. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Скільки років країна має незалежність, але досі має стійке лоббі, яке не дає нарощувати видобуток свого газу, запаси якого такі, що зможемо навіть експортувати на південь і на захід. Це щоб брали російський - чи на кордоні з Рашею, чи на кордоні зі Словакією - ті ж яйця, тільки в профіль.

    Я вже втрачаю надію, що проблему з газом взагалі можна вирішити. Вже така патріотична антиросійська влада, чому нема сприяння нарощуванню свого видобування?
    Якщо раніше боялися Рашу - та її всі на пострадянському просторі боялися (пам'ятаєте страшні аварії на газогонах в Туркменістані, після яких туркменбаші, зрозумівши з ким має справу, законтрактував увесь свій газ Раші) , то зараз вже все в нас здійснилося, чого боятися?
    Чого Гіркін з'явився не де не будь, а в Слав'янську? То в Донецьк він побіг, бо не дочекався там російської армії.
    А що Росія зробила з Азербайджаном і Армєнією? Спочатку спланувала провокації з перевдяганнями та масовими вбивствами, потім довела таки між об'єктами справу до справжньої війни - і на обидві сторони постачала зброю.
    І це пекло через конкуруючий газогон в Європу.
    Воює в Сирії теж через нафту та катарський газ.
    В Чорному морі біля Криму теж є інтерес...
     
  2. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Ви це серйозно - у нас патріотична антиросійська влада? о_О

    @Silver bullet, дивіться
    - патріотична антиросійська бере і влада кричить про відмовлення від рос. газу. Виглядає вона дуже патріотичною і антиросійською. А на ділі? Дивіться ролик вище.

    - купа крику і реклами про розрив Договору про любов і дружбу з рашкою. Виглядає вона дуже патріотичною і антиросійською. А на ділі? Заключаються договори про ТВЕЛи до якогось там року, а сам Договір про любов і дружбу з рашкою будуть /може/ розривати аж в лютому наступного року.

    - в країні вводиться воєнний стан, а ключові галузі в енергетиці, в газі, в нафті прямо чи через підставні прокладки належать російським і проросійським фірмам

    ...
     
  3. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Отож і питання. Була б ригівська, тоді б питань не було. Ігорю, це страшне.

    І ще порохоботи носяться з президентом, безвізом і томосом. Перейменувати церкву московську указом запросто.
    А олігархи-монополісти, виявляється, не мають приналежності - аби б ділилися. Коболєв якось видав, що облгази - це фірми Роги та Копита без статутного капіталу, бо в них тільки власність на ті облгази, столи та стільці і компи, і що з них візьмеш. Газогони ж державні. От нащо тоді прокладка-Фірташ заробляє в Україні? Йому Янукович майже всі облгази передав.Зараз Фірташ живе в Європі і качає гроші за транспортування газу по Україні споживачам.
    Чому це не можна змінити? Де парламент, де уряд?
     
  4. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Я на початку теми запостив ролик про Яценюка - там вся відповідь.
     
  5. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Цікавий коментар одного бізнесмена прочитала, дуже цікаво, як на мене. Стаття про стан російської економики, а коментарі - про нас)
    Статтю навіть можна не читати, а читати ті кілька коментарів - їх 5.
    Болтаемся около нуля, с перспективами снижения
     
  6. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Елла Лібанова, перша за всю історію жінка-академик по відділенню "економіка" в Дзеркалі тижня
    Элла Либанова. Страна глухих.

    Велике цікаве інтерв'ю.
    А ось те, про що ми тут товчемо порохоботам:

    — Потому что неравенство — основная причина нашего стояния на месте. Неравенство не обоснованное, чрезмерное, которое не опирается на труд. Предположим, я понимаю, как Билл Гейтс заработал свое состояние. Однако про то, каким путем заработали свои состояния ряд наших миллиардеров, мне даже говорить неудобно. Я понимаю, как это произошло и благодаря чему. И вот рядом с ними живут люди, которые бедны. И не потому, что они плохо работают, а потому что люди, находящиеся у власти, не хотят заплатить им заработанное.

    Я вспоминаю на этот счет выступление одного работодателя 20-летней давности. Перед огромным залом он долго рассказывал о том, как хочет, чтобы его работники ездили на "мерседесах", как хочет платить им высокие зарплаты, но не имеет такой возможности. В это время, сидя в президиуме, я наблюдала за красивыми движениями то его руки в часах ценой в пять зарплат топ-менеджеров, то ноги — в не менее красноречивых туфлях. Такого количества дорогих автомобилей, как в Киеве, я не видела нигде в мире. Ни в Штатах, ни в Европе не кичатся своими доходами. То есть мало того, что накрали, так они еще и выставляют это. Конечно, людей это не удовлетворяет. Но я абсолютно убеждена, что мы должны бороться не за то, чтоб у них забрать, а за то, чтобы не дать красть дальше. Это разные вещи. Потому что если мы у них сегодня заберем и поделим на всех, то завтра появятся другие, которые тоже начнут красть. И мы пойдем по второму кругу этой спирали.
     
  7. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member


    — На какой круг спирали мы зашли, выстраивая у нас, по вашим же словам, экономическую модель с дешевой рабочей силой, свойственной странам третьего мира?

    — Ну здесь мы, похоже, курсируем где-то в зоне Бермудского треугольника. Главное — не стать в итоге кораблем-призраком, который недавно выплыл из столетнего небытия. Разоренный, ржавый и без команды.

    — Точнее, нас в эту гиблую зону намеренно привели.


    — Да, это выбор нашей экономической элиты. Той самой, которая сначала разокрала советскую собственность, а потом навязала стране выгодную ей модель экономики. Я очень грубо сейчас сказала. Но приватизация, которая прошла в России и у нас, когда за бесценок по ваучерам по карманам разошлись тысячи больших и малых предприятий, была очень большой ошибкой. Не все так считают. Некоторые утверждают, что именно благодаря этому удалось создать собственника. Я так не считаю. По моему мнению, нужно было идти путем Восточной Германии. Где продавали, условно, за две марки, но под определенные обязательства, которые касались модернизации оборудования, разнообразия ассортимента и прочего. То есть продавали не собственность, а, скорее, возможность на этой собственности зарабатывать.

    Возвращаясь к нашим рычагам, способным перевести экономику на новые рельсы, скажу, что четвертым из них можно считать критичную необходимость повысить заработную плату в бюджетной сфере. Причем существенно. Сегодня предложение по зарплатам врача и медицинской сестры в Украине в 10 раз (!) меньше, чем в той же Польше. Ну скажите мне, пожалуйста, кто ж здесь останется? Что мы вообще делаем?

    И не надо мне рассказывать, что нет денег! Если есть возможность платить топ-менеджменту госпредприятий столько, сколько мы платим, то значит деньги найти можно. Хотя бы ограничив зарплату этого самого топ-менеджмента. Как по прямым выплатам, так и по опосредованным. Мы же прекрасно знаем, что есть возможность заплатить не прямо, а в виде бонуса, премии или надбавки.

    — В реформе госуправления и госслужбы изменение процентного соотношения в сторону фиксированного оклада было одной из ключевых норм. Увы, учесть реально этот нюанс, видимо, оставили потомкам. А самим же надо как-то жить… И пусть ко всем чертям валится эта "надежная", как ее представили Европе, стена.

    — Здесь должен быть жесткий контроль. Причем как со стороны государства, если это госпредприятия, так и со стороны Антимонопольного комитета, если это монополисты. Потому что последние все равно собирают деньги с населения. Что мы прекрасно все понимаем.

    Необходимо вообще изменить систему стоимости публичных услуг. Всех без исключения. Это и тарифы на ЖКХ, медицинские и образовательные услуги. Если это платная услуга, то ее стоимость должна быть понятной. Не столько простому человеку (ибо разобраться в методике расчета цен непросто), но независимому специалисту, эксперту — обязательно.

    Причем должен быть понятен механизм оплаты этих услуг. Какую-то часть платит бюджет — государственный или местный. Какую-то — страховой фонд. И какую-то часть оплачивает население. Но все это должно быть четко и прозрачно.

    Вообще мне кажется, что основной проблемой нашего государственного управления является то, что у нас не выписаны процедуры. Это лишило бы чиновника возможности принимать решения и обязало выполнять инструкцию. Все. Никаких вариантов. Я вообще против каких-либо вариантов в госуправлении. В частном секторе — да. Там, где есть риск, где стартапы и прочее.
     
  8. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    Елла Лібанова завжди пише дуже цікаво :good:
    шкода, що іноземною мовою :sad:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Войціцька: «Гарант корупції йде, але його корупційний спадок «Роттердам+» залишається»

    Депутат «Самопомочі» Вікторія Войціцька закликає парламент і спікера парламенту сприяти якомога швидшому розгляду законопроекту 8626 про внесення змін до Податкового кодексу щодо здешевлення електроенергії.

    «Люди мають платити справедливі тарифи, а не збагачувати олігархів за рахунок власного збідніння», – наголошує Войціцька.

    Законопроект 8626 було зареєстровано ще восени минулого року. Документ має усунути корупційну схему «Роттердам+» і призведе до зниження ціни на електроенергію на 15%. Але дуже дивним чином ані друзі П. Порошенка, ані Ніна Южаніна не виносять цей законопроект на комітет.

    Представниця «Самопомочі» обурюється: «Увесь цей час ми платимо понад мільярд гривень щомісяця корупційної ренти олігарху Ринату Ахметову».

    Войціцька наголошує: «Люди висловили вотум недовіри гаранту корупції і позбавили його президентства. Але його корупційний спадок все ще залишається, в тому числі і славнозвісна формула «Роттердам+». Час змінити і це».

    (с)
     
  10. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Звісно, чому не вносять. Як Порошенко придбав енергопакет, так і Роттрердам+ з'явився. Но нічого, далі буде.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Думаючим для роздумів

    Видобуток власного газу в Україні

    Рік Газ, млрд. м³
    2010 - 19,100▼
    2011 - 20,100▲
    2012 - 20,180▲
    2013 - 21,500▲
    2014* - 20,500▼
    2015* - 19,900▼
    2016* - 20,100▲
    2017* - 20,500▲
    2018* - 21,000▲

    - Кому вигідно, щоб Україна не видобувала власного газу?
    - Хто володіє основними активами газовидобування в Україні?
    - Чому Україна так мляво збільшує видобуток власного газу?

    Газова промисловість України — Вікіпедія

    ДУМАЙ!
     
  12. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

  13. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Шість кроків до енергетичної незалежності України / Український інститут майбутнього
    Що важливо додати до цього немаленького матеріалу.
    Саме на енергетиці зросло багатство наших головних олігархів.
    АЛЕ! Є і ще один найважливіший факт- мільярди доларів, вкрадених на енергетиці, осіли не тільки в кишенях олігархів: Фірташа, Ахметова, Григоришина, братів Суркісів, Тимошенко (під час перебування її в бізнесі), Курченко. Порівняна кількість грошей осіла в кишенях політиків і перш за все в кишенях перших осіб: Кучми, Лазаренка, Медведчука, Ющенка, Тимошенко (прем'єра), Януковича, Бойка, Порошенко.

    Саме тому, що енергетика виявилася головним бізнесом президентів і прем'єрів, саме тому вона у нас розвалилася. Тому що красти на імпорті енергопродуктів та продажу населенню виявилося надзвичайно вигідним для влади. При повному схваленні і мовчанні населення.
    І мова документа про те, що це можна припинити. Але тільки з появою влади,
    ЯКА НЕ БУДЕ ЗАРОБЛЯТИ НА ЕНЕРГЕТИЦІ.
    Ось тому владу слід було неодмінно змінити.
    Не факт, що нові будуть виконувати цю програму. Але вступив в частку з Медведчуком на постачання газу і ДТ,а з Ахметовим на теплової генерації, Порошенко - гарантовано не став би цього виконувати - ОН НА ЦЬОМУ РОБИВ БІЗНЕС.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  14. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Коли починають нити про великі досягнення в економиці Порошенко, і що Зеленський прийшов на все готове, згадується тільки те, що зробили Порох з Гонтаревою, посадивши гривню в 3,4 рази, - це "велике досягнення", яке ми досі відчуваємо по зменшенню в таку же кількість разів реальних доходів простих громадян і відповідно зменшенню їх рівня життя... [​IMG]
    Оце "досягнення" й треба розгрібати тим, хто зараз прийшов до влади. Оце "готове".
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)