Україна-США

Тема у розділі 'Політика і політики', створена користувачем Mykhaylo Khomchyn, 10 лип 2022.

  1. Новина зі США. Вівторок, 27 вересня. 13:00 EDT. Державний секретар Тоні Блінкен щойно на прес-конференції:

    «Україна має абсолютне право захищати себе на всій своїй території, включно з тим, щоб повернути територію, яка була тим чи іншим чином незаконно захоплена Росією».
    «США ніколи не визнають чотири регіони, які Володимир путін може анексувати після фіктивних референдумів, що проводяться в цих регіонах».
    «Оскільки немає взагалі ніяких змін для нас, або для українців щодо цих територій, які росіяни намагаються анексувати. Українці продовжуватимуть робити те, що їм потрібно зробити, щоб повернути територію яка була взята в них. Ми будемо продовжувати підтримувати їх в їхніх зусиллях».
     
  2. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    За допомоги HIMARS ЗСУ можуть атакувати більшість цілей, у тому числі в Криму, - Пентагон

    Помічник міністра оборони США у справах Росії, України та Євразії Лора Купер нагадала, що Крим є українською територією.

    "Згідно з нашими оцінками, за допомогою наявних у них систем GMLRS на HIMARS, додаткову кількість яких ми надамо в новому пакеті військової допомоги, вони можуть досягти більшості цілей на полі бою. Вони можуть досягти більшості цілей, у тому числі в Криму", - заявила вона.

    У Пентагоні також заявили, що Сполучені Штати вважають за доцільніше передачу Україні радянських, а не західних танків.

    ‼️ Крім того, адміністрація США поки що не бачить необхідності в постачанні Україні озброєнь за ленд-лізом, заявила Купер. Вона уточнила, що поки що Вашингтон зосереджений на виділенні озброєння повноваженнями президента. Під час відправлення Україні озброєнь безпосередньо з американських складів не потрібні "виплати компенсації за пошкоджену техніку".

    За її словами, минулого тижня заступник міністра оборони США обговорював із представниками міністерств оборони країн-союзниць способи підтримки військової промисловості саме у розрізі допомоги Україні.

    Підтримати| Telegram| Facebook | Twitter
     
  3. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    У США радять Україні визволити південні території до настання зими

    Американські офіційні особи та законодавці попередили, що Україна зіткнеться з критичною битвою за повернення території на півдні країни до настання зими, якщо вона хоче позбавити Росію шансу зміцнити свій контроль над регіоном.

    "Бойовий сезон добігає кінця. Українці взяли верх і повинні продовжувати використовувати свою перевагу", - сказав Кріс Мерфі, демократ із комітету Сенату із закордонних справ.

    У той час як Україна досягла успіху у своєму блискавичному контрнаступі в Харківській області та несподіваному витісненні російських сил з Лиману Донецької області, західні союзники вважають визволення Херсону вирішальним випробуванням.

    "Якщо ви контролюєте Херсон, ви точно можете перешкодити росіянам піти на Одесу, я думаю, що ми всі віримо, що росіяни дійсно цього хочуть", - сказав високопоставлений військовий чиновник США.

    Офіційні особи заявили, що українським військам необхідно терміново відвоювати південь до зими, оскільки ґрунт у регіоні не промерзав протягом останніх трьох років, а це означає, що незабаром місцевість стане надзвичайно багнистою. І це, за словами чиновників і аналітиків, дає перевагу тим, хто захищається.

    Цензор.НЕТ

    Підтримати| Telegram| Facebook | Twitter
     
  4. Твіти Ілона Маска, спрямовані на суттєву корекцію ймовірного сценарію фіналізації війни РФ в Україні у свідомості величезної кількості громадян західного світу шляхом унормування в суспільній думці нарративу про необхідність поступок з боку України для уникнення ядерної війни, - це, безумовно, максимально ефективний інструмент політтехнологічного mass market. До запуску "зброї масового ураження" в комунікаційний процес щодо примушення України до переговорів на прийнятних для путіна умовах Москва та її партнери в США вели більш кастомізовану гру, спрямовану на адміністрацію Байдена. От лише один фрагмент. 27 вересня соціологічна компанії Data for Progress видала реліз про проведене на замовлення Інституту відповідального державного управління Квінсі, згідно з яким більше половини "вірогідних американських виборців" підтримують ідею завершення війни РФ в Україні шляхом переговорів (де провідна роль має належати США) та не виключають певних компромісів з боку України заради термінового завершення війни. Ймовірно, кордони т.зв. "брудного компромісу", який обговорюється певними колами американського уряду, якимось дивним чином зафіксовані у Твітері Маска ...

    Що ми знаємо про виконавця дослідження Data for Progress? (1) Це реально крута, технологічна, репутаційно приваблива соціологічна та лобістська компанія, точність прогнозів якої визнає нетворк найвпливовіших медіа США. Отже, топ-медіа люблять Data for Progress. Симпатизує компанії і адміністрація Байдена, що регулярно цитує результати опитування та аналізу Data for Progress. (2) Навіть англомовна wiki називає Data for progress лівацькою лобістською компанією, яка працює із прогресивістами (ліваками) в Демократичній партії США. Як і має бути в лівацький компанії, дослідницька адженда Data for Progressконцентрується на екології та внутрішніх проблемах США (зростання бідності та інших диспропорцій). (3) 27 вересня Data for Progress, буквально напередодні голосування в Конгресі питання про схвалення нової допомоги Україні обсягом $12 млрд, публікує реліз замовника - Інституту Квінсі - вже згаданого дослідження, де пріоритезовані внутрішні американські проблеми і яке сигналізує про втому більшості виборців від війни РФ в Україні. Нагадаємо, що вибори до Конгресу мають відбутися 8 листопада 2022 р.

    Що ми знаємо, про замовника - Quincy Institute for Responsible Statecraft (Інститут Квінсі)? (1) Презентаційний реліз дослідження підготувала директорка із зовнішніх зв'язків цього Інституту Джессіка Розенблюм, яка напише наступне : "Нарешті після очікуваного успішного українського контрнаступу під Харковом опитування показують, що американці хочуть швидкого завершення цієї війни". (2) Інститут розпочав свою роботу у 2019 р. Названий на честь президента США Джона Квінсі Адамса, 6-го президента США, посла США в росії. (3) Місія Інституту - виступати за стриману (не інтервенціоністську) зовнішню політику США. (4). Політичні донори створення інституту Джордж Сорос та Чарльз Кох. Кох традиційно фінансує політичні проекти республіканців, Forbes у березні 2021 р. вважав, що Кох є 18-тою найбагатшою людиною світу. (5) Цікавою фігурою є президент Інститутуту полковник Ендрю (Андрій) Басевич, почесний професор міжнародних відносин та історії Бостонського університету, переконаний опонент прагнення США глобального лідерства (особливо через мілітаризацію політики), симпатик концептів "Америка понад усе" та "меркантильного американського націоналізму", публічний критик війни США в Іраку. Загугліть, якщо цікаво. Басевич - один з небагатьох американських науковців, тексти яких для медіа США сьогодні цитують медіа РФ та РБ, а на його статті та монографії посилаються ідеологи сучасного російського імперіалізму Караганов, Кортунов, Лук'янов, які перебувають в переліку осіб, складеному НАЗК, що потребують накладання персональних санкцій...

    Отже, як кажуть, оцініть "красу гри" - Інститут Квінсі, що традиційно "топить" за консерваторів, наймає для дослідження орієнтований на демократів лівацький аналітично-соціологічно-лобістський центр Data for Progress, який люблять медіа та Білий Дім. Щоб повідомити: виборці вже втимилися від війни, очікують іі завершення і, якщо для цього потрібні поступки з боку України, то алілуя. Але і це ще не все. Щоб інфо про те, що "Америка втомилася від війни РФ в Україні, і нехай остання щось придумає", ну вже точно прочитали більшість стейкхолдерів, автори інформаційної спецоперації залучили ще декілька аналітичних центрів. Медіадайджест одного з таких центрів із промовистою назвою Russia Matters (при Harvard Kennedy School), що "займається покращенням розуміння росії та американо-російських відносин серед політиків Америки та зацікавленої громадськості", я читаю дуже давно. Але Russia Matters зробив невеликий "подарунок" споживачам контенту і поінформував мене, що поряд із американцями переговорів прагне і майже половина росіян, але вже згідно дослідження російського Левада-центру. Інформації про те, чого хочуть українці, в дайджесті не було...

    Який вихід? Безумовно розбудова постійної комунікації українських науковців та експертів із колегами за кордоном. Але це - довгий процес. Швидше можна зробити лише одне - наполегливо просити іноземних партнерів накладати санкції не тільки на російський бізнес, політиків та посадовців, але і на представників російської інтелектуальної еліти, що доклалися не лише до створення ідеологічного бекграунду сучасної РФ, а й створили і підтримують розгалужену мережу лояльних до РФ науковців та наукових осередків на Заході. Якщо зараз це не кансельнути, то путіна може і не бути, а мережа залишиться...

    https://www.facebook.com/1000017353...cFFd72g4WADDnAHVmUmVeUhAruecDK71qDNigFXVdPWl/
     
  5. Новина зі США. середа, 19 жовтня 2022, 14:00 EDT.

    Президент Джо Байден у відповідь на запитання журналістки, що він думає, про «запровадження» путіним «воєнного стану» у кількох регіонах України:

    «Я думаю, що Володимир путін бачить, що опинився в неймовірно складному для себе становищі. І що це відображає, на мій погляд, те, що здається, що єдиним доступним для нього інструментом залишаються жорстокі вчинки по відношенню до звичайних громадян України — українських громадян, щоб спробувати залякати їх і змусити їх капітулювати. Вони не будуть цього робити».
     
  6. Частина республіканців напередодні виборів в Конгрес США виступає за скорочення допомоги Україні, в той час як інша частина підтримує поточну політику Білого Дому.

    Про це йдеться у статті в POLITICO (посилання в коментарях)

    Це означає, що ризики для України після листопадових виборів в Конгрес стають доволі високими. І це не лише передвиборча риторика, яка завжди в цей час стає найгострішою. Такий стан речей свідчить, що комунікація України з правим крилом республіканців була геть недостатньою і перед виборами пізно щось змінювати, оскільки можна наразитись на звинувачення у спробі вплинути на хід виборчого процесу.

    Єдиний вихід - після завершення голосування відправляти до новообраних американських законодавців десант з українських парламентарів від влади та проукраїнської опозиції, експертів та представників громадських організацій, щоби активно попрацювати з противниками збереження чинної американської допомоги. Це питання виживання, бо росія через своє лоббі вже активно працює над зворотнім.
    https://www.facebook.com/1000015859...evbK3o69cdE3REtpWTZj7oK4LZcYfPr7HMzvE6oqbRfl/
     
  7. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Цензор.НЕТ

    Аналіз американської військової допомоги для України з 24 лютого: США зробили неймовірно багато, але відсутність постачання важкого озброєння не дає досягнути якісної переваги над РФ

    Міноборони США 14 жовтня оприлюднило повний список постачання озброєння до України, починаючи з 24 лютого. Список великий, який я вирішив структурувати для більш зручного сприйняття, та щоб зробити належні висновки:

    А) Артилерийсько-ракетне озброєння:
    1. Ракетно-артиллерийских систем М142 HIMARS - 38 (без зазначення кількості ракет);
    2. 155 мм та 105 мм польових гаубиць - 178;
    3. Снарядів уламково-фугасних 155 та 105 мм - 1 083 000 (так, понад мільйон!);
    4. Високоточних снарядів 155 мм М982 Екскалібур - 3 000;
    5. Спеціальних 155 мм снарядів для дистанційної постановки протитанкових мін RAAMS - 7 000;
    6. 120 мм мінометів - 20;
    7. 120 мм мінометних мін - 115 000;
    8. 70 мм пускові установки та кореговані по лазерному проміню ракети - невизначена кількість.

    Б) Авіація та протиповітряна оборона:
    1. Зенітно-ракетні системи NASAMS - 8 (без зазначення кількості ракет);
    2. Ракет для переносних зенітно-ракетних систем Стінгер - 1400 (без зазначення кількості пускових установок);
    3. Багатоцільових гелікоптерів Мі-17 - 20;
    4. Самонавідні протирадіолокаційні авіаційні ракети HARM - без зазначення кількості ракет;
    5. Радари спостереження за повітряним простором - 10;
    6. Системи радіоелектронної боротьби з безпілотниками - невизначена кількість та типи.

    В) Розвідувальне та спеціальне озброєння:
    1. Розвідувальні безпілотні системи Скан Ігл - 15 (по 3 безпілотника у комплексі, сучасні дрони);
    2. Розвідувальні безпілотні системи Пума - невизначена кількість (застарілі дрони з армійських запасів);
    3. Радари артилерійської розвідки далекої дії типу AN/TPQ-36 - понад 50;
    4. Радари артилерійської розвідки малої дії - 4;
    5. Багатоцільових радарів - 20 (ймовірно, мова йде про радари AN/MPQ-64 Sentinel малого радіусу дії, які застосовуються для визначення повітряних цілей та артилерійської розвідки);
    6. Радари для безпілотних дронів - 2;
    7. Системи радіоелектронної боротьби - невизначена кількість та типи;
    8. Сервіси супутникових космічних зображень - невизначена кількість та типи.

    Г) Бронетехніка та автомобілі:
    1. Бронетранспортерів М113 - 200;
    2. Важких бронеавтомобілів MaxxPro - 440;
    3. Командно-штабних машин - 4;
    4. Легких бронеавтомобілів HMMWVs - сотні (згідно з попередніми повідомленнями загалом не менше 400);
    5. Тактичних машин для буксування гармат - 276;
    6. Тактичних ремонтно-евакуаційних машин - 22;
    7. Важких вантажних траків - 44;
    8. Трейлерів для перевезення - 88;
    9. Броньованих медично-евакуаційних машин - 100.

    Д) Флот:
    1. Протикорабельні ракетні системи Гарпун - 2;
    2. Патрульних морських та річних катерів - 18;
    3. Безпілотні катери-тральщики - невизначена кількість та тип.

    Е) Протитанкова та піхотна зброя:
    1. Ударних дронів-камікадзе Світчблейд та Фенікс Гост - 1400;
    2. Ракет для переносних протитанкових систем Джавелін - 8500 (без зазначення кількості пускових установок);
    3. Ракет для переносних протитанкових систем TOW-2 - 1500
    (без зазначення кількості пускових установок);
    4. Протитанкових гранатометів М136 АТ4 та М72- 37 000;
    5. Міни протипіхотні та вибухівка - не визначена кількість;
    6. Міношукачі та трали - не визначена кількість;
    7. Стрілецька зброя та 40 мм гранатомети - 10000;
    8. Патрони - 62 000 000;
    9. Прилади нічного бачення, оптичні та тепловізійні приціли, далекоміри - тисячі (точна кількість не визначена);
    10. Бронежилети та каски - 75 000 комплектів;
    11. Тактичні радіостанції - невизначені типи та кількість.

    Висновки:

    1. За 8 місяців США поставили переважно сучасне озброєння на суму понад 18 мільярдів доларів - це безпрецедентні масштаби допомоги, якою США врятували Україну. Важливо відмітити, що це добровільна ініціатива США. По багатьох позиціях, в першу чергу по снарядах, масштаби постачання перевищують виробничі потужності американської промисловості на даний момент. Це набагато більше, ніж Україна мала на 24 лютого у запасах та на озброєнні по більшості позицій, тому така допомога має неоціненне значення.

    2. США обмежує постачання важких систем озброєння, таких як бойові літаки, зенітно-ракетні системи Петріот, танки Абрамс, балістичних ракет ATACMS. Поставки озброєння незбалансовані. Це пов’язано зі спільною обережною політикою країн НАТО щодо масштабів постачання озброєння в Україну, та обмеження рівня ескалації бойових дій. НАТО діє у відповідь на ескалацію РФ, а не на випередження.

    3. Навіть попри втрати Росія зберігає багатократну перевагу у важкому озброєнні а по деяких видах важкого озброєння - абсолютну перевагу, що дає можливість РФ завдавати значні втрати українським воїнам. Для того, щоб зупинити війну та змусити Росію припинити бойові дії, потрібна якісна перевага у важкому озброєнні. Саме якість важкого озброєння здолає російську чисельність навіть під час наступальних операцій ЗСУ.

    4. Для перемоги над РФ потрібно збереження постачань як мінімум в тих самих обсягах по усіх позиціях плюс суттєве збільшення важкого озброєння, в тому числі тих типів та класів, які на даний момент не постачаються. Сучасні бойові літаки з високоточною зброєю дали б можливість зменшити навантаження на артилерію та ППО.

    Не допустити затягування війни на багато років можливо виключно при постачанні більш якісного та технологічно досконалого озброєння НАТО – в першу чергу бойових літаків та систем ППО, танків, балістичних ракет та засобів РЕР та РЕБ, та збереженні масштабів постачання тих видів озброєння, які були надані за минулі 8 місяців.

    Юрій Бутусов

    Підтримати| Telegram| Facebook | Twitter
     
  8. "Якщо Республіканці візьмуть більшість в Конгресі, Україні не дамо ні цента підтримки на її боротьбу проти Росії"

    - сказала конгресвумен Марджорі Тейлор Грін, одна з самих яскравих представниць про-Трампівського табору в Конгресі, одна з його улюбленець і улюблениця його виборців,
    на зустрічі з натовпом Республіканських виборців.

    Її слова виборці зустріли бурними оваціями.

    Новини недобрі, але втішає це, це в дуже про-Трампівському середовищі. Це був один з мітингів організованих саме командою Трампа і публіка зібралася відповідна.

    Є сподівання, що більш центристські Республіканці з такими пропозиціями не погоджуються.

    У нашому окрузі і до Конгресу (і до Сенату, і до Палати Представників) від Республіканців висунули саме людей Трампа. Як власне і в майже всіх інших округах.

    Підозрюю, що більшість моїх сусідів-Республіканців категорично проти Трампа, але і за кандидатів від Демократів вони себе не зможуть заставити проголосувати, через неприйнятні для них теми викладання в школі еволюції, глобального потепління, прав ЛГБТ і етнічних меншин, відділення церкви від держави, аборти - теми, які є трігерами для Республіканців.

    Тому боюся, таких марджорі-тейлор-грінів досить багато пройде до Конгресу.
    FB_IMG_1667576038374.jpg FB_IMG_1667576042361.jpg
    https://www.facebook.com/1505075116...WvBEa5HuWzhDcd5uhcVuRcgryBeDcK2Vm7JRWP6Sr4Sl/
     
  9. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Україна звітує США за кожен долар отриманої від них допомоги, - Маркарова

    Таким чином посол України в США Оксана Маркарова прокоментувала заяву лідера республіканців у Палаті представників Кевіна Маккарті щодо можливого обмеження допомоги України.

    "Насправді Україна абсолютно з цим погоджується. І ми ніколи іншої допомоги й не просили. І військова допомога, і бюджетна допомога, і гуманітарна допомога - ми не тільки звітуємо за кожен долар, який ми отримуємо, кожен з них витрачається саме за призначенням", - сказала дипломатка.

    За її словами, якщо "будуть потрібні додаткові пояснення", Київ готовий їх надати.

    Підтримати| Telegram| Facebook | Twitter

    https://t.me/censor_net/19952
     
  10. Good man

    Good man Обычный человек

    Я думал, ты напишешь про взаимодействие с США по поводу, по словам Зеленского, - российского ракетного удара по Польше.
     
  11. Новина зі США. Понеділок, 21 листопада 2022.

    Міністр оборони США Ллойд Остін заявив на прес-конференції у понеділок, перебуваючи з візитом в Індонезії, відповідаючи на запитання про Україну, що США будуть підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно».
    Остін, сказав, що «важко передбачити, як все буде розвиватися і в які терміни, але ми підтримуємо Україну і будемо робити це стільки, скільки буде потрібно».
    Остін додав, що США зосереджені на підтримці України, тоді як Україна націлена на те, щоб «переконатись, що вона робить усе, щоб повернути кожен дюйм своєї суверенної території».
    Міністр також сказав, що вірить, що Україна буде готова до боротьби протягом зимових місяців і перебуватиме у «набагато кращому стані, ніж її супротивник».
     
  12. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    США розглядають можливість постачання Україні високоточного снаряда з дальністю 150 км, - Reuters

    Boeing пропонує Пентагону поставити Україні свою спільну розробку з компанією SAAB – Ground Lanched Small Diameter Bomb (наземну бомбу малого діаметра).

    У цьому снаряді авіабомба GBU-39 використовується як боєголовка. На неї встановлений ракетний двигун M26 (його є досить багато) і невеликі складні крила. Це – недорога зброя, її компонентні широко доступні, зазначають журналісти.

    GLSDB має GPS-наведення, здатна долати електронні перешкоди, може застосовуватись в будь-яких погодних умовах проти бронетехніки. Цей снаряд б'є на 150 км, що дозволить ЗСУ ще глибше бити по тилах армії Росії.

    Цензор.НЕТ
     
  13. Good man

    Good man Обычный человек

    Читал эту новость и разбор её несколько дней назад. Сильно сомневаюсь в реализации этого. Качество международной дипломатии Зеленского не позволит получить это оружие.
     
  14. І гарні новини.

    Україна отримає новий пакет військової допомоги від США. Зокрема:

    додаткові боєприпаси для систем HIMARS;
    80 тис. 155-мм артилерійських снарядів;
    обладнання для протидії БПЛА;
    засоби протиповітряної оборони;
    високомобільні багатоцільові колісні транспортні засоби HMMWV, машини швидкої допомоги та медичне обладнання;
    близько 150 генераторів;
    польове обладнання.
     
  15. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Цензор.НЕТ

    Пентагон дав Україні "зелене світло" на використання дронів по території Росії, - The Times

    США більше не наполягають на тому, щоб ЗСУ не завдавали ударів по російській території, оскільки менше побоюються ескалації з боку Москви.

    "Ми не говоримо Києву "Не завдавайте ударів по росіянах". Ми не можемо вказувати, що їм робити. Те, як вони будуть використовувати свою зброю, залежить від них. Ми лише наполягаємо, щоб, використовуючи надану зброю, українські військові дотримувалися міжнародних законів війни та Женевських конвенцій", - заявив представник американського оборонного відомства.

    Стверджується, що це єдине обмеження.

    "Воно передбачає, що цілями не повинні ставати російські сім'ї, і спроб ліквідації конкретних осіб також бути не повинно. Наскільки нам відомо, Україна дотримується цих умов", - сказав чиновник.

    Підтримати| Telegram| Facebook | Twitter
     
  16. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    "Я просто хотіла допомогти дітям" - 7-річна американка Лілі надихнула тата на великий проект із допомоги Україні

    IMG_20221212_191938.jpg

    У штаті Іллінойс маленька американська дівчинка Лілі надихнула тата на великий проект із допомоги Україні. Донька попросила батьків допомогти українським дітям. У відповідь її тато зайнявся пошуком та відправкою в Україну автомобілів швидкої допомоги. Він вже відправив понад 20 швидких і кілька пожежних машин. Кореспонденти "Голосу Америки" зустрілись з родиною і розпитали про цей сімейний благодійний проект
     
  17. Байден робить усе аби не використовувати кошти ленд-лізу.
    Дід намагається пробивати передачу зброї Україні через "допомогу", аби в майбутньому Україна не потрапила в фінансову кабалу виплат.

    На знаю в кого ще в Україні язик повертається лити бруд на діда.
    Для розуміння допомога це допомога, за яку ми не платитиме. Допоки є більшість підтримки і стабільність на українському фронті - Байден змушує голосувати нові і нові пакети для України.

    Бо якщо заюзати відразу Ленд-ліз, і до влади прийде умовний Трамп чи його синочок то ті досить швидко посадять Україну в юридичну і фінансову кабалу. І ось цього дід намагається не допустити.
     
  18. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    (https://telegra.ph/file/30ead8fd8cbe9e74541b1.jpg)

    Візит Зеленського до Вашингтона: ЗМІ опублікували розклад зустрічі

    За даними CNN, зустріч проходитиме за таким розкладом (https://censor.net/ua/n3388402) (за київським часом):
    21:00 - Байден вітає Зеленського в Білому домі;
    21:30 - двостороння зустріч президентів;
    23:30 - спільна прес-конференція;
    01:15 - Зеленський прибуде на Капітолійський пагорб;
    02:30 - президент України виступить перед спільним засіданням Конгресу.

    А тим часом у Вашингтоні готуються до приїзду Зеленського: вуличні ліхтарі прикрашають українськими прапорами.
     
а де твій аватар? :)