Україна-США

Тема у розділі 'Політика і політики', створена користувачем Mykhaylo Khomchyn, 10 лип 2022.

  1. Відбулася чергова розмова міністра оборони України Олексія Резнікова з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

    Остання з публічно зазначених розмов була 4 дні тому, 2 дні тому було оголошено пакет допомоги на $550 млн (75К снарядів для артилерії 155-мм калібру + ракети для M142 HIMARS, багато).

    Такі розмови завжди означають щось неприємне для російських військ. Ця – не виняток: обговорили наступний пакет допомоги.

    Діалог такої інтенсивності на рівні керівників оборонних відомств – це ще й найкраща демонстрація довіри, що створюється практичними кроками. Щоб там не вигадували росіяни чи наші альтернативно обдаровані діячі.

    Що ще важливе. До Києва прибув і розпочав роботу новий аташе США з питань оборони. Це вкорочує плече за багатьма технічними завданнями, а також забезпечує партнерам додаткові можливості для контролю над поставленими озброєннями та допомогою.

    Загалом, у мене складається враження про все більше роздвоєння сущого.

    В одному вимірі і Білий дім, і Пентагон, і посольство демонструють неабияку щільність взаємодії з питань оборони з українською стороною. Тут же йде рух із впровадження LOGFAS і багато чого ще.

    З іншого боку, звучать якісь схлипи про нібито «недовіру». Причому з посиланнями незрозуміло, на що.

    Вибір дуже простий – концентруватись на ділі.
     
  2. За добу "Хаймерсами" було знищено:

    у Донецьку - склад із боєприпасами;
    Нова Каховка (Херсонська область) – база;
    Чорнобаївка - уточнюється;
    Олешківський район (Херсонська область) - склад із боєприпасами та база;
    Токмак (Запорізька область) – склад із боєприпасами;
    Херсонський район – склад із боєприпасами;
    Бериславський район (Херсонська область) – склад із боєприпасами;
    Токарівка (Херсонська область) – склад із боєприпасами;
    Білозерський район (Херсонська область) – склад із боєприпасами;
    Макіївка (Донецька область) – склад із боєприпасами.
    * * *
    У цьому контексті цікаво, що ВСУ приємно здивували США новим методом використання HIMARS.

    Початково реактивна артилерійська система не створювалася задля ударів по складах озброєння, тому американці навіть "не здогадувалися, що HIMARS можна використовувати для ударів не по стратегічних цілях", - редактор військового порталу Defense Express Олег Катков:

    "Вони створювалися, щоб полювати на засоби ППО, на артилерію противника, на передові пункти управління, а не по стратегічних цілях, як склади боєприпасів або такі споруди, як міст. Це ми їх так використовуємо, і американці були шоковані".
     
  3. Білий Дім зняв більшість обмежень поставок Україні засобів ППО та ракет дальністю 300 км, - CNBS
    Україна також очікує на ППО NASAMS, Iris-T та ракети ATACMS.
    Здається, що поставки далекобійної зброї, США регулюють принципом звикання Росії. Спочатку артилерія та ракети на 30-40 км. Весь світ слухає істерики та погрози Росії про війну з НАТО, ядерну зброю і так далі. А ЗСУ в цей час успішно їбо.ать нею окупантів. Коли на ці істерики вже ніхто не звертає уваги і весь пар російських пропагандонів та кремлівських іде в свисток, починаються поставки більш дальнобійної зброї на 80-140 км. Процес істерик та погроз в Росії повторюється.
    Білий Дім просто тримає Путіна і Ко як скажених псів на короткому повідку, так щоб вони гавкали, але
    не зірвались.
    Таким чином ЗСУ вже виходять на дальність ураження 300 кілометрів. Чекаємо на тисячу і більше.
     
  4. Новий пакет військової допомоги від США на 1 млрд USD включатиме:

    * ракети для HIMARS
    * 75к 155-мм снарядів
    * ракети для NASAMS
    * 20 гарматних систем 120-мм та 20к снарядів до них
    * протипіхотні міни направленої дії
    * 1000 Javelin
    * 50 медичних бронемашин
     
  5. Два десятка высокопоставленных дипломатов и военных в отставке призвали Байдена предоставить Украине все необходимое для военной победы над Россией, в частности, ракеты с дальностью действия 300 км для систем HIMARS.

    Открытое письмо под заголовком "США должны вооружить Украину пока не поздно" опубликовано в авторитетном вашингтонском издании The Hill.

    Подписавшие его эксперты утверждают, что нынешние американские власти предоставляют Украине достаточно вооружений, чтобы создать "патовую ситуацию", но их не хватает для возвращения российских территориальных приобретений. При наличии необходимого вооружения и экономической помощи Украина способна победить Россию, - считают авторы письма.

    "Украина нуждается в средствах поражения дальнего радиуса действия, чтобы остановить наступление России и помешать пополнению ее ресурсов, запасов топлива и боеприпасов, - также сказано в письме. – Это означает, что США должны отправить ракеты ATACMS для системы HIMARS с радиусом действия 300 км, что необходимо для ударов по российским военным целям на всей территории Украины, в том числе в оккупированном Крыму".

    Письмо, опубликованное в TheHill, в числе прочих подписали бывшие командующие силами НАТО в Европе Филипп Бридлав и Уэсли Кларк; работавшие на высоких должностях в Госдепартаменте Курт Волкер, Пола Добрянски и Стивен Сестанович; бывший заместитель генсека НАТО и экс-посол США в России Александр Вершбоу; а также бывшие послы США в Украине Джон Хербст и Мэри Йованович.
     
  6. Брифінг Держдепу, Ведант Пател

    1. Україна

    1.1. Майже щодня ми бачимо нові та достовірні повідомлення про те, що російські війська чинять жахливі злочини проти окремих людей, сімей та громад, оскільки руйнівна та невиправдана війна президента Путіна проти України триває.

    Як ми вже говорили раніше, Путін і всі ті, хто чинить жахливі дії, мають бути притягнуті до відповідальності за порушення міжнародного права. США підтримують зусилля щодо звітності та підзвітності, використовуючи багатогранний підхід.

    Конфліктна обсерваторія – це програма, спрямована на збирання, аналіз та оприлюднення свідоцтв воєнних та інших злочинів в Україні, скоєних військовослужбовцями Росії. Сьогодні ми оголосили про продовження роботи програми за рахунок виділення додаткових коштів у розмірі 9 млн. дол. Це підтримує зусилля в рамках Ініціативи адміністрації щодо забезпечення сталості європейської демократії, спрямовані на просування підзвітності та правосуддя.

    Сьогодні Обсерваторія зі спостереження конфліктів також опублікувала новий аналіз об'єктів, які, за її даними, пов'язані з жорстокими фільтраційними операціями Росії. Конфліктна обсерваторія змогла зробити ці висновки на основі поєднання знімків з повітря, традиційних джерел новин ЗМІ та розповідей про ці дії, що поширюються в соціальних мережах.

    Звіт слідує за несекретною оцінкою фільтраційних операцій Росії Національною розвідувальною радою США та іншими нещодавніми продуктами Conflict Observatory, які документують збитки, завдані українським лікарням, школам, церквам, музеям, архівам та іншим цивільним об'єктам.

    Широкий напад на суверенітет та територіальну цілісність України очевидний, як і руйнівні амбіції Росії, і ми продовжуємо приділяти увагу цим порушенням. Народ України заслуговує на справедливість, і разом з ним ми також вимагаємо її.

    1.2. Сьогодні було оголошення про те, що ЗАЕС було відключено від національної енергосистеми. Чи є у США інформація, що підтверджує це? Наскільки це серйозно для ситуації в Україні і для ситуації з електроенергією та побоювань щодо інциденту?

    Ми уважно стежимо за повідомленнями про те, що останні два діючі реактори на ЗАЕС було зупинено. Україна повідомляє, що всі системи захисту та безпеки станції працюють нормально, і ми не маємо жодних ознак підвищення або аномального рівня радіації. Я також хочу поаплодувати мужності та самовідданості українського персоналу на ЗАЕС за їхню відданість ядерній безпеці у найважчих та найнебезпечніших умовах.

    Очевидно, що обстріл і захоплення Росією електростанцій та інфраструктури України є частиною її стратегії створення енергетичної кризи в Європі. Ми рішуче засуджуємо будь-які дії на ЗАЕС чи інших місцях, які впливають на здоров'я та благополуччя цивільного населення всього регіону. Ситуація на ЗАЕС є результатом подальшого вторгнення Росії в Україну, її контролю та небезпечної військової присутності на електростанції, а також її небажання повернути контроль над станцією Україні для безпечної та надійної роботи.

    Жодна країна не повинна перетворювати атомну електростанцію на зону активних бойових дій, і ми виступаємо проти будь-яких російських зусиль щодо створення зброї чи відведення енергії з АЕС. ЗАЕС і електроенергія, що виробляється нею, по праву належать Україні, і будь-які спроби відключити станцію від української енергосистеми і перенаправити її на окуповані території неприйнятні.

    Далі - Україна, Тайвань, Іран, Сирія, Азербайджан, Вірменія, Пакистан, М'янма, Ефіопія, Палестина - за посиланням.
     
  7. Пентагон уклав контракт щодо закупівлі NASAMS для України.

    Американське Міноборони підписало із підрядником Raytheon угоду на 182 мільйонів доларів.
     
  8. Брифінг Пентагону, Патрік Райдер

    1. Україна

    1.1. Wall Street Journal повідомляють, що найближчими тижнями адміністрація Байдена планує дати назву військовій місії, яка надає підтримку Україні, і призначити генерала-офіцера, який очолить зусилля щодо навчання та надання допомоги. Чи можете ви підтвердити це і повідомити нас, як вона називатиметься? І хто цей генерал-офіцер?

    Я не можу це підтвердити. Я не знаю про жодні плани щодо створення названої операції на підтримку допомоги Україні у сфері безпеки. Ми розглянемо це питання. І якщо у нас буде що оголосити, ми обов'язково повідомимо вас про це. Але зараз мені нічого не відомо.

    1.2. Це рішення ЄСКОМ чи Пентагону? Чи це рішення адміністрації – назвати його? Тому що я знаю, що це не просто назва. Це як би бюрократія та інше, що з цим пов'язано.

    Я сказав би вам загалом, виходячи зі свого досвіду. Тому що названа операція, як правило, має на увазі фінансування рівня департаменту. Як правило, залежно від розміру та масштабу цієї операції, існує певний тип координаційної співпраці з Міністерством оборони та Об'єднаним штабом. Але, не знаючи про що конкретно йдеться, і я міркую тут у термінах спільної оперативної групи, чи зусиль у масштабах театру воєнних дій, чи глобальних зусиль, це просто залежить від ситуації.

    1.3. Вчора ми чули про досить великий пакет для України. В нас незабаром відбудеться зустріч контактної групи щодо України. Чи слід очікувати, що союзники також зроблять заяви про забезпечення довгострокових потреб України, як це зробили США? І чи варто нам чекати ще одного великого пакету з огляду на те, що за останні пару днів було кілька великих пакетів військової допомоги?

    Я не хочу розмірковувати про те, що можуть чи не можуть оголосити наші партнери та союзники. І я також не збираюся розмірковувати про те, про яку додаткову підтримку ми можемо оголосити в майбутньому. Вчора ми ясно дали зрозуміти, що це не останній пакет допомоги в галузі безпеки, який ми надаємо, і що ми в ньому надовго, що ми тут, щоб підтримувати – разом із нашими союзниками та партнерами – Україну в її боротьбі за збереження суверенітету та демократії. Я можу запевнити вас, що допомога надаватиметься і в майбутньому, я в цьому впевнений.

    1.4. Незалежно від того, чи стане вона названою операцією, які перспективи для військ, які були активовані там, деякі з яких знаходилися там протягом декількох місяців, деякі з яких зараз ротуються і поповнюються, які перспективи того, як довго вони цим займатимуться? І чи переміщатимуться вони, скорочуватимуться чи збільшуватимуться? На що це схоже?

    Концептуально загалом, ми збільшили нашу присутність у зоні відповідальності Єврокому до 100 000 осіб. І я відчуваю, що це залишатиметься на цьому рівні в даний час. Тому що, частина цього – це не лише надання можливостей, а й важливий сигнал Росії, а також нашим союзникам та партнерам у регіоні про нашу прихильність до підтримки України, і, ймовірно, найважливіша аудиторія – це самі українці, які демонструють нашу прихильність, як країни і як армії, які підтримують їх у їх боротьбі.

    1.5. Колін Кал сказав пару тижнів тому, що Пентагон оцінює від 70 000 до 80 000 російських втрат. Через два тижні, це приблизно та ж оцінка або ближче до 80 000?

    Наскільки я розумію, від 70 до 80 000. На даний момент у мене немає додаткових уточнених цифр. Але я б сказав, ґрунтуючись на інформації, яку я отримав, що це досі хороша приблизна цифра.

    1.6. Чи має Пентагон оцінку того, скільки українців було вбито або поранено з моменту вторгнення Росії шість місяців тому?

    Ми не маємо такої інформації.

    1.7. Чи не могли б ви прокоментувати ситуацію з морськими шляхами, які зараз проходять через Україну. І що було зроблено для того, щоби кораблі не натикалися на міни, встановлені українцями. Чи можете ви підтвердити, що це найбільше нарощування військово-морських сил у Європі з кораблями у Середземному та Балтійському морях?

    Я не маю відповіді на жодне з цих питань. Але ми відповімо на них і повернемось до вас.

    Далі - Україна, Іран, Тайвань - за посиланням.
     
  9. «США дають сучасну зброю Зеленському». Нагадаю, для особливо обдарованих, що наші західні партнери допомагають не Зеленському, Єрмаку, Данилову або жмені їхніх радників, а Україні. Саме нація та армія своїм щохвилинним подвигом переконали США, Велику Британію, Канаду, країни Балтії і так далі, що ми не здамося! За будь-яких розкладів стоятимемо до кінця! Саме армія, своїм життям сплатила цю довіру…

    Не забувайте про це!
     
  10. Швидше за все брешуть, але цікаво:

    Юрій Швець: Росія використовує комерч версію американської системи GPS для наведення ракет Калібр, т.к. ГЛОНАС не працює. Пентагон знизив швидкість передачі сигналу GPS, тим самим уповільнивши швидкість "Калібрів", що дозволило ППО України ефективно збивати ці ракети.
     
  11. Пишуть:

    Вчорашній день був переломним у рамках нової стадії війни, - кажуть колеги з Вашингтона та Лондона.

    США відмовляються від доктрини стриманого протистояння Росії. Причина в тому, що за період війни спецслужбам вдалося зробити висновки "про стратегічну нікчемність російських збройних сил, а також про командування". Колишня "доктрина стриманої протидії" передбачала поступове нарощування вогневої могутності України без реального підбурювання Кремля. Тепер цей стоп-фактор зведений до нуля: розвідка передбачає, що шанс ядерного удару є недостатнім, щоб про нього турбуватися, тому Україні поставлятимуть більш забійне та далекобійне озброєння, необхідне їй у контексті часу та підготовки солдатів.

    Ліз Трасс, яка стала на чолі Великобританії, також є прихильницею максимального усунення конвенційних точок взаємодії. Її головне геополітичне завдання за період правління – досягти військового розгрому Росії в Україні, переставши фіксуватися на можливих ризиках ескалації.
     
  12. IMG_20220907_113318_935.jpg
    У Пентагоні розробляють план підтримки української армії у довгостроковій перспективі

    Про це повідомляє CNN.

    За словами трьох чиновників зі сфери оборони, цю місію очолює голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі.

    Також зазначається, що процес знаходиться на ранній стадії і буде завершений продовж кількох місяців. Аналіз та розробка плану відбуваються разом з українцями.

    УІЦ | Підписатися
     
  13. Банкова антиамериканська від мозоку до кісток

    Вони не хочуть, щоб сюди приїжджали політики та дипломати з США

    Вони ненавидять, коли в Україну їде Блінкен або Остін і системно намагаються зіпсувати візити, щоб менше бажання було у американців сюди їздити

    Їх мрія: щоб долари та зброю перекидували через парканчик і навіть не заїкалися, що це хтось дав, а не Банкова сама знайшла

    Чому?

    Бо США говорять про реформи
    Про призначення голови НАБУ
    Про санкції на Фрідмана
    Про вищу раду правосуддя

    І взагалі ставлять під сумнів, що в Україні є цар та люд, розповідаючи про демократію, свободу слова та вибори

    Отак все просто і одночасно гидко
    https://t.me/svit_win/4067
     
  14. Щоб закрити дискусію з вкидом на вихідні, підсумуємо.

    Про переговори публічно говорять поки що тільки дві країни – Росія та Україна.

    Публічних заяв про необхідність сісти за стіл переговорів не чутно ні з боку ЄС, ні з боку США.

    Але через окремі українські ЗМІ в публічну площину потрапило неправдиве твердження про те, що сам президент США Джо Байден схиляє через свою найдовіренішу особу Ентоні Блінкена Україну до переговорів.

    Відкинувши нашу внутрішньоукраїнську «санта-барбару», та піднявшись вище, зрозуміло, що найбільший профіт від цього вкиду отримав Кремль:

    1) Питання про переговори сама Україна повернула в повістку, не треба нікого шукати, хто це скаже

    2) Для чималої частини світу залишиться в статусі конспірології «а чи правда Байден хоче переговорів з Путіним», що перетворює росію з лузера, який тікає, на того, з ким сам Вашингтон, навіть ціною репутаційних ризиків в Києві, шукає діалогу та компромісу. Росія важливіше для Вашингтону за Україну в такій реальності

    3) Картина світу вчергове викривлена напередодні важливого тижня в ГА ООН, де тепер росія хоче перемовин, США хочуть перемовин і тільки Україна займає деструктивну позицію, бажаючи продовжувати війну.

    4) І, звичайно, це знов нанесло болючого удару по довірі між офісом Зеленського та адміністрацією Байдена.

    Отже, яку ціль ставила перед собою кожна група учасників цієї «постанови» - не знаю. І цілком припускаю, що левова частина з них були впевнені, що діють в інтересах України, а не Кремля. Проте в підсумку вийшло, на жаль, навпаки. Бо знов забили в свої ворота
    https://www.facebook.com/1000045344...RUAPYwLLnXbbgx6by29hrhQMCjWYLYD1swQ5rB3rHT7l/
     
  15. Financial Times: США та союзники обговорюють надання Україні новітніх винищувачів.
     
  16. Нед Прайс заявив, що Конгрес та адміністрація Байдена обговорюють застосування щодо Росії санкцій, аналогічних тим, які накладаються на держави-спонсори тероризму.
     
  17. Варто переглянути. Нижче приведено багато відео про реакцію ЗМІ США


    Новости из США. 12-13 сентября 2022 года

    https://tverezo.info/post/161923
     
  18. ⚡️⚡️⚡️Конгресмени США закликають Байдена ініціювати виключення РФ із Радбезу ООН
     
  19. У Пентагоні вважають, що РФ може розмістити ядерну зброю на окупованих територіях України. У цьому випадку американці оголосять публічно і попередять Москву про дуже серйозні наслідки. Якщо ж Кремль ризикне застосувати тактичну ядерну зброю проти України, то буде завдано ударів конвенційною зброєю по російським військам в Україні. Масштаб ударів залежатиме від збитків, які росіяни завдадуть Україні.

    Поява цієї інформації саме зараз не є випадковістю: Москві дають зрозуміти, що на неї чекає в Україні, а мобілізовані росіяни повинні усвідомити, що у разі божевільних акцій Кремля їм доведеться мати справу не лише з ЗСУ, а й найсильнішою військовою державою планети.

    https://m.faz.net/aktuell/politik/a...zenarien-fuer-den-ernstfall-18341775.amp.html
     
а де твій аватар? :)