Україна-Польща. Стратегічні партнери,чи ....

Тема у розділі 'Політика і політики', створена користувачем alex, 23 тра 2008.

  1. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Володимир Зеленський
    4 год ·

    Я відчуваю, що ми вже сформували надзвичайно сильний союз із Польщею. Нехай неформальний. Але союз, який виріс із реальності, а не зі слів на папері. Якщо Бог дасть і ми переможемо в цій війні, ми розділимо перемогу з нашими братами й сестрами. Це наша велич. І ваша велич.

    Czuję, że zawarliśmy już niezwykle silny sojusz z Polską. Niech to będzie nieformalne. Ale to związek, który wyrósł z rzeczywistości, a nie ze słów na papierze. Jeśli Bóg pozwoli nam i wygramy tę wojnę, podzielimy się zwycięstwem z naszymi braćmi i siostrami. To jest nasza wielkość. I wasza wielkość.


    View: https://www.facebook.com/zelenskiy.official/posts/3028875730696116
     
  2. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Як казали у 90-их, у час кризи і дефіциту на допомогу прийшли челноки, привізші джинси, бойси і снікерси, тепер, коли на Чернігівщині бойові дії, неможливо довезти згущонку "Ічня", білоруський "Рогачевь" нам не потрібен, стали в нагоді спекулянти і польська "Krowkowa masa".
     
    • Тупо Тупо x 1
  3. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Лаптоша, ти є лапоть.
     
    • Тупо Тупо x 1
  4. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Yanina Sokolova
    5 хв ·

    Я на кілька днів приїхала до Польщі.
    Варшава вся жовто-блакитна.
    Від центральних вулиць до приміських заправок.
    Дякуємо Andrzej Duda і всьому польському народу за підтримку. Будемо не менш вдячні за літаки міг-29[​IMG]
    P.S. [​IMG]Діаспора і волонтерські організації.
    Поки я тут, пишіть блска у коменти, якщо є можливість допомогти захисним устаткуванням для нашої оборони: жилети, каски і тд, дуже треба.
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG]
     
  5. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    @Lanktocha, во шо я найшов.

    Igor Zinkevych
    2 год ·

    Є тільки один спосіб уникнути критики: нічого не робіть, нічого не говоріть і будьте ніким.
    [​IMG]Аристотель.
     
  6. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Мих
    Хоч Порошенко і Зеленський у такий час оголосили про спільні дії та припинення ворогування між собою, наплодженим ботам треба продовжувати свою місію і далі розводити срач. В бан дятла!
     
  7. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Хто би міг подумати - "Ой у лузі червона калина" звучить в костелі

    https://fb.watch/cxaSqf8Fxq/
     
  8. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Поляки! "Боюся, що з якоїсь причини не встигну чи забуду сказати дещо важливе.

    Хочу поділитися своїм баченням про роль і вагу в нашому сьогоденні однієї країни, яку знаю зсередини і розумію її мотиви.

    Польща.

    Після Перемоги прийде час на осмислення і оцінку того, ЩО зробила для нас ця країна.

    – Їм за це платять – почула у черзі біля пункту пропуску, коли вивозила малого.

    – Щоб мені платили сто мільйонів в місяць, я би таку, як ви, не хотіла бачити ні дня, – озивається інша жінка, яку щойно відіpвали від чоловіка, який не перетнув кордон, а повернувся в Україну. Очі в неї такі заплакані, що видаються двома чоpними діpами на білому обличчі.

    Ні. Те, що роблять поляки, не можна ні купити, ні продати, ні заманити, ні наобіцяти щось навзамін.

    Мені здається, вони всі психологи. Якщо не були, то стали ними. Поліцейські, перекладачі, волонтери. Невимовно уважні, делікатні, привітні.

    За цей місяць працівники усіх пунктів перетину бачили набагато більше, ніж кожен з нас. Вони бачили, ЩО війна робить з людьми, які ще вчора були, можливо, самодостатніми і самовпевненими, реалізованими і незалежними.

    Я хочу дізнатися більш, ніж “куди йти і що робити далі”, я хочу зрозуміти мотиви.

    Буквально чіпляюся в рукав кожного:

    – Чому ви тут? Це робота? Ні? А що ж тоді?

    – Я волонтер. Я тут, бо Україна – надія світу. І у нас один ворог. Не плачте. Ви маєте бути сильними. Ви ж будете сильними?

    Через два дні дзвоню доньці: як там малий.

    – Що робите?

    – Сиджу і плачу.

    – Отакої. Плідне заняття. А чого?

    – Ти не уявляєш, якою увагою оточили його мої знайомі поляки. Дізналися, що це брат з України, і починають буквально плакати. Мам, чоловіки плачуть! І кажуть: чим допомогти? Школа? Спорт? Футбол? Будь ласка, дуже хочемо допомогти…

    Країна пропустила до себе і через себе нечувану досі кількість українців. Не знаю, яких титанічних зусиль вартувало це організаторам усіх рівнів, бо це космічний обсяг роботи.

    Вони справилися практично і фізично.

    А головне – це безодня співчуття, емпатії, співпереживання і розуміння, якими поляки оточили українців.

    Розуміння загроз для власної країни – так!

    Hенависть до прадавнього спільного ворога – так!

    Високий морально-етичний рівень польського суспільства – так!

    Та, як на мене, головною компонентою їхнього ставлення до України є генетична пам’ять до суголосних подій.

    Польща чотири рази була роздеpта на шматки pосією.

    Чотири рази велика країна просто зникала з мапи світу, і це відбувалося з мовчазної згоди світу”.

    Польщо, рідна, дякуємо. Ми не забудемо.


    Автор: Світлана Cамарська.

    04/21/2022
     
  9. MayorMayor

    MayorMayor Well-Known Member

    Десь читав, що є ідея об'єднання України та Польщі у одну державу. Столиця Львів. Щодо мене- то я за це. 75 мільйонів населення та автоматичне входження України до НАТО. Думаю, це саме те, що потрібно для успішних подальших воєн з лаптєстаном.
     
    • Тупо Тупо x 1
  10. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Ідея об'єднання України та Польщі у одну державу - бздура.
     
  11. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Конфедерація, типу Речі Посполиитої, з поляками, русинами ( українцями ), литвинами ( білорусами ) та жжемойцями ( балтійськими народами ). Надто багато розбіжного, краще бути хорошими сусідами, ніж в одній державі.
     
  12. MayorMayor

    MayorMayor Well-Known Member

    А докладніше можна?
     
    • Тупо Тупо x 1
  13. MayorMayor

    MayorMayor Well-Known Member

    Які кардинальні відмінності між українцями та поляками?
     
    • Тупо Тупо x 1
  14. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Хоча би мова, культура, релігія... Історичні відмінності, деякі польські видатні персонажі для України вороги і навпаки.
     
  15. MayorMayor

    MayorMayor Well-Known Member

    Польська мова для українця зрозуміла. Як і українська для поляка. Культура у обох народів європейська. Релігія не має кардинальних відмінностей. Християнська.Більш того, я вважаю, що москальська "православ'я" повинно бути викинуте з України разом з москальськими попами. Які діячі масово не підходять? І що таке "історичні відмінності"?
     
    • Тупо Тупо x 1
  16. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    У нас з кацапами в мові більше розбіжностей, ніж з поляками.
    Те саме стосується і персонажів - для кацапів лєнін хєрой (ще досі мастурбують на нього). А для нас?

    І нічого - мишебратьяіадіннарот...
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. MayorMayor

    MayorMayor Well-Known Member

    Люто плюсую.Усякі членіни-толстоєвськи то значить не відмінності, а ось Мицкевич то страх.
     
    • Тупо Тупо x 1
  18. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Я багато речей польською розумію, принаймні на заході, зрозумілі полонізми "пєпш", "муштарда", "гербата"... але писати і читати по-польськи майже не вмію.
    Не мусульмани суніти і шиїти, але ПЦУ і римо-католики не одне і те саме.
    Які погляди і як сприймається Юзеф Пілсудський, Степан Бандера?
     
  19. MayorMayor

    MayorMayor Well-Known Member

    То Ви вважаєте, що кацапську балачку українець взмозі вивчити, а ось до, польської він занадто тупий?
     
    • Тупо Тупо x 1
а де твій аватар? :)