Україна-Польща. Стратегічні партнери,чи ....

Тема у розділі 'Політика і політики', створена користувачем alex, 23 тра 2008.

  1. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  2. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    "Я сам народився в СРСР і хочу сказати: там були плюси, були мінуси..."

    о_О

    Дружба забезпечена. Ще пару таких заяв клоуна і у нас Польща стане не партнером, а ворогом.

    І тут дійсно, дивлячись очима поляків, яких СРСР гнобив, чути від партнера України ОТАКЕ...
    Це все одно, що сказати: при фюрері в Німеччині були, як плюси, так і мінуси.

    Що має думати пересічний поляк на слова президента України?
    Або Україна не є партнером, або в України президент - тупий клоун.

    Вкотре соромно за президента. Хоч і піджак випрасуваний, а розуму - нуль. Зрештою, вигладжений піджак можна натягнути і на мавпу, а розуму в гастрономі не купиш.
     
  3. Blaberus

    Blaberus Неполіткоректний інсектоід

    Для віслюка плюси, безумовно, були. Його діду дали звання полковника за розстріл мирної демонстрації в Кривому Розі.
    Зеленський Семен Іванович — Вікіпедія
    Не слід серьйозно відноситись до віслучого пердіння ротом: вся Європа і не лише Європа чудово знає що воно - дурень та порожнє місце.
    Тим більше слід пишатися собою.
     
  4. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    А хтось інший сказав би інакше?
    Нехай, правильніше сформулювавши, негативу і шкоди було набагато більше. Стикався з такими, хто і 90-ті згадує з романтикою.
     
  5. Blaberus

    Blaberus Неполіткоректний інсектоід

    Я сказав би інакше.
     
  6. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Цей день в історії : 16 травня 1648 : Битва під Жовтими Водами

    16 травня 1648 року військо Богдана Хмельницького, підтримане татарською кіннотою Тугай-бея, під Жовтими Водами здобуло свою першу перемогу над армією Речі Посполитої, очолюваною ніжинським старостою Стефаном Потоцьким. Натхненні успіхом, вони рушили до Корсуня, де через 10 днів оточили і знищили армію захоплених у полон гетьманів Миколая Потоцького і Марціна Калиновського

    У 1998 році з нагоди 350-річчя повстання Богдана Хмельницького на околиці села Жовто-Олександрівка П'ятихатського району Дніпропетровської області поряд з урочищем Княжі Байраки відкрито пам'ятник на честь перемоги у битві на Жовтих Водах: на одній з гранітних брил викарбувано герб гетьмана Богдана Хмельницького, на другій — герб кримськотатарського роду Гераїв як символ військової доблесті і союзу запорізького козацтва та кримськотатарського війська, що здобули на Жовтих Водах легендарну перемогу.

    [​IMG][​IMG]
     
  7. Blaberus

    Blaberus Неполіткоректний інсектоід

  8. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    1919 рік. Австро-Угорська імперія розпалася. Після війни з поляками Галичина на 20 років опинилася у складі польської держави.

    Українцям забороняли вступати до університету, не допускали до роботи, влаштували пацифікацію. У відповідь націоналісти чинили пограбування і замахи на президентів та міністрів.

    Чи був окупацією міжвоєнний період в Галичині? І як попри утиски українцям вдалося розбудувати громадянське суспільство із успішними кооперативами та стотисячними товариствами? У розмові з дослідником історії Святославом Липовецьким.

    View: https://www.facebook.com/LokalnaIstoria/videos/196247929041052
     
    • Тупо Тупо x 1
  9. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Вирватись з "трикутника смерті": Чортківська офензива Галицької Армії — Локальна історія
    Героїчні події червня 1919 року, коли чисельно слабша Галицька Армія (ГА) здобула ряд блискучих перемог над краще матеріально забезпеченим польським військом, поза сумнівом, приховують чимало таємниць. Та що ж незбагненного може критися у назві цього історичного періоду? Знаючи, що слово “Чортківська” асоціюється не з нечистою силою, а із затишним подільським містом Чортків, а напівархаїчний галицизм “офензива” означає “наступ”, годі розгледіти щось загадкове у виразі “наступ під Чортковом”.
    [​IMG]
    Старшини Галицької армії, кінець 1918 року
    Фото: з архіву проєкту "Локальна історія"
     
    • Тупо Тупо x 1
  10. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    27 червня 1651 року, в ході Берестейської битви, король Речі Посполитої Ян Казимир передав ультиматум: козаки мають видати Богдана Хмельницького й Івана Виговського, а також віддати всі гармати та клейноди. До того має відновити чинність Куруківська угода 1625 року. Тобто відновлена Українська держава мусила зникнути. Відповідь була гідною: "на жодні пакти не пристануть, тільки на зборівські".
    370 років тому відбулась битва, яку згодом історики назвуть "військовою катастрофою" козацьких сил. Втім чи такі темні барви навколо Берестечка мають історичне підґрунтя?

    Берестечко–1651: катастрофа чи дошкульна поразка — Локальна історія

    Битва під Берестечком міцно засіла в історичній пам’яті українців та поляків. Наші західні сусіди трактують її як блискучу відплату польської зброї за дошкульні поразки від козаків у 1648–1649-х. В українському баченні Берестечко стало військовою катастрофою, яка морально надломила щойно відновлену державу, ставши предтечою для укладення горезвісного союзу з Московією. Втім чи такі темні барви навколо Берестечка мають історичне підґрунтя?
     
    • Тупо Тупо x 1
  11. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Студентом вийти на мітинг та померти на ньому в боротьбі за право на освіту. Так сталося 1 липня 1910 року під час нелегального українського віча, коли дійшло до кривавої сутички. У такий спосіб українці домагалися своїх освітніх прав.
    А поляки в той же час вимагали від уряду визнати польський характер Львівського університету.
    В той час на політичній арені українці воювали на кількох фронтах – борючись також за виборчу реформу та організовуючи аграрні страйки. Проте в освіті відбувалися не менш важливі процеси і справа університету дедалі частіше виходила на перший план.

    "3 1/2 мілїона русинів мусять мати хоч один свій унїверситет" — Локальна історія
     
  12. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Михайло Галущак «Чортківська офензива Галицької Армії"

    View: https://youtu.be/RAGxmQ5MfXs


    Чорткі́вська офензи́ва (іншими словами Чорткі́вський на́ступ) або Червнева офензива — історична назва наступальної військової операції Української Галицької Армії (УГА), здійсненої в період з 7 по 28 червня 1919 року. Вона була однією з найзначніших наступальних операцій, що здійснила Галицька армія під час польсько-української війни в Галичині 1918—1919. Близько 25 тисяч українських солдатів й офіцерів примусили відступити по всій лінії фронту 40-тисячну польську армію[1], добре озброєну та підсилену французами. І тільки зовнішні чинники та брак матеріально-технічного забезпечення врятували супротивника від воєнної поразки.
     
  13. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Gyppsy, знаєш чому ти тупий? Справа тут навіть не у два РР у ніку. Це само собою.
    Просто є у нас так звана патріотична партія - ВО Свобода. Яка її роль? А роль її у наступному. Як тільки між Польщею та Україною починають набувати дружні стосунки, а це дуже важливо під час війни з кацапами, тут же відживає Свобода і починає нагадувати всякі різанини різних років, а кацапи тут же транслюють фільм Тарас Бульба, де висвітлюється боротьба козаків з поляками. Ну а на ЛФ у цьому питанні активізується циган.

    Це класика жанру. Циган, ти або дурний, або гамнистий, або одне і друге.

    Дивлюся зараз на придурка Арахамію. Зеленський має зустріч з Байденом. Байден конфліктує з Китаєм. І тут ця чурка починає лізти Китаю в дупу, саме перед зустріччю Байдена з Зеленським? Яка ціль в Арахамії? Або зірвати зустріч, або просто вкрай зіпсувати стосунки між Україною та США, чого так хоче Путін. А може Арахамія діє так з дозволу та вказівкою Зеленського? От як це оцінити? Тупість влади, до чого ми вже звикаємо, чи Арахамія, як чужоземець, просто заробляє на тупих хохлах? Що є Україна для Арахамія, як звичайна територія, де він просто на заробітках?
     
  14. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Синенко, знаєш чому ти довбойоб?
    Ти довбойоб, бо ти пристосуванець, і під ситуацію ти відмовишся не тільки від минулого народу, з яким ти живеш, а навіть від своєї мами.

    Ромаша, ти або дурний, або гамнистий, або одне і друге. Одним словом - довбойоб.
     
    Останнє редагування: 16 лип 2021
  15. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Сам і читай.:)))
     
  16. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Нагадав епізод із роману "3 мушкетери", як д'Артаньян познайомився та подружився з мушкетерами, все почалося з конфлікту і дуелі, якби д'Артаньян проявив страх і слабкість, зацікавив би мушкетерів завести з ним дружбу?
     
  17. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Львівець @Мих -уїл, у нас є не тільки "так звана патріотична партія - ВО Свобода", у нас є ще й В"ятрович ;)

    МАТЕРІАЛИ ПРОЕКТУ «УКРАЇНА І ПОЛЬЩА: СТО РОКІВ СУСІДСТВА» У ПУБЛІКАЦІЇ ЗБРУЧ. СЮЖЕТ 3 | Офіційний веб-сайт УІНП
    З Військом Польським воювала не лише Галицька Армія, але й Армія УНР, адже поляки розпочали вторгнення на Холмщину та Волинь. Волинський фронт був другорядним для обох противників. Поляків цікавила передусім Галичина, а Директорію УНР – протидія більшовицькій агресії.

    Переломний момент настав у травні 1919 року, коли проти українських військ кинули добре підготовлену і озброєну Армію Галлера. Польський, румунський та більшовицький наступи притиснули обидві українські армії до Збруча. Здавалося, це вже поразка. Однак Галицька Армія пішла у відчайдушний прорив, відомий як Чортківська офензива. Честь українського мундиру було врятовано. Втім, переломити хід подій галичани вже не могли – сили були занадто нерівними.
    ...

    Матеріали проекту Українського інституту національної пам’яті “Україна та Польща: 100 років сусідства”. Автори: історики Володимир В'ятрович, Ярослав Файзулін, Вікторія Яременко, Сергій Рябенко, Максим Майоров, Любов Крупник, Віталій Бака, картограф Дмитро Вортман.

    зі

    Львівець @Мих -уїл, от Ви кажете, що Gyppsy тупий, а Циган або дурний, або гамнистий, або одне і друге.
    Львівець @Мих -уїл, а на Ваш особистий погляд В"ятрович який?
     
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    Писанина Вятровіча - це норма, бо це його професія і його завдання.
    А все інше - то брудна політика, покликана кинути кістку між Польщею та Україною.

    От, скажімо, завтра Зеленський їде в Польщу. В`ятровіч мовчить, але тут же вилазить Свобода і починає згадувати кровопролиття. Підключаються так звані патріоти-історики. Москва крутить фільм Тарас Бульба.
     
  19. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Львівець @Мих -уїл, а чо це Ви почали виправдовувати В"ятровича?

    Львівець @Мих -уїл, а звідки Ви знаєте, яка професія і яке завдання у Gyppsy та Цигана?
     
  20. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Львівець @Мих -уїл, а коли треба згадувати кровопролиття?

    Львівець @Мих -уїл, а коли треба крутити фільм Тарас Бульба?
    Львівець @Мих -уїл, а особисто Вам подобається фільм Тарас Бульба?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
а де твій аватар? :)