Україна і Росія напишуть "правильну" історію

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Чернобылец, 1 гру 2006.

Статус теми:
Закрита.
  1. DISBATya

    DISBATya Well-Known Member

    Сложностей не будет !!! Ведь история России и Украины - ОБЩАЯ !!!:good:
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Yarema

    Yarema Дуже важлива персона

    Історія господаря і раба.:sad:
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. - люди часто сознательно принижают своё прошлое, чтобы оправдывать неудачи в настоящем. Хуже, что при этом они невольно программируют своё будущее.
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Ага, а ще Папуа Нової Гвінеї і Берега Слонової Кістки. Всі вдихають О2 і видихають СО2.:)))
    А серйозно, візьміть будь який підручник історії і прочитайте. Можете краткій курс. Скільки років Львів був з Росією в складі одної держави?
    Питання на засипку...;)
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Странно, что это направление (обособление Львова) - еще не имеет хлесткого названия... К примеру - ДУПа (Дуже Український П'ємонт) :good:
     
  6. Yarema

    Yarema Дуже важлива персона

     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Bambook

    Bambook Persona non grata

    ага, як у Великобританії та Індії. Тільки спробуйте, скажіть індусам, що їм британці історію писати будуть. Чи ірландцям таке скажіть...
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. - нет, не так. Любой британец (а не только члены королевской семьи) пользовался на территории Индии особыми правами по сравнению с местным населением. Ничего подобного не было в отношениях России и Украины. Можно сравнить с Англией и Шотландией после гипотетического (и не такого уж фантастического) обретения последней независимости. Разумеется, после этого в истории Шотландии стало бы уделяться временам борьбы за независимость и вооруженным конфликтам с Англией больше внимания, чем сейчас. Но не имею ни малейших сомнений, что история периода Соединённого Королевства согласовывалась бы с Англией. Иначе - просто глупо.
    Кстати, индусы вовсю пользуются английскими историческими трудами по истории Индии.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Так я ж не проти. Я також абсолютно не проти, щоб українські вчені користувалися роботами російських істориків - зокрема російських. Навпаки - я за.
    Хай спілкуються, дискутують, обмінюються лумками і матеріалми.
    Але я проти "узгодження" на рівні чиновників від науки. Я реаліст і прекрасно розумію, чим це закінчиться в наявних умовах.
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. - В наявных умовах чиновники обс...т всё, за что берутся. Но это не значит, что ни за что браться не надо. :)
     
  11. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Хіба я сказав, що не треба братися? Тільки хай беруться історики, а не чиновники...
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. DISBATya

    DISBATya Well-Known Member

    Внимательней читайте! Я же сказал - Наша история - ОБЩАЯ !!!
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    Тобто Ваша з Марковим? Тоді чого глаголіте за всю Одесу?
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Шановні радянські люди. Я розумію, що вам приємніше жити в "общазі" чи комуналці - ну то живіть собі. А я якось надаю перевагу власній квартирі, з власними кухнею, санвузлом, а також і власною бібліотекою.
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    гм, а шо радянске цьому заважає? мали квартиру, будинок у селі, город - нічо так, червоні комісари по ночам не ходили ....
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Шкода, що пана з Миколаєва в школі не навчили поняттям "метафора" і "контекст". Тоді б він тут не флудив...
     
  17. - ради Бога, уважаемый антисоветский товарищ, живёте и живите, не читайте книг про времена, когда семья Ваша жила в коммуналке с другими, но прежде чем выкинуть их - спросите у других членов своей же семьи, на это разрешение. В конце концов они дольше прожили с соседями, у них и совместных воспоминаний больше... Если, конечно, Вы сейчас с членами своей семьи живёте, а не в уменьшенной коммуналке. Тогда советоваться не о чем, чья библиотека, того и книжки...
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Прошу пана, це все було б красиво і чудово, якщо б ми говорили про історію як про голі факти, які відбулися і все. Але тоді б і дискусії не треба було. Та для цього ми з вами, а насамперед всі, хто дотичний до написання підручників та наукових робіт з історії, мали б бути ідеальними людьми. Ви ж не будете заперечувати, що ідеальних людей не буває?
    Тому наразі мусимо розглядати реальну "історію", яка є, на жаль, переважно інтерпретацією тих чи інших фактів, вигідною тій чи іншій науковій течії, а на загал - спільноті, в межах якої існують історики. Зрозуміло, що російський історик - хоче не хоче - але так виходить - інтерпретує спірні моменти так, щоб вони вписувалися в російську національну ідею. Формує образ російських національних героїв, наприклад. І хай собі. Так насправді роблять і британці, й американці, і японці, і китайці. Тому що це додатковий стимул для розвитку суспільства.
    Але чому російські історики мають формувати його ще й для нас - ну ніяк не зрозумію. особливо, якщо врахувати, що вони мають довгу і давню традицію приховувати і перекручувати факти в значно більших масштабах, ніж це є на заході, де все-таки набагато більша відкритість документів та архівів?
    Тим більше, що в нас і своїх істориків, які стоять на тих же засадах, що й російські, вистачає, тобто плюралізм і дискусія щодо суперечливих питань забезпечуються внутрішніми ресурсами.
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. - что это?
    - так перестаньте голословно утверждать будто кто-то что-то за кого-то должен или собирается формировать, и не надо будет пытаться это понять.

    Согласовывается всегда в первую очередь именно фактологическая база, чтобы не было такого, что ученик, изучивши курс истории в одной стране, приехав в другую встречает в учебнике факт, напрочь разрушающий то, что ему "наформировали" в первой.

    Трактовки не должны выходить за рамки трактовок и подменять собой факты.
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Bambook

    Bambook Persona non grata

    аболютно погоджуюся. Тільки ж насправді не виходить отак:

    Насправді є проблема приховування і додумування фактів. З різних боків, на жаль.
    І ще раз кажу - в Україні досстатньо істориків, які працюють в рамках радянської школи, вже навіть є й такі, працюють в рамках сучасної російської школи. Вони вже й так все "узгодили". Може, більший сенс був би в узгодженні між різними школами в Україні - для початку? А тоді вже можна узгоджувати й з істориками з інших держав.
    І чому тільки з Росією? Можна узгодити ще з поляками, з турками, скандинавськими країнами, чехами, словаками, угорцями, молдаванами, французами, німцями і так далі...

    А в принципі, як на мене, було б правильніше, якби в підручниках з історії подавалися різні бачення. І там, де встановити точного перебігу подій не можна, подавалися всі раціонально обгрунтовані версії.
    Але ж наразі так є тільки в частині суперечливих питань (наприклад, як з теоріями виникнення Київської Русі) - багато чого намагаються тупо вкласти в послідовність і теорії подаються як доконаний факт.
    тому я не маю заперечення проти того, щоб в Україні вивчали історію в подачі російських істориків - але ЗОКРЕМА, поміж іншими. От тільки маю підозру, що насправді вийде інакше - просто механічно замінять, та й все. Не тільки з ідеологічних міркувань, а просто через банальну лінь і безвідповідальність.
     
    • Подобається Подобається x 2
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)