Україна і Росія напишуть "правильну" історію

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Чернобылец, 1 гру 2006.

Статус теми:
Закрита.
  1. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Из "Краткого курса"?;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. von Philip de Conopel

    von Philip de Conopel Well-Known Member

    Ну й вчепився!
    цитую ще раз:
    "Прибували нові переселенці з України: так у 1813 і 1832 були переведені сюди сформовані з колишніх гетьманських козаків полки і влиті в склад Чорноморського Козацького війська. В 1832р. стався навіть одинокий в своїм роді і можливий тільки за старих царських порядків факт примусового набору на колишній Гетьманщині кількох тисяч дівчат і вирядження їх на Кубань…» (Дорошенко Д. Нарис історії України. Т.2. – Мюнхен, 1966. репр. Київ, 1991 – С. 243-244.)
     
  3. von Philip de Conopel

    von Philip de Conopel Well-Known Member

    Вибачайте, мало бути Южная Россія.

    На жаль не знайшов в електронній версії стислого формулювання, що таке охотники і охотне військо в Україні, але хоч би таке:

    "Комплектування війська здійснювалося за рахунок “охотників” – добровольців з числа особисто вільного населення переважно українського походження, що не мало чіткої станової належності. Найманці-охотники несли свою службу на договірних засадах із гетьманським правлінням. У перші роки свого існування охотницьке військо налічувало близько 4 тис. чоловік. Упродовж 70 – 80-х рр. 17 ст. його кількість сягнула 8 тис. чоловік...

    Складаючись із професійних, добре озброєних і організованих частин, охотницький корпус наприкінці 17 – на початку 18 ст. став найбільш мобільною частиною гетьманського війська, яка могла вирішувати самостійні завдання та діяти в складі основних сил.

    ...нарощування чисельності й організаційне впорядкування охотницького війська було результатом цілеспрямованої політики гетьманського правління, яке з кінця 17 ст. розглядало його як альтернативу козацькому війську; з дальшим обмеженням автономних прав Гетьманщини на початку 18 ст. контроль над використанням та будівництвом війська перебирає на себе імперський уряд...(СОКІРКО О. Г. ОХОТНИЦЬКЕ ВІЙСЬКО ЛІВОБЕРЕЖНОЇ ГЕТЬМАНЩИНИ 1669-1726 рр. дис. Канд. історичних наук, Київ – 2000)


    Ну, тобто це українське військове формування з найманців, які не входили до числа запорожців і реєстрових козаків. ПОчаток охотницького війська фіксується в часі Хмельниччини.

    Вами наведене формулювання відноситься до іншого періоду історії.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. von Philip de Conopel

    von Philip de Conopel Well-Known Member

    ВІршик хороший у пам"яті крутиться дуже актуальний, між іншим:

    "Ця істина давня, але не іржава
    Її промовляти пручається рот:
    В нас гарна країна, й паскудна держава,
    В нас люди хороші і кепський народ

    Але ми собі відповісти повинні:
    Чи схочемо ми і чи стерпимо ми
    Хорошу державу в поганій країні
    І добрий народ - зі злими людьми?"

    (Олександр Ірванець, бл 2002 р.)


    Тут дуже доступно роз"яснено - що таке держава, а що таке країна

    До України, як до Держави, Кубань звісно не мала відношення (адміністративного) .
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Хорошая статья, многоплановая. Я только кусочек выделили, но рекомендую все прочитать:

    Хуже всего, что произошло в Украине: мы отдали историю в руки политиков и дали себя втянуть в их споры. Нации создаются не только на героизме, но и на компромиссах – порой не очень приятных, но почти всегда неизбежных. Часто готовность пойти на компромисс в меньшем ради большего требует героизма особого рода – примером служат политика Аденауэра, Испании после Франко или польской «Солидарности».

    Наши политики не Аденауэры и не Мазовецкие. Их стараниями история в Украине становится материалом не для компромисса, а для конфликта. Единственное, что остается нам делать при таких обстоятельствах, – это беречь трезвое отношение к своему прошлому. Потому что лишь так можно разминировать то минное поле, которые оставляют по себе безответственные политики – пока не появятся другие, ответственные. А поскольку появление таких политиков в Украине в ближайшем времени, похоже, не предвидится, то работы нам хватит надолго.



    http://unian.net/rus/news/news-336255.html

    Не кажется ли вам, что мы сами спровоцировали обострение, когда вытягивали Степана Бандеру на имя Украины. Он, наверно, герой Украины, но бандитизм был не чужд его последователям?

    Я бы так сказал: Бандера – герой Западной Украины. Я рос на этих рассказах о бандеровцах.

    В этих семейных рассказах бандеровцы часто имели негативный образ. Потому что это были наши ребята из села, о них помнили, кого они убили, кого ограбили. Но у нас всегда говорили, что наши не были настоящими бандеровцами – настоящие бандеровцы где-то там на Волыни, в Карпатах.

    Это хорошо показывает, что память функционирует в двух уровнях: частном и публичном, и что часто эти две правды не очень уживаются между собой. На публичном уровне в образе и Бандеры, и бандеровцев главное то, что они боролись против «советов». Советская власть на Галичине означала колхозы, запрещение церкви и т. д – здесь у людей были намного более глубокие, а главное более свежие причины эту власть не любить. В этом смысле Бандера был западноукраинским символом.

    Я скажу так: Бандера не мой герой, но я не вижу большой беды, если он герой Западной Украины. И то при двух условиях: во-первых, те, кто гордится Бандерой и УПА, должны иметь мужество признать также их преступления против мирного населения. Гордость без ответственности для меня пустое чванство. Во-вторых, Бандера может быть региональным героем, но пусть тогда галичане не отрицают право других регионов иметь своих региональных героев.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Geograf

    Geograf Меломан

    Я вже пробував пояснити різницю, проте марно
    Яких ніколи не було
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Гордість, що захоплює дух :good:
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Навіяло...

    „Гайдамаки не воины, -
    разбойники, воры.
    Пятно в нашей истории…”
    Брешеш, людоморе!
    За святую правду-волю
    Розбойник не стане,
    Не розкує закований
    У ваші кайдани
    Народ темний, не заріже
    Лукавого сина,
    Не розіб’є живе серце
    За свою країну.
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Два варианта.
    1. Волынская трагелшия почудилась,
    2. За нее у истинного "украинца" перепоняет грудь гордость

    Есть еще вариант afterstepa (ему патент налр выдать за изобретение):
    украинцы и поляки были ничем не лучше друг друга и им обоим допомагали москали.:)
     
    Останнє редагування: 19 вер 2009
  10. Geograf

    Geograf Меломан

    Про події на Волині я уже писав в розділі про УПА, але спеціально для вас
    просто задля інформації нагадаю, що в ті часи на Волині проживало 80% українського населення і 20% – польського. Тож, якщо говорити про право націй на самовизначення, українці мали повне право на те, щоб розпоряджатися своїм життям на цій землі.
    Коли німці дізналися, що українські поліцаї були однією з форм конспіративної мережі ОУН(Б), вони почали її роззброювати. Окупаційна адміністрація замінила всіх українців у допоміжній поліції поляками, що одразу відчуло на собі українське населення Волині. Разом з цим це дало привід крайовому проводу ОУН(Б) на ПЗУЗ покласти всю відповідальність за загострення міжнаціональних відносин на поляків. У відозві-ультиматумі крайового проводу до польського населення від 18 травня 1943 р. зазначалося: «У теперішній час наша адміністрація полишила свої пости, щоб німці не мали доступу до наших сіл і не могли б нас нищити, як це було досі. Ви першими добровільно зголосилися зайняти її місце і допомагаєте німцям проводити їхню бандитську роботу. Зараз ви є сліпим знаряддям в німецьких руках, яке спрямоване проти нас. Але пам’ятайте, якщо польська громадськість не вплине на тих, котрі пішли в адміністрацію, поліцію та інші установи з тим, щоб вони їх помітили, то гнів українського народу виллється на тих поляків, які мешкають на українських землях. Кожне наше спалене село, кожна наша жертва, що будуть з вашої вини, відіб’ються на вас».
    Поляки не пішли з німецької служби. Навпаки, вони всілякими шляхами старалися закріпитися на ній.
    У липні 1943 р. у відозвах ОУН(Б) до польського населення перед кожним польським селом була поставлена вимога, щоб його мешканці «за 48 годин вибралися за Буг або Сян – інакше смерть!» Польське підпілля видало наказ: «Сидіти на місці, бо Польща втратить Волинь». 11 липня відбулися скоординовані напади загонів ОУН(Б) одночасно на 167 польських поселень. У акціях брало участь також цивільне населення з косами і сокирами.
    Восени 1943 р. по всій території Генерального губернаторства, за винятком дистрикту «Галичина», почалися винищувальні дії польського підпілля, спрямовані проти німецьких колоністів і українців. Вони були ініційовані наказом головного коменданта Армії крайової генерала Коморовського від 4 серпня 1943 р. про початок загальної «відплатної акції» за участь українців у німецьких пацифікаціях. На території Хрубешувського і Томашівського повітів було спалено до червня 1944 р. близько півтори сотні українських сіл, в в яких мешкало до 15 тис. осіб.
    Постає питання, чому ж польські структури не звернули увагу на попередження УПА цим самим свідомо дозволили звершити справедливу помсту над своїми ж братами? Можливо тому що зайвий клаптик чужої землі був дорожчий?Тепер коли втратили надію на ці землі, слід згадати і своїх братів, не звертаючи уваги на те що їх кров на совісті їх предків!
     
    Останнє редагування: 19 вер 2009
    • Подобається Подобається x 1
  11. pozytyvchyk

    pozytyvchyk Well-Known Member

    Про що ви говорите, які злочини проти мирного населення, який аболтус Вам таких макаронів на вуха начіпляв?Ви навіть при мудрих людях такого не кажіть, бо засміють - це по-перше. А по-друге які регіональні герої? Україна - єдина держава, а українці - єдина нація, а тому і герої у нас одні лише спільні. І годі вже паплюжити Бандеру, бо він боровся за те, щоб ми жили у СВОЇЙ ДЕРЖАВІ !!!
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. pozytyvchyk

    pozytyvchyk Well-Known Member

    А отакого вже виплітати не треба, як небіжка ногами. Українці - не поляки і мета у нас і у них завжди була різна. А москалі всім по-трохи "помагали", просто залежно від обставин то тим, то іншим.
     
  13. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    divide et impera - цю істину ще в Древньому Римі знали і використовували...
     
  14. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    Та не тільки "москалі" зіштовхували лобами (точніше було б "совіти"), а - навіть більшою мірою - гитлерівці, хоча б Географа уважно почитайте. А українці з поляками побуцалися як ті барани, хоча б тепер пора пригадати: більше ніж рік тому вже проголосили примирення спільної трагедії від власної дурості. Так ні, комусь десь пече знов і знов старі рахунки перераховувати. Немов краще "добра драчка" ніж те, що жили 20%(?) та 80%(?) поряд, навить родичались (де той відсоток?).
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Я ж писал, тчо это на вооружение возьмут.

    А суть такова. Что убивали всех по национальному признаку, а не тех только что служили у немцев.

    Что касается примирения. Тут уже цитировали недавнюю резолюцию сейма.

    Вы Позитивчик, видимо ничего не знаете, поэтому лозунгами ? Ничего, все равно узнаете..
    Хотя бы Выводы Гос Комиссии почитайте.
     
  16. Geograf

    Geograf Меломан

    А це що досі лозунг, міф чи фантазіяо_О
     
  17. von Philip de Conopel

    von Philip de Conopel Well-Known Member

    А ще любили "маскаради" влаштовувати: вбратися в однострої УПА - і різанину влаштувати, але кілька людей лишити, щоб всім сказали, що то були українці.
    Такі провокації до речі ще в 20-х роках на Черкащині влаштовували, щоб дискредитувати партизанський рух (читай Ю. Горліс Горський "Холодний яр")
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Ось випадково знайшов на росыйському форумі.

    Студентка дискутує зі старими комуняками:

     
    • Подобається Подобається x 3
  19. Полковник

    Полковник миється в бані

    :good:
    Версию не читал.
    Почитывал.
    Жесть.:haha:
    Полный ПИСЕЦ!!!!
    Отвечаю!
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    "С 1944 до 1954 года проходили полноценные бои на Западной Украине. Там были подходящие природные условия: леса, горы, для того, чтобы бороться. Кроме того, УПА была сформирована в годы войны и имела опыт борьбы в партизанском виде. Эта борьба пользовалась поддержкой местного населения Западной Украины, поскольку там начинали создаваться колзохы, национализировалась земельная собственность. То же самое происходило на остальной территории Украины с 1920 по 1933 год," тільки пам'ять в людей коротка, а теледебілізатори дивляться вечорами в кожній сім'ї. А деніде шанобливо перечитують "Краткий курс ВКП(б)".
    http://for-ua.com/interview/2009/10/16/070305.html
     
    Останнє редагування: 16 жов 2009
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)