// В католицькій церкві є целібат, а православним дозволяється одружуватись, тому там випадків дуже мало.// Якщо монахи - то це діє, незалежно від конфесії, з приводу священників - якщо просуватись такими собі карєрними сходами до єпископа, архиєпископа, митрополита потрібно неодруженим. Є ще гілка Католицизму УГКЦ, то тут такі ж правила як у православних.
Басні Крилова ви розказуєте. Ну принаймні із УГКЦ Миколай Чернецький одруженим не був ніколи Миколай (Чарнецький) — Вікіпедія
Ви би краще читали Письмо, а не постили тут російських богословів незрозумілого походження, можливо тоді б менше писали всяких бздурів.
Джордано Бруно про святині в ЖЗЛ писав про хвіст святого осла, якому поклонялися... Цікавий трактат про святині, які перетворюють на предмети поклонінню більше, ніж спілкуванню із самим Богом.
Якщо вже казати про святе письмо, то краще говорити про першоджерело, бо до перекладів не зовсім буває довіра. В інтернеті зараз багато чого є про таке - про політику перекладів, дати, правки, розбивки тощо. Хто хоче знати істину - той має пізнавати більше і добре фільтрувати, щоб витягти щось значиме. Дехто тягне все що не попадя, інші про щось одне, на чому зациклені) Усе різноманіття богословів має один початок, від якого народжуються опудала і зомболюди. Тому богословські трактати не бувають якоїсь національної приналежності, то потім їх використовують як інструмент політики.
У Середньовіччі дійсно було багато смішних абсурдних святинь, які виставляли для збору грошей - волосся бороди Ноя, пірїни крил архангела Гавриїла, коси Діви Марії... Зараз не використовують привезення якоїсь чудотворної ікони, мощі святих для збирання додаткових пожертв, правда святині вже інші.
Я не претендую на правдивість, але є така думка: Як можна сподіватися на правильне тлумачення, якщо джерело неправдиве? А от евангеліє теж так написано, що кожний тлумачитб, як йрму подобається там, де хоч трохи треба думати. Є сайти про тлумачення откровення від Златоуста до Радонежського і далі... - ніхто не знає точно, крім першоджерела, тобто Бога, якщо Він мав до того думку.
щоб дізнатися чи правдиве джерело, потрібно його співставити з першоджерелом. Якщо нема першоджерела, то робляться грунтовні дослідження і тоді співставляють. А те джерело, що ви дали є таке собі... вольноє пісаніє, яке можна навояти за 2 години часу. Не серйозно. Читайте офіційне, від церкви, воно буде правдиве.
Беззаперечно, від церкви буде правдиве, але на скільки істинне? Моя позиція така, що тільки Всевишній може сказати істину, але коли прийде тому час. А поки що улюблене з останньої роботи: одні роблять вид, що кажуть правду, а інші роблять вид , що їм вірять.
Нащо читати? Можна і слухати або дивитися, хоча Сеня, про декамерон сейчас не актуально... песня про голубую луну - вот!