Теорія відносності до хвоста?

Тема у розділі 'Наука і технології', створена користувачем Neptyn, 24 лип 2012.

  1. Василь

    Василь Well-Known Member

    Це було давно й неправда! Ніхто цього не підтвердив.
     
  2. vov66

    vov66 Well-Known Member

    Це Ви напевно у Вікіпедії прочитали?

    А тут зовсім інше:
     
  3. Василь

    Василь Well-Known Member

    Якби в 1925 були якісь вірні результати, вони вже давно були б в підручниках. Це все слова й більш нічого. Зараз вже в космосі є цілі лабораторії, і ніякого вітру не зареєстровано.
     
  4. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    це просто тимчасовий штиль.
    В галактичних новинах повідомляли, що саме через цей недовготривалий штиль (що таке 100 років в мірках галактики?!) - саме через штиль довелося відкласти міжгалактичну регату.
    Яхтсмени нашої галактики запропонували влаштувати гребну регату - але інші цивілізації, з недорозвиненою наукою, що ще не винайшли весла, обстоюють своє право змагатися на вітрильниках
     
  5. Василь

    Василь Well-Known Member

    Ні, це просто вигадки. Все, що вони вимірюють, є атмосферні та іоносферні процеси, а також вплив Сонця на ці процеси, а не ефірний вітер.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. vov66

    vov66 Well-Known Member

    "...К сожалению, этого нельзя сказать о постулате однородности Вселенной и постулате скорости света. Но, именно эти два постулата являются фундаментом специальной и общей теорий относительности А. Эйнштейна. Хотелось бы внести некоторые уточнения. Вне зависимости от того, верна эта теория или нет, считать Альберта Эйнштейна автором этой теории было бы не правильно. Всё дело в том, что А. Эйнштейн, работая в патентном бюро, просто «позаимствовал» идеи у двух учёных: математика и физика Жуля Анри Пуанкаре и физика Г.А. Лоренца. Эти двое учёных, в течение нескольких лет, совместно работали над созданием этой теории. Именно А. Пуанкаре выдвинул постулат об однородности Вселенной и постулат о скорости света. А Г.А. Лоренц вывел знаменитые формулы. А. Эйнштейн, работая в патентном бюро, имел доступ к их научным работам и решил «застолбить» теорию на своё имя. Он даже сохранил в «своих» теориях относительности имя Г.А. Лоренца: основные математические формулы в «его» теории носят названия «Преобразования Лоренца», но, тем не менее, он не уточняет, какое отношение к этим формулам он имеет сам (никакого) и вообще не упоминает имя А. Пуанкаре, который выдвинул постулаты. Но, «почему-то», дал этой теории своё имя.

    Весь мир знает, что А. Эйнштейн – Нобелевский лауреат, и все не сомневаются в том, что эту премию он получил за создание Специальной и Обшей Теорий Относительности. Но, это – не так.
     
  7. Василь

    Василь Well-Known Member

    Тут помилка, бо постулат швидкости світла, фактично, ніяким постулатом не є, а є наслідком встановленого дослідно факту незалежности швидкости світла від швидкости джерела. Так що не треба вигадувати велосипед, а просто треба вивчати фізику як слід!
     
  8. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    А яким чином це було встановлено? Хтось розганяв джерело світла до скажімо 100 чи хоча б 50 тисяч кілометрів в секунду?
     
  9. Василь

    Василь Well-Known Member

    Немає значення, яка швидкість. Пояснення експерименту тут.
     
  10. vov66

    vov66 Well-Known Member

  11. AndriyM

    AndriyM Active Member

    Не виявлено ефірного вітру !!! а не ефіру. А те що фізики практично дійшли до того, що вакуум має якісь властивості - це явно свідчить про те, що він матеріальний.
     
  12. Василь

    Василь Well-Known Member

    Вакуум, дійсно, матеріальний, тільки ефір тут нідочого!
     
  13. vov66

    vov66 Well-Known Member

    Свіжі новини від 09.09.2012

    Вченим вдалося перемістити предмет зі швидкістю світла

    Вченим із Німеччини в під час недавніх експериментів під керівництвом Гюнтера Німц вдалося перемістити об’єкт зі швидкістю світла.

    Так, фахівці з університету Кобленца запевняють, що їх практичні досліди спростували теорії про простір часу. Адже по Енштейну швидкість світла може досягти тільки той об’єкт, який буде наділений нескінченною кількістю енергії.

    Як розповіли вчені, в експерименті їм вдалося розігнати мікрохвильові фотони світла між спеціальними призмами на відстані трьох футів. Німц заявляє, що швидкість фотона не тільки досягла швидкості світла, але й навіть трохи перевищила її.
    Джерело
     
  14. Василь

    Василь Well-Known Member

    Дивно, що хтось вважає це сенсацією, але не дивно, що багато людей не знають, що світло - це і є фотони!
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. vov66

    vov66 Well-Known Member

    або швидше ніж швидкість світла! І це зовсім не суперечить статті.
     
  16. Василь

    Василь Well-Known Member

    Стаття ця дилетантська і не варта уваги.
     
  17. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    То що вони переміщували? Фотони чи предмет?
     
  18. vov66

    vov66 Well-Known Member

    Тут трохи більше описано:

    "...У серпні цього року відомий британський журнал «New Scientist» повідомив, що вчені з німецького університету міста Кобленц заявили, що в ході дослідів з проходження світла через два знаходяться на відстані одного метра один від одного дзеркальні призми, була подолана швидкість світла і підтверджено існування зон «нульового часу».

    Німецьким фізикам Гюнтер Німц і Альфонсу Стальхофену, за їхніми словами, вдалося зафіксувати рух фотона зі швидкістю, що перевищує швидкість світла. Тим самим, за словами авторитетного британського видання, поставлена під сумнів теорія відносності Альберта Ейнштейна.

    Хоча вчені світу як і раніше вважають, що згідно з цією теорією швидкість світла є абсолютною і не може бути перевищена, вчені Гюнтер Німц і Альфонс Стальхофен авторитетно заявили, що їм вдалося експериментальним шляхом одержати й вивчити відомий в сучасній теоретичній фізиці «тунельний ефект». (Явище квантової природи, неможливе в класичній механіці; подолання мікрочастинок потенційного бар'єру, коли її повна енергія менше висоти бар'єру). Відповідно до існуючої теорії, в подібних тунелях існує «нульовий час».

    Аналогом «тунельного ефекту» у хвильовій оптиці може служити проникнення світлової хвилі всередину відображає середовища (на відстані порядку довжини світлової хвилі) в умовах, коли, з точки зору геометричної оптики, відбувається повне внутрішнє відбиття.

    В ході дослідів «фотон, що перетинає створений тунель, досягав кінцевої точки одночасно зі світлом, відбитим однією з граней призми, хоча він проходив значно більшу дистанцію», - з посиланням на британський журнал New Scientist повідомило відоме російське агентство ИТАР-ТАСС.

    «Ми зіткнулися з парадоксальним фізичним явищем, коли можна опинитися в кінцевій точці шляху, ще й не починаючи руху», - зазначив у своєму інтерв'ю радіостанції BBC професор Стальхофен. З точкою зору Гюнтера Німц і Альфонса Стальхофена згодні й інші провідні вчені світу, які проводили подібні експерименти і отримали аналогічні результати в своїх лабораторіях..."
    Джерело
     
  19. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    А чим міряли? "Візиром"?
    Я раз з моря їхав, зупинили менти на автобані і показують мені на свому "фені" цифру 158, хоча я точно знаю шо більше 130 не їхав. Ледве відчепилися
     
  20. vov66

    vov66 Well-Known Member

    Ошибки теории относительности

    Согласно теории относительности Эйнштейна никто и ничто не может двигаться быстрее, чем со скоростью распространения света — 300 тысяч километров в секунду. На этом утверждении основывается современная физика.
    Однако немецкие ученые из Университета города Кобленц опровергли это утверждение.

    1. Немцы сумели превысить скорость света
    2. Американцы доказали, что силы гравитации одних и тех же объектов могут меняться

    Немцы сумели превысить скорость света

    Они провели эксперимент, в котором доказали, что фотоны могут перемещаться между стеклянными призмами, расположенными на расстоянии метра друг от друга, мгновенно. Эксперимент уже повторен в нескольких других независимых научных лабораториях. И, как заявил один из авторов работы, доктор Стольхофен, на практике доказан парадокс, когда «можно оказаться в конце маршрута, еще не начав движения». Теперь школьные учебники можно переписывать. А также, если работа немецких физиков в будущем найдет практическое применение, можно надеяться, что люди когда-нибудь доберутся до звезд. Сейчас же это считается невозможным, по крайней мере жизни человека не хватило бы, даже чтобы долететь до ближайшей к нам звездной системы. …

    Американцы доказали, что силы гравитации одних и тех же объектов могут меняться.

    Астрофизик из Корнеллского университета (США) Рэйчел Бин на основании изучения света, идущего к нам от 2 миллионов галактик, усомнилась в главном тезисе общей теории относительности Эйнштейна. Траектория света от далеких звезд на пути к Земле неоднократно искривляется из-за действия сил гравитации. Ученые давно знают об этом. Согласно Эйнштейну действие этих сил постоянно и незыблемо во все времена. Однако Бин сумела доказать, что в период между 8 и 11 миллиардами лет назад по непонятным причинам действие сил гравитации было совершенно иным. Но почему так случилось — неизвестно. И вдруг подобное может произойти завтра опять. Тогда в Солнечной системе планеты начнут менять свои орбиты и землянам не поздоровится.
    Джерело
     
а де твій аватар? :)