це цікаве питання... в мене особисто паю нема, бо ніколи не жив у селі... спостерігаючи за іншими: 1) сади та виноградники - це довгострокові капіталовкладення... поки той виноград почне давати прибуток, пройде кілька років... а зернові та овочі - однорічні культури... 2) при союзі були або великі, добре механізовані господарства (на кілька тисяч гектарів)... або маленькі - присадибні та дачі... середній клас - фермери (з кількома гектарами) були знищені у 30-роки... немає навиків управління фермерським господарством... з радянських часів аграрна освіта обслуговує крупних виробників... ви можете купити, або скачати 50 різних видань підручників агронома... і не знайдете книжки "управління селянським господарством"... навіть зараз, коли є десятки тисяч фермерів... 3) низька культура споживання... смаки населення деградують люди п'ють газовану воду замість виноградного соку... і міцні напої замість вина... ---------- залишаються тільки ентузіасти в цій справі... цей клятий оптимізм
ми ніколи не жили в селі, але чоловік в спадщину отримав половину пая. В грудні фермер дає 9 тис гривень за врожай зернових) Де ті гектари - хто зна. Це безкрайні ниви хто зна де.. Щодо винограду) тут його треба укривати на зиму, бо до 20 морози, удобряти та обробляти після наших холодних дощів, того ні один фермер тут не захоче заводитися з такою невдячною справою. Ще сади з яблуками, то ще так...НЕ знаю, чому вчать та будуть вчити у сільгоспакадеміях (харківська стоїть розбита), але все ж таки всі фермери добре знають, що в данній місцевісті доцільніше вирощувати)). Я бачила сільгоспатлас, так в нашому дачному районі стоять томати та бахчові. І це 100% правда. От чого-чого, а томатів та динь з кавунами завжди повно. Не поливаємо - ростуть самі. Ну добриво при посадці , звісно, треба. Хоч розсадою, хоч в лунку - завжди буде. А от картопля -ні. Хоч не сади.
Тобто, потрібні дуже довгострокові інвестиції, ринку збуту майже нема, собівартість продукції та прибуток набагато нижче, аніж у випадку зернових, але "винні агрохолдинги"?
якби все було б так добре, в нас би ринок був перенасичений, і ціна на їжу постійно падала б... але в нас ціна падає тільки на інтернет, а не на їжу... хоча повно розумних фермерів )