Святкування Різдва

Тема у розділі 'Свята і вітання', створена користувачем Оля, 1 гру 2008.

  1. Я, впринципе, и так мясо практически не ем.
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Рибко, піст - це не м'ясо. ;)
     
    • Подобається Подобається x 6
  3. А что ещё? Рыба?
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Рибко, по-вашому вегетаріянці живуть в безперервному пості? ;)
    Що таке піст можете почитати на відповідній темі на ЛФ. :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. Zoryanka

    Zoryanka Well-Known Member

    А я дуже люблю святкувати Різдво. Ми стараємося дотримуватись певних традицій. На Святий вечір в мене вдома збирається уся найближча родина, всі чекають, коли появиться перша зірка на небі. До цього ми готуємо усі 12 страв. В пампушки обов'язково кладемо копійку, той, хто її знайде, той житиме цілий рік у достатку... Хто з дітей почне "пчихати", тому дістанеться маленька кізочка (бо мій дідусь розводить кізочок). Потім усі колядують. На другий день, знов збирається вся родина, діти колядують. Колядники, вертеп... і так всі свята.
     
    • Подобається Подобається x 13
  6. Полковник

    Полковник миється в бані

    А ушки с грибами в свекольном борщике делаете?
    КАКАЯ это вкуснятина!!!!
    Даже не знаю - попробую ли ещё в этой жизни????
     
    • Подобається Подобається x 8
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Полковнику, що ж то за Різдво без борщу з вушками? ;)
     
    • Подобається Подобається x 8
  8. Полковник

    Полковник миється в бані

    Если бы на УШКИ кто пригласил, я бы через полпланеты перелетел....
    Эххха....
    НЕКОМУ!!!!!
     
    • Подобається Подобається x 9
  9. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Чому Різдво святкують у різні дні?

    Богдан Цюпин
    Бі-Бі-Сі, Лондон

    Різдво
    У четвер християни так званого "західного зразка" святкують Різдво Христове. А до православного Різдва - ще майже два тижні. Хоча Ісус Христос той самий.

    Суть різниці між так званим старим і новим календарем, або православним і католицьким, полягає не у релігії, а в астрономії.

    Старий, або ж Юліанський календар, якого дотримуються українські православні церкви і греко-католицька церква, був запроваджений римським імператором Юлієм Цезарем у 46 році до Нашої ери – тобто до народження Ісуса Христа.

    Імператорові радив грецький астроном Созіген, який трошки помилився з тривалістю року - а саме на 11 хвилин і 15 секунд.

    У житті однієї людини така помилка нічого не означає, але за півтора тисячоліття Юліанський календар випередив реалії (а саме цикл руху сонця) аж на 10 днів.

    Виправити становище взявся Папа Римський Григорій XIII, який за порадою астрономів та математиків реформував календар, і 1582 року після 4-го жовтня настало одразу 15-те.

    Реформу одразу запровадили італійські держави, яких тоді було кілька, а також католицькі Іспанія і Португалія, але, наприклад, Англія чекала майже 200 років.

    На українських землях, що входили до складу Польської Речі Посполитої, Григоріанський календар у цивільне життя був запроваджений одразу ж 1582 року, але ті території, які згодом стали частиною Російської імперії, офіційно послуговувалися Юліанським календарем до 1918-го року.

    Більшість українських церков залишилися з так званим старим календарем і досі.

    Юліанський календар неправильно називати православним, бо колиска православ’я – грецька церква - та кілька інших православних церков світу перейшли на Григоріанський календар.

    На новий календар перейшли також деякі єпархії Української православної церкви в діаспорі.

    Але для більшості українських церков, навіть пов’язаної з Ватиканом греко-католицької, питання переходу на реформований у шістнадцятому столітті календар залишається ще неактуальним.

    Якщо вони дотримуватимуться Юліанського календаря ще приблизно 100 років, то українське різдво випадатиме на 8 січня.
     
    • Подобається Подобається x 11
  10. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Начиталась про Різдво і так захотілось до Львова, на вареники, пампушки.. :sad: З того горя напевно прийдеться рукави закатати я так бачу, бо скільки не шукала по магазинах вареників, то не трапились мені ще нормальні.. Ну не смакують ніяк! Що то взагалі за вареники жовтого кольору?! А моя баба робе такі м'ягенькі, смачненькі, зі сметанкою і цибулькою смаженою.. А ще пампушки з чорницями, посипані цукром.. Такі смачненькі, такі справжні, такі щирі.. А ще узвар з сушок.. А грибна підливка..
    А хлопчики, які колядують по під'їздах.. А вертепи по трамваях.. І стільки нагоду, всім так весело, стільки знайомих.. Львів одним словом.. Такого більше ніде нема :frown:
    (щось ніяк не знайшла тему про ностальгію.. :dntknw:)
     
    Останнє редагування: 30 гру 2008
    • Подобається Подобається x 11
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    А ми тут в польських магазинах купуємо. І вареники, і пельмені. Смачні й ніжні.
    О, а пампушки буду їсти на свят-вечір за старим стилем. Тут жінки на парохії роблять. Теж дуже смачно. :)
    А отакого й справді нема. Воно так буває...
    Може, то й добре. ;) Є за чим тужити. :)
    http://forum.lvivport.com/showthread.php?t=20177
     
    • Подобається Подобається x 8
  12. Bogun

    Bogun Well-Known Member

    Новий рік я святкую до 12 з батьками, а після з друзями.
    А Різдво у мене сімейне свято. Приїздимо до бабусі, 12 страв, перша зірка, колядки...
    Дивимося фільм "Ніч перед Різдвом".

    Знаєте я завжди грав чортика у дитинстві, думав, що вже грати не буду. Ну ось, дочекався. На ранок в дитячий садок перед Різдвом, йду грати знову чорта :).
     
    Останнє редагування: 30 гру 2008
    • Подобається Подобається x 12
  13. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    в нас теж так... Новий рік хто де хоче, в компанії, що цікава..
    а от на Різдво - до бабусі в гори... там всі традиції дотримано добротно)))
    а ще дуже подобається.. в нас вроді того нема... там ходять пастирі колядувати... тобто мужчини тільки від старших класів до зрілого віку... я підлітком так любила як молоді хлопці приходили... дуже гучно співають таким басом приємним (спеціально).. а як ще є в хаті дівка росте і ще незаміжня, то вінчують їй, щоб удачно вийшла заміж... то я завжди від того дуже червоніла :)
     
    • Подобається Подобається x 11
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Колись були на Новий рік у Ворохті... Ох, як же вони там колядують!!! :girl_in_dreams::girl_in_dreams::girl_in_dreams:
    На ютубі знайшла кілька записів, але якість така погана... жалюгідна. :cry:
     
    • Подобається Подобається x 7
  15. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    А тут тільки польські.. І домашні пробувала, і супермаркетські, і в реставрації, де вони навіть називались українськими.. І в столовій пробувала.. Їла тільки тому, що стидно було викинути.. Не подумайте, що я перебірлива, у Львові їла вареники різних господинь, були смачні. А тут щось не йде.. :dntknw: Часом їм булочки, макаючи в сметану, уявляючи, що це вареники :haha:
    Взяла в своїх рецепт вареників, пампушків, зроблю собі свято на Різдво :)
     
    • Подобається Подобається x 9
  16. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Ех... правда... вони там у Лодзі взагалі не знають що це вареники.
    До Вроцлавя треба, Легніці, Єленії Гури... ;)
     
    • Подобається Подобається x 10
  17. Зануда

    Зануда така зануда

    Якось лінивим нам студенткам зохотілось вареників.:nyam2: Пішли ми до склєпу на блонє і купи пєрогі рускє. :haha: Ми варили їх стільки часу, що домашні розчинились би у тій воді без сліду, а їм ніц. Після того, як ми "то" скуштували, вирішили ще кинути їх на пательню - думали підсмажені до хрусткої скоринки вони будуть смачніші. Та яке! Не допомогло! :pardon: Після того все самі, все руцями - і вареники, і налисники. :girl_cool:
     
    • Подобається Подобається x 11
  18. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Мій чоловік якось теж так варив вареники польські, що 5 хв ходив пробував - сирі та й сирі. А потім каже - "упс, залишився 1 вареник". Я ще пожартувала "що, всі з'їв поки напробувався?". А як глянула на то чудо :haha: Всьо злипнулось і став 1 великий вареник :haha: Голубам сподобався ;)
     
    • Подобається Подобається x 8
  19. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Христос Рождається!
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)