Рибко, по-вашому вегетаріянці живуть в безперервному пості? Що таке піст можете почитати на відповідній темі на ЛФ.
А я дуже люблю святкувати Різдво. Ми стараємося дотримуватись певних традицій. На Святий вечір в мене вдома збирається уся найближча родина, всі чекають, коли появиться перша зірка на небі. До цього ми готуємо усі 12 страв. В пампушки обов'язково кладемо копійку, той, хто її знайде, той житиме цілий рік у достатку... Хто з дітей почне "пчихати", тому дістанеться маленька кізочка (бо мій дідусь розводить кізочок). Потім усі колядують. На другий день, знов збирається вся родина, діти колядують. Колядники, вертеп... і так всі свята.
А ушки с грибами в свекольном борщике делаете? КАКАЯ это вкуснятина!!!! Даже не знаю - попробую ли ещё в этой жизни????
Чому Різдво святкують у різні дні? Богдан Цюпин Бі-Бі-Сі, Лондон Різдво У четвер християни так званого "західного зразка" святкують Різдво Христове. А до православного Різдва - ще майже два тижні. Хоча Ісус Христос той самий. Суть різниці між так званим старим і новим календарем, або православним і католицьким, полягає не у релігії, а в астрономії. Старий, або ж Юліанський календар, якого дотримуються українські православні церкви і греко-католицька церква, був запроваджений римським імператором Юлієм Цезарем у 46 році до Нашої ери – тобто до народження Ісуса Христа. Імператорові радив грецький астроном Созіген, який трошки помилився з тривалістю року - а саме на 11 хвилин і 15 секунд. У житті однієї людини така помилка нічого не означає, але за півтора тисячоліття Юліанський календар випередив реалії (а саме цикл руху сонця) аж на 10 днів. Виправити становище взявся Папа Римський Григорій XIII, який за порадою астрономів та математиків реформував календар, і 1582 року після 4-го жовтня настало одразу 15-те. Реформу одразу запровадили італійські держави, яких тоді було кілька, а також католицькі Іспанія і Португалія, але, наприклад, Англія чекала майже 200 років. На українських землях, що входили до складу Польської Речі Посполитої, Григоріанський календар у цивільне життя був запроваджений одразу ж 1582 року, але ті території, які згодом стали частиною Російської імперії, офіційно послуговувалися Юліанським календарем до 1918-го року. Більшість українських церков залишилися з так званим старим календарем і досі. Юліанський календар неправильно називати православним, бо колиска православ’я – грецька церква - та кілька інших православних церков світу перейшли на Григоріанський календар. На новий календар перейшли також деякі єпархії Української православної церкви в діаспорі. Але для більшості українських церков, навіть пов’язаної з Ватиканом греко-католицької, питання переходу на реформований у шістнадцятому столітті календар залишається ще неактуальним. Якщо вони дотримуватимуться Юліанського календаря ще приблизно 100 років, то українське різдво випадатиме на 8 січня.
Начиталась про Різдво і так захотілось до Львова, на вареники, пампушки.. З того горя напевно прийдеться рукави закатати я так бачу, бо скільки не шукала по магазинах вареників, то не трапились мені ще нормальні.. Ну не смакують ніяк! Що то взагалі за вареники жовтого кольору?! А моя баба робе такі м'ягенькі, смачненькі, зі сметанкою і цибулькою смаженою.. А ще пампушки з чорницями, посипані цукром.. Такі смачненькі, такі справжні, такі щирі.. А ще узвар з сушок.. А грибна підливка.. А хлопчики, які колядують по під'їздах.. А вертепи по трамваях.. І стільки нагоду, всім так весело, стільки знайомих.. Львів одним словом.. Такого більше ніде нема :frown: (щось ніяк не знайшла тему про ностальгію.. )
А ми тут в польських магазинах купуємо. І вареники, і пельмені. Смачні й ніжні. О, а пампушки буду їсти на свят-вечір за старим стилем. Тут жінки на парохії роблять. Теж дуже смачно. А отакого й справді нема. Воно так буває... Може, то й добре. Є за чим тужити. http://forum.lvivport.com/showthread.php?t=20177
Новий рік я святкую до 12 з батьками, а після з друзями. А Різдво у мене сімейне свято. Приїздимо до бабусі, 12 страв, перша зірка, колядки... Дивимося фільм "Ніч перед Різдвом". Знаєте я завжди грав чортика у дитинстві, думав, що вже грати не буду. Ну ось, дочекався. На ранок в дитячий садок перед Різдвом, йду грати знову чорта .
в нас теж так... Новий рік хто де хоче, в компанії, що цікава.. а от на Різдво - до бабусі в гори... там всі традиції дотримано добротно))) а ще дуже подобається.. в нас вроді того нема... там ходять пастирі колядувати... тобто мужчини тільки від старших класів до зрілого віку... я підлітком так любила як молоді хлопці приходили... дуже гучно співають таким басом приємним (спеціально).. а як ще є в хаті дівка росте і ще незаміжня, то вінчують їй, щоб удачно вийшла заміж... то я завжди від того дуже червоніла
Колись були на Новий рік у Ворохті... Ох, як же вони там колядують!!! :girl_in_dreams::girl_in_dreams::girl_in_dreams: На ютубі знайшла кілька записів, але якість така погана... жалюгідна.
А тут тільки польські.. І домашні пробувала, і супермаркетські, і в реставрації, де вони навіть називались українськими.. І в столовій пробувала.. Їла тільки тому, що стидно було викинути.. Не подумайте, що я перебірлива, у Львові їла вареники різних господинь, були смачні. А тут щось не йде.. Часом їм булочки, макаючи в сметану, уявляючи, що це вареники Взяла в своїх рецепт вареників, пампушків, зроблю собі свято на Різдво
Ех... правда... вони там у Лодзі взагалі не знають що це вареники. До Вроцлавя треба, Легніці, Єленії Гури...
Якось лінивим нам студенткам зохотілось вареників. Пішли ми до склєпу на блонє і купи пєрогі рускє. Ми варили їх стільки часу, що домашні розчинились би у тій воді без сліду, а їм ніц. Після того, як ми "то" скуштували, вирішили ще кинути їх на пательню - думали підсмажені до хрусткої скоринки вони будуть смачніші. Та яке! Не допомогло! Після того все самі, все руцями - і вареники, і налисники. :girl_cool:
Мій чоловік якось теж так варив вареники польські, що 5 хв ходив пробував - сирі та й сирі. А потім каже - "упс, залишився 1 вареник". Я ще пожартувала "що, всі з'їв поки напробувався?". А як глянула на то чудо Всьо злипнулось і став 1 великий вареник Голубам сподобався