Святкування Різдва

Тема у розділі 'Свята і вітання', створена користувачем Оля, 1 гру 2008.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Цілковито підтримую... А той еґґгант, то взагалі щось. Мені так смішно, коли мене з круглими очима питають, чому Дарко такого не має. Я собі думаю, що я ще не здуріла, аби таким займатися, а відповідаю, що в нас не такі традиції. Як то файно бути іншим у цьому померданому суспільстві. :)))
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. Что за зайцы?
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Wild gucul

    Wild gucul Well-Known Member

    а я на свят вечір поїду до села до бабці. там все збереглося: рецепти, традиції, сусіди колядують. український дух одним словом. колорит. . на пічці все шкварчить і пахне - готується до святого вечора. у місті того вже нема. кожен у себе на поверсі у своїй коробоці-квартирі замкнутий. навіть сусіди один одного не знають.
     
    • Подобається Подобається x 13
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    шануйте бабцю, бо у мене теж колись такі поїздки були, а вже нема... Доречі, в яку сторону їдите, як не секрет?
     
    • Подобається Подобається x 7
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    А мою бабцю батьки до Львова перетягли. Так що тепер у них у кухні так шкварчить, як колись у бабусі на печі...
    І вареників тоді більше наліпити можна, і грибова зупа в неї така, смачнішої ні в кого не куштувала...
    Як згадаю, ТАК додому хочеться, аж серце болить...
     
    • Подобається Подобається x 8
  6. Маруся-мама

    Маруся-мама найкраща

    О...О!!! Моя двойорідна сестра своїх дітей на таке навчила, а мої дивуються як то їхнім кузенам зайчик на Паску чеколядки поприносив. Я дітям сказала, і сестри випімнула, що це не Українська традиція і заєць має таке відношення до Воскресіння як пєрнік до вєтрака. Одним словом я була така зла на них, наговорила їм все що думала... може трохи забагато.
    А ми своїх дітей вчили колядувати аби не забували традицій, бо он навіть я бачу що не всі колядки вже пам*ятаю. Нажаль коли збираємось то більше обговорюються побутові проблеми, так що мій Андрій сказав що не відчуває святкового духу при столі.

    А це німецька поганська традиція. Цей заєць на Великдень приходить і приносить в кошику дітям шоколадні яйця. Я колись запиталась в одної німкині чому ж це заєць, а це тому що колись якась богиня перетворила курки в зайця чи ще щось такого типу. Одним словом, нічого не має до діла з суттю свята.
     
    • Подобається Подобається x 9
  7. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Треба самим собі той дух створювати. :) Ми на це РІздво так наколядувалися, що я аж захрипла.
     
    • Подобається Подобається x 10
  8. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Easter Bunnies
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    У нас теж чудове Різдво вийшло цього року.
    Були нині знову в Кінґстоні. Там люди колядки не дуже знають, тому тішилися, що я їм і слова привезла, і спів попровадила. Заспівали ми нині й "Не плач, Рахиле", то виявилося, що багато людей вперше її почули нині.
    Тільки погода нам попсулася, а настрій був цілковито різдвяний. На другий день Різдва у церкві навіть було трохи людей, а ми, на відміну від загальної маси, що їздила по магазинах того дня, провели чудовий сімейний день, а замість магазинів пішли до кіно на "Легенду про Десперо".
    На закупи ми пішли щойно нині, бо Дарко раптом вирішив зробити подарунки своїм вихователькам, але це було дуже навіть вчасно, бо багато що можна було купити нині за півціни чи й за третину. Але найбільше Дарко тішився, що нарешті матиме ковзани. Раніше ми бачили лише дорогі, а нині знайшли пару за 25 канадських. Тепер чекаємо поки канал замерзне, то будемо вчити його їздити...
    Ну, і ще чекаємо другого свят-вечора. :)))
    Що дуже сильно відчула на ці свята це те, що мимовільне американізування місцевої церкви поволі закопує дух саме української традиції. Не отримують люди відчуття задоволення в колядуванні, на жаль... Тут часто згадую, як у гайовій церкві ми зі старшими парафіянками співали колядки одну за другою і не хотіли йти додому...
    Українці з Оттави роз'їжджаються до родичів на Різдво і тут залишаються лише канадці іншого, неукраїнського походження. Чудові люди, суперові християни, але духа свята вони ТАК, як ми, не відчувають...
     
    • Подобається Подобається x 7
  10. левиця

    левиця Well-Known Member

    А я дуже люблю Різдво. Особливо колядки. А традиції які гарні. А ще прекрасніше проїхатись по снігу на санях (хоч би він був).
     
    • Подобається Подобається x 6
  11. Divcha

    Divcha Well-Known Member

    А я щороку думаю про те, як би було чудово, щоб православна церква перейшла врешті на сучасний календар... Щоб можна було спокійно і гармонійно відсвяткувати Різдво, розговітися, а потім і Новий Рік зустріти без напрягу, як годиться. А то святкуєш Новий Рік за новим стилем і відчуваєш провину, бо ж піст іще...Невже досі не можна було зрозуміти логічність такого переходу - люди ж живуть щодня за одним календарем, а вірити і святкувати мають за іншим? Таке протиріччя в душі постійно вносить дисгармонію у святкування Нового Року, яке мало б бути шалено веселим...
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. Wild gucul

    Wild gucul Well-Known Member

    у сторону Камянки-Бузької - у мене одна бабця залишилася. і вона одна там мешкає. складу купманію їй - аби трошки веселіше було. + вона так смачно готує вареники!!! ммм. ще з такою цибулькою підмаженою в олії з додаванням олію якогось - точно не згадаю якого, але запах і смак фантастичний)
     
    • Подобається Подобається x 5
  13. pukhnastyk

    pukhnastyk Well-Known Member

    Є в місті, точно є. :yes: І страви готують так як треба, і колядують багацько. ;)
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. Wild gucul

    Wild gucul Well-Known Member

    та є подекуди. але святкувати у багатоповерхівці, наприклад, і в селі є ріжниця. то не порівняти. імхо:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. pukhnastyk

    pukhnastyk Well-Known Member

    Но ясно. :) Але можна зате ходити до всіх багатоповерхівок своїх родичів і знайомих та й колядувати. ;) Знаєте яке "різдвяне турне" може вийти? :girl_wink:
    Просто традиції можна берегти будь-де. :tongue: Лиш би було бажання. :)

    Пи.Си. Завжди святкую "міське" Різдво.
     
    • Подобається Подобається x 5
  16. Wild gucul

    Wild gucul Well-Known Member

    :)а я з дитинства завше їхав і тепер їду в село))):good:
    п.с. на колір і смак... ;)
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. pukhnastyk

    pukhnastyk Well-Known Member

    Нє, то не той випадок, що "на колір і смак"...:pardon:
    Я б теж колись в село яке поїхала святкувати Різдво, але то ж свято - сімейне, родинне...:preved: А так життя склалось, що всі "бабці-цьоці" - львівські...:))) Ну, а якось до незнайомих бабусь припхатись несподівано на свята ше не пробувала. :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. А какая разница, в каком порядке праздновать: сначала Новый Год или наоборот? Я разницы не вижу. :pardon:
     
  19. Wild gucul

    Wild gucul Well-Known Member

    новий рік, а точніше його відзначення зараз почнеться і на роботі. підготовка йде повним ходом. свято обіцяє бути гучним:8:
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Повірте, що Новий рік не є святом, заради якого у Церкві раптом би щось міняли. Причини би мали бути значно вагоміші.

    А ви різдвяний піст зберігаєте?
     
    Останнє редагування: 29 гру 2008
    • Подобається Подобається x 4
а де твій аватар? :)