Стара тема – глушник для FM

Тема у розділі 'Електроніка', створена користувачем Boris_Kiev, 5 жов 2007.

  1. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Стара тема – глушник для FM

    Sorry, помилка в підписах (цоколівка транзисторів)
    Правильно:

    К
    Е
    Б


    (в них по 2 виводи емітеру; болт ізольований від кристалу)
     
  2. syavych

    syavych копач

    Відповідь: Стара тема – глушник для FM

    Потрібна інформація: тут обговорювався глушник для радіо, чи існує відповідник для мобільних телефонів? Необхідно блокувати на час тестування користувачів повністю обмін даних через мобільну мережу. Маю підозру що не важко зробити на основі глушника для радіо (просто виставити частоту GSM?), але паяти немає кому + потрібно не один пристрій (можливо навіть опт). Якщо продаються такі, то де?
     
  3. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Стара тема – глушник для FM

    За тими лінками, що наводив є кілька описів глушників GSM різної складності. (до 1800 МГц).
    Продаються в Росії - "Баррикада" (див. мої дописи). Кільканадцять тисяч рублів. Хоча собівартість деталей - 400 гривень.

    Додано через 1 годину 8 хвилин
    Стоп-стоп-стоп ! Це на час ШКІЛЬНОГО тестування ?
    Тоді вибачте, Сявичу, при всій симпатії до Вас, я відмовляюся бути Вашим консультантом у тій темі.

    Ми з другом зробили примітивну радіосистему ще під час випускних іспитів у школі, але не довели до ідеалу.
    Потім цим займалися в інституті (різні там М-Л філосоіфї-політекономії).
    А Ви (вибачте, я Вас не звинувачую, в кожного своя робота: один краде, а другий його ловить :) ) - наступаєте на горло моїй ностальгічній пісні ! :)
     
    • Подобається Подобається x 5
  4. syavych

    syavych копач

    Відповідь: Стара тема – глушник для FM

    Йой Борисе, та яке там горло :) Мені воно (глушник) абсолютно не потрібно. Просто знайомі цікавилися от я і запитав. Пошлю їх одним словом на ... радіо-базар - нехай мучать там народ ;)
     
  5. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Стара тема – глушник для FM

    Отож нехай мучать. :)
    :)

    Я вважався неперевершеним майстром шпаргалок, розводу викладачів, акторських імпровізацій - але тут не пишу, бо серед форумлян є викладачі :)
     
  6. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Відповідь: Стара тема – глушник для FM

    Х...мм..:cowboy: Посмотрим...посмотрим..:cowboy:
    Борисе?А Вы могли сидеть прямо перед преподавателем,отвечая ему на вопрос и тут же смотреть в шпаргалку?:no:
     
  7. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

  8. Городецький

    Городецький Well-Known Member

    Відповідь: Стара тема – глушник для FM

    Є така річ ШХГП (широкохвильовий генератор перешкод), але він вимагає стаціонарного встановлення і дозволу від Інспекції радіочастот. Прилад дозволяє перекрити електромагнітне випромінювання в певному приміщенні (випромінювач - контур по периметру), або в певному радіусі (випромінювач - ненаправлена антена). ДМЗ (Дніпропетровський машинобудівний завод), наприклад, випускає таку штуку типу "Волна". Глушить всьо у діапазоні FM - GPS (50MHz-3GHz).
    Пошукайте, може у вас там поряд хтось таке робить ...
     
  9. Stanley

    Stanley Від Сяну по Кавказ!

    Відповідь: Стара тема – глушник для FM

    Прийшли до нас на практику студенти ПТУ (Точніше зараз це називаєтся електротехнічний ліцей). Знайшли "Тетрафаст" який у нас так іц не запрацював, коли я їм пояснив що то таке- почалось еексперементування з антенами. І запрацювало! Я здивований- звідки така моща і в такому широкому діапазоні частот!!!!!?????? Врадіусі 10 м, навіть за стінами непрацює жоден приймач, далі пацюють але з сильним шумом. Телефон- рівень прийому, за індикатором, незмінюєтся, але розмовляти неможливо- суцільний гул. Несподіваний бонус- потужнє випромінювання на низьких частотах- комп"ютерні колонки в нашій кімнаті ( без радіоприймача!!!) "заводятся і жахливо ревуть навіть при мінімальному положенні регулятора гучності. І це при тому що джерело живлення зовсім слабеньке і напруга просажуєтся до 9 вольт.
    Цен все досягнуто після того як антена у вигляді довгого провода була підключена на батарею опалення, я мвважав що батарея- земля, отже працювати взагалі не буде-а на думку ПТУшників- система опалення- контур в приміщенні який буде працювати як антена, і вони виявились праві.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Стара тема – глушник для FM

    Stanley,
    Нарешті Тетрафаст почав приности Вам користь :)
    Я же писав, що це прилад досить "шаманський".
    Оскільки ніяких контурів у схемі нема, а схемні L і C дуже мало впливають на спектр - залишаються ігри з антеною.

    Батарея опалення навіть для мережі 50 герц є поганим заземленням: теплотраса в землі - ізольована, контакт із водопроводом хіба що в бойлері.
    В діапазонах АМ батарею опалення використовували як хитру антену для прийому "радіоголосів" (які глушилися). Тут лідерами були одесити.
    Хоча за наявності зовнішньої антени АМ, батарея може служити "противагою", але не абсолютним зазамленням.

    А на FM (довжина хвилі 3 метри) навіть зниження професійного заземлення довжиною більше 6...9 метрів може слугувати антеною.

    Задля власного інтересу попросив би Вас намалювати ескіз, як саме пролягає дріт підключення до батареї, а також з якої точки схеми і через який конденсатор Ви знімаєте сигнал.

    Щодо колонок: у мене теж активні колонки риплять (в 1-2 метрах від Тетрафасту). Навряд чи він випромінює звукові частоти. Просто на перший каскад підсилювача потрапляють оті мегагерци і виділяються різнісні частоти між близькими компонентами спектру Тетрафаста.

    А якщо подасте "доросле" живлення (12 - 15 Вольт), тоді взагалі буде мало місця ! Нагадайте, які транзистори використували ?

    І ще: сподіваюся, ліцеїстам вже "зачот" поставили ?

    Увага! Глушник не зовсім корисний для здоров"я того, хто сидить поруч із ним. Тому з розрахунку на тривалий режим роботи глушника ставте його подалі від себе і поближче до засмічувачів акустичної обстановки.
     
  11. Stanley

    Stanley Від Сяну по Кавказ!

    Відповідь: Стара тема – глушник для FM

    Насправді експеременти з Тетрафастом тепер мали суто науково-пізнавальний інтерес. Так як зараз нам віддали ще одну кімнату і ми зозділилися і так співпало що й за музичними вподобаннями також. Тож акустичну обстановку ніхто не засмічує:) Прилад був подарований ліцеїстам в якості "зачоту", так як нам він більше непотрібен.:)
    Що до конструкції- сигнал знімаєтся з конденсатора де на схемі написано Power out. Дріт (типу ПЩ) підключений до конденсатора був вільно провисаючи протягнений вздовж всієї стіни кімнати (5 м) ізакріплений до батареї, де зачищена фарба.
    Нажаль віддав не сфотографуваши.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. nemo000

    nemo000 New Member

    :haha::haha::haha::haha::haha:
    Здорово!!!!!! СУПЕР!!!!!!!!!!! МОЛОГЄЦ!!!!!!!
    555 балів!!!!!
    У мене ледь живіт не тріснув від сміху!!!!!
    Просто клас!!!! Немає слів - одні емоції!!!!!!
     
  13. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Зачем Бориса обижаете?????о_О
    Єто же он ТАК...чисто для устрашения сделал...;)
    А в друг сработает на психику!!!:good:.
     
  14. nemo000

    nemo000 New Member

    Ні в якому разі! І в думках навіть не було!
    Я просто оцінив його гумор.
     
  15. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Розповім ще про один хуліганський винахід:

    Мій колега, з яким я дружу, потерпав від хама - нового начальника - в темі, скільки ламп вмикати в робочій кімнаті.
    Колега звик до напівтемряви, а новий начальник йому назло вмикав (і ніколи не вимикав, уходячи) усі світильники.
    "Я сказав - і так буде!"

    Тоді за моєю порадою, колега сховав за гіпсокартонною стінкою оптичний модем з підібраною лінзочкою і підпаралелив його до лампи, яка найбільш подразнювала його (колеги) зір.
    Звичайно, направлений інфрачервоний промінь був скерований прямо у вічі начальнику.

    Через тиждень в піддослідна тваринка чомусь припинила врубати ту секцію ламп.
    А я отримав пляшку коньяку.
     
  16. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    :wacko: полный абзац....:suicide:
    Борисе?;) все коментировать не буду....обьясните плз...
    как Вы сумели направленный инфрокрасный лучь
    (кстати если он направленный,то значит когерентный и нафиг нужна была линзочка :haha: ,) невидимый обычным глазом .... скеровать прямо начальнику в глаз?????????
    С таким же успехом..могли взять любой дистаннционный пульт и тыкать им хоть в глаз себе...хоть в дупу...эфект будет один и тот же!!!:haha:
     
  17. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Читателю!
    Вчіть оптику!

    Не тільки теорію, але й експериментальну частину.


    Завдання 1. купіть універсальний пульт ДУ нового дизайну (фото)

    Завдання 2. Покажіть нам, як Ви зробите те, що пропонуєте.
    [​IMG]
     
  18. SATKUR

    SATKUR Well-Known Member

    Якщо взятися за паяльник - непогано б було вскрити якийсь FM радіоприймач з синтезатором частоти гетеродина, знайти гетеродин, потім додати буферний каскад та перетворювач. На перетворювач подати окрім сигналу гетеродина сигнал генератора 10.7 Мгц промодульованого пилою, шумом і т.п. Наприклад : 110.7 Мгц - 10.7 Мгц = 100 Мгц. Так що зручно буди глушити радіостанцію працюючу на 100 Мгц не заважаючи іншим радіостанціям. Тобто виходить такий собі невеличкий трансівер з синтезатором частоти. Нескладно та якісно.
     
  19. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Satkur,
    вище я писав, що звичайний LC-генератор з перестройкою частоти не вирішує проблему, оскільки невихована істота тут же переходить на іншу станцію.
    А якщо навколо декілька приймачів - то залишається тільки "накрити діапазон".
    Що й було зроблено.
     
  20. SATKUR

    SATKUR Well-Known Member

    А, ну тоді досить просто промодулювати LC генератор широкосмуговою ЧМ на весь радіомовний FM діапазон с девіацією приблизно 10 Мгц - якраз заглушить усі станції.
     
а де твій аватар? :)