СС "ГАЛИЧИНА"

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Саша Львовский, 13 тра 2007.

  1. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    що був собi такий генерал-хорунжий.... :haha:
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. RHom

    RHom Well-Known Member

    Ой, ну навіть не знаю.
    Якщо зважати на перевагу радянських військ майже у всьому(а особливо в танках); на той факт, що німецькі війська наступали, а радянські оборонялись чи навіть вперто оборонялись; втрати і на просто непристойно велику кількість радянських полонених, то виходить не надто гарна картина.
    Опір німцям могла чинити хіба що невелика частина радянської армії, всі інші - воліли за краще втекти чи здатися або просто розбігтися, але зовсім не виявляли бажання битися за Радянський Союз
    Цікавий приклад Брестської фортеці. Фортецю, котру можна було обороняти і обороняти, здали всього лиш трохи більше як за 3 години. Але то фігня, бо ж головне факт дійсно впертої і героїчної боротьби мізерних залишків, що ховалися по підвалах. Оце опір, оце подвиг. Ні, не так: Подвиг. З великої букви. Коли вже просрано все інше.
    Німців, певно, більш вражав не опір радянської армії як такої, а лиш випадки героїзму окремих людей, підрозділів в умовах, коли всі інші здаються і припиняють спротив майже без жодного опору.

    Натрапив був на таке повідомлення:
    "28 мая
    Немцы потеряли под Харьковом 20.000 солдат, а захватили 214.000 пленных, 1200 танков и 2000 орудий."
    Це вже 42-й, а радянські війська все так же вперто і героїчно чинять опір німецьким загарбникам.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Пан ничего не путает? "...оборона фортеці тривала з 22 червня до 20-х чисел липня 1941 р" В каких часах пан проводит измерение? ;)
    Полагаете - немцы войну проиграли именно из-за удивления? :haha:
    Кто-же их разбил? о_О
    А! Понял! "сс-галичина" - вкупе с "нахтигалем" разгромила опешивших и растерявшихся от действий КА немцев... :haha:
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    такая она и есть ...
    не, не могла, не получилось бы, разумеется немцы смотрелись гораздо выгоднее но тем не менее и получать успевали ...
    большая часть гарнизона - западенцы они то и разбежались почти сразу (на что имелись причины) к обороне крепость была не готова, почему ? хз вот и взяли тепленькими ...
    возможно, но более всего впечатляют собственные потери, а следовательно таковые были , и по всей видимости не мало ...я приводил цитату товарища Гудариана про растерянность в первые дни войны у ссср и изменение ситуации через три дня, я так полагаю у него были основания так считать, так что картинка бегущего стада - это халивуд ...

    ---------- Додано в 18:33 ---------- Попередній допис був написаний в 18:28 ----------

    на то и поражение .. сомнительные данные всего под Харьковом потери составили 270 тысяч из них 170 тысяч безвозвратно где взялись 214 т. пленных?
     
    • Подобається Подобається x 5
  5. Yarema

    Yarema Дуже важлива персона

    "Это была катастрофа. По советским данным, потери войск Юго-Западного направления за период боев с 10 по 31 мая 1942 года составили: 266927 человек (из них раненые и больные, эвакуированные в госпитали — (6314, убитые и захороненные на незахва-ченной врагом территории — 13556 человек. Остальные 207047 человек попали в окружение), 652 танка, 1646 орудий и 3278 минометов."...

    «установить потери вооружения и техники, из-за отсутствия документов по ряду соединений и частей, не представляется возможным».

    "По немецким данным, во время боев за Харьков было взято 239036 пленных, уничтожено и захвачено 2026 орудий, 1249 танков и 540 самолетов. Собственные безвозвратные потери в людях составили 20000 человек." http://tourist.kharkov.ua/1942/73.htm
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Я уже несколько раз приводил соотношение потерь союзников и КА - которые принципиально не отличаются (число воевавших к числу потерь)... Немцы - серьезные солдаты. И опытные воины. Не в пример "хероям" из сс-галична - которых за несколько дней стер в пыль 1-й Украинский фронт.Вот в его соствае - действительно - герои. Победившие сильного и опытного противника.
     
    • Подобається Подобається x 7
  7. WIZARD

    WIZARD Well-Known Member

    Я ТАК понимаю, то не подонков из нахтигаля
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Как-то само собой вспомнились слова: - Все пропало...!
    Командовал войсками... Угадайте кто? Правильно - Тимошенко...
     
    • Подобається Подобається x 5
  9. RHom

    RHom Well-Known Member

    Пан нічого не плутає, не хвилюйтесь.
    Байка про місячну(а за деякими даними і 1.5, а якийсь там письменник взагалі до квітня 42-го її продовжив) героїчну оборону Брестської фортеці придумали лише для того, щоб приховати ганебну безпорадність радянських військ. Вже 22 червня німці господарювали у фортеці, розчленувавши і загнавши залишки захисників фактично у пастки. На чому вся оборона і припинилася.
    Більше того, про оборону радянські війська навіть і не думали. З самого початку бойових дій війська не обороняли фортецю, а намагалися з неї вийти. Тільки от їм того не дали. Цитуючи ВИЖ: "Большое кол-во личного состава 6-й и 42-й стрелковых дивизий осталось в крепости не потому, что они имели задачу оборонять крепость, а потому, что не могли из нее выйти". Фактично вирватися з фортеці змогло чоловік в кількості не більше 2-х батальйонів.
    Навіть створений пізніше так званий штаб оборони(вочевидь назва придумана заднім числом) поставив єдине завдання: прорив з фортеці. Про оборону - ні слова. Ніхто захищати її не збирався - тільки б вирватися з того пекла.
    Але підлі німці їх не випускали, силоміць творячи з них мужніх героїв-захисників. Ото ж підлота, нє?

    Черговий приклад перекручування слів. Навіть не так. Видумування зі стелі чергових тверджень, адже саме цікаве те, що я жодним словом не натякав чого німці програли війну і навіть не згадував Галичини з Нахтігалем.
    Та хвора уява живе своїми законами і тут нічого не вдієш. Хіба поспівчувати.

    ---------- Додано в 01:28 ---------- Попередній допис був написаний в 00:49 ----------

    Ну так звикли до переможних маршів Європою і навіть такий опір виявився шоком для бідолаг :).


    о_О , можна поцікавитися звідки такі дані про якісний склад гарнізону?
    Та й розбігтися ніхто не дав: німці одразу закупорили виходи з фортеці так що вирватися під вогнем змогло небагато людей, чисельність яких не перевищувала двох батальйонів.

    Ну поняття великих і не дуже втрат сильно суб'єктивне. Он американці мало не над кожним тілом свого співвітчизника, що помер, виконуючи місію миру і демократії, диспути влаштовують з охами та ахами.
    Якщо для німців втрати за 41-й 740 тис. - це катастрофа, то для радянської влади з її 3 млн полоненими і стільки ж чи більше вбитими - дрібниця, не варта особливої уваги.
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. Полковник

    Полковник миється в бані

    Чем дальше от Дня Великой Победы, тем больше вранья и ревизии истории львовскими фахивцямы от истории.
    Вот, под Киевом, чего сразу не драпанули, а 2 с половиной месяца сидели в ДОТах?
    Окружены не были.
    Почему не сбежали?
    Меньший процент галичан среди личного состава?

    Впервые КиУР вступил в бой 11 июля 1941 г. на западных подступах к городу. С немецкими танками, наступавшими по Житомирскому шоссе, сражались ДОТы Центрального опорного пункта. Необходимо отметить, что в то время на позициях находились немногочисленные штатные подразделения укрепрайона (3 пулеметных батальона), курсантский артполк, полк НКВД, танковый полк и несколько стрелковых батальонов. Первую атаку немецких войск удалось отбить.
    Командование Юго-Западного фронта, понимая шаткость положения, имея приказ не оставлять город Киев, постоянно усиливало пополнения укрепрайона.
    13 июля немцы нанесли новый удар в районе с. Романовка, но встретив хорошо организованную оборону, поняли, что сходу Киев им не взять, и начали накапливать силы.
    Решающие бои начались 1 августа, когда немцы силами семи пехотных и одной танковой дивизии предприняли наступление на южном участке обороны – от железнодорожной станции Тарасовка до хутора Мрыги. В результате сражения были уничтожены ДОТы № 121, 127, 179, 101, 104, личный состав которых героически погиб.
    5-6 августа 1941 г. немцы прорвали первую линию обороны и 8 августа заняли районы Жулян, Голосеевских высот и Лысой горы. Но на этот раз кадровые части и ополченцы (приблизительно 86 тыс. человек) мощным контрнаступлением отбросили врага.
    Оправившись от неудачи в южном секторе, немцы 24 августа достигли северных границ КиУР. Таким образом, создался сплошной фронт осады. Атаки отбивались ДОТами 161-го отдельного пулеметного батальона и стрелковыми подразделениями в районе сел Мощун, Гута Межигорская.
    И тогда немецкое командование дало приказ о направление танков в обход Киева. В начале сентября началось наступление танковых групп Клейста и Гудериана...

    http://atur.com.ua/index.php?id=4529

    http://liniastalina.narod.ru/kiev/hist1.htm
     
    • Подобається Подобається x 4
  11. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    док кинушку смотрел ... можно в принципе нагуглить но ... кстати по по-воду внезапно и быстро у поляков еще быстрее вышло и качественнее ....
    дык так кто спорит, немцы хорошо воевали, а КА пережившая "чистку" и находящаяся в стадии перевооружения (Г.К.Жуков) находилась в несколько более худшем положении ...
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Я далекий від того, щоб ідеалізувати СС Галичина і абсолютно проти, щоб змішувати ці загони, в яких більша частина вояків опинилася зовсім не добровільно і воювала за невідомо що, і УПА.
    Але ваш підхід взагалі поза межами критики. Виходить, що поки німці перемагали - були героями вони. Потім героями стали союзники.
    Це повна дурня. Люди не стають героями автоматично, тому що перемогли сильного противника.
    За таким принципом, наприклад, Леонід з його спартанцями - не герої, а лузери.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Не зовсім так...
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Yarema

    Yarema Дуже важлива персона

    Це був лише двадцятий день війни...А хтось тут говорить про героїчний опір...Німці громили переважаючі сили ЧА та ще й і наступали...Хоча скрізь пишуть, що для успішного наступу на супротивника, що тримає оборону потрібна триразова перевага в силах...А на фронті наступу групи армій "Південь" такої переваги не було, а перевага була у ЧА...
     
  15. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    А чего не приводить. Приводить ИМХО надо на каждой странице. И это надо приводить и приводить, пока из мозгов не выпадет «трупами завалили».

    Коэффициент на восточном фронте военных потерь немцев 1.5 в пользу немцев (На одного немца 1.5 советского солдата).

    При этом включено количество 3.5 миллиона уничтоженных солдат в концлагерях как недочеловеков в соответсвии с доктриной нацизма. СССР такого с немцами не делал. Вот если это учесть то коеффициент будет 1.1 - 1.2

    Тот же самый коэффициент на западном фронте 1.8- 1.9 в пользу немцев

    А вот если посмотреть в динамике, то учитывая, что основные потери пришлись на первый год войны (уничтоженные к концлагерях пленные взяты в плен в основном в 1941), то ясно, что начиная с 1942 и потом он был в пользу Сов. Армии. ЧЕсть им и хвала !

    Кто хочет пусть проверит. Ищите в Вике на английском, если кто не верит на русском. Я тоже тут на ЛФ где я это уже приводил, со ссылками, времени нет искать.
     
    • Подобається Подобається x 6
  16. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    там где эта оборона была организована так и было ...
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    А если и это учесть. НАчиная с 1942 отбивали у немцев территоррию. ННащи нападали, а эти защищались...Т.е потери у нападавших должны бы быть больше.

    Такие дела....

    Вчера посмотрел History CHannel. ПРо Сталинград. Перемололи там почти всю итальянскую армию. И венгерскую тоже.
    Муссолини потом приехал к Гитлеру, просил окончить войну на Восточном фронте...ПОнял, что конец подкрался...
     
    • Подобається Подобається x 4
  18. Yarema

    Yarema Дуже важлива персона

    Хто зна, що він з ними робив...З майже ста тисяч полонених під Сталінградом вижило п'ять тисяч... Один з двадцяти... А скільки було випадків, коли полонених просто не доводили до штабів червоноармійці? Коли розстрілювали всіх есесівців, хоч вони були з ваффен СС, а не з карателів?...Правда мені їх не жаль...Прийшов з мечем - від меча і згинув...Але коли говорите про звірства німців, не треба представляти радянських солдатів ангелами...

    Тим більше, що Німеччина не відмовляла своїм полоненим в підтримці через Червоний Хрест, як це вчинив Сталін, позбавивши своїх підданих (громадянами назвати язик не повертається) майже всіх шансів на виживання...Якщо від цих людей відмовилась власна країна, то невже райх став би для них відривати шматок хліба від своїх громадян, які також не жирували?...

    Сталін мав всі шанси зберегти життя більшості радянських військовополоненних, по-перше, не позбавляючі їх допомоги через ЧХ (американці прогодували б, якби Сталін попросив про таку допомогу), і, по-друге, пригрозивши, що у випадку жорстокого поводження з радянськими військовополоненними, всі офіцери вермахту, що потраплять в полон, будуть після жорстоких допитів розстрілюватись ( це як приклад, можливі варіанти)...

    ---------- Додано в 22:55 ---------- Попередній допис був написаний в 22:40 ----------

    А я грішним ділом вважав, що італійську армію забодали союзники в Північній Африці...А угорська армія билась з ЧА до останнього ще в 1945 році в Угорщині...Якщо Ви мали на увазі 2-гу угорську армію, то так і пишіть, а то складається враження, що під Сталінградом Угорщина втратила всі свої збройні сили, як і Італія;)...
    Так і було...І втрати ЧА несла майже завжди набагато важчі ніж німці, бо наступала...

    А от в 1941 році була парадоксальна ситуація: німці наступали, наші оборонялись, а втрати ЧА мало не в десять разів більше:sad:...Якась загадка, якщо вважати, що ЧА "героїчно оборонялась";)...

    Цікаво, що і під час Курської битви німецькі наступаючі війська понесли втрати менші, ніж радянські, що оборонялись на дуже укріплених позиціях, з багатьма лініями оборони...Знову якесь відступлення від правил?:sad:
     
  19. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Удивляюсь я вам, ей богу. Сразу в лес и пытаетесь запутать. Ответы же не поверхности лежат. Или можно всегда прогуглить


    1. В общем. Количество взятых пленных за все время время примерно одно и тоже. В немецком плену их уничтожено примерно в 10 раз больше. Недочеловеки, чего с ними там делать.

    2. По пленным Сталинграда. Не оправдывая назову причины, что приходит логически.
    а) Питание. Декабрь 1942. Откуда идет продовольствие . и хватает ли его? Посмотрите на карту, захваченные территоррии, откуда могут идти продукты. При нехватке кого в первую очередь кормить будете Ярема?

    б) Тоже самое с медицинским обслуживанием. Кого в первую очередь будете лечить?

    3. По поводу Красного Креста. Вот уж не думал, что украинец в наше время пропаганду Геббельса будет повторять. Два аспекта:

    а) Чихал Гитлер на Красный Крест

    б) Посмотрите на договоры, которые были подиписаны и Германией и СССР по обеспечению пленных. В Гугле все есть. И кто и как их выполнял, какие у них различия и общее. И чего не подписал СССР и почему.

    PS. Это не я такой умный. Все есть в Гугле. А некоторым нравится Геббельсу подпевать.
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. Moskva

    Moskva Well-Known Member

а де твій аватар? :)