Патрику, В День Твоїх Уродин - (він у році один), щиро ми Тебе вітаєм! (читати виключно українською!) Так все у нас повинно бути так само як у всіх цивільних країнах, і подвійне громадянство, також. Одне зауваження. Доки ми не у EU, доки вплив Московії досить потужний, а наміри такі загрозливі, офіційне визнання - зась! Навпаки, в ідеалі, саме російські паспорти не зле порахувати та вилучити до моменту вступу до EU та НАТО. Їздити, туди сюди можно і без російських паспортів. А сидіти на березі Чорного моря і чекати російський десант, краще без "бумажкі".
Дивна річ, яки таки обовязки, особисто у мене є перед державою? Достатньо чесно сплачувати податки, все інше не порушивати громадський та карний кодекси. Є ще норми моралі, но це, нмд, зрозуміло. Все. Нехай держава дбає, як створити умови, щоб мені, навіть думка неприпадала, мати інший паспорт.
+1 за допис, але, чесно кажучи, я не зрозуміла, яким чином він стосується процитованого Вами мого допису
Все одно ніц незрозуміло. В моєму дописі йшлося про уявного громадянина іншої держави, який теж має і паспорт України. Чому Ви сприйняли цей допис до себе мені невідомо.
Тому що, чи з недосконалість законів в державі, чи з недосконалість самої держави, чи з мою власну недосконалість, вже скоро матиму другий паспорт(країни ЄС), хоча мав та маю можливість отримати паспорт США, хоча це складніше, та й мети такої не мав,точніше мета, не варта була постійного проживання, бо гроші тут, а грін кард є.
Максиме , дуже дякую що Ви чітко і лаконічно пояснили це Пухнастику. Пухнастук , Ви змішали горох з капустою і ще мене звинувачуєте в байках. Еміграційна і гостьова візи - ЕТА ДВЄ БАЛЬШІЄ РАЗНІЦИ. Приплив свіжих сил (емігрантів) в Новий Світ є бажаний , але одночасно і регульований державою. Відбір проходить по бальній системі ( + лотерея США).Де враховують професію , вік , знання мов ...etc. Хто пройшов , набрав бали дістає право на працю і постійне проживання. Через 3 роки в Канаді і 5 років в США якщо людина не мала кримінальних порушень за цей час. то вона має право подавати документи на громадянство Канади/США. Десь від 6 до 8 місяців приходить лист-запрошення на здачу екзамену по історії держави. ( діти екзамен не здають) Успішно здавші екзамен дістають громадянство держави в урочистій обстновці. Візиторська/гостьова віза це право відвідати державу на короткий період часу (переважно дають на 3 міс.) За цей час НЕ МОЖНА працювати , НЕ МОЖНА вчитися в коледжі чи університеті. Ви є в гостях і це все. Після закінчення візи Ви ЗОБОВЯЗАНІ покинути державу. Людина яка не покинула державу після виходу терміну візи -називається нелегальний емігрант. Багатьох людей і офіційна думка держави та - що нелегали шкодять економіці держави (моя дещо інакша). Тому при наданні візиторської візи консул старається відсіяти якомога більше потенційних нелегальних емігрантів. Неповернення людини є фіксоване на еміграційному компютері.... Дякую за поздоровлення і надіюся що тепер все стало зрозуміло.
Цей старий добрий спосіб діставання візи колись був і в США також ( зараз в це тяжко повірити) .Це були 60-70 р.р. Тоді ще не було такого терроризму , не було Бін Ладена , не було так багато нелегалів ...аеропорти по своїй секюріті були подібні на теперішні автобусні станції. Не знаю чи зі всіма країнами була ця "поштова переписка".Була ця система з колишнею СФРЮ.Моєї жінки родич так колись літав до Америки.
Якщо у вас буде паспорт іншої країни, навіщо вам тоді український паспорт? Громадянам ЄС віза для поїздки в Україну все одно не потрібна.
Тому, що с "за річки" я повертався до своєї "хрущовкі", тому, що "Фруктовый пассаж", будував мій прадід, тому, що в рідному місті є те, що збудовано завдяки мені та моїм грошам, тому, що крім того, що маю відношення до похованих на 2-му Інтернаціональному, бажаю мати відношення до змін в суспільстві, брати участь в виборах, просто, з гордістю сунути в носа різним боркхесам, синю книжицю з тризубом і сказати: це МОЯ країна, я УКРАЇНЕЦЬ, і ви ТУТ, тільки не дуже бажані гості.
Рибці, + до того, що написав Gron, елементарна економія грошей і нервів. Вже писалось про відношення українських митників до іноземців на пропускних пунктах. Навіть, якщо це українець з чужим паспортом. Наприклад, якщо українець їде з Польщі на авто з польськими номерами і має польський паспорт, то даїшники його неодмінно потрусять, як і трусять поляків. Якщо буде везти якусь річ (наприклад, власний комп), то і на границі можуть потрусити. Якщо буде український паспорт, то навіть побажають щасливої дороги
Отже деколи є перевага в тому, що ти громадянин України. До речі, польські службовці(митники, поліція, тощо) теж прихильні більше до своїх громадян і з більшим розумінням до них ставляться. Неодноразово з цим стикалася. Тому нам українцям слід було б в них і повчитися, як стояти один за одного.
А в мене протилежний досвід. Те, що я оформляла тут в поліції протягом 15ти хвилин, на Україні триває ой як набагато довше. Про атмосферу не кажу. Про натяки на хабар й поготів.
Я б сказала, що наші якраз один за одного у порівнянні з поляками. Особливо за кордоном. Хоча буває різне.
Ви хочете сказати, що якщо, наприклад, виникне спірне питання, скажімо між українцем і поляком (чи чехом), то «суддя» поляк (чи чех) стане на сторону українця? Спірне, мається на увазі, що однозначно не скажеш, хто правий. ---------- Додано в 17:50 ---------- Попередній допис був написаний в 17:49 ---------- Про якість обслуговування я не сперечаюсь.
Це не питання відношення людей до людей як до земляків чи іноземців, а такі вже правила і повадки окремих структур. Мені в Польщі теж всюди в установах простіше щось дізнатись і зробити, ніж у Львові, але не тому, що я іноземка, а тому, що такі установи. А через те, що я іноземка, навпаки деколи хочуть відфутболити, бо самі не в курсі що мені відповісти чи як мене оформити.
У порівнянні з поляками, які за кордоном (за межами Польщі). Чи у порівнянні з поляками між собою в Польщі?
Даю два варіанти відповіді, політкоректний та від душі: 1-Україну в ЄС. 2-Як Ви, з власного життєвого досвіду , отримаєте право давати поради, я Вас, особисто, спитаю. Ок?