Способи виживання в екстримальних умовах

Тема у розділі 'Львів кримінальний', створена користувачем ABDURAKHMAN, 23 чер 2010.

  1. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Можу запевнити - кружляння дуже ймовірне. Сам одного разу кружляв засніженим лісом. Добре, що стало розуму зрозуміти, що то мої сліди.
    На рахунок вогнища. Пару-трійку днів можна обійтись і без вогню. Ночувати під ялинами. Під ними, як правило, зарослів зелені нема, а земля вкрита товстим шаром хвої. І дощ під ялиною не страшний. Нагорнути хвої побільше і перекимарити. Харчування - не проблема. Всі лісові гади, крім саламандр, їстивні. Жолуді, дикі яблука (до речі і як засіб від спраги). Жучки-павучки... Не знаю, не знаю... Я б не радив. Яйця птахів - теж можуть бути "несвіжі". Вода - покусуючи кінчик язика, можна притупити відчуття спраги. Це практика нінзів (не плутати з нЕнзами :))) ).
    І самодисципліна. Це головне. Якщо вирішив йти отуди - отуди і йти. А не смикатись туди-сюди. Побачивши звірину тропу - сміло вперед по ній. Вони приводять до водопою, або місця харчування. А в наш урбанізований час, всяка звірина пасеться на людських городах ;).
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    В мороз, навіть найменший - ні. Не маючи їжі, калорій для підтримання температури взяти нізвідки. Через пару діб - обмороження гарантоване, якщо одежа та взуття не високоякісне.

    ---------- Додано в 01:40 ---------- Попередній допис був написаний в 01:34 ----------

    Це абсолютно нічого не дасть, тому що загущення крові всеодно відбувається, перестають працювати нирки, потім серце. Є спрага - шукати воду, негайно. Кусати язик і іти "по курсу"- нерозумно. Там може не зустрітися ні людей,ні води. Треба відхилятися вівд маршруту і шукати воду, тому що для виживання важливо не кількість кілометрів в нікуди, а збереження якомога довше доброго фізичного стану, який дозволить вижити. Для цього і вода, і вогонь, і укриття. Якщо відомо, що люди близько, а води точно немає - очевидно, поки фізичний стан дозволяє. треба рухатись. Але це виключно у випадку, коли точно відомо, що ідеш, куди потрібно. Як правило, це ризик, бо прискорений рух у поганому фізичному стані - загрожує травмою. Спіткнувшись і зламавши спину чи навіть ногу, можна на 2-3 км не дійти до місця і загинути.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона


    Куме! Ви за мене чи за ведмедя? (с)
    Так можна договоритися і до південного полюсу в червні...
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Можна!

    Бо не тільки мороз призводить до тяжких уражень організму людини, які називаються обмороженням. Важке пошкодження тканин організму викликає і плюсова температура! Достатньо знаходитись при температурі +5+8 градусів Цельсія, при вітрі та високій вологості впродовж всього кількох днів, щоб отримати так зване озноблення! Озноблення - це затвердіння та посиніння частин тіла людини, з наступним відмиранням тканин та розвитком замерзання і смерті (якщо не врятують) або гангрени (якщо врятують)!

    Озноблення - це початкова стадія замерзання, яке відбувається і при температурі суттєво вище нуля, якщо людина не має укриття та калорійної їжі. При цьому поступово знижується загальна температура тіла. При нормі 36,6 вона падає до 32 градусів і нижче, людина відчуває "тепло", неможливість рухатись, і засинає... І вже не просинається.

    Що робити? В такому порядку: збудувати укриття, добувати вогонь, шукати їжу (потреба у воді при низьких температурах невисока).
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Виклав пару десятків книжок з туризму та виживання, зібраних мною впродовж останніх 5-8 років. Скачати можна 10 раз, потім лінк нижче буде нечинний.

    http://rapidshare.com/files/403119029/Survive_B00KS.zip.html
     
    Останнє редагування: 27 чер 2010
    • Подобається Подобається x 2
  6. ABDURAKHMAN

    ABDURAKHMAN Well-Known Member

    [​IMG]
    [​IMG]
    Стр-А-А-А-А-Ашно???!!!
    А тепер уявiть як страшно їм, дивлячись у очі смерті...
     
    Останнє редагування модератором: 4 лип 2010
  7. Полковник

    Полковник миється в бані

    Шо за очи?
    Ваши?
     
  8. ABDURAKHMAN

    ABDURAKHMAN Well-Known Member

    так............
     
  9. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Це вірно. У молодості в часи турпоходів (у Крим або Карпати) іноді ми потрапляли в таку ситуацію, коли є все, окрім води. Тому що або джерело, позначене на карті, пересохло або ще що-небудь. Доводилося навіть міняти маршрут у пошуках води. Іноді топили сніг (якщо був сніг).
    Іноді погода змінює плани. Наприклад, одного разу ми не могли спуститися з Карабі через сильний туман. Довелося ночувати там: а там така марсіанська пустеля: ні води, ні дров тямущих - дрібні рідкісні чагарники:) А Крим-то не Кавказ: зазвичай горелку не береш, а розраховуєш на пошук дров на місці :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Полковник

    Полковник миється в бані

    Это что такое?
     
  11. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Мелкие и реденькие кустарнички. :)

    ---------- Додано в 22:40 ---------- Попередній допис був написаний в 22:39 ----------

    Точнее, я имела ввиду редко встречающиеся :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    З"їв їх, чи що? Чи виробляв силу погляду, дивлячись жукам в очі? :haha:
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. ABDURAKHMAN

    ABDURAKHMAN Well-Known Member

    нє, відпустив на волю, в той час мене голод не мучив.

    :preved:
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)