Спокуси

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Черешенька, 16 жов 2007.

  1. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Та для чого мені вас перекручувати?

    Ви написали : алкоголь - це гріх.

    А тепер пишите: алкоголь - не гріх, вживати алкоголь - то гріх.

    То ж я вас запитую, для чого в Кані Галилейські Ісус на весіллі воду перетворив на вино? Щоб люди вживали алкоголь? Тобто грішили?

    Відповідь, типу, ми вже про це говорили, або те, що ви боїтесь Анкнов прошу не використовувати.
     
  2. Levko

    Levko Well-Known Member

    Якщо я напишу, наркотик- це гріх, то ж вам не тре пояснювати, що саме вживання наркотику є гріхом...
    А у випадку з алкоголем чомусь блазнюєте, перепрошую на слові, і вдаєте, що нічого не розумієте...
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    наркотик - не гріх.

    наркотик використовується і в медицині.

    А от зловживання - так, це гріх.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Levko

    Levko Well-Known Member

    Я зрозумів, зловживання наркотиком- це гріх.
    А помірне вживання наркотику? Ну, скажімо, по святах, чи десь в гостях..., за компанію. Також не гріх?
     
  5. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    якщо вживання не приносить втрати розуму, свідомості собі і не шкодить тим, що є коло тебе - не гріх.

    Наприклад, я закурив. Але якщо це шкодить комусь - малі діти, хтось не переносить диму - то гріх.
    Якщо я відійшов в сторону, нікому не заважаю, плюс до того, мені в голові не помутніє, бо можна викурити нараз багато, то це не гріх. Так само з алкоголем.

    Якщо я випив 100 грам - це не гріх, але якщо я після цього сів за кермо - гріх.
     
  6. Levko

    Levko Well-Known Member

    Питання- для чого тоді колотися, пити 100грам, курити, якщо це не приносить ніякого ехвекту? Гроші на вітер? Немає такого!

    Я це до того, що кожен, хто п"є, колеться, курить, нюхає...- розраховує на якийсь ефект!
    Ніхто не п"є навіть 50, чи 100грам просто так. Кожен п"є свідомо, розраховуючи на ефект помутніння в голові, легкої захмелілості. Хіба не так? Я вважаю, що це гріх, бо будь-який ефект захмеління шкодить організму людини, руйнує клітини мозку, тобто руйнує і вбиває тіло людини. Ось, до речі, ми і прийшли до шостої заповіді - не вбий.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Та ми всі чимало робило речей, від яких ні холодно, ні тепло.

    От хтось взяв і розкладає пасьянс. Для чого? Що це дасть? Трата часу.

    Але сказати однозначно: це гріх - теж не скажеш.

    ---------- Додано в 01:42 ---------- Попередній допис був написаний в 01:40 ----------

    неправда.

    Смак вина приносить задоволення.
    От від горілки я не бачу задоволення, але може комусь для смаку це добре і що?

    ---------- Додано в 01:49 ---------- Попередній допис був написаний в 01:42 ----------

    Та нє, Левку. Це ви натягнули ковдру на нетягаємоє. Я знаю людей, які не пили зовсім, а мій родич один, якому 82 і досі може при святі чарку кинути.


    Знаєте, кожне пиття, кожна їжа є отрута, якщо її забагато, а в міру - на користь.

    Наприклад, сіль вживаєте? А цукор?

    ото ж бо воно.

    Але вживання їжі - це справа дієтологів, а не богословів, грубо кажучи.

    ---------- Додано в 01:52 ---------- Попередній допис був написаний в 01:49 ----------

    До спасіння душі це немає жодного стосунку. Якщо отак розмірковувати, як ви, то можна договоритися, що нечищення зубів - то гріх і приплести сюди 6 Заповідь.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Воно призводить до гріха.
    Як не чистити зуби,то з"являюця дзюрки,починає боліти,людинА сичить з болю і,часом,вимовляє різні слова.
    Нецензурні.
    А то гріх.
    Нє?
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. prox

    prox Well-Known Member

    Це ви скажете священникові, коли будете приймати Святе Причастя.
     
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    якщо у них взагалі таке практикують.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. prox

    prox Well-Known Member

    http://do.gendocs.ru/docs/index-20541.html?page=38
    Вчення про сутність євхаристії міститься і в розповідях про встановлення цього таїнства. Ісус Христос не прямо запропонував Своїм учням євхаристичні хліб та вино, а спершу здійснив особливе благословення над хлібом та вином і промовив слова молитовної подяки до Отця Свого. Благословення хліба й вина всемогутньою десницею Боголюдини, звичайно, не могло залишитися бездіяльним. Завдяки молитовному благословенню хліб та вино перетворені Ним у власне тіло і у власну кров Його. Тільки за такого уявлення будуть зрозумілі слова Спасителя під час подання учням благословенного Ним хліба: "Прийміть,споживайте: це є тіло Моє" і під час подання, після благословення, чаші з вином: "Пийте з неї всі, це є кров Моя" (Мф. 26-28; Марк. 14, 22-24; Лук. 22,19-20). Образний вислів знаменний, особливий: іменник -хліб і - вино чоловічого роду, між тим це середній рід (від цей). Звідси очевидно, що слово це стосується не хліба та вина, а слів: тіло і - кров, іменників середнього роду, вказує на те, що тримав Ісус Христос в руках і подавав учням, не називаючи предмет. Це дає змогу бачити, що хліб та вино після молитовного благословення їх Ісусом Христом перестали бути за значенням своїм хлібом та вином і перетворилися в тіло й кров Його, зберігши тільки для наших відчуттів властивості хліба та вина. Отже, зв'язок у наведених словах повинен бути зрозумілим не у значенні "означає" чи "знаменує", а у своєму звичайному та прямому значенні, тобто що Спаситель у вигляді хліба та вина подав учням істинне тіло Своє та істинну кров Свою. Таке буквальне розуміння слів встановлення таїнства вимагається ще ось чим. Про те, що є у вигляді хліба, Спаситель сказав Своїм учням, що "воно за вас дається", а про те, що у вигляді вина, сказав:"... що за багатьох проливається на відпущення гріхів". Цим вказується на істотну тотожність споживаного у вигляді хліба та вина з розп'ятим на хресті тілом та з пролитою кров'ю Боголюдини.
     
  12. talavoda

    talavoda Well-Known Member

    Напевно, коли розкладати пасьянс 10-15 хв. то не старшно... та коли розкладати годину,
    а поряд з тим ніби бракує часу на молитву і на читання книжки ввечері з дитиною, то тут вже інша справа.
    Вино в малих кількостях навіть корисне, звичайно не для людини з алкозалежністю... але цигарки шкідливі однозначно і для всіх.
    Паління шкодить власному здоров'ю - а це вже гріх та й кошти, затрачені на цигарки, можна використати зовсім по-іншому,
    не кажучи вже про те, що діти в яких батько палить, також можуть почати палити коли підростуть.

    Тому речей від яких ні холодно ні тепло насправді не так багато... можливо, що їх немає взагалі, бо все, що ми думаємо, говоримо і робимо впливає на щось чи на когось.
     
  13. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Цікаве питання ви підняли.
    Все, що шкодить здоровю є гріх?
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Так.

    Наше тіло нам не належить, все, що ми чинимо на його шкоду є порушенням шостої заповіді.

     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Levko

    Levko Well-Known Member

    100%!
    Може хоч вас Мих почує... :)
     
  16. ovod

    ovod Well-Known Member

    так можна і до абсурду дійти.....наприклад дихання вбиває наші клітини....то шо тоді не дихати?....чи вибрати менше зло?
     
  17. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    Я то почую. Але....

    Біблія каже трохи по-іншому.

    Не бійтеся тих, що вбивають тіло, душі ж убити не можуть...
    Ми про тіло думаємо багато, а про душу забуваємо.

    Згадаймо Ісуса. Він сильно дбав про здоровя? А апостоли, які майже всі загинули мученицькою смерттю дбали про здоровя?

    Ясно діло, якщо знущатися над тілом, типу роблення тату, або всякі корекційні опрації.

    Але нечищення зубів, їдження цукерків - то не є гріх, то є зазомбованість, або забобони, на кшалт чорна кітка перейшла дорогу. До християнства це немає жодного відношення.

    ---------- Додано в 12:08 ---------- Попередній допис був написаний в 12:07 ----------


    Я то почую. Але....

    Біблія каже трохи по-іншому.

    Не бійтеся тих, що вбивають тіло, душі ж убити не можуть...
    Ми про тіло думаємо багато, а про душу забуваємо.

    Згадаймо Ісуса. Він сильно дбав про здоровя? А апостоли, які майже всі загинули мученицькою смерттю дбали про здоровя?

    Ясно діло, якщо знущатися над тілом, типу роблення тату, або всякі корекційні опрації.

    Але нечищення зубів, їдження цукерків - то не є гріх, то є зазомбованість, або забобони, на кшалт чорна кітка перейшла дорогу. До християнства це немає жодного відношення.
     
  18. talavoda

    talavoda Well-Known Member

    Коли людина робить щось, що шкодить її здоров'ю чи здоров'ю іншого - то так.
    Я з вами тут погоджуюсь і, напевно, можна сказати,
    що приймання наркотиків без медичної потреби є зловживанням...

    Паління входить в цей ряд... бо користі жодної лише шкода. І коли людина це розуміє але не може залишити, то тут маємо ще й залежність.
    Я зовсім не пишу для того щоб осудити людей що палять... скоріше щоб заохотити позбутись шкідливої звички.

    Апостоли пожертвували собою...
    Віддати нирку для пересадки дитині, щоб врятувати її життя - це зовсім інше, ніж втратити легені через цигарки...


    Дихання - це природний процес необхідний для життя. До абсурду й справді доходити не варто. :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  19. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    Все залежить від того, для чого людина приймає наркотик.

    От наприклад я взяв зовсім трішки, щоб спробувати його на смак. Це також не гріх.
    Ясне діло, якщо я буду пробувати і пробувати - це вже залежність.

    ---------- Додано в 18:04 ---------- Попередній допис був написаний в 17:55 ----------

    Апостоли нирок не віддавали і що значить жертвували собою? Вони вмерли, але не зріклися віри.
     
  20. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Миху, якби то говорив хтось інший, я би не подивувала.... о_О

    Взяти трошки, щоби спробувати його на смак? о_О А для чого, задля цікавості? Так думали мільйони теперішніх наркоманів, життя яких - пекло, або які вже в могилі. Ви знаєте, що таке наркотики? Ви знаєте цю проблему? Нащо Ви таке навіть починаєте говорити? Не дай Бог ні Вам, ні Вашим дітям про це дізнатися. Наркотики - це двері в духовний світ. Тільки не у світ Бога. У нас тут зараз це поголовна проблема з молоддю і навіть середнім віком, особливо з чоловічою статтю. Реабцентри ростуть, як гриби після дощу. РОзбиті сім"ї, згорьовані батьки, бідні діти. А Ви говорите


    Це той же гріх, який зробили Адам і Єва. А ми тепер з вами страждаємо. :sad:
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)