Айе! насколько мне известно, нет. http://ru.fbii.org/investigations/967.html Отношение к технологии ГРП в Европе Евросоюз В ноябре 2012 года Европарламент с незначительным перевесом голосов отклонил законопроект, полностью запрещающий ГРП, но в октябре 2013 года ввел серьезные ограничения по использованию этой технологии. Франция В октябре 2013 года Верховный Суд оставил в силе запрет правительства на использование ГРП, действующий уже два года. Великобритания В мае 2012 года бурение с помощью ГРП было приостановлено после того, как выяснилось, что оно повлекло серию землетрясений в Западном Суссексе. Германия Нормативных актов, регламентирующих применение ГРП на уровне Бундестага нет. Но после поражения на выборах в сентябре 2013 года партии свободных демократов (СвДП) – главного лоббиста ГРП, перспективы «антифрекинга» выглядят гораздо оптимистичнее Италия В сентябре 2013 года парламент утвердил резолюцию Комитета охраны окружающей среды, которая исключает любую деятельность, связанную с ГРП в национальных недрах. Испания В апреле 2013 года власти региона Кантабрия наложили запрет на разведку и добычу сланцевого газа с помощью ГРП.
міфологія видобутку сланцевого газу http://s01.static-shell.com/content...ownloads/pdf/12_myths_about_shale_gas_ukr.pdf
Майданчик для експериментів сам по собі намалювався - "слАвинск". Помийка з усіх точок зору. А далі подивимося.
А вони не можуть бути замовниками Газпрому? Бувший канцлер Німеччини Шредер - друг Пуйлоа і не останнє лице в Газпромі.
"зелені" - ті ж продажні політики, лише під екологічними гаслами. є відео в якому описано систему норм на викид парникових газів для промислових країн, там дуже гарно написано про цей спосіб заробляння грошей, його плюси, мінуси і корисність для природи. Суть зводилась до того, що заводи як працювали так і працють але з цього ще хтось додатково отримує кошти (бо квоти можна продавати і купувати).
Додам свою невеличку точку зору. Щодо екології та втрачених земель. Як на мене, у відношенні нашого краю, це, сказати м'яко, ханжество. Вугледобувна та металургічна промисловість вже зробила саме це. Стан повітря - жахливий. Отой самий сланцевий газ - це в переважній більшості метан, що безпереривно виділяється з вугільних шахт в атмосферу. Той самий метан, що вибухає час від часу на шахтах Донбасу. Різниця з видобутком сланцевого газу саме в тому, що ментан з шахт не утилізується, а просто викидується у повітря. Великі території вже відчужені. Це не лише терикони (породні відвали) та поверхневий комплекс шахт. Є, наприклад, відстіники води з шахтного водовідливу. З шахти безпереривним потоком відкачується кубометрами за секунду вода, що заливає шахту з водоносних пластів. Вода забруднена всім, що можна уявити - від неорганічного бруду (де-коли, й радіоактивного) до різноманітної органіки, в тому числі, отрутної. А самі відстойники - це великі ставки, й добре, якщо гідроізольовані від участків, що поруч (частіше - ніякої ізоляції). В залежності від якості технології вуглевидобутку (про компанки - всі чули? - технологія 19 століття) та глибини залягання пластів, внаслідок утворення пустот на місці підземних шахтних робіт на поверхні створюються провалля чи, щонайменш, ерозія грунту. Шахтне поле - це декілька квадратних кілометрів, про всяк випадок... Про порушення наявності та хімсоставу грунтових вод (які поступають в колодязі) я вже й не кажу. Й ось на тлі такого стану речей ведуться якісь там дивні розмови про екологічні проблеми видобутку слацевого газу. Це для квітучої Каліфорнії, можливо, й може бути проблемою. Але у порінянні з тим, що коється на Донбасі, будь-які екологічні передосторги виглядають не щирими.
Сланцевий газ це природна катострофа: http://www.youtube.com/watch?v=4iN6AT-C738 Американці геть отруєну воду не знають куди дівати.
Ага, а при проросійському Януковичу населення Донбасу вкалувало за золото-брильянти і поголовно всі ходили в Гуччі і Бріоні