Сланцевий газ - Смерть Росії

Тема у розділі 'Економіка, бізнес і фінанси', створена користувачем Fon, 10 лют 2011.

  1. Полковник

    Полковник миється в бані

    Ура!
    Наконец-то.


    21 сентября 2013, 11:38 (мск) | Политика | «Вести.Ру» Украина избавится от «газовой зависимости»

    В планах Украины — существенно снизить газовую зависимость от России. В стране хотят начать освоение собственных месторождений сланца. В этом будут активно участвовать инвесторы — крупнейшие транснациональные нефтегазовые концерны

    [​IMG]



    Об этом в эксклюзивном интервью телеканалу «Россия 24» сообщил украинский премьер Николай Азаров. По предварительным подсчетам, запасов сланца стране должно хватить более чем на 100 лет.
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    вам шо до того?
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Ну як? Переживає за Батьківщину.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Полковник

    Полковник миється в бані

    Трубу "Дружба" закрыть сможем.
    Больно затратная перекачка по старью получается.
     
  5. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Та вона скоро сама закриється, коли в кожного буде свій газ.
     
    • Подобається Подобається x 4
  6. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    а ну углубітэсь пжалуста....
     
  7. KLIBERN

    KLIBERN Status Quo

    Крах "Газпрома". Взгляд на сланцевый газ из России

    [​IMG]

    Да, немало металлолома Россия закопала глубоко в землю. Пионеры не достанут....
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. Darrel

    Darrel Well-Known Member

    Как все легко поверили словам Азарова, что стоимость добычи сланцевого газа составит от 120 до 200 долларов за тысячу кубометров. Правительство годами не может поднять уровень жизни, пенсии, зарплаты. А сказкам Азарова о сланцевом газе почему-то все охотно верят. Особенно тому, что он окажется дешевым для населения и промышленности. За год лишь одну разведывательную скважину на одном участке пробурили, а уже о ценах стали говорить. Этот газ добывать в нормальных объемах будут лет через пять. Как можно предсказать его стоимость к тому времени? В любом случае она вырастит. Тем более непонятно, почему в США себестоимость сланцевого газа доходит до 260 долларов, в Европе – до 353, а у нас цифру почему-то называют максимум 200 долларов? Ведь еще столько инфраструктуры предстоит построить, вложить во все это колоссальные средства. Транспортные затраты того же Shell, которому нужно привозить сюда оборудование. Также придется искать водные ресурсы. Сколько территорий понадобится выделить под горизонтальное бурение. А это все прямые проблемы для местных жителей. Опять же деньги. Надо реально себе все это представлять. А чем больше вранья, необоснованных заявлений, тем больше кажется, что все это хорошим не закончится. Инвесторы столько денег вбухают, чтобы потом цену минимальную сделать? Экологов-то заткнут, но разве эксперты-экономисты, энергетики не видят абсурда в приведенных цифрах? Цена начнется от 400 долларов за тысячу кубометров – вот это куда правдоподобнее информация.
     
  9. kjk

    kjk Дуже важлива персона

    В 2014-му році почнуть добувати сланцевий газ поляки. В них щільність населення більша чим в нас. От і побачимо чи воно зашкодить людям чи ні.
     
  10. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Ось тут викладені основні умови Угоди на видобування сланцевого газу в Україні.
    Коментувати не буду. Висновки робіть самі
     
  11. morze

    morze Well-Known Member

    Кожен газ має свою формулу!
     
  12. Полковник

    Полковник миється в бані

    Вывод один - это смерть России.
    Для достижения этой цели все средства хороши!
    РВ = (NCGav х Н) - Т - S) х С {Доларів США/ МВт-год}
     
  13. Darrel

    Darrel Well-Known Member

    Все средства хороши?

    Все средства хороши? А какого это убить туристический Крым при добыче сланцевого газа на Скифском участке? Тут в Львовской и Ивано-Франковской областях хоть какое-то подобие обсуждения и голосования устроили. А там, скорее всего, даже этого не будет. Ставицкий уже подписал договор о заключении соглашения о разделе углеводородов с ExxonMobile. Работы в Черном море хотят начать уже в этом году. Хочется, чтобы чиновники хотя бы немножко думали головой! Добыча сланцевого газа в море сложнее, нужно еще более дорогостоящее оборудование, огромные инвестиции. Очень вероятен риск возникновения подводных землетрясений. Подобных способов добычи сланцевого газа в мире почти не применяли. Не говоря о том, почему напротив ЮБК вообще решили устроить грязную промышленную зону? Вытеснят в который раз рыбаков, отнимут часть побережья у туристов для обслуживания этого нефтегазоносного участка и специалистов ExxonMobil. Ведь все пункты в договоре опять будут засекречены! Также интересно, какие дивиденды Крым с этой добычи получит? Да никакая прибыль от этого на полуостров не дойдет. Все это больше похоже на какую-то паранойю у властей. Янык думает, что он этим себе рейтинг поднимет? Кто голосовать за него будет, крестьяне, которых переселили и оставили без воды, люди, занимающиеся туристическим бизнесом в Крыму? Но и оппозиция себя дискредитировала, толкового сопротивления не оказывала. То есть на примере сланцевого газа все силы в стране показали, что им и на интересы граждан, и на собственную землю абсолютно плевать.
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Полковник

    Полковник миється в бані

    Почему Вы так не любите Украину?
    Наконец-то может сбыться многовековая мечта галицкой интеллигенции - умрёт Россия!
    А Вы про какие-то пляжи.
    Просто смешно читать.
     
  15. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    ну чому зразу мова за всю Росію?

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Полковник

    Полковник миється в бані

    Вы название темы читаете?
    Опять в лужу - пузыри во все стороны!
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    я читав, а ви?

    http://www.youtube.com/watch?v=zUA9hWMr3y0&feature=player_detailpage
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    Загрози громадському здоров'ю від видобутку сланцевого газу методом гідророзриву практично немає, свідчить нове офіційне дослідження.
    А будь-які проблеми, що виникали досі, зокрема в США, були результатом операційних помилок чи слабкого регуляційного режиму.
    Дослідження, проведене одним із департаментів міністерства охорони здоров'я Великої Британії, аналізувало найостанніші дані технічної безпеки видобутку сланцевого газу.
    Найбільшу увагу було надано ризикові забруднення середовища хімікатами, які використовуються при гідророзриві, і радіоактивними речовинами, які можуть вивільнятися з пластів разом із газом.
    Головний висновок дослідження полягає в тому, що "потенційні ризики громадському здоров'ю від викидів у довкілля внаслідок видобутку сланцевого газу низькі, за умови дотримання технологічних вимог і належного регулювання".
    Урядовий звіт рекомендує проводити екологічний нагляд за всіма етапами будь-якого проекту та оприлюднювати хімічний склад рідини, яку використовують для гідророзриву сланців.
    Британський уряд, який намагається прискорити видобуток газу зі сланців, привітав висновки дослідження.
    Зі свого боку, активісти кампаній за захист довкілля, які виступають проти технології гідророзриву, кажуть, що дослідження ще раз привертає увагу до ризиків, пов'язаних з розробкою сланців, і до відсутності належного нагляду за цією галуззю.
    Досі в країні діє один об'єкт розвідки сланцевого газу - в графстві Ланкашир, однак експерти Британської геологічної служби вважають, що запаси сланцевого газу у Британії можуть сягати 150 млрд кубометрів, відтак галузь становить велику комерційну цінність.
    Приклад США
    Урядовий звіт наводить висновки американського дослідження і стверджує, що хоча забруднювачі можуть потрапити в повітря внаслідок спалахів газу чи витоків, "однак такі викиди відносно незначні, нечасті і, напевне, властиві не лише видобутку сланцевого газу..."
    Одне з досліджень, яке цитують у звіті британського уряду, зроблене на основі сланців Барнетт у штаті Техас 2010 року, виявило в районі видобутку сланцевого газу 70 окремих летких органічних сполук включно з пропаном, етаном, бутаном і пентанами, однак назвало ці викиди дуже локальними і незагрозливим.
    Автори звіту визнають, що поки недостатньо свідчень того, якими можуть бути наслідки гідророзриву, а єдине глибоке незалежне дослідження наслідків викидів у повітря було опубліковане минулого року Школою суспільної медицини Колорадо.
    У тій публікації сказано, що люди, які живуть у радіусі півмилі від газових родовищ, мають підвищений ризик захворіти на неврологічні хвороби чи захворювання дихальних шляхів.
    Однак авторів дослідження в Колорадо критикували за малу базу дослідження, і в звіті міністерства охорони здоров'я сказано, що з огляду на місцеві кліматичні умови і топографію у Британії результати можуть будуть іншими.
    Урядовий звіт визнає, що видобуток сланцевого газу може супроводжуватися осадами з вмістом природних радіоактивних матеріалів, але додає, що ці ризики будуть такі самі, як у нинішній нафтогазовій промисловості.
    Стосовно ризику забруднення ґрунтових вод, як пише офіційний звіт, дослідження 2011 року, проведене вченими Массачусетського технологічного інституту, пояснює майже половину із 43 випадків забруднення води недотриманням техніки безпеки під час операцій свердління.
    Домашня робота
    Згідно з висновками дослідження, американський досвід вказує на те, що найбільш імовірним джерелом забруднення ґрунтових вод є витік хімічних реагентів на поверхні.
    Урядовий звіт вказує, що 99% питної води в Англії постачають компанії, які діють в умовах жорсткого регулювання якості, тому ризик забруднення тут вкрай низький.
    Однак решта, які беруть воду в приватних криницях, потрапляють до групи ризику.
    Ще один із факторів ризику, який розглядали в дослідження, - використання хімічних реагентів у процесі гідророзриву. Американське дослідження виявило, що 75% цих реагентів можуть подразнювати шкіру, очі і дихальні шляхи, а 25% є канцерогенними.
    Тому урядовий звіт закликає до прозорого і повного розголошення хімічного складу технологічної рідини і жорсткого дотримання правил безпеки при операціях із хімічними речовинами.
    Загалом, як стверджує британський урядовий звіт, проблеми з гідророзривом у США можуть і не повторитися у Британії з огляду на іншу геологію, інші технології і регулювання.
    Британський міністр енергетики Майкл Фаллон привітав висновки звіту.
    "Сполучене Королівство має один із найсуворіших регуляторних режимів у світі, коли йдеться про видобуток сланцевого газу, і дозвіл на гідророзрив будуть отримувати лише ті компанії, які доведуть безпечність своїх технологічних процесів", - каже міністр.
    Однак активістка Greenpeace Лейла Дін назвала звіт "вчасним нагадуванням" про ризики гідророзриву і потенційний вплив на суспільне здоров'я.
    "Уряд досі відповідав на ці ризики тим, що скоротив фінансування на екологічний нагляд, фактично, дозволивши енергетичним компаніям самим ставити собі оцінки за безпеки", - каже Дін.

    http://ua.korrespondent.net/busines...se-zahrozy-hromadskomu-zdorovui-doslidzhennia
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. kushpid

    kushpid Member

    В майбутнє

    В майбутнє.

    Настане час, коли Земля застогне.
    Його почують зорі в далині
    Заплаче світ: розквітло і засохло
    То диво, що буяло на Землі.

    Не буде більш живе свій гімн співати,
    Поглине чорний морок голубу блакить,
    Із ніччю день не зможе помінятись,
    Бо сонцю променем той морок не пробить.

    Не задзюркоче джерело криштальне,
    Не заспівають солов’ї в гаю,
    Не заклекоче гомін величальний
    В сосновім бору, в полі, на плаю.

    Повалиться засохлий живопліт додолу,
    Вітри стежинки порохом затруть,
    Піски зрівняють між горами доли,
    Отруйні ріки висохнуть, умруть.

    Сплюндрована, спотворена, безживна
    Полине у вічність матінка – Земля.
    Давно колись, вона людей вродила,
    Та й через них матуся померла.

    1989 р.


    P.S. Не допустиммо калічити природу Землі видобутком сланцевого газу.
     
  20. luca

    luca миється в бані

    не знаю. як людина, яка трохи розуміється в питаннях газу, скажу, що в найближчі 5 років серйозно це питання не стоятиму. та й взагалі скептично ставлюсь до нього...
     
а де твій аватар? :)