Шенгенська віза

Тема у розділі 'Подорожі світом', створена користувачем Grek, 23 тра 2008.

  1. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Що означає "занесли в комп"ютер ЄС за порушення?" Що таке SIS?

    З форуму МВС:
    http://mvsinfo.gov.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.cgi?board=news2_9;action=display;num=1277218300

     
  2. Farfala

    Farfala миється в бані

    Привіт! Хочу відкрити шенген візу на півроку і у мене виникло наступне питанння: чи діє правило, що перед тим як відкривати службову шенгенку 180/90 протягом року має бути погашена коротка польська шенген віза? У мене просто виникла така проблема, що туристична шенген була відкрита рівно рік назад, тобто на серпень місяць, зара хочу оформляти 180/90 і вона в мене буде у вересні місяця, тобто вийде так, що попередня віза була погаше чуточку більше як рік тому. Чи будуть з цим проблеми? Невже можуть візу не поставити? Чи можуть спочатку вліпии службову днів так на 10..
    Тож візи і на чистий паспорт відкривають, а в мене тут всього такий маленький нюанс)
    Буду усім дуже вдячна за пораду, відповідь чи роз"яснення!!!
     
  3. Ranger

    Ranger New Member

    Допоможіть, хто знає. Чи можна з шенгенською, скажімо польською візою, летіти літаком, скажімо з Польщі в Італію, чи для цього потрібна транзитна аеропортова віза?
     
  4. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Можна. Не потрібна.
     
  5. Cipko

    Cipko ...

    а хтось подавав документи до угорського посольства, як там до нас відносяться, які шанси на відкриття візи?чи сильно все відрізняється від польського?
    і чи знає хтось чи є сайт посольства(цікавить сайт київського відділення - я не знайшов...)
    яка сума підтвердження платоспроможності на день перебування потрібна?
    ну і всі інші деталі...

    буду дуже вдячним за допомогу!!
     
  6. sani

    sani Well-Known Member

    мені на початку літа поставили там відмову, правда робив то через тур фірму(хотів їхати у тур по європі).. і скорше всього ТФ щось намутила(раніше в цій темі описував) бо до того була шенгенська віза і після того теж...

    гугла питали?
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Natal'ka

    Natal'ka Well-Known Member

    Маю кілька питань по польській шенгенській візі.
    1. Якщо в мене є запрошення від організації (на проходженняя практики), то чи потрібно мені довідку з місця роботи? (в запрошенні чітко вказано, що всі витрати бере на себе приймаюча сторона).
    2. Поляки (сторона, що запрошує) запросили страхівку по медичних витратах (як завжди, з покриттям на мінімум 30 тис. євро)+нещасний випадок+ страхування цивільної відповідальності. Для консульства достатньо страхівки по медвитратах. Але проблема в тому, що в кількох страхових компаніях Львова, які я перевірила, цивільну відповідальність не страхують - тільки медвитрати і НВ. Що це за птиця така - страхування цивільної відповідальності? І, якщо хто знає, яка СК її може зробити?
    3. Віза робиться на Сміливих? Скільки часу максимально? Як подаються документи? - жива черга чи по запису?
    Наперед дякую за допомогу!
     
  8. Cipko

    Cipko ...

    із вище сказаного я знаю тільки те що документи на візу подаються в живій черзі!
    а про цивільну відповідальність я навіть не чув! можливо просто достатньо страховки з покриттям 30000 єврів...все ж це загальноприйнятий стандарт для вїзду в шенгенську зону!
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Максим

    Максим Well-Known Member

    Страхування цивільно-правової відповідальності здійснюється з метою забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та/або майну потерпілих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та захисту майнових інтересів страхувальників.

    Іншими словами, це так звана зелена карта.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Natal'ka

    Natal'ka Well-Known Member

    ок, спасибі велике.

    Ні, це не те. Це я страхую свою відповідальність за можливу шкоду людям/майну. Але не на транспорті. Як я вже дізналася, це одна з опцій полісу страхування медичних витрат на закордон. Раніше її не було, і навіть тепер мало яка СК її має (максимум, що є - це МС+НВ+страхування багажу і фінансових витрат). От таке.. я тепер вже в курсі, може ще комусь пригодиться. Ще раз наголошую, що консульство цього не вимагає - їм достатньо медицини (принаймі в моєму випадку з моїм запрошенням).
     
  11. Princess

    Princess Well-Known Member

    по цьому пункту точно треба довідку з місця роботи, але не обов*язково вказувати/підтверджувати доходи. варто тільки, щоб було вказано, що місце роботи за Вами зберігається (хоча з практики знаю, що відкривають і так). але сама довідка має бути.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Максим

    Максим Well-Known Member

    Оскільки це питання тут задають постійно, думаю, варто розібрати його детальніше.

    Переліт між аеропортами, які обидва знаходяться в Шенгенській зоні, рівноцінний перельоту між аеропортами у одній і тій самій країні, тобто є фактично місцевим рейсом. На практиці це означає відразу кілька речей.

    Перше. В аеропорт можна приїхати за менше часу до відправлення літака. Детальніше це встановлює кожна авіакомпанія окремо, але на загал, якщо при закордонних рейсах може бути треба приїхати в аеропорт наприклад мінімум за півтори години до відльоту, то при місцевих - за півгодини.

    Друге. Часу є дійсно більше, оскільки при місцевих рейсах пасажири не проходять через паспортний (імміграційний) контроль.

    Третє, як наслідок - комунікація з персоналом взагалі зводиться до мінімуму. Для того, щоб читачі впевненіше почували себе в аеропортах, розглянемо, як реально виглядає подорож літаком на прикладі внутрішнього рейсу в Шенгенській зоні:

    1. Купівля квитка. Здійснюється в більшості випадків он-лайн на сайті авіакомпанії або спеціальних сайтах, які продають квитки різних авіакомпаній. Варто подивитися кілька різних сайтів на предмет вигідніших рейсів і найнижчих цін. При купівлі квитка буде приділено номер резервації, який можна собі записати або видрукувати. Також при купівлі можна вибрати, яким документом хочете ідентифікуватися - це може бути паспорт, посвідчення особи, кредитна карта, або навіть карта frequent flyer.

    2. Check-in. Можна пройти в аеропорту перед відправленням, але тоді треба більше часу. Тому найкраще check-in пройти самому онлайн, зробити це можна завчасу. Детальніше про це пишуть авіакомпанії на своїх сайтах. При цьому пасажирові приділяється місце в літаку, можна його вибрати онлайн самому або, якщо проходите цією процедурою в аеропорту, попросити працівника. Результатом check-in є квиток (boarding pass), який може бути паперовим або електронним. Електронний квиток можна видрукувати, або наприклад залишити в телефоні і показувати з дисплея. Ось так:

    [​IMG]

    3. Маючи boarding pass можна іти в зону відправлення літаків. Для цього треба пройти попри працівника, який перевіряє, чи люди мають оцей сам boarding pass - проходячи, летмо показуєм чи вже з телефону, чи паперовий.

    4. Шукаємо gate, з якого відправляється наш літак. Номер написано на квитку і на всіх терміналах аеропорту.

    5. Security check - може бути безпосередньо при вході до конкретного гейту, або один на кілька гейтів. Тут перевіряють тільки наявність в пасажира недозволених предметів.

    6. Після прибуття в аеропорт призначення, просто виходимо з літака і з будови аеропорту - оскільки рейс місцевий, через паспортний контроль не проходимо.

    Транзитна аеропортова віза взагалі не приходить до уваги, якщо ми летимо без пересадок. Якщо б Ви летіли наприклад з Києва до Торонта, то у Вас мала б бути канадська віза, але не аеропортова, а нормальна. Якщо ж Ви летите до Торонта з пересадкою в якомусь аеропорту третьої країни, то крім канадської може бути потрібна аеропортова віза цієї третьої країни для перебування в аеропорту при очікуванні Вашого наступного рейсу.

    Крім того, вимога щодо аеропортових віз залежить від конкретного аеропорту пересадки - є аеропорти, в яких Ви формально перетинаєте кордон, а є такі, де Ви весь час між рейсами залишаєтеся у транзитній зоні.
     
    • Подобається Подобається x 5
  13. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    , треба знати англійську мову, дуже бажано мати VISA чи MASTERCARD, чи подібну міжнародну платіжну картку, а ще бажано - засіб комунікації з WiFi та GPS. Тоді всі процедури - дуже прості і зручні. Більше, того - всю подорож можна ( і треба) повністю планувати через Інтернет - квитки, транзит, готелі, мапи, короткі словнички місцевих слів (не завадить), список, адреси та координати цікавих місць, хотспоти (зони бездротового Інтернету) тощо. Навіть якщо це разова поїздка - варто її добре підготувати заздалегідь.
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. Максим

    Максим Well-Known Member

    Я про це не згадував, бо воно ніби само собою зрозуміло.


    Бажано мати обидві, причому найкраще видані двома різними банками. Часом буває, що картки даної платіжної системи в якійсь країні мало поширені і, відповідно, немає терміналів для оплати ними. Традиційно VISA була більш поширеною в США, а в Європі - MasterCard. Місцями в Європі і досі до оплати картки VISA не приймають. Втім, малоімовірно, щоб так було власне у великих аеропортах, швидше в магазинах в місті. Картки з різних банків варто мати на випадок, якби у Вашому банку саме тоді, коли потребуєте скористатися карткою, стався збій.

    Ну і в цілому - тільки одна картка замало, хоча б тому, що її може зжерти банкомат, і Ви ризикуєте залишитися без доступу до своїх грошей взагалі.

    American Express в Європі досить мало поширена, тому на додачу до неї варто мати якусь ще карту однозначно.

    З Diner's Club в аеропортах можна мати додаткові вигоди, наприклад, доступ до салоників, де зручніше чекати на свій рейс. Подібні вигоди дають також золоті і платинові VISA або інші картки, залежить від конкретного аеропорту.

    Diner's Club може бути також відразу скомбінованою з карткою frequent flyer:

    [​IMG]

    Так, в такий спосіб заощадите і час, і гроші. Починаючи купівлею квитків і чек-іном - все треба робити через нет. Хоча б тому, що при розумному пошуку квитків на один і той сам рейс можна заощадити десятки і сотні еур.
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. andryk

    andryk New Member

    підкажіть, будь ласка, чи можна отривати шенгенську візу в чеському посольстві якщо закордонний паспорт виданний на старе дівоче прізвище, а український на прізвище чоловіка?
     
  16. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Ні. Прізвище вже інше, тобто по суті, закордонний паспорт вже не дійсний. З ним ще можна з'їздити в Туреччину, Єгипет або іншу безвізову країну, але в шенген - ні.
    (Хоча в мене одна знайома колись примудрилася отримати саме чеську візу в старий закордонний паспорт, але це швидше виняток...)
     
  17. Patrick

    Patrick Well-Known Member

    Дуже слушо і підверджено практикою.
    ...тай взагалі без кредитки авто не можливо взяти в рент , ні в готель поселитися.
    І готівку в великій сумі з собою возити якось незручно.
    В Північній Америці зараз поширені всі три картки - МС , VISA , AmEx.
    Ці три наклейки є майже на кожних дверях навіть маленьких магазинів.
    От тільки китайці в своїх овочевих магазинах хочуть cash.
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. nelegalkaya

    nelegalkaya Member

    Привіт. Маю польску карту 30км прикордонного руху. Хочу поїхати з Польщі до Італії автобусом. Шенгену немає. Я зрозуміла що офіційних перевірок немає. Чи варто ризикувати і їхати так? Які наслідки, якщо попадусь? Не хуліганка.
     
  19. SuperStar

    SuperStar Member

    nelegalkaya я би не радила,ризиковно,офіційних перевірок немає,але може бути випадкова,особливо це люблять німці,а з ними краще не задиратись.Така моя рада!
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Speedo78

    Speedo78 Well-Known Member

    А які повинні бути підстави для вдкриття шенгенської туристичної візи в ПК???
    Готельня броня? Запрошення? Авіаквитки?
    Тобто, я розумію, що є список потрібних документів і копій, але де гарантія, що не відмовлять??? Тобто, чи ситуація така сама як була років 10-15 тому в європейських консульствах (Франції, Німеччини), чи може трохи поблажливіша?
    -------------
    Коротко, про те, що планую. Взяти квиток wizz air до Італії (Бергамо або Тревізо з Катовіц, напевне, бо так дешевше), потім взяти машину на прокат і трохи поподорожувати по Центральній Європі (Відень, Прага, Венеція, Любляна, Мюнхен чи т.п.). Може хтось вже здійснював схожі поїздки? Що порадите???

    PS Проблем з Шенгеном в минулому не мав. Правда була одна протермінована віза (на пару днів - "відмедя" не ставили), але то ще у старому паспорті було і купу років тому, я так розумію, що це дрібниці.
     
а де твій аватар? :)