Що Львів дав людству за останні 100 років?

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Svjato, 26 тра 2010.

  1. Geograf

    Geograf Меломан

    Вибачаюсь за офтоп, просто Львів завжди має чим похвалитись:)
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Меня этот факт заинтересовал. Как в Австро-Венгрии мог возникнуть украинский национальный музей. Оказывается:
    "Бажаючи довести світові, яку давню самостійну культуру має український народ, Андрей Шептицький ретельно все життя збирав докази про існування цієї культури. Щоб належно розмістити чималу вже збірку цих безцінних скарбів – ікон та зразків церковного мистецтва, Митрополит Шептицький в 1905 р. купує будинок маляра Яна Стики та відкриває у ньому "Церковний Музей".
    http://www.artclass.lviv.ua/artclass/academy/museums/ukraine/national-museum/

    ---------- Додано в 20:52 ---------- Попередній допис був написаний в 20:51 ----------

    Питань нема, я з Вами згоден
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Geograf

    Geograf Меломан

    Релігія і національність в Австрійській імперії були досить близькі, та й ікони були перш за все як зразок українського сакрального мистецтва
     
  4. Svjato

    Svjato Well-Known Member



    На львівському форумі не виражаються -
    Львів дав Україні найкультурніший форум!
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. NikolayLW

    NikolayLW Well-Known Member

    На мой взгляд-прекрасный певец-Святосла́в Ива́нович Вакарчу́к,да и порядочный человек.
    С удовольствием слушаю его песни!:)[​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 9
  6. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    От я зараз, після робочого дня, сиджу і насолоджуюсь Першою Приватною Броварнею... Заодно читаю:
    Адреса потужностей виробництва:
    ПАТ "ПБК" Радомишль". Україна, 12201,
    Житомирська обл. м. Радомишль,
    вул. Микгород, 71.... ля-ля-ля телефони/факси і термін реалізації :)))
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Defender

    Defender Well-Known Member

    Если я правильно понял название ветки - "Что дал Львов человечеству за последние 100 лет", то причем здесь приведенный Вами список, (за исключением нескольких) практически весь состоящий из событий местного (локального) значения?
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. -Erebus-

    -Erebus- Звичний росіянин

    На той, що я пив місто виробництва точно було Львів. Тому що я спочатку купив, мені сподобалось і я вирішив почитати етикетку: де таке смачне пиво варять. Пам'ятаю Львів! Хотів знайти і у Москві таке, але знайшов лише "Львівське 1715". Теж добре!:drinks:
    До речі, ще згадалось, що я з Одєси відправляв посилку до Севастополя і туди зрозуміло додав Новорічну листівку. Так от листівка та теж була видрукувана у Львові. Ну і з того мусив підписати її українською! :) У Севастополі оцінили! :good:

    А хіба сервер цього форуму не у США?:dntknw:
    Океан Ельзи :music: :good:
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. А взагалі багато сучасних співаків зі Львова, чи мені тільки так здається?
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Зараз перекину фоти з фотіка на ХДД, сфоткаю етикетку і повішу тут.
    Я Вас розумію. Ви прочитали те що написано... Але не все.
    Все звучить так:
    Виробник: ТзОВ ТВК "Перша приварна броварня
    "Для людей - як для себе!"
    Україна, 79035, м.Львів, вул. Зелена, 204
    Тел:+38 (032) 240 51 61
    Адреса потужностей виробництва:
    ПАТ "ПБК" Радомишль". Україна, 12201,
    Житомирська обл. м. Радомишль,
    ля-ля-ля...

    Я не стверджую, що Львів тут ні до чого... Але зварене пиво в Радомишлі...

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. -Erebus-

    -Erebus- Звичний росіянин

    В Росії популярні лише Океан Ельзи! :sad:
    Але усе ж, усе ж... а додамо Львову :y: з Цього пива! :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. A_l_e_x

    A_l_e_x New Member

    не що а кого - про це можна почитати в колонці п.Манкурта на захід.нет та в його блозі, а поза тим Львів перш за все дав світу себе самого, зі всіма витікаючими з цього похідними, таким як мультикультурність самого міста
     
  13. -Erebus-

    -Erebus- Звичний росіянин

    Нарешті я купив "Львівського 1715" і можу розвіяти Ваш сумнів: "Львівське 1715", яке продають у Москві, зроблено саме у Львові (я надіюсь працівники не плюють в нього, знаючи що пиво поїде до Москви:mocking: ).
    Україна 79007 м Львів, вул. Клепарівська. Код виробництва 021, як раз який треба! :good::good::good:
    Єдино, що погано, так те, що коштує воно в нас 60 карбованців. Дуже дорого у порівнянні з Україною! :sad:
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Віддихав я раз у Євпаторії. А по сусідству жив затятий москаль, старший чоловік, син в Росії, майже не навідувався.
    Я, як справжній бандерівець, вирішив йому фляшку пива запрезентувати. Ну й вибрав Львівське лагер 1715. І шо ви думаєте? Випив москаль то пиво і питає мене:

    а что ето піво ізготовлєно во Львовском лагєрє, номер 1715?

    Я оторопів...... не знав шо й сказати!:crazy::)))
     
    • Подобається Подобається x 9
  15. -Erebus-

    -Erebus- Звичний росіянин

    Цей допис можна сміло переносити у гілку "анекдоти"! :)))
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Та є такий анекдот...
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. NikolayLW

    NikolayLW Well-Known Member

    Щось панове, ви забули про львівських батяр!:good:
    Їхнім лозунгом служив заклик: «Любити Львів, любити жінок і любити жартувати». Популярності батяри набули у часи Другої Речі Посполитої, коли популяризувалася їхня мова — львівська ґвара та батярські пісні. З 1933 до 1939 року до загальнопольського ефіру виходила регулярна популярна батярська передача львівського радіо «На веселій львівській хвилі» (пол. Wesoła lwowska fala), яку вели її автори — польські актори Генрік Фоґельфанґер (пол. Henryk Fogelfanger) (Тонько) та Казімєж Вайда (пол. Kazimierz Wajda) (Щепцьо).
    http://uk.wikipedia.org/wiki/Львівські_батяри
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. серега-очкарик

    серега-очкарик миється в бані

    :))):wacko::haha:Кстати,а этот,Матюша Ганапольский тоже ведь ваш?
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. - как же так "не плюют?" Вот сразу видно, что пан не слышал ни про "фрицканi" вареники, ни про то, как борщ "зазубрюють". То ж дорогим гостям! :)))
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Jazzmanko

    Jazzmanko Well-Known Member

    А ще можемо згадати особистостей світового масштабу, народжених у Львові.
    Наприклад:

    Стані́слав Ле́м (пол. Stanisław Lem) (12 вересня 1921, Львів — 27 березня 2006, Краків) — польський письменник-фантаст. Найпопулярніший польський письменник за кількістю мов, на які перекладено його твори[1]. Один із найкращих фантастів усіх часів.

    Дитячі та юнацькі роки Станіслава Лема минули у Львові, про що він розповів у книзі «Високий Замок» (1966). Батько його, Самуїл Лем був військовим лікарем австро-угорської армії[2], тож і майбутній письменник, закінчивши 2-гу гімназію (тепер 8-ма школа, що знаходиться на вул. Підвальній 2), 1939 року вступив до медичного інституту в рідному місті. Німецька окупація Львова влітку 1941 року перервала його навчання. Після кількарічних блукань у воєнному лихолітті (відбитих у трилогії «Незмарнований час»), юнак опиняється у Кракові й вступає на медичний факультет Ягеллонського університету.


    Українські переклади

    * Станіслав Лем «Повернення з зірок» (Львів: «Каменяр», 1965), (Переклад І.Бречак, А.Кисіль, С.Скирта)
    * Станіслав Лем «Голем XIV» (Переклад Юрія Попсуєнка) в збірці "У сріблястій місячній імлі", Київ, "Веселка", 1986
    * Станіслав Лем «Кіберіада» (Київ, «Дніпро», 1990) (Збірка творів С. Лема, в т.ч.: «Казки роботів», «Сім подорожей Трурля і Кляпавція», «Голем XIV», «Нежить», «Голос неба» та ін.), - 815 с. ISBN 5-308-00727-6
    * Станіслав Лем «Соляріс» (Київ, ВВФ «Котигорошко» ЛТД, 1996) (Переклад Дмитра Андрухова), — 190 с. ISBN 5-77-07-7796-6
    * Станіслав Лем «Високий Замок» (Львів: ЛА «Піраміда», 2002) (Переклад Лариси Андрієвської), — 164 с. ISBN 966-7188-67-1
    * Станіслав Лем «Апокрифи» (Львів: Літопис, 2002)
    * Станіслав Лем «Голем XIV» (Львів: Літопис, 2002)
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)