Сакральні пам'ятки України

Тема у розділі 'Подорожі Україною', створена користувачем Novnick, 18 бер 2010.

  1. Novnick

    Novnick New Member

    Ми дуже любимо подорожувати маленькими містечками України.
    Містечко Лешнів розташоване у північно-східній частині Львівської області, там де сходяться кордони Рівенської, Волинської та Львівскої областей.
    На світлині Костьол св. Мацея XVII ст.
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 9
  2. pukhnastyk

    pukhnastyk Well-Known Member

    Колишній костел і монастир тринітаріїв, XVIII ст., м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл.
    [​IMG]

    Церква св. Трійці, відбудована у 2008 році (перша церква була на цьому місці у XVI ст.), м. Кам'янець-Подільський
    [​IMG]

    ---------- Додано в 22:34 ---------- Попередній допис був написаний в 22:08 ----------

    Дерев'яна церква св. Трійці, XVIII ст., м. Жовква, Львівської області
    [​IMG]

    Костел св. Лаврентія, XVII ст., м. Жовква.
    [​IMG]

    Надзвичайні розписи в церкві Різдва Богородиці XVIII ст. у Жовкві.
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 12
  3. nikolas

    nikolas Well-Known Member

    [​IMG]
    Костел Серця Ісуса"Herz Jesu - Kirche".Накінець передали католицькій громаді,після війни там зробили архів,можети собі уявити як його занедбали.

    ---------- Додано в 23:15 ---------- Попередній допис був написаний в 23:02 ----------

    [​IMG]
    Містечко Заставна,капличка-мавзолей місцевого пана,дізнаюсь кого і допишу.

    ---------- Додано в 00:21 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:15 ----------

    [​IMG]
    З права греко-католицька церква Успіння Пр.Богородиці,з ліва в низу православна церква Св.Миколая(кручені бані),вище вірменська церква,а на дальньому плані Святодухівський кафедральний собор(жаль віддали московським попам,колись це був головний храм Буковинської митрополії)
     
    • Подобається Подобається x 13
  4. Фрезія

    Фрезія Well-Known Member

    Однією із сакральних ((лат. sacrum) — священний предмет, священний обряд, таїнство, містерія) пам'яток сивої давнини на території України є святилище ІІІ-ІІ тис. до н.е., розташоване у плавнях на острові Хортиця неподалік Протовче.
    [​IMG]

    Святилище епохи бронзи III - II тис. до н.е. неподалік Великого лугу.
    [​IMG]
    Розкопки тут велися з кінця 90-х років минулого століття.
    Було віднайдено жертовний посуд усіх археологічних культур від XX до X століття до н.е. – ямна, катакомбна, культура багатопружкової кераміки, сабатинівська, зрубна і білозерська. Виходить, що змінювалися культури і народи, а ритуали в храмі не змінювалися протягом тисячоліття.
    Припускають, що два кільця, що входить одне в інше, відтворюють сонячну систему – в центрі - Сонце, а навколо – орбіта Землі з додатковим колом орбіти Місяця. Можливо, навпаки – в центрі Земля, а великим колом позначено рух Сонця довкола Землі.
    (Сама там не була, розповіли друзі з м.Запоріжжя)

    Текст і фото звідси http://petro-o.livejournal.com/
     
    Останнє редагування модератором: 10 тра 2012
    • Подобається Подобається x 15
  5. Novnick

    Novnick New Member

    Полтавщина, Козельщинский монастирь
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 9
  6. nikolas

    nikolas Well-Known Member

    [​IMG]
    Чернівецька обл.Глибоцький р-н,с.Біла Криниця(кирница,як кажуть на Буковині). Храм російських старовірів(липовани) які проживають в цьому селі.Досить цікаві люди(говір,традиції,зовн.вигляд,побут).
     
    • Подобається Подобається x 8
  7. nikolas

    nikolas Well-Known Member

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Чернівецька обл.,с.Шепіт,Буковинські Карпати.Свято-Іллінська церква 1898р.Побудована на місці старої Успінської церкви 1763р.на честь 60 річчя правління цісаря Франца-Йосифа(мені це чимось нагадує совок).
    В середені церкви знаходиться цісарський трон,який при розпаді Австрійської імперії не встигли забрати до Відня.
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. starJeff

    starJeff New Member

    А хтось із вас був у заповіднику "Росточчя"
     
  9. syavych

    syavych копач

    були, а шо? :)
     
  10. nikolas

    nikolas Well-Known Member

    Церква Різдва Богородиці у м.Сторожинець Чернів.обл.До приходу "освободителей" належала греко-католицькій громаді,у 1900р в ній правив службу відомий український церковний діяч,Андрій Шептицький.Тепер ця церква належить московським попам,і має зовсім інший вигляд(фото 2009р.),буду в Сторожинці сфотографую.А греко-католики змушені будувати нову церкву.Знаєте,аж зло бере,коли вижу як московськими попами, плюндрується історія та архітектура.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. starJeff

    starJeff New Member

    Там класно правда? Я їздив з класом.
     
  12. syavych

    syavych копач

    Як Вам сказати... "класність" імхо залежить від кількості і градусів вмістимого портфелів однокласників, нє?
     
  13. starJeff

    starJeff New Member

    Їсти пити було що, з однокласниками і однокласницями класно провели час.
    А в вас як було?
     
  14. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

  15. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    СТРАДЧ – УКРАЇНСЬКИЙ ЄРУСАЛИМ | Патріарший паломницький центр УГКЦ

    Страдч – це відпустовий Марійський паломницький центр, святиня УГКЦ, яка за значущістю дорівнюється Зарваниці та Уневу. Це є також одна з найдавніших українських християнських святинь, адже молитва вперше вознеслася тут до неба ще в далекому ХІ ст. Тоді у невеличкій печері, видовбаній у піщаному пагорбі, розпочали свій чернечий подвиг двоє ченців, що за легендою примандрували сюди з Києва. Страдецький печерний монастир унікальний тим, що зберігся майже без змін ще з часів свого заселення.

    Це довгий підземний коридор із кількома відгалуженнями, в яких видовбані ніші, що служили монахам келіями, та невеличка печерна церква з витесаним у кам’яній товщі старовинним проскомидійником, кам’яним престолом та невеличким стільчиком для священика-сповідальника. Тут же збереглася чи не єдина в Україні затворницька келія з невеличким віконечком, що виходило у святилище, щоб затворник міг приймати Святе Причастя і отримувати свою скромну щоденну поживу.

    У самому Страдчі і досі з вуст у вуста передається розповідь про те, що чернеча печера є значно глибшою і довгим проходом з’єднує це святе місце з самою Києво-Печерською Лаврою. Та незважаючи на легендарний характер таких оповідей, суть їх справедлива і точна: Страдч – місце стародавньої києво-руської чернечої традиції, що розвивалася тут до ХІІІ ст., доки монастир не був зруйнований татарами.

    Печера в Страдчі стала також місцем давнього чудесного об’явлення Пресвятої Богородиці, яке сталося в часи татарських набігів на Україну. Тоді мешканці села під час нападу орди прихистилися в печерному монастирі. Татарський хан наказав закласти вхід до печери хмизом і, незважаючи на благання ігумена монастиря пожаліти людей, серед яких були старики і діти, підпалив його. Всі, хто були в печері загинули тоді від вогню та диму. Після цієї трагічної розправи над невинним і беззахисними людьми Пресвята Богородиця зійшла на страдецьку гору, щоб оплакати їх. Пам’ять про давніх мучеників і об’явлення Божої Матері зберегалася в Страдчі протягом багатьох століть аж до наших днів. В 1930-х роках печеру після археологічного обстеження облаштували, відновивши в ній церкву Матері Божої Нерушимої Стіни. Сьогодні в страдецькій печері прагнуть помолитися паломники з цілої України. Прочани беруть із собою на згадку печерний пісок, який зберігають як реліквію.

    У 1795 році на горі мешканці Страдчу на місці старої дерев’яної церкви збудували новий кам’яний храм Успіння Пресвятої Богородиці. Папа Римський наділив церкву правом щоденного відпусту за участь у Службі Божій, яку також дозволено тут відправляти щодня ще тоді, коли такий звичай не був запроваджений у цілій Церкві.

    Великою святинею Успенської церкви є чудотворний образ Матері Божої Нерушимої Стіни (Оранти), відомий під назвою Страдецька Богородиця. Це надзвичайно давній тип ікони, на якій Богородиця зображена з піднятими руками як Захисниця і нездоланна Заступниця. У 1918 р., коли під час Першої світової стіни церква була майже зруйнована під час артилерійського обстрілу, образ Божої Матері Нерушимої Стіни залишився цілим і неушкодженим. На жаль, ікона була втрачена під час Другої світової війни, і сьогодні в церкві виставлена її копія.

    Успенська церква в Страдчі має не лише духовну, але й мистецьку вартість, адже тут зберігаються ікони, виконані знаними українськими художниками: запрестольний образ Успіння Пресвятої Богородиці роботи одного з найталановитіших учнів художньої школи Петра Холодного – його сина Петра Холодного-Лівицького, дві ікони намісного ряду іконостасу – Серця Христового та Матері Божої Неустанної Помочі, що їх написав Антон Манастирський, та іконостас, над розписом якого працював Олекса Новаківський.

    У 1936 році Папа Римский Пій ХІ встановив на страдецькій горі Хресну дорогу та надав Страдчу статусу відпустового місця. Мало того, Страдецька Хресна дорога (Кальварія) отримала від Папи значення Єрусалимської Хресної дороги. Це означає, що проща до Страдчу і участь у Хресній дорозі за своїм духовними благами і значенням прирівнюється до прощі в Єрусалимі і проходження справжньої Хресної дороги Спасителя. Існує чимало свідчень чудесного зцілення, а також духовного навернення тих, хто бодай раз пройшов Хресну дорогу в Страдчі.

    Страдч є також місцем подвигу і поховання двох новомучеників УГКЦ – о. Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми, які загинули в 1941 р. під час радянської окупації Галичини. Прямуючи до недужої жінки зі Святими Дарами, священик та дяк потрапили в лісі до рук червоноармійців, які застрелили священика і жорстоко замучили дяка, який спробував заступитися за отця Миколу. У 2001 р. Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив о. Миколу Конрада та Володимира Прийму блаженними.

    Джерело: СТРАДЧ – УКРАЇНСЬКИЙ ЄРУСАЛИМ | Патріарший паломницький центр УГКЦ
    2016 © Pilgrimage.in.ua
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    15 найцікавіших сіл України

    Якщо ви вважаєте єдиними туристичними місцями України Львів, Київ та Одесу – то помиляєтесь! Бо чималі туристичні скарби заховані в українських селах. Ми підготували огляд 15 сіл, на які варто витратити час. З’ясувалося, що чи не кожне українське село має свою унікальну й цікаву історію, а також має чим похвалитися перед гостями і туристами. Тому насправді неймовірних місць для мандрівок в Україні набагато більше, ніж розповідає наша публікація.

    Джерело: Шляхта не працює
    © shlyahta.com.ua
     
  17. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

а де твій аватар? :)