Російська – регіональна в Харкові

Тема у розділі 'Львівська газета', створена користувачем gazeta, 1 січ 1970.

  1. zet

    zet Дуже важлива персона

    Відповідь: Російська – регіональна в Харкові

    А че там фантазировать. Меня никто не убедит после сегодняшней передачи "Жди меня", что в Краснодарском крае коренные русские живут. Записаться то и назваться кем угодно можно, но мова-то, мова, её ж ни с чем не спутаешь...
     
  2. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: Російська – регіональна в Харкові

    ьа руські вони, руські... хто б запересував... хто заперечував - той давно в Сибіру, або й згноїли...
    А решта - та "хоть груздем назови, только в борщ (тьху, оговорився!) в щи не кидай..."
     
  3. zet

    zet Дуже важлива персона

    Відповідь: Російська – регіональна в Харкові

    Та на такій щирій мові спілкуються, та й не один чи два, а всі, що аж заслухалася... Там у них нащадок з Германії знайшовся, то спочатку село те показали звідки батько-солдат родом.... Сестри його, брати й діти... Якщо це була російська мова, то я тоді "папа Римський!"...:D :D :bazar:
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: Російська – регіональна в Харкові

    гм... а може ми вас всім львівським форумом таки на "маму римську" висунемо?...
    Згодні балотуватися?....
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. zet

    zet Дуже важлива персона

    Відповідь: Російська – регіональна в Харкові

    Мене ніззя, бо я там таку релігію вчудю, що мало не здасться... Громанюка, наприклад, анафемі одразу .....:p :D Так що мене ніяк не можна, святості невистача...:shy:
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Mafija

    Mafija Well-Known Member

    Відповідь: Російська – регіональна в Харкові

    Та на які там 60!
    Тут під боком, десь 10-15км вже суржик конкретний, а літні люди переважно українською говорять.:naci:
     
  7. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Російська – регіональна в Харкові

    Так і є. Там проживають більшою мірою переселенці з України. Дуже мало інформації про ці переселення залишилось, не хтіли комуняки світити. Адже і голодомор там влаштували по цій же причині.
    За даними перепису 1920 р. у Кубанському окрузі проживало 1.222.140 українців, що складало 55 % усього населення краю.
     
  8. Salata

    Salata Well-Known Member

    Відповідь: Російська – регіональна в Харкові

    А я про это уже много раз рассказывала. Да, помимо запорожцев еще полтавчане массово переселялись, а моя родня и из-под Харькова. Однако же, все - русские. переселения-то были в конце18 и 19 веков, об украинцах мало кто слышал...
    Кстати, советской переписи я не слишком-то верю, большевики национализм развивали порядком, чего уж там...

    И я очень прошу уважаемых форумчан, прежде чем писать про голод на Кубани, усвоить для себя разницу между классовой борьбой и националистической. Если не получается - лучше промолчать. Мне не жаль, просто крайне безграмотно выглядит.
     
  9. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Російська – регіональна в Харкові

    Вы живете на Кубани? 1932-33 года - классовая борьба???
     
  10. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Російська – регіональна в Харкові

    Та й чи була різниця? Тодішня влада принаймні "отожествляла" ці речі.
    «Пролетарська правда» номер від 22 січня 1930 р.

    "знищення соціальної бази українського націоналізму — індивідуальних селянських господарств — було одним із основних завдань колективізації на Україні"
     
  11. Salata

    Salata Well-Known Member

    Відповідь: Російська – регіональна в Харкові

    Я родилась там и выросла и вся моя родня по отцу, довольно многочисленная, там. А Вы почитайте, на какие годы пришлась всеобщая коллективизация. И где, в каких районах той страны были крепкие одиночки-хозяева.
     
  12. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Російська – регіональна в Харкові

    Див.вище
     
  13. Salata

    Salata Well-Known Member

    Відповідь: Російська – регіональна в Харкові

    Ну вот видите, если не принимать за истину, что коллективизация вообще была придумана из-за украинского национализма, то все сходится. И на Кубани в те времена не было украинского национализма, почитайте с кем воевало и с кем сотрудничало Кубанское казачье войско.
     
  14. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Російська – регіональна в Харкові

    Почитайте...нам би ще докази а не популістські заяви зацікавлених політиків. Навряд чи у цій суперечці буде знайдена істина. Мені досить того, що світ визнав події тих років геноцидом.
    Але я не маю наміру все одно говорити, що судження опонентів - це не грамотно.
     
  15. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: Російська – регіональна в Харкові

    Шолохов. Нобелівський лауреат. Описано. Збиралися воювати з антинародною владою.
    Українські націоналісти - теж воювали з антинародною владою.
    І що? Про що мова? Про те, що зараз всім слід перейти на апчєпанятньій?
    До речі, вихідці з Кубані доволі легко освоювали, з точнісю до побуту, українську мову, і спілкувалися нею і надалі. Тільки коли згадували минуле - говорили російською.
    То з тих кубанських казаків, що я їх у Львові зустрічав....
    --
    То я правильно зрозумів - слід нафіг придусити залишки української? щоб стало опчєпанятно?
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Salata

    Salata Well-Known Member

    Відповідь: Російська – регіональна в Харкові

    Признали геноцидом Голодомор исключительно украинского народа, я уточнила про чей голод повнимательней читать.

    Популистские заявления - документы про намерения Кубанского войска воевать с оккупированной немцами Украиной? Это в гражданку было.

    Поэтому и неграмотно объединять события на Дону и Кубани с украинским национализмом.

    afterstep,
    "До речі, вихідці з Кубані доволі легко освоювали, з точнісю до побуту, українську мову, і спілкувалися нею і надалі. Тільки коли згадували минуле - говорили російською."

    Молодцы, мне наша "балачка" в осваивании украинского только мешает. Это не общенациональная тенденция, личная :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Російська – регіональна в Харкові

    Визначення - Голодомор 1932-1933 років – геноцид в Україні.

    "Після цього, в 1932-1933 рр., сталося те, що можна охарактеризувати як терор голодом або голод, штучно створений владою проти колективізованих селян України та значної частини заселеної українцями Кубані (разом із деякими регіонами Подоння й Поволжя)"
    http://www.president.gov.ua/content/p_150_2.html
     
  18. Salata

    Salata Well-Known Member

    Відповідь: Російська – регіональна в Харкові

    Ну если это - весь "свiт", извините :)
     
  19. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Російська – регіональна в Харкові

    Ну певно що весь не буде в трагедії усіх країн вникати.. Некоректно висловилась. Треба було написати - в світі.

    Факт гeноциду українців сталінським рeжимом у 1932—1933 р. офіційно визнаний урядами Австралії, Угорщини, Ватикану, Литви, Естонії, Італії, Аргентини, Канади, Грузії, Польщі, Сполучeних Штатів Амeрики, Іспанії та Перу.
     
  20. Salata

    Salata Well-Known Member

    Відповідь: Російська – регіональна в Харкові

    Шолохов писал о Донском казачестве. В Украине Голодомор признан геноцидом украинского народа, геноцидом украинского народа признан Голодомор несколькими странами помимо Украины.

    Про що мова? Про то, что геноцидом украинского народа не следует считать голод на Дону, на Кубани, в Поволжье и Казахстане.

    Всем переходить на общепонятный? Дело каждого. То, что кубанцы - русские - их дело. То, что Президент упомянул их в указе о Голодоморе - его дело.

    "Придусити залишки української" - учитывая, что речь зашла о кубанцах и дончанах, которых украинский литературный мало коснулся, то просто не нужно валить все в одну кучу.
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)