Різдвяна гілка.

Тема у розділі 'Свята і вітання', створена користувачем Оля, 5 гру 2007.

  1. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Прийшли малі дівчатка колядувати, така радість) кілька років не було, я думала, що не будуть вже - закритий під'їзд та й ковід...
    Потім приїхав син з малими, найменший ще майже не розмовляє, але з такою радістю та цікавістю дивився як співала старшенька колядки)таке воно смішне і дуже на сина схоже, прямо штамповка))
    Можу сказати, що в мене настрій значно кращий, ніж був наприкінці того року.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    • Зе бест! Зе бест! x 1
  3. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    А ми вечеряли тільки вдвох - я і дружина діда. Було трохи сумно (
    Але потім прийшли діти з онуками і прабабуся Марія. Також було багато колядників.
    Святвечір вдався :yahoo: :)

    А сьогодні мають приїхати діти зі Львова. І знову прийдуть внуки колядувати;
    Так що настрій чудовий :rock:
     
    Останнє редагування: 7 січ 2021
  4. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    [​IMG][​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Навечір’я Богоявлення

    З празником Богоявлення (Водохреща) тісно пов’язане велике, або йорданське водосвяття.

    Воно відбувається два рази на рік: у Навечір’я і в день Богоявлення.

    У першому тисячолітті в практиці Східної Церкви було тільки одне йорданське водосвяття – у Навечір’я, а від ХІ століття проходить звичай освячення води два рази. Пояснено це тим, що в Навечір’я водосвяття вважається символом хрещення дорослих у перші часи Християнства, а водосвяття в день празника уже відбувається в пам’ять про Христове хрещення у ріці Йордані.

    Від ХІІІ сторіччя чин водосвяття стає щораз більш наближеним до сьогоднішнього, впродовж наступних двох віків набув сучасного вигляду. Про йорданське водосвяття на наших землях згадує Іпатський літопис під 1148 р. і називає його «Водохрищі».

    Від найдавніших часів Церква вважає йорданську воду святістю, що має чудодійну силу для душі й тіла.

    Часто йорданське водосвяття відбувається на ріці; якщо того дня міцний мороз та є крига, то прорубують ополонку у вигляді хреста. Деякі вірні можуть скупатися в освячених водах ріки.

    У Навечір’я Богоявлення, за традицією, родини збираються за столом вечеряти, ця вечеря називається в народі «Голодна кутя» (перша, «Багата кутя» – на Святвечір 6 січня, друга, «Щедра кутя» – у Навечір’я обрізання Господнього). Родичі та знайомі відвідують одні одних у ці дні, звіщаючи радісну подію, зокрема через щедрівки та колядки.

     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    А ми просидили дома...Може завтра сходимо по воду.
     
  7. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    ХРИСТОС ХРЕЩАЄТЬСЯ!
    Дозвольте вам защедрувати

    [​IMG][​IMG]

    зі

    Ай-яй-яй... В такий вечір вдома сидять тільки хлопці /бо чекають на щедрівок ;)/, а дівчата ходять щедрувати;
    Я ніч не спав, чекав, що ви, @Silver bullet, з @Андріана на форумі защедруєте :)

    ззі
    По воду ходять до криниці, або при потребі в магазин Розен ;)
    А вчора і сьогодні несуть воду до храму освячувати :)
    :tongue:
     
    Останнє редагування: 19 січ 2021
    • Подобається Подобається x 1
  8. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member


    та ви шо? А зараз, мабуть відсипаєтесь?:)

    Ой на річці, та й на Йордані,
    Щедрий вечір, добрий вечір,
    Добрим людям на здоров'я.

    Божа мати ризи прала,
    Щедрий вечір, добрий вечір,
    Добрим людям на здоров'я.
     
  9. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Зі святом вас! Освячувати, мабуть, не піду. Холодно дуже, та і в натовп йти боюся.
    Донька пішла купатися - принесе і води.:)
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  10. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    @Gyppsy, яке фото прекрасне - всі жінки позитивні такі, і хустки красиві, а жінкі - ще кращі... В мене хусток якось нема: тільки такі, що на шию. А скільки дівчинці років?
     
    Останнє редагування: 19 січ 2021
  11. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Донька пішла до ополонки, чоловік на СТО, мене доньчин малий (6 років) з ранку задовбав ребусами: сам малює хто зна що і приносить, щоб я розгадувала, десь бере їх...нічого я не змогла розгадати, то він змилостивився - розказав))
    Кішка перекуйовдила коробку з ялинковими іграшками, побилось багато я її нашмагала...

    Началось в колхозе утро(с)
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Так я зранку ще 2+ год чемно був на відправі, воду освячував;
    Прийшов, соточку махнув з морозця, вареників з капустою поїв, і кимарнув годинку)
    Гарна щедрівка, + 100500 на ваш особистий рахунок )
    Ще чекаємо на щедрівку від @Андріана ;)
    /бо у нас і дівчат більше нема)/


    Ці хустки універсальні, їх можна і на шиї носити.
    От внучка перейде з дитячого віку в підлітковий - буде свою хустку носити на шиї;
    Малій 5 років. Моя найкраща коліжанка :rock::dance3::yahoo:
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. terRen

    terRen Дуже важлива персона

  14. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    [​IMG][​IMG]

    Ще раз поколядував/пощедрував з самого ранку :yahoo: :)
    Дякую, @terRen :give_rose:

    зі

    але ми чомусь не тестуємо чоловічу логіку ;)
    @terRen, ви чому мовчите там, де я просив сказати свою думку? #13
    Тест на логіку
     
  15. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Останнє редагування: 12 гру 2021
  16. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Сьогодні — святвечір у католиків латинської традиції
    24 грудня католики латинської традиції та інші християни, які керуються Григоріанським та Новоюліанським календарями, мають Святу Вечерю. Святий вечір — це власне останній день чотиритижневого посту, який передує Різдву, пише «Релігійно-інформаційна служба України».

    Ввечері 24 грудня, коли загоряється перша зірка, що колись вказала дорогу мудрецям до новонародженого дитяти, родини збираються за святковим столом. Перед початком трапези читається уривок з Євангелія, співається перша колядка, потім усі переломлюють різдвяний хліб — облатку, що символізує радість свята, яке наближається. Облатки освячуються в храмах під час посту перед Різдвом.

    На стіл іноді кладуть декілька джгутів сіна — як нагадування про Вифлеємські ясла. Крім куті, на столі обов’язково стоять 12 пісних страв. В кінці Святвечора традиційно співають колядки та йдуть до храму на святкову різдвяну Месу.

    У ніч із 24 на 25 грудня в римо-католицьких храмах України відбуваються урочисті богослужіння.

    Головна церемонія проходить у Ватиканському соборі Святого Петра. Цю службу, яку транслюють телевізійні канали світу, очолює Папа Римський Франциск.

    25 грудня Різдво святкує Римо-Католицька Церква, більшість протестантських Церков, а також частина православних — включаючи Константинопольську (крім Афону), Антиохійську, Олександрійську, Кіпрську, Болгарську, Румунську, Польську, Албанську, Грецьку.
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Святвечір напередодні католицького Різдва: дата та традиції святкування

    Перші відомості про святкування християнами Різдва відносяться до 4 століття. Згідно з однією із сучасних гіпотез, вибір дати Різдва стався через одночасного святкування ранніми християнами Боговтілення (зачаття Христа) та Великодня. Відповідно, в результаті додавання до цієї дати (25 березня) дев’яти місяців, Різдво випадає на день зимового сонцестояння.

    У 13 столітті, за часів святого Франциска Ассизького, з’явився звичай виставляти в храмах для поклоніння ясла, в які поміщається фігурка Дитятка Ісуса. Згодом ясла стали ставити перед Різдвом не тільки в храмах, а й у будинках.

    Пізніше у вівтарів в костелах починають встановлювати вінок з чотирма свічками, і в кожної неділі Адвента запалюється по одній свічці.

    Майже кожен католик дотримується традицію суворого посту в день перед Різдвом – 24 грудня. У цей день їдять тільки сочиво – зерна ячменю чи пшениці, які відварюють у воді і додають мед для смаку. Пост закінчується з появою на небі першої зірки.

    За сформованою в перші століття християнства римської традиції, в день Різдва, 25 грудня, служаться три особливі літургії – меса вночі, меса на зорі і меса днем. Таким чином, Різдво святкується тричі – як одвічної народження Слова від Бога Отця (вночі), народження Бога-Сина від Діви (на зорі) і народження Бога у віруючій душі (вдень).

    Загалом святкування Різдва триває вісім днів.

    В цей день у католиків триває піст. Тому в центрі столу поміщається блюдо з освяченим прісним хлібом – різдвяними облатками. Традиційно їсти страву покладено в переддень свята тільки після літургії.

    Перед вечерею глава сім’ї читає вголос уривок з Євангелія від Луки оповідає про народження Ісуса Христа. Потім усі присутні беруть із страви облатки і діляться ними один з одним з побажаннями миру і добра. Також на столі можуть бути вареники з капустою і грибами, компот із сухофруктів, солодкі пироги. Після вечері вся сім’я йде на месу.

    Як святкують Різдво в різних країнах
    [​IMG]
    У Швеції: тихе свято в колі сім’ї. Запрошувати друзів, навіть найближчих, не прийнято. До святкового столу шведи найчастіше готують індичку, її продають у всіх супермаркетах, хоча набагато більш традиційною вважається свинина. Ще одна шведська традиція – напередодні Різдва пити приготований за особливим рецептом газований напій Юлмуст.

    У Німеччині: у багатьох будинках, в церквах і на вуличних площах встановлюються фігури, що зображують Святу родину в різдвяну ніч. Заздалегідь готується різдвяна випічка: пряники і штолени. До традиційних страв німецького різдвяного столу відносяться також фарширований гусак, свинина з квашеною капустою, запечений короп.

    В Англії: люди дотримуються звичаю обмінюватися подарунками в день Різдва. З Вікторіанською Англією пов’язаний звичай складати подарунки в Різдвяну шкарпетку.

    У Франції: традиційна різдвяна страва – різдвяне поліно або, як його називають у Франції, бюш де Ноель. Це десерт на основі бісквітного рулету з шоколадною начинкою.

    В Італії: 24 грудень католики відзначають напередодні Різдва. Більшість італійців не ходять на месу в церкву постійно, але на опівнічній службі в ніч на 25 грудня збирається дуже багато людей.

    У Норвегії: в цей день ходять на службу у церкву, яка починається в 3 години дня. Багато відвідують могили померлих родичів і покладають на них квіти.

    У Польщі: у Святвечір родина збирається за столом, на якому виставляється борщ c сушками, смажений і заливний короп, вареники з капустою і грибами, компот із сухофруктів, солодкі пироги, кутя.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Я рада і 2 рази ( на 2 Різдва) індичку готувати, а вареники з грибами хоч зараз)Французські бісквітні рулети з шоколадною начинкою теж приваблива страва)

    От провідати померлих як у Норвегії складно: така страшна ожеледиця, що на авто краще не вибиратися, щоб не опинитися не дай боже поряд з тими померлими...
     
  19. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    ЖИВЕ телебачення Zhyve.tv
    Сьогодні о 20:21 ·
    Різдвяна Літургія з Ватикану | 24.12.2021
    Нічною Святою Месою Різдва під проводом Папи Римського Франциска у Ватикані розпочинаються святкові богослуження.

    Згідно із дуже старовинною традицією, яка своїм корінням сягає початків Церкви в Римі, католики латинського обряду відзначають таїнство Христового народження опівночі, пригадуючи ту тишу, яка огортала світ, коли народився наш Спаситель і неземне світло, що засяяло перед пастухами, які перші прийняли радісну вістку про народження Месії. Тому це богослуження також називають «Месою пастирів».

    Синхронний переклад у студії «Живого ТБ» здійснюватимуть о.Тарас Жеплінський, керівник інформаційного відділу Департаменту інформації УГКЦ та с. Дам'яна Галущак, ЗСПР.
    Джерело: трансляції з Ватикану на сторінці у YouTube https://www.youtube.com/user/vaticanit, https://www.vaticannews.va/it.html
    #Наживо від ЖИВЕ телебачення Zhyve.tv
    **************
    • Українська Греко-Католицька Церква - Ukrainian Greek Catholic Church
    • Київська Архиєпархія УГКЦ

    View: https://www.facebook.com/Zhyve.tv/videos/336185518047564/
     
  20. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Дуже красиво. А співають хлопчики божественно.
     
а де твій аватар? :)