Реєстрація шлюбу з іноземцем. Польська карта

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем nirvanka, 18 лип 2007.

  1. ирина

    ирина New Member

    Люди що ніхто не знае????
    Я хочу вийти заміж за грека,на териториї Греции,які документи мені потрибні,де і як іх краще зробити???Яка потрібна віза,чи мае значення яка віза якщо вона буде туристичним польским шенгеном?Якщо я зроблю заздалегіть документи,то скільки часу вони діять?
    Підкажить чим зможете..)))ще ,я не зі Львова, і відповідно приписки тут не маю.
    Дякую всім одразу))
     
    Останнє редагування: 24 січ 2009
  2. kawa

    kawa Member


    Ви ставили на дозвіл на одруження , тоді ще Вашого нареченого ;), апостиль чи достатніо штампу urzedu stanu cywilnego? Дякую:give_rose:
     
    Останнє редагування: 30 січ 2009
  3. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Апостиль обов'язково має бути на перекладі документів. Не розумію про який Ви документ говорите. Мій тоді ще наречений зробив в своєму ужонді свідоцтво про народження та свідоцтво з ужонду стану цивільнего свідоцтво про те, що він не одружений. Ці документи ми переклали у Львові, на них і ставився апостиль перекладачем чи нотаріусом, вже не памятаю, бо нам знайома нотаріус робила всі ті документи.

    Знаєте, нечасто у нас на греках одружуються.. А ще щоб і форум читали - це поодинокі випадки.. Тому Вам швидше буде вияснити цю інформацію по посольствах та ЗАГСах Греції, якщо Ви там одружуєтесь. Зазвичай таку інформацію можна знайти в неті на сайтах посольств.
     
    Останнє редагування модератором: 10 чер 2009
  4. kawa

    kawa Member

    Сьогодні в бюро перевода, мені сказали, що мій наречений на своїх документах(свідоцтво і дозвіл на одруження) має поставити апостиль у польщі, а потім перклад,легалізація у нораріуса в києві. Ви ставили апостиль у польщі?
     
  5. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Ні, він не ставив. Може правила змінились. Ми одружувались 1,5 роки тому..
     
  6. kawa

    kawa Member

    Дякую за відповідь, думаю, що правила закони не змінилися, тільки посади займають мало компетентні люди, на жаль :sad:(
     
  7. molekyla

    molekyla Member

    сорі,, що втручаюсь...але все можливо..бо останнім часом як мені відомо почали вимагати цей апостиль. Цікавилась тим, бо минулого літа реєстрували нашу дитину (яка народилась у Польщі) на Україні і хотіла знати чи щось подібне я мала робити. Спробую пошукати в себе інформацію на ту тему і вид документів на яких ставлять той апостиль...

    ми правда цікавились в іншій справі, це зовсім інше, що у вас..але пригадалось мені, що були якісь зміни..але я можу і помилятись..

    знайшла цікаву сторіночку, може комусь пригодиться (правда польською ;) )..от: http://www.obcokrajowcy.republika.pl/prawo.html
     
    Останнє редагування модератором: 10 чер 2009
  8. semi

    semi Member

    Хто небуть одружався на тереторії польщі?

    Я був у місцевому ЗАГСі, там мені сказали що вони нічого не знають і мені слід звернутись в нотаріальну контору або в польські органи реєстрації шлюбу
     
  9. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    По логіці, то ЗАГС і є органом реєстрації шлюбу.. :scratch_one-s_head: Тобто польський ужонд стану цивільнего.
    В останньому дописі цієї теми перед Вашим є лінк на сайт, на якому є вся необхідна інформація. Дивились там?
     
  10. luckyo

    luckyo Member



    Semi, про документи, необхідні для одруження на території Польщі, я писала на попередній сторінці, там знайдете все необхідне. Один нюанс: можуть бути незначні зміни у вимогах залежно від воєвудства і правил конкретного уженду стану цивільнего (тому варто детальнішу інфо отримати там). Як буде щось незрозуміле, то питайте :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. mileelen1

    mileelen1 Active Member

    • Подобається Подобається x 1
  12. semi

    semi Member

    Був у нотаріуса і одразу виникло питання.

    На довідці про про сімейний стан нотаріус також пише, що не нотаріальна контора несе відповідальності за правдивість інформації, а я засвідчую всоїм підписом.

    Ніхто досі з цим не зутічався? Ніхто не знає, чи можуть через це виникнути проблеми у Польщі?
     
  13. luckyo

    luckyo Member

    Z cym ne bude problem. Z ciyeyu dovidkoyu Vy povynni zvernutys v Posolstvo Ukrayiny v Polshchi, i na yiyi osnovi Vam vydadut dovidku pro shlyubospromozhnist'. Pered tym jak yihaty v Posolstvo podzvonit do nyh, zapytajtesya u kotre same Vam zvernutys (posolstv v Polshchi je dekilka, i kozhne Woiewodstwo prykriplene do konkretnogo posolstva) ta utochnit' jaki shche dokumenty potribno. Ja bula u Warszawi, duzhe pryjemni divchata vse chitko rozkazaly.

    Nirvanka, підскажу мені, будь ласка, як проходить процедура отримання карти побиту, чи. якщо я добре зрозуміла, спочатку дозволу на проживання, а потім карти побиту. В мене весілля у Польщі 25 квітня, піврічна віза зікінчується 9 травня. ЧИ встигну я за цей час подати документи? ЯКщо ні, то при поверненні на Україну як мені виробляти візу (чи повинна мати запрошення від чоловіка, чи вистачить свідоцтва про одруження, і чи відкриють мені її на 45 днів - термін необхідний на отримання дозволу?) Якщо володієш цією інформацією, то буду вдячна за відповідь :)
     
    Останнє редагування модератором: 10 чер 2009
  14. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Спочатку робиться дозвіл на проживання. Він виробляється на підставі документів про шлюб. І по закону треба подати документи за 45 днів до кінця візи, якщо перебуваєш в Польщі. Якби віза була на довше, але був би малий запас днів, протягом яких можна бути в Польщі, то можна було б подати документи на дозвіл і відсидітись на Україні, щоб дні візи не рахувались. Але якщо 9 травня - це термін дії візи, то треба буде робити ще одну. Бо вони в ужондах по 20 раз перераховували мені чи в мене ще віза має понад 45 днів.
    Раджу зразу після одруження зразу вписатись в ZUS чоловіка. Це робиться чоловіком за 15 хв, безкоштовно, у будинку ZUSу. Я навіть не була при цій процедурі. Це буде твоєю медичною страховкою. Копію вписання в ZUS треба подати в консульстві замість медичної страховки. І з тим ще документом можна буде користуватись послугами державних мед. закладів в Польщі. Також копію цього документу треба буде потім подати при поданні документів на дозвіл на проживання. Бо там вимагають мед.страховку та ще й перекладену на польську мову.
    Тільки от не пам'ятаю чи треба було бути замельдованим в Польщі. Хай наречений дізнається. Бо якщо треба, то замельдуйся зразу. Мельдують на час перебування в Польщі в межах дії візи.

    Так от треба буде зробити візу. Треба буде копію свідоцтва про одруження (ну і всі решта копії). Згідно інфи на сайті консульства:

    Що означає, що треба буде таку заяву. Ми не робили цього запрошення, бо запрошення мала підписати власниця квартири, в якій прописаний чоловік, а її не було в Польщі. Тому чоловік надрукував просту заяву типу "прошу надати візу моїй дружині, бо вона планує переїхати до мене жити і виробляти карту побиту. зобов'язуюсь оплачувати всі її витрати на території Польщі". Заяву оформив як від фірми (він приватний підприємець), з печаткою. В консульстві сказали, що добре, що в мене є ця заява.

    Про термін візи. В анкеті вкажеш, що тобі треба візу на 90 днів з терміном дій - на пів року, а в меті поїздки вкажеш - хочу проживати в Польщі і буду збирати і подавати документи на вироблення карти побиту. Чому 90 днів? Бо 45 буде мало. По перше, по приїзді в Польщу треба буде замельдуватись і позбирати документи. На це піде пару днів. Можна і без деяких документів подати, а потім донести. То вже в сумі 50 днів. По отриманні дозволу на проживання треба буде замельдуватись на термін, на який дадуть дозвіл, і подати копію цього ж дозволу з печаткою про мельдування їм вже в ужонд мяста. І вони ще місяць будуть виробляти карту побиту (але то вже як повезе, мені 4 місяці робили, бо двічі друкували з помилками, а потім мали технічні проблеми). Так що подати заяву краще на 90 днів - щоб мати запас. Якщо навіть візу дадуть на менше, наприклад, на 45 днів, то можна буде подати документи і поїхати на Україну на деякий час, щоб дні не йшли.. З дозволом на проживання можна буде по закінченню візи поїхати на Україну, але щоб вернутись в Польщу знову треба буде візу. Якщо буде карта, то вже не треба буде.

    Раніше можна було робити національну візу і шенгенську. Національна польська віза була безкоштовна по статті "дружина громадянина ЄС", а шенгенська була безкоштовна по статті "дружина громадянина України, який легально проживає в ЄС". Але тепер я щось не бачу цієї статті, тільки про перший випадок. Тому перепитай, може все таки буде безкоштовно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. semi

    semi Member

    Привіт!
    Я вже маю перший докомент з велечезного переліку необхідних для одруження :) -- заяву від нотаріуса.
    Хочу сказати що її ватро робити у приватного нотаріуса. Різниця в ціні всього 20 гривень, зате супер економія у часі, бо не потрібно чекати у чергах по кілька разів.
     
  16. mileelen1

    mileelen1 Active Member

    Може комусь знадобиться. Для дозволу на одруження з росіянином потрібно подати такі документи в обл. ЗАГС:
    від нього:
    1. Переклад паспорта (завір. нотаріально)
    2. Довідку про сімейний стан (отриманна в Україні, перекладена і завірена)
    3. Міграційна карта (оригін.і копія)
    від мене вимагали тільки паспорт.
    Розгляд документів на отримання дозволу - 200 грн.
    Консультація - 100 грн. на ній скажуть про список документів, для росіян я його написала.
    Записуватись необхідно за 2-3 тижні, інакше прийдеться заплатити подвійну ціну.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. luckyo

    luckyo Member

    ну ось ми і побрались :)))
    В понеділок подаю документи на нову візу. В ЗУСі чоловікові не вдалося дописати мене до своєї страхівки, сказали, що це потрібно зробити у нього на роботі, але і там мене не впишуть, бо я не має Податкового Номеру NIPu. З понеділка чоловік буде довідуватися у себе на роботі. Але я дуже не переймалась бо маю дійсну страхівку ще до кінця року:) Аяк подаватимемо документи на карту побиту, то можливо до того часу щось вирішемо.
    Нірванка, і знову питання до тебе: чи після подачі документів на карту побиту я зможу повернутись до Львова і чекати, аж поки вони не покличуть мене на співбесіду?
    Я планую виробити візу, поїзати здати документи на карту, повернутись до Львова і залагоджувати тут усі справи, та ще й мене трохи робота тримає. А як тільки нам прийде запрошення на співбесіду, то я приїду.
    Підскажи будь ласка чи це реально, можливо я чогось не врахувала будуючи такий план?
    P.S.:Дуже вдячна за твою попередню вичерпну відповідь!!!:good:
     
  18. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Дивно, мені без нього зробили.. Не пам'ятаю чи писала про те, як його зробити.. лінь шукати, напишу ще раз. Треба піти в Ужонд Скарбовий за місцем прописки і подати заяву на NIP. Там треба буде написати вручну ту заяву (за мене чоловік писав). Вони подзвонять коли він буде готовий і треба буде піти і забрати. Це безкоштовно і виробляється десь 2 тижні (максимум до місяця).
    Також напевно треба буде прописатись і під час прописки попросити Песел. Бо як мене вписували в ЗУС, то його треба було.
    В мене страхівку не прийняли, просили перекласти її на польську мову. Тому дешевше зробити ЗУС ;)
    Подавай зараз документи на візу на 90 днів і обов'язково вкажи в причині - вироблення дозволу на проживання. Документи ж треба подати за 45 днів до кінця візи. Якщо подаш, наприклад, за 50 днів, поїдеш на Україну і приїдеш через 20 днів, то буде навіть краще, бо будеш мати більше днів в запасі з візи. Так що це все реально :).
    Потім як вже отримаєш дозвіл, то з ним зможеш поїхати на Україну навіть якщо віза закінчиться, але назад по ньому не в'їдеш в Польщу, бо треба буде ще раз візу робити.
     
  19. Olenka_M

    Olenka_M New Member

    Доброго дня всім!
    Збираюся заміж за громадянина Ізраїля... Буду вдячна за консультацію на рахунок документів що потрібні, зрештою як і на рахунок усіляких дрібниць пов"язаних з тим дійством.
    Може хтось має знайомих в РАГСі (або за його межами), які б провели і підказали і взагалі спростили життя?...
     
  20. luckyo

    luckyo Member

    Оленка, прочитавши дописи на цьому форумі, Ви знайдете дуже багато, якщо не усю інформацію, яку шукаєте! Тому не лініться, воно того варте ;)

    Ну ось я і здала документи на карту побиту:) Хочу потішити усіх, на кого чекає ця процедура, тепер вимоги до документів зменшилися !!! Ось список, що вимагали колись : (Нірванка, з твого дозволу скористаюсь твоєю роботою:)

    Тепер з цього переліку вимагають тільки пункти 1,2,3,4,7,8,10.
    Але в кожному випадку перед тим, як їхати, обовязково задзвоніть і перепитайте. Як бачимо, правила свої вони досить таки часто змінюють!
     
    Останнє редагування модератором: 10 чер 2009
а де твій аватар? :)