Про природу моралі

Тема у розділі 'Філософія та мораль', створена користувачем D.M., 28 тра 2007.

  1. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Мабуть, це Ваша моральна аксіома. Але слово "нашкодь" потребує розшифровки.
     
  2. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    навіть не мабуть, а так і є...
    коли цінуєш кожну людину, навіть, якщо людина -- паскудна, то і ставишся до людини, як до людини, а не як до "гвинтика"...

    розшифровки?...
    якої?..
    я не розумію..
    що незрозумілого у принципі "не нашкодь"?..
     
  3. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Убити, щоб позбавити страждань, - це нашкодити чи ні?

    Заборонити людині здійснити її бажання, бо думаєш, що потім вона про це шкодуватиме, - це нашкодити чи ні?

    Відмовитися віддати людині щось таке, що тобі потрібне так само, як їй, - це нашкодити чи ні?

    Такого роду питань можна придумати, мабуть, багато десятків. Усі вони потребують роз'яснень.
     
  4. Fireball

    Fireball Well-Known Member

    Я другий великий пост ще не дочитав :) Але:

    Ідеологія - засіб зменшення навантаження на мозок у різних життєвих ситуаціях, коли є декілька начебто рівноправних варіантів та потрібно зробити вибір. Ідеологія збільшує важливість (коефіцієнт) одного із варіантів...
    Одні люди замислюються, коли створюють такі системи, інші замислюються під час вибору ідеології.
    У будь-якому разі це щось схоже на попередні обчислення в обчислювальній техніці ;)

    Нарешті мораль. Має у дечому схожі наслідки - полегшення вирішення життєвих проблем, але іншу основу. Мораль необхідна для ефективного та якісного існування суспільства, стабільності та розвитку.
    Споріднені у цьому аспекті з мораллю є й релігії, й державні закони.

    Однак, на мою думку, мораль повинна розвиватися разом із суспільством, а не застрягати десь у дев'ятнадцятому сторіччі.
    Деякі моральні принципи є застарілими, деякі мають ставати важливішими, створюватися нові...
     
  5. Fireball

    Fireball Well-Known Member

    Залежить від того, що вважати гіршим - жахливі стаждання (чужі) чи вбивство.

    В одного з мого друзів є принцип "мрія - це святе". Я вважаю, що він правий...
    Для інших важливіше "повчити" інших, задавити авторітетом...
     
  6. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Зверніть увагу: "повинна" - це моральне поняття. Ви застосовуєте свою мораль, щоб вирішити, якою повинна бути суспільна мораль.

    У тому і справа, що треба вирішувати, що вважати гіршим, у цьому питанні та в багатьох інших. Я завжди ставлюся з недовірою до спроб описати моральну аксіоматику одним реченням.
     
  7. Fireball

    Fireball Well-Known Member

    Вибачте, але що ж саме "мораль повинна" - не є моральним питанням. Це є питанням виконання нею своєї функції.
    Звичайно, згідно мого бачення всесвіту.
     
  8. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Якщо слова "повинна робити" вживаються в розумінні "робить", тоді Ви маєте рацію. Але якщо йдеться про те, яку ситуацію з мораллю Ви вважаєте кращою, то "Ваше бачення" є елементом Вашої моралі (звісно, з точки зору моєї термінології).
     
  9. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Оскільки вже я сьогодні зайнявся підведенням своїх міркувань під відомі у філософії поняття, то хочу зазначити, що моя точка зору, висловлена на початку повідомлення №1, може бути охарактеризована як певний різновид метаетичного релятивізму.



    Теми об"єднано. Un.Known
     
    Останнє редагування модератором: 6 січ 2013
  10. Nerto

    Nerto Well-Known Member

    Мораль існує у всякій індивідуальній свідомості і інтегрально, як соціальне явище. Ймовірно вона входить в самостійну її область, яку умовно можна назвати характером людини, порівняну з розумом, пам'яттю, вірою, підсвідомістю і іншими їй же ж подібними. Можна відзначити тут деяку аналогічність з вірою, також схильною визначати для явищ і подій деяку умоглядну міру, але на відміну від першої не тільки позитивну, а й негативну.
     
  11. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Мораль існує не тільки в людей а і практично у всіх вищих тварин, при чому в значно чистішому і більш "здоровому" виді .....)
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Стаття про Росію.
    та не треба ілюзій,що в нас по іншому.
    Бо імя цьому - ПОСТСОВДЕП.
    Еще не вечер
     
  13. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Мораль і реклама промислових товарів на форумі


    Виглядає так, що на форумі хтось редагує дописи юзерів на протилежні по змісту.

    Дєло в слєдующєм (с)

    В темі $ - Система нагрівання тютюну GLO юзер @Gorazio рекламує якусь імітацію цигарки, я в його темі висловлюю свою думку, а мої дописи спочатку почали видаляти, а потім їх хтось почав редагувати.

    При цьому видимих Адміна і модераторів на форумі в цей час не було.

    Я ЗА право Адміністрації ПОВНІСТЮ видаляти дописи юзерів та БЛОКУВАННЯ самих юзерів, котрі їм не подобаються. Але втихаря редагувати мої пости на протилежні досі дозволяди собі тільки кацапи ;

    зі

    це два фальшивих дописи, котрі ніби написані @Gyppsy

    [​IMG][​IMG]

    Але @Gyppsy цих двох дописв не писав, вони підтасовані тим, хто має доступ до редагування дописів.

    Якщо ці ніби цигаркові апарати для смоктання просувають такими методами, то можна собі уявити, які моральні принципи у тих людей, хто їх рекламує ;)

    зі

    шануймося :hi:

    ззі

    А от тепер в темі $ - Система нагрівання тютюну GLO , котру створив @Gorazio , видаляються всі зфальшовані кимось дописи :)))

    Альо, так хто був насрав в мої тапки???
    І як поступають в таких випадках зі шкодливим котом?
     
    Останнє редагування: 11 чер 2020
  14. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    в таких випадках такого кота у його ж гімно і товчуть.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  15. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Так я вже пів_дня цим і займаюся)))
    Бо дощ надворі...
    Слухаю
    View: https://youtu.be/Sq7YbtLwYW0
    та от фігнею займаюся)))
     
  16. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Капєц...

    Віктор Павлік заспівав на весіллі відомої блогерки
     
  17. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Яким судом судите, таким будете засуджені!

    Тетяну з четвеpтoгo поверху вcі нaзивaють повією, бо їй двадцять років, а дитині – тpи з полoвиною. І все це тому, щo Тaня НЕ привіталась з сусідкою бaбoю Kлaвoю, a та назло пустила слух, що Тетяна пpодажна дівка.

    (А Тaня не хоче розповідати, щo виховує дитину рідної сестри, яка загинула разом з чоловіком в аварії. Вона усиновила хлопчика і переїхала спеціально, аби зберегти в секреті цю таємницю від усіх…).

    – А це Христинa з двадцять другої кваpтири.
    Спочатку перефарбувала волосся з каштанового в чорний колір, а тепер взагалі ходить лисою …
    “Haпевно копіює своїх… кумиpів,” – думає закоханий в неї сусід Олександр.
    (Насправді Христинy чекають деcять cеaнcів xіміoтеpaпії. Тому й підстриглась налисо).

    – А це, знaйомтеcь, типовий xyдий oчкapик Олександр, який вчиться нa четвеpтoму куpcі фізмaту і отримує стипендію. А ще він підробляє офіціантом і кажуть, що у нього завжди водяться грошенята, але він їх ніколи і нікому не позичає. Звичайний скупердяй!
    (Олександр тому й береться зa будь-яку роботу, щo йогo мізерної зapплaти, стипендії та маминої пенсії не вистачає, аби прoгодувати маму-інваліда і молодших сеcтpичку і братика).

    – Цей сусід такий гордий, що навіть гидує привітатись за руку.
    (А насправді, він не вітається за руку, бо y нього виявили інфекційне захворювання шкіри).

    – Це Дениc, і жити біля нього, це просто знущання. Його навіть стpашнo зустріти в темному пoд’їзді, бо він на обліку в міліції.(Минулого літа він вpізав одному п’яному відморозку, який намагався згвалтувати дівчину, а той виявився cином чиновника з мініcтерства юcтиціі. Тепер Денa чекає сyд, СІЗO, пеpедачі, каcaціі, петиції…)

    – А це сімейна пapа Cеpгій і Катеринa, у яких гарна квартира з євроремонтом. Вони більше вcьогo нa світі хочуть мати дитину, а для людей складається враження, що ці егоїсти живуть тільки для свого задоволення і не хочуть панькатись з пелюшками.
    (Але у Катерини велика пpоблема: y неї дуже тoненькі стінки мaтoчних тpуб для виношування дітей).

    – Ця дівчина навіть літом ходить в теплих штанах. Ха-ха!
    Вона сама мучиться, але у неї – xрoнічний цистит).

    – Це Mapина і вoнa, м’яко кажучи, повненька.
    Сусідські діти голосно кpичать їй : «Жирна!», бо у неї пухленька фігypа.
    (Але насправді, у неї зайва вага від хвороби, яка спричинила гoрмонaльне порушення).
    Ви думаєте, що про вас ніхто не говорить?…

    Але головне, аби ми нікого не обговорювали, бо не знаємо всієї картини …

    «Язик нерозумного загибіль для нього, а уста його то тенета на душу його» (Прип. 18:7).
     
  18. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

а де твій аватар? :)