Про перспективи поширення буддизму

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем D.M., 5 сер 2007.

  1. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Взагалі-то, кожен вважає істинною саме свою думку. Це тавтологія. І в цьому розумінні, звісно, кожну релігію можна назвати не віротерпимою.

    А якби в нас було прийнято висловлювати огиду до тих, хто любить їсти помідори, Ви б теж вважали, що це правильно роблять?
     
  2. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    D.M., а Ви знаєте релігію, яка пропагує конкретні збочення (напр. той же гомосексуалізм) ?

    Принаймні, проти планованого у Москві гей-параду одностайно виступили християни, юдеї, мусульмани. Про інших не знаю.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Не знаю, щоб пропагувала. Чи буддизм вважає гомосексуалізм недоліком, теж не знаю. Якщо вважає, то я в цьому питання з буддизмом не згоден.
     
  4. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    А шкода. Таку хорошу гілку започаткували, лінки цікаві дали - а тут скотилися до "преверзо-філії". Хіба вони того варті ?
     
  5. Омар Люлька

    Омар Люлька Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Я читав на одному форумі дискусію двох буддистів , на цю тему. То як я зрозумів, на Тибеті край негативне ставлення до гомосексуалістів, тоді як в Тайланді терпиме. Різні школи Буддизму, до цього питання ставляться по різному.

    Додано через 39 секунд
    Скажу чесно, знаю випадки, коли мусульмани приймали Християнство, але щоб, Буддизм жодного... Тоді як в Іслам буддистів багато переходе, наприклад один з самих відомих російськомовних салафітських лекторів Саїд Бурятський, буддист прийнявший Іслам...
     
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Буддизм, як на мене - примітивщина.
     
  7. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    А може щось ІНШЕ навмисне ускладнене, щоби "чайник" почувався "маленьким-маленьким". Керованим-керованим. НЄ ?
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Омар Люлька

    Омар Люлька Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Ну не знаю... я б так не сказав би...
    Хоча особисто я завжди ставився до Буддизму, з байдужістю, на відміну від ставлення до Ісламу та Християнства...
     
  9. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Я далеекий від Буддизму, але судячи з розповідей Калиниченка, який у свій час був близько знайомий з буддизмом, як можна сприймати медитацію через легеньке піддушування сонних артерій, викликаючи галюніки?
     
  10. Калиниченко

    Калиниченко Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Взагалі-то удавка на шию не є розповсюдженим явищем в буддистів, це є радикальний шлях для небагатьох монахів-відлюдників, в основному буддстські медитації виглядають так:
    Звичайно, це адаптована медитація.
    Також дещо про „віротерпимість” буддистів Японії:
     
  11. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Хіба ж у Японії було багато буддистів? Там своя національна релігія: синтоїзм. Кажуть, вона переплітається з буддизмом; але ж усе-таки не тотожна з ним. Японські звичаї уявляються мені в багатьох аспектах жорстокими. Це не буддизм.
     
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    ідолопоклонство, нє?
     
  13. Омар Люлька

    Омар Люлька Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Однозначно так!!!
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Ну те, що процитовано - чиясь художня інтерпретація.
    А взагалі - чудовий засіб саморегуляції. Комусь - антидепресивний та противоневротичний тренінг.
    Миттєве зняття стресів. З невеличкими доповненнями - глибокий сон. Або тонізуюче пробудження.

    Подивіться же на інший "контингент", в якого проявляються різні лякаючі симптоми типу "стигм Христових". Або панічний страх якоїсь потрібної прозаїчної дії, яка раптом починає асоціюватися зі "смертним гріхом". І - людина в ступорі. А життя спливає. Теперішнє, "не вічне".

    Шановний СТЕПАНИЧУ, прокоментуйте будь ласка !
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Калиниченко

    Калиниченко Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Борисе, це не художня творчість, це медитації початкового рівня, яким навчають приїжджі буддистські проповідники.Ці медитації практикує велика кількість людей, які купилися на приманку про користь медитацій
    На мій погляд, ці дані, хоча й реальні,але не зовсім коректні, бо для дослідження брали добровольців, тобто тих, хто знаходився на першій і другій стадії стресу згідно теорії Сельє (бо медитація, це таки стрес), сумніваюсь, що в третій стадії стресу, коли все стає навпаки – зниження імунітету, погіршення психічних реакцій,депресія, хтось добровільно досліджувався.
     
  16. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Все-таки медитації (так само, як монашество) - це окрема тема. Мені приємніше обговорювати, що предписує та чи інша релігія для пересічних віруючих і як вона описує світобудову.
     
  17. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    п. Калиниченко,
    "груповуха" у вивченні духовних практик дійсно може бути некорисною для окремих осіб (відповідальні фахівці працюють максимум з 12-15 особами при постійному "зворотньому зв"язку").
    До речі, "духовна складова" при вивченні східних бойових мистецтв теж може привести у окремих осіб (слов"ян) до окремих побічних явищ (які, до речі, підлягають корекції).
    Тож кожному - своє.
     
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    А завдання релігії - то не вивчення світобудови...
     
  19. Калиниченко

    Калиниченко Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Наскільки я знаю, в Японії синтонізм є певною „надрелігією”, що не суперечить буддизму. В уривку говориться саме про буддистів, звичайно, кожен з них був одночасно і синтоністом.Тут в мене ще уривок з інтерв”ю Далая Лами, що теж, по-моєму, свідчить не на користь віротерпимості буддистів
    Інший місіонер-буддист говорить
    "Тільки ми пізнали істину?":)
    Стигми Христові, на мій погляд, звязані з самонавіюванням, але я в цьому не впевнений. А страх, про який ви говорите, це, мабуть невротична фобія, нав”язливість. Але для тих, хто веде християнське життя, часто приступає до святих Таїнств Сповіді і Причастія, має духовного провідника, якому може відкрити свої потаємні думки, такі фобії швидко минають. Про природу таких по-сучасному кажучи, фобій, і боротьбу з ними є багато в творах святих Йоана Ліствичника, Єфрема Сиріна, Антонія Великого, всі вони рекомендують - не покладатися на себе, а мати духовного отця
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    легеньке піддушування.... на грані життя і смерті.... мозговий кисневе голодування, про це писали масони Реріхи по-моєму.
     
а де твій аватар? :)