Про перспективи поширення буддизму

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем D.M., 5 сер 2007.

  1. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    От у цьому питанні я теж не зовсім підтримую буддистів. Мабуть, у стародавній Індії життя було таке важке, що хотілося від нього здихатись. Мене цілком влаштовує перевтілюватись. Але якщо перевтілюсь у буддиста, то, може, й до нірвани почну прагнути.

    Мені імпонує та концепція, яку Ви назвали теософією. Але мені здається, що принаймні те, що Ви про неї написали, буддизму не суперечить. Невже буддисти (або хоча б індуїсти) не погодяться, що в ході перевтілень у разі праведного життя може відбуватися поступове вдосконалення душі (яке врешті завершиться нірваною (чи якось там іще))?

    Дякую.

    А Мих, схоже, любить вимірювати котів. :)

    А що, думаєте, все у світі комусь треба? Просто так світ влаштований, от і все.
     
  2. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Композитору, музиканту в процесі творчості або меломану під час прослуховування музики не потрібно знати, що частота камертона – 440 герц, а інтервал «напівтон» – це (корінь 12 ступеню з 2) = 1,059463.
    Навряд чи кожен з них штудіював праці “китів” сучасної акустики.

    “Аналіз убиває насолоду”.

    А музика народжується, звучить.
    Звідки композитор її “взяв” ?
    Звідки виконавець-інтерпретатор знає, як саме уявляв композитор 16 сторіччя звучання цього твору ? Як він шукав “дорогу до істини” ?
    Чому в слухача виникають саме такі емоції ? Кому це треба ?..
     
  3. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    У Святому Письмі не попадалося мені щось, що говорило б про реінкарнацію, може не звертав уваги на це. Що до Юстіана, то скажу наступне. Для мене те, що Ви написали не є чимось надзвичайним. Часто буває, що Бог діє і через язичників та невіруючих - таких прикладів море.
    Чи взяти імператора Констянтина, чи переслідувача християн - Савла.
    Істина пізнається по часу. Після Юстина можна було 100 раз все поміняти, чи після того, як нібито Констянтин ввів догму про Трійцю. Але є час, який стирає неправду, а правду залишає.
     
  4. Калиниченко

    Калиниченко Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Борисе, звідки ви взяли, що Ориген вчив про реінкарнацію? Насправді у своїх поглядах він висовував як гіпотезу, про передіснування людських душ, і наступним вселенням їх в тіла народжених людей. Вчення про реінкарнацію Ориген осуджував: "Поскольку согласно авторитету Писания будет конец мира, и сие тленное состояние сменится нетленным, невозможно поставить вопрос о том, может ли душа воспринять тело вторично или в третий раз" (Ориген. На Песнь песней. 2). "Нужно опасаться впасть здесь в учение о перевоплощении, которое чуждо Церкви Божией, которое не передано Апостолами и которое ничем не подтверждается в Писаниях, - пише Ориген в Бесідах на Євангелие від Матея. - Если душа дважды вошла в тело по причине греха, почему бы не быть ей посланной трижды и большее число раз, если эта жизнь и грехи в ней совершенные не могут быть наказаны иначе как через перехождение из одного тела в другое? Если принять этот вывод, то и не будет момента, когда душа могла бы прекратить свои перемещения. Ибо всегда в силу бывших грехов она будет отправляться в тело и так не будет места для разрушения мира, когда "небо и земля прейдут" (Ориген. На Мф. 13,1).Потім Ориген знову заперечує переселення душі Іллі в Іоанна Предтечу ("И если в силу грехов своей жизни душа должна переходить из тело в тело - какой же грех совершил Илия, что он должен был воплотиться в Иоанне?" - эту выдержку из седьмой книги Оригена с толкованиями на Евангелие от Матфея сохранил Памфил в "Апологии Оригена",10). Гіпотеза Оригена не було вченням про реінкарнацію! „Людині належить один раз померти, а потім – суд”, так вчить св. Павло. А ще Борисе, наведіть цитати з Біблії, де, по-вашому, говориться про реінкарнацію. Я, наприклад, читав Ігоря Каганця, але в нього пояснення просте і у своїй простоті „геніальне”: „Реінкарнація протягом багатьох тисячоліть у народів усього світу вважався аксіомою — істиною, яка не потребує доведення. Факт багаторазового втілення був самоочевидним для Ісуса Хреста і апостолів, тому не потребував з його боку спеціального пояснення”. Те, що всі учні Ісуса були іудеями, релігія яких явно не визнавала реінкарнації, Каганцем просто проігноровано – для нього це аксіома, факт і самооочевидність, і крапка, бо йому так хочеться (а може начитався теософської літератури).
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Пане Калиниченко, я не збираюся змагатися з Вами або п. Михом щодо знання Біблії та її коментарів.
    Але особисто я вважаю реінкарнацію аксіомою (дозвольте без посилань :) ). Джерела, які її заперечують, втрачають для мене авторитет.
    Якщо на те пішло - то в Біблії не йдеться мова ані про "чистилище", ані про Трійцю. Інтерпретувати можна як завгодно, і основний аргумент інтерпретаторів - "бачте, не так переклали те чи інше єврейське чи грецьке слово".

    Якось я намагався поговорити на цю тему з рабином (саме про визнання реїнкарнації юдеями), але він дуже погано знав російську і "доведення теореми" навряд чи зможу повторити.
     
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму


    Віра - то велика сила, направду.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Олена_ua

    Олена_ua Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Я думаю, що кожна людина індивідуальна.
    Якщо вона талановита, то не тому, що в неї вселилася чиясь душа зі своїми проблемами і знаннями, а завдяки схильності робити щось краще за інших і праці над собою.
    Така моя думка...
    Людська душа -тонкий інструмент. Саме цим людина сильно відрізняється від тварин...
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. Калиниченко

    Калиниченко Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Правильно, це є одним з постулатів буддизму, навіть Далай Лама визнає християнство однією з правдивих релігій. Але і почитання статуй Будди – це теж правильний шлях, згідно буддизму, і єдиного Бога – Аллаха, і почитання пророка Мухамеда мусульманами – і це правильний шлях, згідно буддизму, все це частинка шляху для досягнення просвітлення, чи то будди.Але все це – буддизм, а ми – християни! І наша мета спасіння, а не просвітлення. Христос – світло, дорога, правда і життя! А хто ваш отець-наставник, чи не буддист?

    Додано через 28 хвилин
    І ще – християни не зовсім є віротерпимими, Ісус не закликав нас до того, щоб ми приймали і сприймали погляди нехристиянські, наприклад, буддистів, чи іудеїв чи інших релігій. Звідси і непримиренні дискусії щодо вірувань, і несприйняття поглядів, наприклад про реінкарнацію чи еволюціонізм. Невіру в Бога Давид назвав взагалі безумством:”Каже безумний у серці своєму – немає Бога”(це, здається 13 псалом). Тих, хто не вірить в те, що Ісус є Христос, св. Іоанн назвав антихристами. Тут „або-або”, третього не дано.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    тварина немає вибору, вона є, яка є, вона не має свідомості і не може аналізувати і давати оцінку, вона не знає ні добра ні зла - все йде від ситуації і підсвідомо.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    п. Калиниченко, тобто Ви апріорі засуджуєте буддистів, юдеїв та мусульман ?
    А вони про це знають ? :) :) :)
     
  11. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    знають, бо Калиниченко сам пройшов через все це.
     
  12. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Ясно. Як в англійському анекдоті: "Оце - клуб, який я відвідую. А то - клуб, який я ігнорую".
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Пригадую, Калиниченко довго блукав(як і багато хто), і буддистом здається був, але повернувся назад у християнство.
     
  14. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Ось іще одне свідчення того, що буддизм психологічно більше підходить для демократичного суспільства, ніж християнство.

    Абсолютно не згоден! Що значить "не має вибору"? Вона його має в такому ж розумінні, як і людина: вирішує, як діяти. Якщо Ви скажете, що дії тварини визначаються однозначно структурою її психіки та обставинами, то про людину можна сказати те саме: вона вибирає, але її вибір залежить від структури її психіки та обставин. Поняття "свідомість" можна розуміти по-різному, так що про це сперечатися не буду. Звісно, тварини не можуть настільки досконало, як ми, філософствувати про добро та зло. Але заявляти, що вони "не знають ні добра, ні зла", - це знову свідчення пихатого антропоцентризму.
     
  15. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    я теж абсолютно не згоден.
     
  16. Олена_ua

    Олена_ua Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    У тварин немає психіки, у них інстинкти...
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    З чим саме?

    Тут Вас уже кожний біолог чи психолог поправить. Психікою вважається діяльність будь-якої нервової системи.

    Інстинкти і в них, і в нас. А ще є умовні рефлекси. Теж і в них, і в нас.
     
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    з тим, що ви написали.
     
  19. Калиниченко

    Калиниченко Well-Known Member

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Ми їх любимо, але їхні погляди не сприймаємо, і все тут. „Все боги язычников суть бесы” - в тому числі індуїстів і буддистів(але це не про мусульман та іудеїв).

    А це вже істинно по-буддистськи – цей клуб, той клуб, а ми – понад вами.

    А буддизм теж не є віротерпимою релігією. Вони вважають, що всі інші релігії – християни, мусульмани, індуїсти чи інші бачать тільки частину істини, вони насправді просто сліпі і невігласи. Тут буддисти дещо лукавлять – з одного боку визнають інші релігії істинними, а з іншого – визнають, що інші релігії – сліпі, частинні, справжня істина, велика істина – тільки у буддистів. В кінці-кінців, вони вважають, що в одному з наступних перероджень, наприклад, мусульманин, народиться у буддстській сім”ї, і нарешті почує слова Будди. Та й згідно буддизму, всі боги і всі демони є тільки грою і породженням людської свідомості, і коли велика кількість людей поклоняється богу певної релігії, то він з часом ніби відчужується від своїх визнавців, стає більш реальним, нібито „оживає”, стає здатним повертати енергію молитви чи медитації, звернені до нього. Тільки виходячи з таких міркувань буддизм визнає і християнство( це, шановні, плід вашої свідомості, то і грайтеся з ним).
    Що тут сказати? „Сказал безумец в сердце своем: "нет Бога". Они развратились, совершили гнусные дела; нет делающего добро.”Пс 13.1.
    Буддизм не підходить до визначення найбільш віротерпимої релігії, ми чудово бачимо, як ставляться в тих західних суспільствах до, наприклад, одежі мусульман, носіння християнських атрибутів, святкування християнських свят, до людей, що відкрито виражають огиду до збоченців-гомосексуалістів, ставляться до вбивств – абортів і евтаназії. Зараз для цього „демократичного суспільства” таки проповідується „нова релігія” поки що у вигляді певних ідей, взятих як із східних, так і з західних релігій, багато чого і з буддизму, індуїзму( обов”язково – реінкарнація ), каббали, астрологія, екстрасенсорика і ще багато чого.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Про перспективи поширення буддизму

    Пане Калиниченко, щось це мені нагадує знайому фразу “Тільки ми пізнали істину” :)

    Стоп, стоп ! Хто на цьому форумі висловлює нетерпимість до одежі мусульман ? Здається, саме християни. Огиду же до збоченців – гоміків висловлюють не на Заході (там, бачите, політкоректність), а саме в нас (і правильно роблять!)

    То може оголосите анафему комп”ютерщикам, генетикам і … механикам - мотористам ?
     
а де твій аватар? :)