Про національну гордість українців

Тема у розділі 'Політика і політики', створена користувачем Одессит, 14 чер 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. Полковник

    Полковник миється в бані

    Вот, и поговорили!
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. redfox

    redfox Well-Known Member

    а тут поподробнее!
    чего это такого мы не знаем? чего такого Украина внесла в мировую культуру, что только избранным известно?
     
  3. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Для таких як ви є пустим звуком саме поняття РОДУ,сім'ї,Батьківщини... Ходячі кишково-шлункові тракти з мазохітичними рефлексами...якщо коротше - СОВКИ. Де більше жрать- там харашо,там родіна. Такі,як ви кочували по всій території "нєобятной",волаючи "Мой адрес нє дом і нє уліца". Тому й таким неможливо втлумачити....просто пояснити,що це - рідна земля,могили предків,належність до роду,до нації...
     
    • Подобається Подобається x 7
  4. Gron

    Gron тафгай

    Може і нічого.
    А Росія?
    Вигадала інтернет, Римське право, театр, кінематограф, вигадала та притворила у життя демократію, славна архітектурними стилями, може відкрила Америку, стилі в музиці, джинси, піцу, автомобіль, НТР....
    Рабство, АК, от і вся любов.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Полковник

    Полковник миється в бані

    При чём тут Россия?
     
  6. Geograf

    Geograf Меломан

    Правильно про Україну, то скажіть звідки родом Ціолковський, Корольов, Миклухо-Маклай

    Першим українським богатирем газети 20-30-х років називали силача з невеликого українського села на Черкащині Василя Дзюбу (1899-1945). На зріст він мав 2 метри 31 сантиметр, масу 190 кілограмів. На помості його ніхто не міг побороти. Крім того, він долонею забивав цвяхи довжиною 15 сантиметрів у дубову дошку, а витягував їх руками чи зубами. Одним з найефектніших вважався номер, коли Дзюбі на груди клали ковадло і два молотобойці били по ньому великим молотом


    90 сальто назад зробив Валерій Капран з Макіївки за 14 хвилин на змаганнях на московському манежі "Динамо" у 1990 році.

    Рекорд найдовшого запливу, вірогідно, належить рятівникові з Ялти Ігореві Нерсесяну, який переплив Великий Севан. Відстань у 45 кілометрів він подолав за 16 годин.
    Своєрідним унікумом у нашому сучасному п'ятиборстві є Геннадій Фроленко. На спортивній арені він з'явився у 33-річному віці, чемпіоном у команді став у 39, чемпіоном України — у 42. А у 1990 році, коли йому виповнилося 60, він заволодів Кубком Європи для "Олд бойз" у змаганнях, організованих європейською федерацією п'ятиборців-ветеранів «Олд бойз».


    Найдавнішим випадком хірургічного лікування, що згадується в писемних джерелах, є, зокрема, "резанье желве" — вирізання пухлини, зроблене 1076 року Святославу Ярославичу

    Єдиний в Україні і найбільший в Європі Інститут геронтології працює з 1958 року в Києві. Цей центр з вивченням проблем старіння і активного довголіття є базою Всесвітньої організації охорони здоров'я для проведення курсів з соціальних і медичних питань з геронтології.

    Нещодавно, коли світ відзначав століття кінематографу, по всіх усюдах знову згадувалися імена братів Люм'єр — Луї та Оггоста, яким приписується винахід "живої фотографії", та день 28 грудня 1895 р., коли в "Гранкафе" на бульварі Капуцинів у Парижі вони продемонстрували свій перший фільм — вихід робітників з фабрики. Але в дійсності кінематограф майже на два роки старший, бо ще 9 січня 1894 року перший в світі кіносеанс продемонстрував учасникам IX з'їзду природодослідників Російської Імперії у Москві механік Новоросійського (тепер Одеського) університету Йосип Андрійович Тимченко. Перший фільм показав кавалеристів та метальників списів у русі. Кінетоскоп Тимченка був взятий як експонат до Політехнічного музею Росії. Хто ж такий Йосип Тимченко? Син кріпака з Харківщини, механік університетських майстерень, а згодом судноремонтних заводів, він уславився як талановитий винахідник. Ще б пак! Адже саме йому належить авторство першого в Україні (та й тодішній Росії) електричного годинника, унікальних манометрів, автоматичної телефонної станції. За свої винаходи Й.Тимченко був удостоєний чотирьох золотих і трьох срібних медалей. Але, безумовно, кінетоскоп Тимченка — одна з вершин його досягнень.
    Чому ж першість у світі винаходу кінематографа українським механіком широко не відома? Може, тому, що після демонс трації першого в світі фільму Й.Тимченком в 1894 році цар Микола II заявив: "Все це нісенітниці, жодного
    значення таким дрібницям надавати не варто..." Помилявся російський цар, але про талановитого українця забули і згадали аж сьогодні, коли Україна стала незалежною.


    Музичний геній світу Людвиг Бетховен створив 32 сонети для фортепіано, одна з яких написана на українську тему і була присвячена графові Андрію Розумовському, синові генерала Кирила Розумовського, в палаці якого у Відні він часто концертував. Також у "Фіналі" сонети "Пасіоната" та в славнозвісних квартетах Бетховена зустрічаються українські теми, з якими композитор познайомився у виступах придворного хору графа Андрія Розумовського. Присвятив Бетховен йому і свою чудову п'яту симфонію, так звану "Пастораль".


    Один з найвизначніших письменників Франції, історик, філософ, поет Вольтер написав книжку "Історія Карла XII", яку до кінця XIX ст. було перевидано понад 100 разів. Дві сторінки в ній присвячено Україні та її гетьманові Івану Мазепі. У своєму творі Вольтер писав про Україну: "Україна завжди прагнула свободи, але, оточена Москвою, Туреччиною і Польщею, все була примушена шукати собі протектора в одній з цих держав". Мазепу він описував так: "Це була відважна людина, далекозора, невтомна в праці, хоч і поважного віку".

    Автор першого українського наукового українсько-російського словника — поет і письменник Борис Грінченко.


    Українські фахівці з космічної техніки та космонавігації беруть участь в 25 міжнародних наукових проектах разом з колегами з Австрії, Італії, Угорщини, Польщі, Росії, Китаю, США, Франції.


    1880 року в Одесі вийшла унікальна наукова розвідка польського і російського філолога Михайла Красуського "Древность малороссийского языка", де українська мова розглядається як праматір народів Індії та Європи. Колосальні знання багатьох мов привели вченого до висновку, що українська мова старша за грецьку, латинську, старослов'янську мови. Аргументацію неординарної думки вчений розпочинає з доказів походження чисел, якими користуються арійські народи, матеріалом української мови. Число один (1), на думку автора книжки, походить від українського одвін, яке з часом перетворилося на один. Таким чином утворено назви чисел в італійській, грецькій, німецькій мовах, у санскриті і т.д. Автор порівняв і звуки у індоєвропейських мовах. Наприклад, наші слова "багато", "був", "вітання", а в санскриті — "багута", "бгу", "віта". Один із висновків вченого такий: "... все, що я виклав, здається, не припускає сумніву в тому, що, як малоросійська, так і російська мови розвивалися самостійно". Отож, донедавна твердження учених про мову старослов'янську як основу мови українців, білорусів та росіян можна піддати сумніву.


    Чи знаєте ви, що красунями Канади кілька разів обиралися й українки. Так, у 1972 році красунею Канади було обрано Донну Савицьку, що народилася в місті Кітченері, штат Онтаріо. Вона закінчила драматично-балетну школу, навчалася в університеті у Кітченері. Джоуді Ратледж (з родини Вавринюків) — красуня Канади 1983 року. Після закінчення Манітобського університету займалася проектуванням моди. На конкурсі в Торонто була обрана красунею Канади.
    Ліза Савка народилася у Вінніпезі. Є учасницею танцювального ансамблю "Орлан" та парафіяльного хору Української католицької церкви св. Миколая. Спортсменка. Шістнадцятилітньою була обрана красунею підлітків Канади з 39 конкуренток із усієї Канади (1986 рік).
    Але не лише в Канаді перемагають на конкурсах краси молоді дівчата-українки. Так, "Міс Америкою 1988" стала американська українка Кей Лені Рей Рафко.


    ***
    Одним із найсильніших хорових колективів у США зараз є капела бандуристів імені Тараса Шевченка в Детройті. її історія сягає 1918 року. Частина складу хору на чолі з диригентом Григорієм Китастим прибула до СІЛА 1949 року із Західної Німеччини. Основу капели становлять представники української інтелігенції — люди різних професій, народженні у воєнні та повоєнні роки. Багато з них поряд з вищою освітою за спеціальністю мають також професійну музичну освіту, що сприяє високому рівню капели і великому успіхові у слухачів.
    (Це лише вибране)


    Ну і дещо лише про Львів (теж лише вибране)
    1874 - у Львові створено міський промисловий музей (тепер Музей етнографії та художнього промислу) -- один з найбільших спеціалізованих етнографічних музеїв Європи, найбагатша художня скарбниця декоративного ужиткового мистецтва України. Тут знаходиться найбільша і найцінніша в Україні колекція годинників.

    1879 - засновано парк Кілінського (тепер Стрийський парк), який на поч. 20 століття був визнаний одним із найкрасивіших парків Європи.

    1884 - у Львові засновано "Акціонерне аеронавтичне товариство", яке випускало на німецькій та польській мовах одну з перших у світі спеціалізовану газету "Аеронавт".

    1890 - створення у Львові Русько-української радикальної партії (РУРП) -- першої української легальної політичної партії європейського типу і першої в Європі селянської партії соціального спрямування.


    1894 - у Львові запущено в дію електричний трамвай, перший в Україні і один з найперших у Європі.

    поч. 20 ст. - Львів був єдиним містом у світі, де знаходились резиденції трьох католицьких архиєпископів: римо-католицького, греко-католицького і вірмено-католицького

    1900 - за проектом архітектора Зигмунта Горголевського збудовано Львівський оперний театр - один з найгарніших у Європі.

    20-і-30-і роки 20 століття - Львів - одне з найзеленіших міст Європи за кількістю парків і садів на один квадратний кілометр площі.

    1928 - професор Львівського університету Рудольф Вайгль уперше у світі винайшов вакцину проти висипного тифу.

    1971 - засновано скансен " Шевченківський гай", у якому знаходяться шість дерев'яних храмів. Такої кількості культових споруд немає в жодному музеї світу.
    (Хоча тодішня влада й дала на територію під музей непідходящу територію)

    1975 - у Львові створено перший в Україні архітектурний заповідник, який поєднував у собі всю територію середньовічного ядра міста.

    1981 - у будівлі Міського арсеналу засновано єдиний в Україні та колишньому СРСР музей зброї.

    60-80-і роки 20 ст. - у Львові та області при населенні 0,8% від загального населення СРСР було більше 10% усіх діючих культових споруд, таким чином Львівщина була найрелігійнішим регіоном імперії.

    14-15 травня 1999 - Львів став єдиним містом в історії України, яке приймало одночасно дев'ятьох керівників держав під час саміту глав держав Східної та Центральної Європи.

    29 червня 2002 - у Львові відкрито перший на пострадянських теренах і перший, заснований УГКЦ, Український Католицький Університет
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. moskal

    moskal Active Member

    Про гордость украинцев скоро будут анекдоты по всему миру придумывать.Вот уже и румыны знают о гордости. "Европарламентарий от Румынии: Украина - искусственное государство, своровавшее чужие территории

    Украина является искусственным государством, которое необходимо держать под контролем международной общественности с участием России. Такое мнение высказал в опубликованном 14 января интервью "Комсомольской правде" председатель партии "Великая Румыния", депутат Европейского парламента от Румынии Корнелий Вадим Тудор.

    "Подписывая с Украиной договор о границах, Румыния держала в уме, что сама Украина - проект неокончательный, а значит, возможно все", - заявил румынский политик. По его словам, Украина является искусственным государством, которое "держит румынские территории", в частности Северную Буковину (часть Черновицкой области современной Украины, которая с 1918 по 1940 гг входила в состав Румынского королевства - прим. ИА REGNUM Новости).

    Назвав Виктора Ющенко "американским агентом фальшивой оранжевой революции", Корнелий Вадим Тудор заявил, что Украину "нужно держать под контролем международной общественности, безусловно, с привлечением России". Скажите мне, какой вклад в мировую цивилизацию внесла Украина, кроме Тараса Шевченко? - задаётся вопросом лидер "Великой Румынии". "Я ничего не слышал об украинской культуре, может быть, это моя вина. Украинцы, безусловно, тоже дети Божьи, но их терзает непомерная гордость, не поддерживаемая никакими историческими фактами. Мне не нравится, что в результате пакта Молотова - Риббентропа мои румынские братья и сестры - заключены в украинской тюрьме. Украина своровала территории чужой страны. И никто не может заставить меня уважать страну, которая не уважает международные законы", - заявил европарламентарий."
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Ома

    Ома Дуже важлива персона

    Своровала - это круто. Нет такого литературного слова. Что читаем?
    Ну и претензии Румынии известны. Пусть оставят их при себе. Как и Россия.
     
  9. Geograf

    Geograf Меломан

    Румунію просто жаба душить за шельф Чорного моря і о. Зміїний
    Най про Пд. Буковину розкажуть
     
  10. poetka

    poetka Дуже важлива персона


    І Ви після цього львів"янин? Цікаво,шо Вас тримає в Україні,а тим паче у Львові?

    Пересиляйтесь до Румунії,Росії................
    А то якось на вражескій территорії...............сворованой территорії...........то Ви виходить тоже вор? Ви вже оприділіться нарешті.А то ми всі вори,а ви праведний москаль з нами живете,так не положено.
     
    Останнє редагування модератором: 18 лют 2010
  11. redfox

    redfox Well-Known Member

    да, думаю, про достижения России и лучших российских умов и говорить не приходится, особенно если к этому еще и краткую выписку по Москве дать)))


    Рескриптом императрицы Екатерины ІІ от 27 мая 1794 года, после присоединения к России причерноморских территорий, на Хаджибее был основан российский город и порт Одесса. В XIX веке город успешно развивался как торговый порт; в связи с экспортом зерна, Одесса стала одним из важнейших внешнеторговых центров страны. За одно столетие Одесса превратилась из скромного поселения на окраине в центр Новороссии и четвёртый по величине город Российской империи (после Санкт-Петербурга, Москвы и Варшавы), оставаясь, однако, уездный центром Херсонской губернии.

    вот и все... давайте вспомним про то, кто, как и чтоосновывал, приезжал, и т. д.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Найти вам записи,що пишуть про Росію?
    Їх більше..
    Але для таких як ви і Росія не Батьківщина...
    В таких немає батьківщини...
    І тому...хіба молитва...
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. moskal

    moskal Active Member

    Ну конечно помолитесь может легче станет .:)
     
  14. redfox

    redfox Well-Known Member

    ну, это еще вопрос, кто из нас больший патриот, и кто на самом деле патриот, а кто так - поддержать толпу - лишь бы ничего не делать!)

    а на счет молитвы - молитесь лучше об урожае...
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Geograf

    Geograf Меломан

    Ну яке діло гражданке Москвы (і іншим з тої кумпанії) до України і Львова?
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Это, конечно, интересно - только какое отношение сии даты имеют к украинцам? Их во Львове было чуть больше русских - 7% от всего населения.... :) А жили во Львове - поляки - 60% и евреи. Вот благодаря им - и был Львов европейским городом.Собственно - с ТАКим же успехом могут россияне гордится Кенигсбегом - какие люди там жили - и какой это европейский и культурный город....
    P.S. Особенно потешил "украинский" профессор Рудольф Вайгль.....
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Geograf

    Geograf Меломан

    Згадайте Ціолковського, МиклухоМаклая...-видатні люди українського походження, яких як висловився один форумчанин(не памятаю який і в якій гілці) скомуниздили.
    Серед видатних українських вчених які працювали у Львові назву для прикладу лише декількох географів які багато чого нового додали у науку, Рудницький, Кубійович, К.І. Геренчук, Г.П. Міллер...спиок великий

    І несмішіть своїми знаннями про етнічний склад населення Львова
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    Вам би не завадило помолитись і покаятись!
    Ви і такі як Ви паскудите Львів і його історію.............
    Якшо Ви москаль То чого не в Москві?

    ---------- Додано в 14:52 ---------- Попередній допис був написаний в 14:50 ----------


    А що їм залишається...........Вони як маленьки цуцики гавкають коли бачуть здорового пса:)

    ---------- Додано в 14:53 ---------- Попередній допис був написаний в 14:52 ----------

    І взагалі Вони не читали що це -ЛЬВІВСЬКИЙ ФОРУМ!!!!!!!!!!!!
    Я диву дивуюсь,залізли до нас і шей вибачте обсирають (то так в дусі москалів ,чи що?)
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Полковник

    Полковник миється в бані

    Как это какое?
    Нам скоро входить, а личный состав ещё недостаточно осведомлён о нравах, обычаях, быте.
    Так нельзя.
    Надо сначало обучить, а потом уже спрашивать и требовать.
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Geograf

    Geograf Меломан

    Ментальність у них так всіх обісрати, а на себе не подивитись.
     
    • Подобається Подобається x 2
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)