Притча про яму Одного разу пастух образив одного чоловіка, а той затаїв на нього злість і вирішив помститися йому. Він знав, що той пасе тварин у віддаленому місці, де майже ніхто не ходить, і вирішив скористатися цим і викопати йому глибоку яму, щоб той впав в неї. Пізно вночі він почав копати. Коли він копав, то уявляв собі, як кривдник потрапить в неї і, може бути, що-небудь зламає собі або помре в ній, не маючи можливості вилізти звідти. Або, принаймні, в яму впаде його корова, вівця або, на худий кінець, коза. Довго і наполегливо він копав, мріючи про помсту, не помічаючи, що яма ставала все глибша і глибша. Але ось почало світати, і він прийшов до тями від своїх думок. І яким було його здивування, коли він побачив, що за цей час він викопав таку глибоку яму, що сам вже не зможе вилізти з неї. Тому, перш ніж навіть подумки рити яму іншому, згадай: для того щоб вирити її, тобі самому доведеться в ній опинитися, бо першим в ній виявляється той, хто її риє. І перш ніж забруднити когось брудом, спочатку тобі доведеться забруднити свої руки.
Притча, яку варто пам’ятати щодня Що замовляєш – те і отримуєш. Їде роздратована жінка в тролейбусі і думає: – Пасажири – хами і грубіяни. Чоловік – п’яна скотина. Діти – двієчники і хулігани. А я – така бідна і нещасна… За спиною у неї стоїть ангел-охоронець з блокнотиком і все записує по пунктах: Пасажири – хами і грубіяни. Чоловік – п’яна скотина. Діти – двієчники і хулігани. Потім перечитав і задумався: – І навіщо їй це потрібно? Але якщо замовляє, будемо виконувати…
вичитав у книжці... копіюю сюди... Как заметил Альберт Эйнштейн, «совпадение – это способ Бога сохранять анонимность».
Щоб не створювати окремої теми: Старовинні українські приказки: А_ Аби хліб, а зуби знайдуться. Аби шия, а ярмо буде. Або пан, або пропав. Або дома не бути, або волі здобути. Апетит з їдою прибуває. Б_ Баба з воза — кобилі легше. Багатий, як циган на блохи. Багато дива, мало млива. Багатому й чорт яйця носить. Байдуже ракові, в якому його горщику зварять. Батогом обуха не переб’єш. Бачить кіт сало, та сили мало. Без вірного друга — велика туга. Без нашого Гриця вода не освятиться. Без труда нема плода. Береженого Бог береже, а козака шабля. Битому собаці кия не показуй. Біда біду тягне. Біда помучить і мудрості научить Бійся не того собаки, що бреше, а того, що лащиться. Близько лікоть, та не вкусиш. Борода не робить мудрим чоловіка. Боятися вовка — в ліс не ходити. Брат мій, а хліб їж свій. Брехливу собаку далеко чути. Буває, що й корова літає. Було б пшоно, а каша буде. Було, та за водою пішло. В_ Велике дерево поволі росте. В закритий рот муха не влізе Видно пана по халявах Виміняв шило на швайку. Виріс, а ума не виніс. Вискочив, як Пилип з конопель. Високо літає, та низько сідає. Вище себе не підскочиш. Від своєї тіні не втечеш, Вісті не лежать на місці. Вкрадеш голку, а потім корову. В ліс дрова не возять. В нього руки на всі штуки. Вовка ноги годують. Вода і камінь довба. Ворона й за море літає, та дурна вертається. Ворона вороні ока не видовбає. В сім’ї не без виродка. Всякому овочу свій час. В тихому болоті чорти водяться. В умілого й долото рибу ловить. Вчи лінивого не молотом, а голодом. В чужих руках завше більший шматок.
Старовинні українські приказки: Г_ Гарні гості, та не в пору. Гірко заробиш — солодко з’їси. Говори стовпу, а він стоїть. Година вранці варта двох увечері. Голка в стіжок упала — пиши пропала. Голодній кумі хліб на умі. Горбатого могила виправить. Гостра була сокира, та на сук наскочила. Гостре словечко коле сердечко, Готовеньке і кішка з’їсть. Гречана каша сама себе хвалить. Гуртом і батька добре бити. Д_ Дай дурневі макогона, то він і вікна поб’є. Далеко куцому до зайця. Даремно і чиряк не вискоче. Дарованому коневі в зуби не заглядають. Два коти в одному мішку не помиряться, Двоє третього не чекають, Де багато господинь, там хата неметена. Де відвага, там і щастя. Де коротко, там і рветься. Де посієш, там і вродиться. Десять разів відміряй, а раз відріж. Дешева риба — погана юшка. Дивись на зріст, та питайся розуму. Диму без вогню не буває, Діло майстра величає. Дома й стіни помагають. Дурням закон не писаний. Е_ Ех, якби та якби та в роті виросли гриби. Є_ Є в глечику молоко, та голова не влізе. Є сало, та не для кота. Є квас, та не для нас. Ч_ Чим темніша ніч, тим ясніші зорі. Ш_ Шабля ранить тіло, а слова душу. Я_ Як овечка: не мовить ні словечка.
«Чому люди кричать?» Одного разу Учитель запитав учнів: – Чому люди під час сварок підвищують голос? – Напевно, вони втрачають спокій, – припустили учні. – Але навіщо підвищувати голос, якщо інша людина знаходиться поруч із тобою? – питав Учитель. Учні здивовано знизували плечима. Вони ніколи над цим не замислювалися. Тоді Учитель сказав: – Коли люди сваряться і невдоволення між ними зростає, їхні серця віддаляються. А разом із ними віддаляються і їхні душі. Щоб почути один одного, їм доводиться підвищувати голос. І чим сильніша їхня образа і злість, тим голосніше вони кричать. А що ж відбувається, коли люди закохані? Вони не підвищують голосу, а говорять дуже тихо. Їхні серця знаходяться зовсім поруч, а відстань між ними практично повністю стирається. А що відбувається, коли людьми править любов? Вони навіть не говорять, а тільки перешіптуються. А іноді і слів не треба – очі говорять про все. Не забувайте, що сварки віддаляють вас один від одного, а слова, сказані підвищеним тоном, збільшують цю відстань у декілька разів. Не зловживайте цим, тому що настане день, коли відстань між вами збільшиться настільки, що шляху назад ви вже не знайдете.
Так, саме так:"Вік живи - вік учись!" або як говорив давньогрецький філософ Сократ(принаймі так засвідчив Платон) «Я знаю тільки те, що нічого не знаю, але інші не знають і цього». Цікаво, цікаво почути..?
Йшов лицар по пустелі. Довгим був його шлях. По дорозі він втратив коня, шолом і обладунки. Залишився тільки меч… Лицар був голодний, і його мучила спрага. Раптом вдалині він побачив озеро. Зібрав він всі сили і пішов до води. Але у самого озера сидів триголовий дракон. Лицар вихопив меч і з останніх сил почав битися з чудовиськом. Добу бився, другу бився. Дві голови дракона відрубав. На третю добу дракон впав без сили. Поруч впав знесилений лицар, не в силах вже більше стояти на ногах і тримати меч. І тоді з останніх сил дракон запитав: – Лицар, а ти що хотів щось? – Води попити. – Ну то і пив би…
Гора і ослик. Телець Йшов маленький Ослик по стежці між гір. Тягнув за собою маленький візок зі всіляким мотлохом. «Кумедний Ослик, – подумала Гора, – навіщо він тягне за собою цей нікому не потрібний мотлох?» І вирішила Гора пожартувати над Осликом. Кинула вона зі своїх висот йому в візок великий сірий камінь. Ослик так само як ішов, так і продовжував йти. «Дивний Ослик», – подумала Гора і кинула в візок ще один великий камінь. Ослик же вперто тягнув за собою свій маленький візок. По дорозі йому зустрічалися люди і сказали йому: «Навіщо ти тягнеш за собою ці непотрібні камені? Чи не краще тобі зупинитися і скинути їх з візка? Йти відразу стане легше». Але Ослик здивовано дивився на людей і, обливаючись потом, вперто йшов вперед, тягнучи за собою візок з камінням. Гора ж все з більшим і більшим азартом забавлялася над Осликом, дивуючись його впертій дурості і, підкидаючи у візок все більше і більше каменів. «Важка ж моя ноша», – подумав Ослик, задихаючись від непосильної праці. І здох. Мудрі притчі про кожний знак зодіаку – знайдіть себе, і будете в захваті! | То є Львів.
Наскільки життєво! Коли немає грошей – утримуємо свиню… Коли гроші є – утримуємо собаку… Коли живемо бідно – задовольняємося дикими травами, зібраними в горах…Коли живемо багато – замовляємо дикі трави в якості вишуканності в дорогих ресторанах… Коли немає грошей – ми їздимо на велосипеді… Коли є гроші – крутимо педалі велотренажера, встановленого у вітальні… Коли немає грошей – мріємо про одруження… Коли є гроші – мріємо про розлучення… Коли немає грошей – дружина йде підробляти секретаркою… Коли є гроші – секретарка починає підробляти «дружиною»… Коли немає грошей – ми робимо вигляд, що вони у нас є…Коли є гроші – ми робимо вигляд, що їх у нас немає… Автор невідомий.
Я ще в часи першого локдауну як сів на ровер, так і кручу педалі 12-15 км. кожного дня /крім зими і свят )/ А грошей хватає, навіть трішки залишається)