Преферансисти, вам сюди! :)

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем Chortenia, 14 чер 2008.

  1. fuxx

    fuxx Member

    Відповідь: Преферансисти, вам сюди! :)

    То може слід до форуму прикріпити онлайн преф? :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Chortenia

    Chortenia Маленьке файне вредне

    Відповідь: Преферансисти, вам сюди! :)

    А це ідея!
     
  3. Вадюшка

    Вадюшка Well-Known Member

    Ну що, викладаю своє рішення мізера де Голля. Нотація -- у форматі, що мною був запропонован трохи вище, якраз перевіримо її читабельність. Важливі етапи розіграшу коментуються "по ходу".

    1. N:пТ - E:п9 - S:п10
    2. N:тТ - E:т8 - S:тД
    3. N:тК - E:т7 - S:тВ
    4. N:б9 - ...

    Схід (де Голль) стає перед дилемою -- перехопити хід і наступним ходом віддатися або "морозитися до останнього" :). Насправді, перше -- це і є оптимальна для нього стратегія: його програш цією взяткою і обмежиться. Але припустимо, що Схід не прорахував або свідомо іде на ризик, сподіваючись на помилку ловців, і обирає другий варіант. Отже,

    4. ... E:б7 - S:бД
    5. S:т10 - N:чД ...

    Ключовий момент розіграшу. Якщо вихід Півдня здається дивним лише на перший погляд (дійсно, проносити старші карти Півночі все одно можна лише на трефу, а дві досить довгі ловлені масті мізеруючого дають змогу поренонсувати), то відповідь Півночі виглядає парадоксальною. Але спроби проносити "цільові" масті (бубну чи піку) є безперспективними з двох причин. По-перше (і це очевидно), ми просто не встигнемо пронести все таким чином, щоб при цьому не встиг все пронести і мізеруючий. По-друге (і це менш помітно, але принципово), ренонсуючи у піці чи бубні, Північ сама себе заганяє у сквіз, майже аналогічний тому, який бачили у "мізері Ласкера" вже для мізеруючого. Нащо нам воно треба? ;)
    І навпаки, проносячи нейтральну черву, ловці змушують сквізувати мізеруючого. Більш того, виявляється, що навіть якщо мізеруючий встане у такий собі "сюрпляс" і почне проносити ту ж черву, це його не рятуватиме.

    Але припустимо більш "прямолінійну" реакцію мізеруючого -- бубновий ренонс (адже там 10 В без хазяйки, які дуже муляють глаз ;) ). Отже,

    5. ... E:б10
    6. S:т9 - N:чК - E:бВ

    Таким чином, мізеруючий позбавився негарної бубни, але його неприємності лише починаються :cowboy:Маємо:

    7. S:ч10 - N:пК - E:ч9
    8. S:чВ - N:пД - E:ч8
    9. S:п7 - N:бК - E:п8. Приїхали. :)
    10. E:ч7 - S:б8 - N:бТ.

    Отже, 2 взятки.

    Шановне панство може самостійно пересвідчитися, що у разі пікового або "парадоксального у відповідь" червового ренонса граючого на п'ятому ході він ловится на ті ж 2 взятки через бубну :)

    Нелегка задача для мене була, відверто кажучі :) І, до речі, без попередньої я б її, може, і не розв'язав би: ласкерівський мізер наштовхнув на більш розкуте мислення стосовно ренонсування. Так що дякую Афтерстепові, треба це все до своєї практики застосувати :clapping:
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. mavka

    mavka Well-Known Member

    Преферансисти, вам сюди! :) а решта - куди ?

    Ас. :)
    бачу, що того посібника-самовчителя, купленого два роки тому, мені буде замало такі партії розкручувати. Тим паче, виглядає, тут, як в іноземній, - потрібні носії Знання "вживу", так би мовити. :)
    цікаво, скільки чоловік може утворити необхідну для ловлення кайфу компанію? троє - мінімум?

    а може мені вже запізно вчитися й лишилося тільки на бінго бльочки вгадувати....:cowboy:
     
  5. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: Преферансисти, вам сюди! :)

    я дійсно був здивований, коли знайшов цей мізер в неті. Колись той мізер (без рішення) був надрукований в "Науці і житті" в кінці 80-х. А номер з розв'язком - мені не попадався :)

    Додано через 42 секунди
    проблемне лише одне - забезпечити "достатнью" інтерактивність
     
  6. Вадюшка

    Вадюшка Well-Known Member

    Відповідь: Преферансисти, вам сюди! :) а решта - куди ?

    :shy:

    Ну, такі розклади зустрічаються вкрай рідко, а зазвичай стратегіі значно простіші і очевидніші, так що не треба заздалегідь боятися :)

    А оце правда. Живі партнери Вас і теоріі навчать, і більш-менш постійну практику забезпечать, без якої тут нікуди. Це як з англійським газоном: треба лише триста років його підстригати, й усе :) Тут також: грати, грати і грати, щоб класичні розклади вже впізнавалися і розігрувалися автоматично.

    ...і четверо максимум. Теоретично можливо грати уп'ятьох, але жодного разу не грав, та й не чув, щоб хтось грав.

    ага-ага :D
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: Преферансисти, вам сюди! :)

    власне, основний шарм префу - не в математичних головоломках "на льоту", а таки в спілкуванні :)
    - Господа гусарьі, я играл 8 бубей, на руках имел 8 бубей - как я мог остаться без лапьі?!
    - Расклад, батенька, расклад...
    ==
    Не знаешь чем ходить - ходи с бубей...
    и - кто играет 6 бубен - тот бьівает нае....
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. Вадюшка

    Вадюшка Well-Known Member

    Відповідь: Преферансисти, вам сюди! :)

    Щодо інтерактивного преферансу -- існує сервер gambler, можна грати там. Або ж десь в мене була демо-версія маленького серверочка для gambler-клієнтів, вона підтримує лише до 10 гравців одночасно, але цілком забезпечує функціональність. Ми у локалці роки зо два тому досить активно грали :) Якщо хтось візьметься вмовити адмінів десь її прикрутити, щоб ми могли заходити на неї через інет звідусіль, то я б зараз підняв свої файлові архівчики :)
     
  9. Chortenia

    Chortenia Маленьке файне вредне

    Відповідь: Преферансисти, вам сюди! :)

    Це таки-так. То треба засідати надовго і всерйоз.

    Додано через 1 хвилину
    Однозначно!!!!!!!
    Тому я і люблю цю гру, хоча, поклавши руку на серце, блискучою грою похвалитися не могла ніколи.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: Преферансисти, вам сюди! :)

    гра - колективна творчість :)
    і то твориться не задля слави чи якихось інших людських вад - а задля власного задоволення :)
    ==
    Вечір в компанії, в якій тобі приємно сидіти - та й усього :)
    ==
    Новичок смотрит как профи в преф играют и замечает, что один
    из игроков - шуллер. После очередной сдачи он подходит к
    соседнему игроку и шепчет на ухо:
    - Сейчас ваш партнер скинул себе на колено всех тузов.
    - Ну и что, - говорит тот, - сейчас его раздача.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Вадюшка

    Вадюшка Well-Known Member

    Відповідь: Преферансисти, вам сюди! :)

    То що з онлайн-префом? Міні-сервер я в архівах знайшов, до нього на гемблер.ру доступні аж три клієнти різної ваги і красівості :)
     
  12. fuxx

    fuxx Member

    Відповідь: Преферансисти, вам сюди! :)

    Я чомусь карти в такому вигляді не сприймаю )), більше часу йде на намагання зрозуміти що тут написано, ніж на вникнення в розклад і хід гри. Карти мают бути картами, як не картонними то хочаб мальованими на моніторі.
     
  13. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: Преферансисти, вам сюди! :)

    не знаю, чи у вас вийде домовитися з адмінами.
    Можу "тимчасово" - викласти ваш сервер на якомусь з доступних мені ресурсів.

    Додано через 46 секунд
    в принципі - написати програмку, що виводила б малюночок згідно такої нотаії - десь на вечір роботи :)
     
  14. Вадюшка

    Вадюшка Well-Known Member

    Відповідь: Преферансисти, вам сюди! :)

    Ну, я можу продублювати те рішення словами, в принципі :) Хоча трохи ліниво, канєшна :p Але якщо шановне панство (а надто дами)зажадає, то без проблем ;)

    Додано через 7 хвилин
    О, то велкам в аську 135299264 - скажете, куди вам надіслати екзешник.

    Афтерстепе! НАРОД ЧЕКАЄ! :crazy: :)
     
  15. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: Преферансисти, вам сюди! :)

    ок - спишемось ПП/аською - день/два на "утряску". :)
     
  16. fuxx

    fuxx Member

    Відповідь: Преферансисти, вам сюди! :)

    А може простіше Преферанс-форумівку організувати? :)
     
  17. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: Преферансисти, вам сюди! :)

    ги :)
    не так багато тут преферансистів - правда, декому далеченько до форумівки добиратися буде :)
     
  18. Chortenia

    Chortenia Маленьке файне вредне

    Відповідь: Преферансисти, вам сюди! :)

    От нас уже і перенесли.
    Тепер ми не ЦЕ, тапер ми всяке різне ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: Преферансисти, вам сюди! :)

    на додачу до "всяке різне" - ще й в "живому кутку"....
    добре запам'яталися ті шкільні "живі кутки".... видно, тут той самий підхід - в живий куток, а там за місяць - приберемо сміття....
    ==
    залишилося писати якийсь час "про це" - щоб нам повернули колишній статус
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Chortenia

    Chortenia Маленьке файне вредне

    Відповідь: Преферансисти, вам сюди! :)

    Щось я вас не зрозуміла
     
а де твій аватар? :)