Права українців в Польщі

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем nirvanka, 21 лис 2009.

  1. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    В хороших знайомих вчиться в Польщі донька.

    На яких законних підставах вона може в країні залишитись?
     
  2. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Agaton,
    На підставі угоди про навчання можна зробити карту часовего побиту на термін навчання, якщо вона досі її не має (бо студенти мають або довготермінові візи, або карти). Якщо хоче після навчання залишитись, то мусить знайти роботу і щоб її роботодавець взяв на рік хоча б, бо тоді карту побиту будуть робити на підставі цієї роботи.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Agaton

    Agaton Well-Known Member


    :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Є якісь нюанси? Кажуть, що українців не дуже охоче беруть на роботу. На яких підставах беруть на роботу? Потрібний дозвіл на працю?

    І яка ймовірність, що на роботу візьмуть? На що звертають увагу польські працедавці?
     
  5. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Ви читали трохи вище, як я про диплом писала? Там і про роботу згадується.
    Все залежить від спеціальності. В мене є знайомі українці, яких з України сюди фірми відправили на роботу, а є і такі, які тут на місці знайшли роботу. Рівень - від швей, продавців до висококваліфікованих і оплачуваних посад.
    Поляки не хочуть брати іноземців на роботу, бо:
    1) знання мови звісно трохи гірше, ніж в поляків;
    2) іноземець може виїхати, працедавцям ж потрібні стабільні люди;
    3) працедавець мусить паритись з документами;
    4) поляки не довіряють людям більше, ніж ми, тим більше іноземцям.

    Щодо документів, то тут є потрібна інформація польською. Спочатку працедавець подає заяву про намір взяти на роботу іноземця, потім дає іноземцю це запрошення на роботу, потім іноземець робить візу на це запрошення, потім починає працювати і підписує договір, на підставі якого можна виробити карту побиту. Тобто зі сторони іноземця непотрібно мати якихось дозволів чи що. Там щось з нового року змінилось, я не вникала. Але наскільки я знаю зі слів знайомих, то так є, як написала.

    Польські працедавці звертають увагу на знання мови, на знання сфери діяльності, на стаж роботи (особливо!), на диплом, на особисті людські якості. Якщо скажете хоч приблизну сферу діяльності, то може конкретніше щось скажу.
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Туризм. Дякую.
     
  7. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    На жаль, про цю сферу абсолютно нічого не знаю і знайомих не маю :sad: Але думаю, що якщо місто туристичне типу Краків, Варшава, Гданськ, то роботу зможе знайти. Хай подивиться по сайтах з оголошеннями про роботу і почитає вимоги - буде хоч приблизно орієнтуватись.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Какой то студент нынче инфантильный пошел...:scratch_one-s_head: прожить в чужой стране и главное проучитца несколько лет...и не узнать все "входы-выходы"??????:pardon: Парадокс какойто....:nea:
     
  9. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Вийти заміжжжж! :))) Це тяжкий шлях.

    А легкий шлях - дуже добре вчитися, бути активною, приймати участь в конкурсах тощо, постійно шукати і знайти роботу за фахом.

    ;)
     
  10. poznanka

    poznanka New Member

    Документи про освіту видані за кордоном визнаються в Польщі на підставі міжнародних угод про визнання освіти. У випадку документів, виданих у державах, з якими Польща не підписала такої угоди дія такої угода припинена, документи можуть бути визнані шляхом нострифікації. ось link: http://www.migrant.info.pl/pl/edu_ua/nostryf_ua/
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. heap

    heap Member

    Доброго дня
    буду безмежно вдячний за відповіді на мої питання. а вони ось які.
    в мене є карта поляка. я планую поїхати в польщу і влаштуватись там на роботу, наприклад в супермаркет. що для цього потрібно. читав десь що медична книжка, так от, наша їх влаштує? ну і чи можу я приїхати з картою і просто шукати собі роботу? бо в інформації про карту поляка пише що моу. хтів би трішки обширніше почути про можливість втілення свого наміру і які перешкоди можуть мене чекати.
     
  12. Agaton

    Agaton Well-Known Member


    Ну в карті там про це нічого не знайдете, оскільки карта поляка не має нічого спільного з правом до праці.
    Але є різні полегчення для громадян саме України і Білорусі.
    Я б звертался у "Ужонд Воєвудзки" там, куди хочете їхати. Дізнаєтеся з "першої руки".
    Медогляд якщо є український - теоретично міг б бути (але не там, де є санітарні обмеження), хоча в практиці, працодаці вимагають польського.
    А в маркеті то вже на певно.
     
  13. heap

    heap Member

    в інформації про карут сказано
    может легально работать на территории Республики Польша без необходимости получать разрешение на работу

    це хіб не дає можливості просто шуати собі працю як будь який поляк. треба ще якісь дозволи і інші документи?
     
  14. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    З того, що мені відомо, можете працювати на карту поляка і перебувати в Польщі на візі. І кожного разу продовжувати візу в Україні чи Польщі.
    Другий вихід - зробити в Польщі на карту поляка постійний дозвіл на проживання + дозвіл на роботу. Але Вам це навряд чи потрібно, якщо не плануєте виїхати до Польщі назавжди і маєте лишні 300 доларів на оформлення цього постійного дозволу.

    Щодо медичної довідки, то її потрібно зробити в польській санепідемстанції. Вона коштує біля 100 злотих. Навряд чи приймуть українську, бо поляки неохоче приймають наші документи. Навіть якщо і погодяться прийняти, то і так треба буде її перекласти, а це 100 - 120 злотих за А4, тож це навіть невигідно.

    На окремі робочі місця вимагають довідку про несудимість. Я з таким не зіткнулась.

    Порада. Спочатку знайти роботу, а тоді їхати. Тут не беруть на роботу іноземців, бо і полякам бракує роботи. В супермаркет охочіше візьмуть студента чи інваліда, за яких будуть ще й менші податки платити, ніж іноземця, якого: а) проблематичніше оформити, б) не має досвіду роботи в Польщі, в) може виїхати в будь-який момент, г) вони бояться, що будуть мати перевірки і інші проблеми.

    І ще порада. Добре все порахуйте чи Вам то взагалі вигідно. За роботу в супермакеті отримуватимете на руки 1000 злотих. Кошти за оренду кімнати в квартирі - від 400 злотих (оренда квартири взагалі не береться до уваги, бо це мінімум 800 злотих в місяць), витрати на продукти (100% домашніх страв) - в районі 500 злотих. А ще потрібно оплачувати проїзд, тратити на особисті і побутові потреби.. Одним словом, не все так просто.

    П.С. Ціни на прикладі життя в Лодзі.
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Блін, вибачте, Ви праві - щось я заплутався

    Так воно і є, але з другого боку є багато влітку місц праці сезонової- це в великих містах як Краків, Вроцлав, Варшава, Познань і там де рух туристичний, чи велики ярмарки яких зараз чимало.

    Ось саме і найважливше питання.
    Так у маркеті як за будь яку тимчасову роботу "на етат" платять мало, а кошти проживання у Польщі набачато вижчі ніж у Україні...
    Та ще інформація - мімнальна законна зарплата це зараз 1500 зл "брутто" - тобто около 1080 зл на руки.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. heap

    heap Member

    впринципі планую виїхати якомога надовше якщоі і не назавжди. те що буде важко я знаю. але бажання є та і місто вибрав таке де як мені казали мої друзі, робота є завжди, а саме - Катовіце. от і цікаво що якшо я запевню працедавця що буду в нього працювати постійно і нікуди не тікатму то чи з картою поляка буде йому важко влашутвати мене. чи все буде так як написано, тобто як і будь якого поляка)
     
  17. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Якщо так, то шукайте від разу роботу у компанії, що є експортерами на схід. ( Россія, Україна ітд.)
    Є зараз троха таких, як хоча б ота

    http://www.selena.com/cms/?__page_id=74

    А маркети, пицца ітд, тільки тимчасово, щоб на старті от голоду не вмерти.
     
  18. heap

    heap Member

    саме так:) можете деьальніше розповісти про лінки який ви дали. що це собою представляє. буквально в 2 словах. дякую)

    ---------- Додано в 13:32 ---------- Попередній допис був написаний в 13:27 ----------

    ну і надалі цікавить не зовсім розкрите питання як саме виглядає пошук і оформлення на роботу по карті поляка. було б добре по пунктиках все, якщо звісно хтось знає
     
  19. Agaton

    Agaton Well-Known Member



    Це прото приклад.
    Фірма Селена, вона якраз має штаб у Вроцлаві, але відно, що має відділи у Україні, Росії, Казахстані. Тобто торгівля зі Сходом їде.
    Оті ліьнки то саме лінки тих віідилів.

    Є таки, що продають машини, фарби, хімію, їжу ітд. , чи навіть прбудували фабрикі на Сході.
    Нп - неподілк Катовіц має свої відділи фірма Maspex
    http://www.pracuj.pl/profil_praca_maspex-29276.htm
    чи
    Mokate
    http://www.mokate.com.pl/kariera,55.html
    ітд, ітд
    Згадайте бренди, про яке Ви чули (нп Снежка, нє? ), питайте, їздить...
     
  20. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Він Вас зможе працевлаштувати лише на час дозволу на перебування на території Польщі (тобто на час дії візи, або карти побиту - дозволу на проживання). Коли беруть на роботу іноземців, то практично різниці нема.
    Ще забула згадати, що Вам потрібна буде тимчасова прописка в Польщі. Без неї ані рахунку в банку не відкриєте, ані не отримаєте ідентифікаційного коду, що означає, що оформити Вас на роботу як поляків не зможуть. А тимчасову прописку перечісний власник квартири, який здає її в оренду, звісно, не дасть чужій людині. Свого часу коли я шукала квартиру з можливістю прописки, то з майже 50 оголошень лише в 1 квартирі господиня погоджувалась на це, але за додаткову платню (100 доларів в місяць). Тож Вам варто задбати про прописку наперед.
    Карта поляка чи віза чи дозвіл на проживання - для поляків це абсолютно без різниці. Ви для них будете іноземцем, якому вони не довірятимуть, якого важче оформити, який буде ненадійний, якому будуть платити менше, ніж полякам, якому буде важче пробитись вище.. Якщо не володієте ідеально мовою, то шанси зменшуються в кілька разів.
    Не думайте, що якщо маєте карту поляка і автоматично дозвіл на проживання, то будете прийняті всюди як поляки. Це не так. Поляки не завжди в курсі що таке карта побиту (дозвіл на проживання) чи карта поляка і взагалі яка між тим різниці.
    Якщо вони і хочуть взяти на роботу іноземця, тобто дешеву робочу силу, яким не треба багато платити і надавати всякі бонуси типу оплачуваної відпустки чи мед. страховки, то такі фірми переважно звертаються до фірм по пошуку робочої сили. Самі рідко дають оголошення. Звісно, не треба також надіятись на те, що вони будуть чесними і заплатять все, що обіцяли. Знаю не один випадок, коли українцям платили менше, або не хотіли платити взагалі. Вони дурять один одного на кожному кроці, а іноземці - це ще простіший спосіб до економії коштів робочої сили (вибачте, Аготоне, що так відгукуюсь про поляків, але пишу це з власного досвіду і досвіду своїх знайомих. Загалом серед поляків зустріла багато хороших людей. Але не серед працедавців :) ).

    Роботу шукати треба так як і всюди - по оголошеннях чи серед знайомих. Якщо Ваші друзі живуть в Катовіцах, то хай на місці Вам все пошукають - роботу, квартиру, прописку. Буде значно простіше.
    Коли знайдеться вакантне місце, то треба буде записатись на співбесіду, пройти її, чекати на результат. Потім Вам дадуть список документів, які потрібно для оформлення на роботу. В кожній фірмі свої вимоги. Але загалом то стандартно - закордонний паспорт, ідентифікаційний код, ПЕСЕЛ, дозвіл на перебування в Польщі, дозвіл роботу, мед. довідка. Це все несете у відділ кадрів, підписуєте угоду і починаєте працювати.

    Корисні лінки знайдете в темі: [​IMG] УКРАЇНА-ПОЛЬЩА- справи побутові.
     
а де твій аватар? :)