Помогите найти схему проигрывателя "Феникс 006"

Тема у розділі 'Електроніка', створена користувачем kharkivez, 19 січ 2015.

  1. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    в мене був тюнер "Радіотехніка" перероблений на FМ, класна штука, ми з польських радіостанцій музику на касетник писали, в стерео!! О часи були...
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. kharkivez

    kharkivez Well-Known Member

    Вы сдвигали не только частоты приёма, но и переделывали стереодетектор? Круто.
    У меня в Харькове на наружную антену и ч.б. телевизор, очень иногда, ловило польское телевиденье, изображение было очень зашумленное, а звука естественно не было.
     
  3. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    в нас в часи совка польське ТВ дуже добре показувало, від Львова до кордону з Польщею десь 70 км
     
  4. kharkivez

    kharkivez Well-Known Member

    70 км не фокус , а до нас наверное 1000 км. Я теперь понимаю, что это были атмосферные аномалии и сигнал передавался с высоченной вышки в Польше ( царство ей радиотехническое), а тогда просто чудо.
     
  5. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    просто один класний пацан в той час працював у вишезгаданому НДІ..
     
  6. kharkivez

    kharkivez Well-Known Member

    Я тоже когда то работал в НИИ по спецтематике ( распостранение радиоволн), но потом союз "ляснул" и всё на вольные хлеба.
     
  7. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    У 1979 запустили здається у Перемишлі (польському) ретранслятор. Я тоді був у Львові у відрядженні і бавився спостереженнями - скільки хвилин пройде перш ніж я побачу на вулиці чергового хлопця або з саморобною антеною, або з трубками для її виготовлення.
    Знав заочно одного львів"янина, якому я мав віддячити за давню послугу. Він якраз вовтузився з антеною. Поставив я йому коаксіальне реле РЭВ-15 щоби перемикати антени і налаштував радіотракт телевізора так, що і Львів, і Польща приймалися однаково якісно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. kharkivez

    kharkivez Well-Known Member

    А со звуком что то делали у них по моему был другой "секам".
     
  9. Forpost

    Forpost Стоїк

    трохи піздніше у 1985р. пшеки гуртом скуповували "Електрони" в них тоді була розруха.А на Сихові на звичайну дециметрову антену пару каналів польської телевізії показувало.Кіно ноцне просвітило диких галичанок як тре вдовільняти мужа
     
  10. kharkivez

    kharkivez Well-Known Member

    Повезло, Вам. А у нас 1985 секса не было, детей находили в капусте или аист приносил, жуткое зрелище - зимой в 20 градусный мороз стая замерзших аистов кружит над роддомом с младенцами в клювах.
     
    • Смішно Смішно x 1
  11. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    скільки там того Сихова було в 1985 році..
     
  12. kharkivez

    kharkivez Well-Known Member

    Это раньше мало было, 1986 наблюдалось резкое увеличение рождаемости в данном р-не.
     
  13. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    там де я зараз живу, в 1990 році було поле, мій собак там мишей гонив, а сама "санта:барбара"і будинки навколо ше будувались, точно пам'ятаю за 105 і 113, панельні будувались швидше за цеґляні. Парну сторону тоді вул. Криворізької від сучасної поліклініки почали забудовувати трохи пізніше..
     
  14. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Нормальний SECAM-D,K (6,5 MHz). Як у більшості "підсовєтських" країн (про ГДР не скажу, не знаю). А естонці ще у 70-х роках навчилися на "розсипу" конструювати декодери PAL. Кварци на 4,43 їм привозили моряки, хоча і совок випускав їх в обмеженій кількості. А опору "90 градусів" естонці формували взагалі геніально просто - слабо зв"язаним контуром.
    Коли я почав займатися декодерами, я не мав власного відака. Тому сконструював генератор PAL, який видавав кольорові поля і цього було на 90% достатньо. ФАПЧ і ортогональність підкручував безпосередньо у клієнта.
     
  15. kharkivez

    kharkivez Well-Known Member

    У меня товарищ в то время занимался декодерами и видаками, не плохие деньги зарабатывал. Основная проблема была с кварцем.
     
  16. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Чого тільки не робили відчайдушні умільці:
    1 - синтезатор частоти з використанням двох кварців, один з яких підшліфовувався;
    2 - безкварцева схема з LC генератором;
    3 - розвиток німецького патенту, здається PAL-N, про який самі німці забули. Піднесуча частота подвоювалася і використовувалася як опора для детектування...
    Я вважаю такий комерційно-стимульований пошук кращою школою майстерності ніж нудні СНО, аспірантури і НІІ КАВО-ЧАВО.
     
  17. kharkivez

    kharkivez Well-Known Member

    Слышал о шлифовании кварцев, но сам не шлифовал.
    Резисторы "пилил" до нужного сопротивления, после подгонки покрываешь место спила лаком - номинал уходит, приспосабливался дня два.
    НИИ были зажаты в рамки " перечня разрешенных к применению элементов" и поэтому простора для творчества у них не было. Хотя в свободное от работы время некоторые инженеры творили чудеса.
     
  18. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Благо я в НІІ був тільки 2 місяці на практиці (перша половина 70-х). Враження - відстійник типу соціального закладу. У відділі було тільки ДВА тямущих інженера. Інші могли протягом 8 годин дискутувати як правильно говорити - "стуло" чи "стула". І транзистори для макетування дали якісь "нижче середнього" за параметрами. В той же час на "товкучці" я купив у сіренького діда жменьку нікому невідомих транзисторів без маркування. Корпус вдвічі менший ніж КТ3102 (вже забув як той корпус дражниться). Видзвонив, поміряв - германієві, СЧ або ВЧ. Бета від 400 до 800 (!!! навіть теоретично не чув про таке в ті роки), Iko не наміряється. Наклепав за час практики кілька штук гітарних педалей - диво - НЕ ШУМЛЯТЬ з високоомними датчиками! Обійшов з "сигнальним екземпляром" усі кабаки та інші лабухівські заклади, пропонуючи за завідомо нереальну ціну. Останньому лабуху скинув ціну і тут же продав. Маркетинговий хід виявився вдалим.
    А після отримання диплому бився 2 місяці щоби отримати відкріплення від "розподілу" до того НІІ і таки отримав на межі неможливого. :)
     
  19. kharkivez

    kharkivez Well-Known Member

    Я после первого курса перевёлся не вечерний, поработал в разных местах, на 4 курсе повезло, нашел работу в ИРЭ АН УССР. Лаборатория изучала распостранение радиоволн. Летом проводили эксперименты над Черным морем, потом обрабатывали и писали отчет. С декабря особой загрузки не было, усовершенствовали оборудование и делали хоз. договора.
    Сделали для медиков "мозгомер"- прибор позволяющий найти пораженные участки мозга, пытались сделать прибор для контроля количества бензина в емкостях на основе сонара, но не вышло очень большая зависимость от температуры и качества бензина, пробовали победить это дело, но там работы на 10 диссертаций.
    А потом союз развалился и всё, жаль хорошая была работа. Куча приборов,дружный коллектив, адекватный начальник.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. santehnik

    santehnik Member

    у мене є фенікс 006 разом з паспортом і вручну намальованою
     
а де твій аватар? :)