Помогите найти схему проигрывателя "Феникс 006"

Тема у розділі 'Електроніка', створена користувачем kharkivez, 19 січ 2015.

  1. kharkivez

    kharkivez Well-Known Member

    В вашем городе делали уникальный комплекс "Феникс 005" в его составе был проигрыватель "Феникс 006". К проигрывателю схема не прилагалась, в Интернете схемы нет, есть описание и характеристики. Если у кого есть схема или дельные советы помогите.
    P.S. "Плавает" скорость вращения диска.
     
  2. Forpost

    Forpost Стоїк

    якщо не помиляюсь там прямий привід диску? Тоді тре стабілізувати напругу, ИМХО. Маякни Boris Kiev в ПП, він фішку рубить



    Tapatalk
     
  3. kharkivez

    kharkivez Well-Known Member

    Дякую за вiдповiдь, так там прямий привiд. Нажаль я не розумiю що таке "ПП"
     
  4. Forpost

    Forpost Стоїк

    ПП -приватне повідомлення користувачу форуму нік Boris_Kiev
     
  5. kharkivez

    kharkivez Well-Known Member

    Дякую, обов"язково звернусь.
     
  6. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Привіт, я тут.
    1. У схемі, яка була в комплекті документів Фенікса, блок керування двигуном не наводився... Ось "стокова" схема:

    2. Саме "Фенікс" я не курочив, але здається у "ідеологічно близькому" до нього Арктурі така фішка як нестабільність швидкості була присутня. Воювали з цим багом за різними напрямками:
    а - шукали оптиматне положення магнітних датчиків під диском
    б - боролися з перегрівом мікросхем керування двигуном.
    В усякому разі слід почати з того що змастити все що стосується шпинделя диску і однозначно поміняти електролітичні конденсатори у схемі керування двигуном.
    Далі - йти на профільні форуми. Там конкретно порадять переробити схему системи авторегулювання.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  7. kharkivez

    kharkivez Well-Known Member

    Большое спасибо за схему и советы.
    На профильных форумах достойной информации нет, все ищут схему. Я тоже решил начать с конденсаторов от питания до схемы управления двигателя, возраст проигрывателя не детский, возможно где то и сидит "армянское чудо", но скорее всего поломка в автоматике
    она пытается споймать частоту, а не выходит. Скорее всего есть интегратор в схеме и там и сдох конденсатор, но это мои домыслы.
    Еще раз спасибо.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    У системах автопідстроювання завжди доводится вирішувати компроміс "швидкодія / стабільність". Процес має вийти на стабільний, аперіодичний режим (без коливань швидкості). Тут маса (момент інерції) диска грає на користь стабілізації.
    Ще проведіть такий експеримент: увімкніть програвач, запустіть шпиндель (з платівкою або просто зафіксуйте тонарм над диском) і спостерігайте чи зміниться нестабільність з прогріом (холодний - 20 - 40 - 60 хвилин).
    Ефект нестабільності може давати навіть мікрик на тонармі, який запускає двигун.
     
  9. kharkivez

    kharkivez Well-Known Member

    Пробовал крутить минут 20 - не помогло, возможно на этой недели будет время покручу. По поводу всяких чудес типа микрика , мужчина боролся с нестабильностью в 008 фениксе, перепаял почти все детали, а оказался переменный резистор в цепи регулировки скорости.
     
  10. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Я вже не пам"ятаю що саме там наворочено і як саме досягається потрібна частота. Скоріш за все - параметрично і тоді перевіряти потрібно буквально все. Є інший варіант - після стартової розкрутки перейти на кварцевий генератор. Таке рішення роками стабільно працювало наприклад в угорських студійних мангітофонах серії STM.
     
  11. kharkivez

    kharkivez Well-Known Member

    Спасибо за идею, но аппарат довольно редкий ( выпущено около 1000 шт.) и хочется его оставить в первозданном виде, а там посмотрим.
     
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Фенікс, наскільки я бачив, складали в НДРТІ.
     
  13. kharkivez

    kharkivez Well-Known Member

    По моим данным на Львовском телеграфном заводе, вот почему я и решил прийти на этот форум. Завода нет уже 15 лет.
     
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Так, а розроблений він був в львівському науково-дослідному інституті, корпус БРА.
     
  15. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    вул. Наукова 7
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. kharkivez

    kharkivez Well-Known Member

    Я пытался проследить историю его создания, его "скопировали" с какого то буржуйского проигрывателя. Но исполнение просто роскошное, ничего в союзе подобного не делали- качество монтажа как на военке, платы покрыты лаком просто шик!!!
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. kharkivez

    kharkivez Well-Known Member

    Редкий случай когда название улицы соответствует её содержанию. У нас Сумская идет на Москву, Московский проспект на Ростов и т.д.
     
  18. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    розробкою-копіюванням- виготовленням займались якраз виробники військової апаратури, так шо нічого дивного..
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. kharkivez

    kharkivez Well-Known Member

    Да могли когда то. Хотя и сейчас могут, если захотят конечно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    100%
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
а де твій аватар? :)