Нажаль, я втратив зв"язок з одним Франківським паном. В одній особі - зв"язківець, спортивний діяч і краєзнавець (в основному з історії УПА. Це він розповідав нам про співпрацю Ковпака з УПА і про рятування Ковпака дідком-хуторянином). Пан звільнився, змінив номер тел., а нові хлопці його не знають.
Це карта не для дилетантів. Це карта Генштаба МО СССР. Видання 1085-го року. Нажаль Україна ще не спромоглась видати свої. Тому і багато розбіжностей між картою і супутником. А сторінки із "Военная топокрафия" и "Рабочая карта командира" відносяться якраз до цих карт.
Можете дістати ? Колись були непогані електронні векторні карти Укргеоінформатики (з пошуком укр. мовою) на maps.atlasua.net (хостинг - чеський), але той ресурс несподівано прикрили. В координатах - 150-300 м (аеродром під Смоленськом ?)
Передав Вам на е-майл. Дійсно - по військовій термцнології 53-40 це був квадрат Tyśmienica - Tłumacz. Знайшов таку дещо старшу, теж, WIG, з актуализацією на 1923 рік, але тоді це так швидко не змінялось.
VasMT,не стоит со мной спорить в этих вопросах,ибо НЕ дилетант и поверьте,разбираюсь в картах! К стати совки все свои карты,как впрочем и немцы скопировали у поляков! Вот вам ваш ген.штаб совковый-для совков и австрийская-копия с натуры-1916г. 100 метровка!
А это для Светланы. К сожалению не смог выставить карту-где точно обозначена братская могила,поэтому просто на 2х километровке обвел красным место братской могилы в этом районе.
За советыв не скажу, але в немців саме так було Маю вермахтівську кілометрівку цього району з 1941 року - але німці самі сказали,що зробили її на основі мап ВІГ. (декількох - бо в них йнша система розділу аркушів була).
Приймемо за "абсолют" польські мапи 39-х років. Непогано було би дістати совкові від 46-49 років, в ідеалі 1:50000 (саме з них і робилися "кілометровки"). Полковнику, Ви там у собачому клубі Путіна ще зустрічаєте? Нехай підкине потрібні мапи (Коломия-Обертин-Тлучач)! А я Педігрі-Палом віддячу.
Ну якщо вірити написаному (правий нижній кут ГШ) - ---------- Додано в 22:13 ---------- Попередній допис був написаний в 20:59 ---------- А на гугл мап зможете точніше навести і взяти координати? Ви візуаально знаєте орієнтири цього місця? Оце - Торговиця: http://maps.google.com/maps?f=q&sou...8.732417,24.940338&spn=0.101675,0.351562&z=12 ---------- Додано в 23:37 ---------- Попередній допис був написаний в 22:13 ---------- Точно! Три будівлі є. +48° 41' 18.92", +25° 6' 37.60" або 48.68859, 25.110444 +48° 41' 14.38", +25° 6' 45.05" або 48.687329, 25.112513 +48° 41' 0.44", +25° 7' 13.74" або 48.683455, 25.120484 І трохи на південь (на польській мапі - Wakirowka) - теж кілька споруд, права - майже при дорозі на Обертин: +48° 40' 33.32", +25° 6' 22.63" або 48.675923, 25.106286 +48° 40' 34.20", +25° 6' 32.44" або 48.676168, 25.109011 +48° 40' 37.52", +25° 6' 41.67" або 48.677089, 25.111575 +48° 40' 36.11", +25° 6' 55.15" або 48.676696, 25.115319 +48° 40' 39.98", +25° 7' 0.48" або 48.677772, 25.1168 +48° 40' 38.94", +25° 7' 7.37" або 48.677482, 25.118715 +48° 40' 30.91", +25° 8' 3.75" або 48.675254, 25.134376
Там я четко показал,не в лесу однако,а ошибка может быть метров 100,не больше,так что проблем не будет-при условии-что НЕ перенесли-карта до 1970г. а 70-80 е годы переносили,пример Марсовое поле во Львове,куда перенесли останки с районов в начале 80х!
Щось далеко Торговиця. Невже в самому Обертині нема захоронень ? Сподіваюся, VasMT щось витягне з військкоматів.
Борис,в 70-80е годы манечка у совка была-много захоронений переносили,в районные центры и города,может и правильно,ибо в полях и по лесам лежать не го же,а Обертин это захолустье.
Фигассе афторитет... Мало того что буду спорить, еще и учить придеться... Надо было для примера еще миллионку предложить или глобус (Украины тоже подойдет). Сравнил Полумиллионку и стометровку... А слабо ГШ-овскую 1:10 000 найти? Так что нефиг квакать... ---------- Додано в 10:02 ---------- Попередній допис був написаний в 09:59 ---------- Вчора загрузив замполіта частини ынформацією... Мав нагоду зайти на "коня"... Чи "коніну"... Все записано, інструкції отримані... чекаю доповіді... Основне - мені повинні дати мило військоматівських труженікофф... ---------- Додано в 11:17 ---------- Попередній допис був написаний в 10:02 ---------- Світлана - там НІЧОГО нема! ---------- Додано в 11:28 ---------- Попередній допис був написаний в 11:17 ---------- А тут є! Це Жуків. Центр села. Якийсь пам"ятник/братська могила.
Тре дивитися на місці. Якщо там тільки обеліск і невеличка вертикальна плита - на гуглі можна побачити тільки тінь (залежно від часу зйомки). Здається мені треба йти поступово: 1. Місце загибелі - колишній хутів Шевський Лан знайдено, мінімум 3 будівлі там є. 2. Старі люди можуть пам"ятати, де були військові могили. 3. Далі тре довідатися - КУДИ могли перепоховати (а могли й двічі). Хто це знає - місцева влада чи військкомат? 4. Довідалися про п.3 -> з"ясувати на місці. Шукати прізвище.
Так! Але на супутнику рівне поле. Там ще один зум є... Не давав, бо по площі не влазило... Тобто там НІЧОГО немає. І ті і інші. І влада і військкомати зобов"язані про це знати. Ще пам"ятник/братська могила в Жукотині
Ну так флаг вам в руки! Может покажете ГШ хотя бы километровку,про 100 метровку вообще молчу? Я хоть такую, но оригинал выставил-теперь вы покажите,а я посмотрю-тогда ясно станет кто квакает а кто говорит!