Помогите найти могилу деда!

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Vnucka, 19 тра 2010.

  1. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Жуков и Жукотин - это населенные пункты. Маленькие пометки (Обертин) и (Жуков) в скобках - это "куда ведет дорога".

    Ориентируясь на этот план http://img80.imageshack.us/img80/9008/szewski2.jpg (а Agaton еще вышлет скан), понавигируйте по спутниковым снимкам.
    На повороте дороги неподалеку от правого "Szewski" можно рассмотреть современные домики.
    А в районе левого "Szewski Lan" (Лан = поле) - только деревья.
    Изучите очень внимательно, я мог что-то пропустить.
    Но искать (в реале) надо и там и там. Благо, близко.

    Перед поездкой распечатайте карты и спутниковые фото покрупнее, в нескольких экземплярах, обязательно возьмите с собой. В тех краях каждый второй житель читает по-польски, и в каждом селе найдется дедушка, который до подробностей помнит рассказы предков.
    Добровольным гидам и таксистам просто показывайте точку на карте - так вернее, чем привязываться к названиям карты генштаба.

    Светлана, я Вам выслал ссылки на некоторые карты через личные сообщения (Приватні повідомлення).
    http://forum.lvivport.com/private.php?
    Нашли?

    =======================
    Форумляни, хто має знайомих у тих краях, спитайте контакти, корисні для цієї справи. Адміністрацію, краєзнавчий музей, інше.

     
    Останнє редагування: 21 тра 2010
    • Подобається Подобається x 7
  2. SPB

    SPB Well-Known Member

    Могу только добавить что на Обертин есть только 4 автобуса в день:
    Коломыя - Тлумач 6.30
    Коломыя - Городенка 7.30
    Коломыя - Тлумач 15.15
    Коломыя - Городенка 15.30


    Исходя из этого лучше всего ехать поездом №604 Львів - Чернівці (Львов - Черновцы)
    Выезд из Львова 21:36, в Коломые 06.30, судя по всему первый автобус как-раз и ждет пассажиров этого поезда.
    Ну а из Риги на Львов точно есть автобус который приезжает во Львов после обеда, так что успеете еще и город осмотреть немножко :)
     
    Останнє редагування: 22 тра 2010
    • Подобається Подобається x 6
  3. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Таким чином позначаються ріки. Поблизку навіть джерело позначене Zr.
    Назви населених пунктів пишуть горизонтально, а назви рік вздовж русла.
     
    • Подобається Подобається x 7
  4. NikolayLW

    NikolayLW Well-Known Member

    Вот еще немного инфы-1-й Украинский фронт,1-я гвардейская армия,107-й стрелковый корпус,395-я стрелковая дивизия.
    На 1 апреля 1944 года
    http://ru.wikipedia.org/wiki/1-я_гв....B5.D0.BB.D1.8F_1944_.D0.B3.D0.BE.D0.B4.D0.B0
    Красным кружочком я отметил кладбище-возможно там могут быть захоронения бойцов.
    [​IMG]
    [​IMG]
    Ну немного инфы по боям на апрель 1944г.
    http://www.wiki.ru/history/gpw/update/detail.php?ID=17527&IBLOCK_ID=145
    Маршал Жуков, упустив Хубе, начал переброску войск на южный берег Днестра для удара на Станислав. Сюда 12 апреля передислоцировалось управление 38-й армии, которое приняло на себя руководство действиями четырех стрелковых корпусов. Генерал Москаленко назначался старшим начальником на станиславском направлении, в качестве армии усиления ему подчинялась 1-я танковая армия. В спешном порядке шло доукомплектование частей. Начать намечалось 21-22 апреля.
    Однако 17 апреля в наступление перешел противник. Первой с плацдарма в районе Нижнего после сильной артиллерийской и авиационной подготовки нанесла удар 101-я легкопехотная дивизия при поддержке бронетехники 17-й танковой. На следующий день немцы дополнительно ввели в сражение части 6-й танковой и двух пехотных дивизий. Южнее Станислава начал наступление 7-й венгерский корпус и 2-я венгерская танковая дивизия. Ожесточенные бои прожолжались до начала мая. За четыре дня противнику удалось потеснить советские части на 30-40 км на юг и юго-восток.
    Сражение достигло кульминации 20 апреля. Противник ввел в бой свыше 200 танков и штурмовых орудий.
    Обе стороны наращивали свои силы, но у Жукова для этого возможностей было больше. На южный берег Днестра был переброшен еще один стрелковый корпус и управление 18-й армии, две истребительно-противотанковые бригады, несколько артиллерийских полков. Катуков получил еще 213 единиц бронетехники, в том числе новенькие Т-34-85, которые тут же бросил в атаку.
     
    • Подобається Подобається x 5
  5. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Дякую.
    То що ми маємо?

    1. "Правий" ручай Шевскі поблизу Обертина, де були лічені хатки (на польській мапі) - то вже Якубувка/Яківка;
    По генштабу - русло пересихаюче (пунктир), так ? Хаток нема.
    По Гуглу - є неподалік якісь будівлі, не схожі на житлові

    2. "Лівий" Шевский Лан (назва місцевості ?)
    На польській мапі будиночків побільше.
    На Генштабі - нічого.
    На Гуглі - тільки лан і зрідка дерева.
    Скоріш за все хутір був там (де Шевський Лан).

    Хтось поправить/додасть?
     
    • Подобається Подобається x 5
  6. NikolayLW

    NikolayLW Well-Known Member

    Дед у Светланы воевал в 714 стрелковом полку,395 стрелковой дивизии.
    Ей надо выяснить точное место наступления или обороны этим полком местности,а она более-менее известна,тогда можно будет узнать и хутора-в которых этот полк вел боевые действия,а так это просто гадание.:scratch_one-s_head:
    Я ей дал сайт-где сидят профи по этим вопросам,пусть попытается там отпостить-что бы больше информации было,а то ведь дорога то не из легких,да еще и для её отца-который уже в возрасте!:)
     
    • Подобається Подобається x 6
  7. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Може я неправильно зрозумів, але:
    На польській мапі - хутір Szewski Lan співпадає з ГШ-бівським хутором Жуков.
    Військові захоронення в бойових умовах виконуються в братських могилах. Місця поховань "прив"язуються" до орієнтирів, або вказується "крапка" на мапі. У мирний час це місце могло "заважати" прокладати дорогу, ЛЕП, сіяти кукурудзу тощо... Або просто для впорядкування за роки могли переховати останки в більш цивільне місце, кладовище.

    [​IMG]

    ---------- Додано в 22:01 ---------- Попередній допис був написаний в 21:49 ----------

    Залишився цей хутір і зараз. Ось він
    [​IMG]
    Це північно-західна його частина. Південно-східна являє собою одну будівлю. Все решта не дожило до нашого часу.
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    А мені здається, що та позначка - "куди веде дорога". Там кілька маленьких позначок "Жуків" і кілька - "Обертин". І всі - біля доріг. На польській мапі вони стоять в дужках.
    Щодо сателітки - розберуся у вівторок на роботі. На сильній відеокартці.

    До речі, як на мап.гугл.ру отримати точні координати? Бо Google Earth видає менше назв маленьких неселених пунктів.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    До доріг ці назви відношення не мають. Це територіальна належність н/п. Так як Заплатинська Дуброва, Нежухівська Дуброва... Тобто хутір від Жукова, хутір від Обертина, від Якобовки...
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Придивіться до польської мапи - там під Шевським Ланом теж є "маленький" (Жуков).
    А Шевський Лан - мабуть таки назва лану.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Безперечно - це власна назва хутора. Але територіально він належить до білшого НП - Жукова. Якщо Вам до вподоби - приходу, сільради... Соввласть зробила простіше (гляньте на ГШовську)- в Жуковську сільраду і адміністративно в склад села Жуків всі ті хутора, Як власне і Обертин.

    Маєте на увазі лану як поля? Не смішіть. Це географічна карта, а не план забудови :)))
     
  12. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    То що Ви пропонуєте робити "на місцевості"?
    На мою думку, найголовніше - не дати Світлані "хибних установок" (з неправильними назвами).

    Хто є на ЛФ із Франківщини ?

    VasMT, Ви людина військова - візьміть на себе "командування" хоча би на цьому неофіційному сайти смт Обертин: http://1ua.com.ua/infc.php?id=13788
    Зорганізуйте "піонерів", нехай зорієнтуються.
     
    Останнє редагування: 23 тра 2010
    • Подобається Подобається x 2
  13. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Вчора більше уваги приділтв цій темі. Ось що впало в око. На одному штатно-посадовому, назвемо його умовно так, списку, що заповнений олівцем видно, що загинув в К-Подільській обл. На другому, а це мабуть донесення про непоправні втрати (писарським почерком, за алфавітом...), місце загибелі вже Станіславівська обл.
    Припустимо, помилка в першому д-ті, тоді здалобися звернути увагу на місця загибелі інших червоноармійців на сторінці. А саме: знайти розташування н.п. - с. Олешичі (Олешинці), х.Бортники, х. Олешин. За логікою, вони мають бути поруч, в Обертинському р-ні.
    Теж саме потрібно зробити з н.п. в другому документі.
    Зверніть увагу на місце загибелі (поховання) кр-ца Степаненко. Я не можу розібрати. Часом не "брат мог. с Тогор...." Якщо зможете роібрати ці написи - підкажіть... І ще про Сачкова Кирила. Там теж не зрозуміло.
    А всі вони загинули 29.04.44 Їх в списку четверо. Ще Слободенюк, але в нього написано "Убит там. же"
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Я не зовсім розумію - коли, ким і на основі яких даних ці списки складаються. Який з них первинний, який - вторинний?

    1-й список: всюди Обертин Станіславської області, раптом у Сачека І.І. - Кам-Подільської. Помилка!
    2-й список. Коломийський район - правильно. Адміністративне підпорядкування Обертина мінялося кілька разів.

    2 список: Сачков Кирилл - гражд клад с*** Богородичи Коломейского р-на Станислав. обл
    Степаненко - брат *** с Богородич* Тлумачский рн Станислав обл
    Сачек И.И. - Станислав обл Коломейский рн хут Шофский

    У Тлумацькому р-ні є село Бортники і село Олешин.

    Генштабівські мапи маєте? Я тут заштовхав на хостинг архів (71 МБ з навігацією) - Франківську, частину Хмельницької та Чернівецької областей. Скинути лінк у ПП ?

    ---------- Додано в 11:33 ---------- Попередній допис був написаний в 11:24 ----------

    Agaton,

    чи маєте скан суміжної (на північ) мапи - Pas 53 słup 40 (Tyśmienica) ? Саме там - Тлумач, хто зна - може згодиться ?
     
    • Подобається Подобається x 4
  15. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Первинний олівцем. Не за алфавітом, з помилками і поправками. Другий, чорнильний, має посилання на перший д-нт, складений за алфавітом і має дані про дату/№ "похоронок" - в оригіналі "изв хххх"
    Бодьте ласкаві.
    І є Богородичин. В 10 км західніше обертина.
    Тобто є шанс, що тіло Сачека поховано там. А може і ні. Якби знати кількість загиблих в тому р-ні, то можна було б робити якісь припущення. Навіть якщо він похований на хуторі, то за часи СССРу, його тіло зі стовідсотковою впевненістю вважаю, було переховано. Всі дані про поховання, перепоховання можна взнати через систему військових комісаріатів.

    Скоріше за все так, помилка... Механічна. В графі народжень чотири КП області. Писар міг і схибити. К-Подільська і Станіславівська області не межують, і знаходжєення якогось іншого Обертина в приграничній полосі між ними - виключено.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Vas_MT

     
    • Подобається Подобається x 3
  17. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    [​IMG]
    Градуси і мінути, секунди - чорнобіла полоса з крапочками...
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Як? 25 град 00' , а верхні/нижні цифри - то що? Я думав, умовні квадрати.

    Ось тут (польська флешка, назва Тисьмениця) http://www.e-gory.pl/index.php/Mapy...kie-WIG-1934-r/Pas-53-slup-40-Tysmienica.html
    - є і Бортники, і Олеша
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Обертин: 48 град 42 мін 00" ПШ / 25 град 10 мін 30" СД

    ---------- Додано в 13:05 ---------- Попередній допис був написаний в 13:01 ----------

    Цифр на мапі багато. Астрономічні координати град/мін/сек/ позначені в кутах. Сторони листа карти являються позначеними широтами і долготами. Чорно-біла полоса збоку з крапочками - мінутна сітка/ крапочки - секунди (кратні кількості крапочок)
    Решта цифр - позначення географічних координат по т.з. сітці являють собою семизначні цифри, координати суміжних листів і продовження їхніх сіток... Карочє, багато специфічної інформації, для пересічного громадяника безкорисної...
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Візьметеся? Бо я з цим контингентом не можу нормально розмовляти. :)
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)