Прочитав... Прокоментую. Оскільки в цитатах є певна тенденція... Люди, які живуть у невільних країнах, у своїй більшості підсвідомо шукають виправдання своєму невільному існуванню. І "найкраще" виправдання - це знайти щось поганого в демократичній країні. Вони не розуміють одного: в демократичній країні недоліків не ховають. За критику - влада не б"є і не вбиває. Ці недоліки виправляються. В невільних країнах - критикувати владу не можна. Не тільки тому, що влада розіб"є за це голову (в найкращому випадку). Голову своєму співвітчизнику розіб"ють ІНШІ ГРОМАДЯНИ, співвітчизники, які ЗНАЮТЬ про ганебний стан речей у державі, але ненавидітимуть його за те, що він сміє бути сміливішим, вищим від них. Або ж сміє порушити "стабільність", тварь нєсогласная... Що стосується Польщі - країна стрімко реформується у всіх сферах життя, і в ній обов"язково є і будуть РІЗНІ точки зору, як по-доброму консервативні, так і ультранаціоналістичні, або ж абсолютно байдужо-космополітичні, які "обгрунтовують" "непотрібність в даний момент уроків власної історії". Дуже добре, що всі ці погляди є. Тому-що тільки суміш двох-трьох і більше металів з різними властивостями дають міцний, потужний, некрихкий, стійкий сплав. Хоча будь-який метал з суміші сам по собі, окремо - є дуже недосконалим.
Ось багато у цьому правди - але тут ключове слово Оскільки ми вже не зовсім неофіти , будем надіятися, що цей процесс буде потихеньку припинятися. Не вбіває, але є політкорректность, котрій не можна недооцінювати. І є свої потужні інтереси бізнесу, що влівають на СМІ. То із таких недоліків получається нп тенденційность, з якої в останних місяцях европейска пресса писала про Угорщину, а особливо реформи Орбана.
Некоторым указываю, что я здесь не для того, чтобы спорить про политику. Мне более интересно, когда Агатон мои ошибки исправляет. Его мнение как поляка мне интересно, а иные комментарии читать не буду. Русские люди кстати более на поляков похожи , чем украинцы, а тем более инши. И язык русский глубинно более польскому близок. Потому и клинья стараются вбить потолще между ними определённые силы и обстоятельства. Кстати, как я уже говорил, с моей точки зрения большинство тех, кто старается забить клин между Россией, Польшей и Украиной на данном форуме не поляками ни украинцами не являются...Поэтому морального права не имеют... Но достанут везде. Всё...всё...всё... Я спокоен, я абсолютно спокоен. Кстати уже звучит в комментарии - Польша ещё чего-то недопонимает, но она страна демократичная ... поймёт. Мол " не можещь - научим, не хочешь - заставим", а как же ещё с вами славянами...
Не думаю, щоб між тими національностями можна було будь яку одну тенденцію визначити, все одно в яку сторону. Доречі - саме більшість недорозумінь між поляками і українцями взялася ІМХО із цього, що не любимо людей що мають такі сами вади .
Раньше то русские г-пода чуть что так к цыганам нынча в Турцию или Египет . Вупще в мировой культуре такой водораздел реперы к реперам панки к панкам.Кто из них агнцы а кто козлища не берусь судить.
Політкоректність - це спроба співіснувати, обговорювати чи вирішувати гострі питання, обминаючі при цьому гострі кути. Іноді ці кути обминають так ретельно, що ідуть далеко в сторону від теми. Якщо це має такий наслідок, то краще вже бути менш політкоректним. Щодо "фатального впливу" бізнесу на демократичні ЗМІ - я б його не перебільшував, бо перебуваю в "малодемократичній країні". Чому? Тому що, по-перше, вільна конкуренція (котрої немає в недемократії) робить такий вплив "багатостороннім" - різні бізнес-групи впливають на різні ЗМІ і нівелюють одне одного; а по-друге - при необхідності журналіст у вільному світі завжди найде спосіб і послідовників, щоб викласти свою інформацію. Наприклад, той же Ассанж (Wikileaks). Ассанжа судять, можливо, тому, що він "боляче" зачепив дуже багатьох потужних політиків майже всіх країн світу. Але нічого йому ніхто не зробить, бо на його бік стане багато людей, в тому числі і студентів, науковців, людей мистецтва, адвокатів, правників, журналістів (яким він дав додатковий заробіток ), тощо. Його можливе покарання обов"язково виллється у потужні виступи оппозиції багатьох країн проти своїх влад. Можливо, не такі сильні, як "голодні бунти" арабів, але які також будуть мати наслідки. Що стосується Орбана - то його реформи і його самого в ЄС почали уважно розглядати через "збільшувальне скло" саме тоді, коли було прийнято закон, де передбачалася певна владна цензура. Хіба це недостатній привід, щоб гостро критикувати Угорщину!? Тепер цей закон відмінено, і він, я надіюсь, буде мати кардинальні зміни. Na tym świecie nie ma nic za darmo... ============================= Мій улюблений вірш, якого мене навчила бабця, коли мені був 1 рік і 4 місяці. http://www.youtube.com/watch?v=VHUI-7ChKns Chory kotek Stanisław Jachowicz Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku. I przyszedł kot doktor. - Jak się masz, koteczku? - Źle bardzo – i łapkę wyciągnął do niego. Wziął za puls pan doktor poważnie chorego I dziwy mu prawi: - Zanadto się jadło, co gorsza, nie myszki, lecz szynki i sadło; Źle bardzo… gorączka! Źle bardzo, koteczku! Oj długo ty, długo poleżysz w łóżeczku I nic jeść nie będziesz, kleiczek i basta. Broń Boże kiełbaski, słoninki lub ciasta! - A myszki nie można? - zapyta koteczek – lub ptaszka małego choć parę udeczek? - Broń Boże! Pijawki i dieta ścisła! Od tego pomyślność w leczeniu zawisła. I leżał koteczek; kiełbaski i kiszki nietknięte; z daleka pachniały mu myszki. Patrzcie, jak złe łakomstwo! Kotek przebrał miarę, musiał więc nieboraczek srogą ponieść karę! Tak się i z wami, dziateczki, stać może: od łakomstwa strzeż was Boże!
Навпаки, це було ІМХО претекстом - там не було ни одної регуляції, що не існувала у йнших країнах ЄС. А привід до зміни тону дало не це, але перши фінансові інституції, що помітили, що ситація фінансова Угорщіни, не погіршується, але як назло - навпаки. Там своїх тонкощі набагато більше - але мабуть на тим закінчимо - тут не гілка про мадьярів.
блін - я ніфіга не пам"ятаю чого мене вчили, коли мав 1 рік ( і 4 місяці), вже краще пам"ятаю чого сами з дружиною навчали своїх шкрабів. Такий нп. дітячий шедевр
Оффтоп , как и обещал читать не стал, а за стихотворение и видеоклипы спасибо. Oчень понравились, надеюсь и внукам понравятся. Действительно шедевр. Bede czitac "Zrodlo". Do widzienja. ---------- Додано в 23:08 ---------- Попередній допис був написаний в 22:29 ---------- Nie zrozumialem ten kuplet. Prosze tlumaczenia.Zawczasu dzekuje. Pszepraszam za litery.
Не знаю, чому, але я запам"ятав навіть епізод, коли мені було менше, ніж півроку: мене тримала на руках бабця, ми стояли біля краю поля, я дивився на величезне червоне сонце, що сідало за горизонт, а поряд були двоповерхові будинки жовтого кольору. Коли розповів про це батькам уже в старшому підлітковому віці - вони здивувалися. Сказали, що "біля поля в жовтому будинку" вони мешкали всього місяць, після інституту, куди держава їх відправила "по розподілу". Та "чужа бабця" - то була нянька, а мені було менше 6 місяців. Через місяць батько добився переведення родини в іншу місцевість. І ніякого поля і жовтих будинків там вже не було. Взагалі - добре розмовляти я почав в 8 місяців, а читати - в 3 роки. Тому в школу мене віддали в 5,5 років, бо коли мої старші (семирічні) сусіди-приятелі пішли в перший клас, я щодня влаштовував скандал, і йшов у школу разом з ними. Тк я ходив цілий місяць. Вчителька не виганяла, а директор школи пару раз підійшов до мене на уроці, заглянув у зошити, порозмовляв, і запросив батька на розмову, після якої вони поїхали в обласне управління освіти - отримали для мене особистий письмовий дозвіл, та ще й "заднім числом", бо вересень вже закінчувався. Правда, довелося ще пройти медкомісію, яка визнала, що з психікою у мене все добре. Школу закінчив "з медаллю". Jaka jest piosenka, którą w Polsce każdy zna? Oczywiście że jest to piosenka "100 lat"! Яку пісню в Польщі знає кожен? Звичайно, це пісня "100 lat"! Какую песню в Польше знает каждый? Конечно, это песня "100 lat"! STO LAT. Sto lat, sto lat, Niech żyje, żyje nam. Sto lat, sto lat, Niech żyje, żyje nam, Jeszcze raz, jeszcze raz, niech żyje, żyje nam, Niech żyje nam! http://www.youtube.com/watch?v=mGdytuGZhj4 ---------- Додано в 21:27 ---------- Попередній допис був написаний в 20:39 ---------- Dziwy=дословно: чудеса, диво. Например: dziwy natury - чудеса природы. Mu=ему. Prawi=говорит, талдычит, толкует и т.д. Вся фраза: "I dziwy mu prawi" = приблизительно означает "и удивлённо ему говорит". Или, если чуть точнее - "говорит ему удивительные вещи". Zanadto=слишком, чрез меру Się jadło = елось, как в русском "сытно нам елось, сладко пилось" Co gorsza здесь означает "и что ещё хуже", со смысловым нажимом интонации на слове ЕЩЁ или слове ХУЖЕ. lecz szynki i sadło = лишь ветчины и сало.
Шановні в мене велике прохання - моя дочка в Дніпропетровському університеті зараз вивчає польську мову. Каже що дуже важко дається вимова і хотілаб спілкуватись з кимось польською за допомогою skype, підскажіть будь ласка як краще знайти співрозмовника. І ще може хто підскаже чи існують в Польщі програми на кшталт працюй і мандруй або літні школи. Програми, що пропонує наприклад Ягелонський університет дуже дорогі.
Як правильно пишеться ім’я Agnieszka? Цікавить як правильно пишеться польське ім’я Agnieszka? Агнешка Агнєшка Аґнешка Аґнєшка І чому ви так думаєте?
На універ. кафедрі швидше підкажуть у них повинні бути зв'язкi з Польщею там українську вивчають й в учнів ті ж проблеми що у вашої доньки . У Львові східно галицький діалект , фах. радять вивчати після літературної мови.
Bardzo podoba sie ten wiersz. Dlugo sadzilem jak jego proczitac wnukom. Zdecidowal zrobic przeklad (nie bardzo wolny). Кто у мишки порвал ухо? Спросил папа... Тихо... Глухо.. Никак вину свою не признаем. А может ехал Мишка трамваем... А может он упал вон с той горки... А может он подрался с Волком... Может Чара его трепала... Ухо порвала и убежала. Иголка, нитка и ручек пара, И ушко вновь красотой засверкало. И вот... Торчат уже ушки оба. По русски "нравится", po polsku "sie podoba".
bardzo podoba mi sie ten wiersz.dlugo myślałem jak jego przeczytać wnukom .zdecydowałem przetłumaczyć
Интересно, а так правильно написано " sie podoba", а не "podoba sie". Допустимо так ? ---------- Додано в 21:08 ---------- Попередній допис був написаний в 19:50 ---------- “Biskupi nie mogą milczeć katolicy nie mogą milczeć w takiej sytuacji, uczciwi ludzie nie mogą milczeć” – podkreślił ks. abp Józef Michalik? Przewodnicząncy Konferencji Episkopatu Polski, odnosząc się do wyroku Europejskiego Tribunału Praw Człowieka w Strasburgu, ktury nakazał zdjęcie krzyża w jednej z włoskich szkół.”…” Tymczasem, w jednej ze stacji telewizyjnych żartował Wojciech Jaruzelski, iż w sprawie wieszania krzyży w klasach komuniści wyprzedzili decyzję Trybunału Europejskiego.” Bardzo poważam W. Iaruzelskego, ponieważ nie wyjechal z Polscy. Uczciwy, szlachetny człowek. Poważam też Polaków za to że on wolny. Zapytałem siostrę katolicku czy są krzyży w szkołach w Polscie. Siostra odpowiedziala mne że są. Powiedziełem że “ świętę miejsce pusto nie będę”. Zgodziła się . Krzyży w szkołach to dobzie. “ To Polska”.
Правильно так і так. Але зазвичай się ставлять перед словом. Знаю причину - милозвучність. Може є ще інші причини.
Ostatni warianr tlumaczienia wiersza Cz. Janczarskiego. Кто порвал у Мишки ухо? Спросил папа. Тихо. Глухо... Не помним своей вины... Мы - играем. А может порвало ушко трамваем... А может Мишка упал вон с той горки. А может быть он подрался с Волком. Может Чара его потрепала. Ухо порвала и убежала. Иголка, нитка и ручек пара, И ушко вновь красотой засверкало. И вот... Торчат уже ушки оба. По русски "нравится", по польски "щен подоба".