Польща плюс мінус Україна (Росія в умі)

Тема у розділі 'Економіка, бізнес і фінанси', створена користувачем DIDIO, 19 кві 2010.

  1. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Розширення ЄС на Схід не може бути самоціллю -типу "прийняти всіх, хто тільки захоче". Кандидати ПОВИННІ відповідати стандартним до всіх вимогам. Резерви потужності Євросоюзу не безмежні.Прийняти формально можна всіх. Але чи сподобається громадянам Євросоюзу, якщо в один чудовий день в їх прекрасні країни, побудовані їхньою працею, приїдуть мільйони чи навіть десятки мільйонів людей, готових НА ВСЕ? Готових працювати не за 1-2 тисячі євро на місяць, а за 200 Євро на місяць? А багато з тих, хто може приїхати - вже готові красти, пиячити, грабувати на вулицях... Чи вистачить поліції, щоб боротися зі злочинцями, яких буде в 10 раз більше, ніж тепер є? Якщо раптом виросте безробіття втричі - чи будуть задоволені громадяни ЄС?

    Прості вимоги - вищий рівень життя, менша корупція, законодавство, яке має відповідати європейському. А чи намагаються країни-кандидати відповідати цим вимогам? Ні. Принаймні тут - тільки на словах. Я дуже добре знаю, про що кажу.


    Саме тому я "критичний".

    Щодо цитати Норвіда - чи мені заборонено її вживати!?

    Ця цитата самодостатня, і є поза будь-яким контекстом. І вона має стосунок не до окремих національностей, і не до народів, кожен з яких складається з багатьох національностей.

    Норвід пише про загальне, про те, що називають "рабською психологією" (="mentalność niewolnicza") - тобто властивість певних людей задовольнятися тим жахом, що є зараз, тепер, аби тільки не було гірше. Це стосується і людей, які вважають, що якщо вони не приймають участі в житті краю, і не голосують - то все станеться само собою. Також багато і тих, хто піднімається лише на одну сходинку вище, отримуючи більшу свободу ДІЯТИ, ... і починає красти і порушувати закони - бо, мовляв - "всі так роблять". Чи ті, хто вважає винуватцем проблем людей з іншою формою голови, чи кольором шкіри...

    Всі ці люди навряд чи матимуть щось краще, якщо не зміняться. А вони не хочуть мінятися.
     
    Останнє редагування: 12 лис 2010
    • Подобається Подобається x 1
  2. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    І не є.

    Розширення ЄС на Україну, Білорусь Туреччину і Балкани, особливо Сербію, вважваю корисним лдя Польщі по анадлгічним прічинам, як розширення о Польщу, Чехію і Угорщину було лдя німців.

    Ех, понесло. Зря...

    Га ! навряд чи вона поза контекстом означає як раз це, про що писав Норвід.
    На справа економичного, чти навіть взагалі цивілізацийногоо рівнія жуття була далеко "побічкою".

    Ukłony.
    A.

    ---------- Додано в 16:36 ---------- Попередній допис був написаний в 15:15 ----------

    модератори, прошу виправити
    має бути "Там справа економичного, чи навіть взагалі цивілізацийного рівнія життя.... "

    прошу вибачення :blush:
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Завдяки таким спрощеним процедурам, у тому році в Польщі працюавло дегально 120 тис. Українців (+30 тис. з інших країн- східних сусідів) - з повним страхуванням, оплаченими працєдавцем налогами.
    Тобто українців маємо 80 %.

    Адам Амброзік - експерт конфедерації працедавців каже:
    (переклад мій)

    Повна стаття на жаль у платних ресурсах - але якщо мaєте пренумерату...
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Це недобре, коли молоді освічені поляки масово шукають роботу в Німеччині, чи Голандії, чи Данії. І залишаються там. А на їх місце в Польщу приїдуть три мільйони українців. Хто тоді приїде в Україну? Африканці, араби. І ЄС, і Польща буде мати всередини країни і ззовні - купу криміналітету і наркомафію. Це невигідно ні Польщі, ні Україні. Не можна порівнювати ситуацію з Німеччиною - німцям не було куди їхати, весь "мозок" залишився на місці. Полякам є куди їхати. Якщо мільйони українців приїдуть до Польщі - це біда для України і Польщі. А це буде - бо Україна входить в 5 (!!!) країн з найбільшою в світі еміграцією.

    Треба, щоб Україна ставала демократичною. Потрібен тиск на владу і зсередини країни, і ззовні. Тиск ззовні, з демократій, потрібен, бо є тиск з Росії. Якщо не буде того чи іншого демократичного тиску - демократії в Україні не буде. Буде кримінальна країна а ля країна з Америки Полудньовей. Поряд з польським кордоном. Яка буде мати потужні мацаки в Польщі.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Як в Україні та Польщі люди купують дешевого надувного ("гумового") човника, з акумуляторним електромоторчиком, який дає швидкість човнику аж 5 км/годину? Саме ось такий прогулянковий човник:

    http://www.youtube.com/watch?v=FMAl0hxkYnk

    Ось як це все відбувається:

    В Україні:

    Треба поїхати на курси судноводіїв. Заплатити понад 2200 гривень. Вчитися на курсах 2-3 тижні. Пройти медичну комісію за 200-400 грн. Здати екзамени. Отримати права судноводія на гумовий човен! о_О

    Купити човна за 1200 грн.
    Взяти у продавця чек, копію його свідоцтва реєстрації. Видаткову накладну. Копію видаткової накладної. Копію контракту продавця з виробником човна або копію дилерського контракту. Сертифікати, паспорти.

    Все те саме - на електромоторчик з акумулятором за 1500-2000, у іншого продавця, якщо купуєте у іншому місці.

    Все це саме - у третього продавця, у якого ви зобов"язані купити рятувальні жилети по кількості місць у човні, вогнегасник, сертифіковану ганчірку (!!!) для гасіння вогню. Рятувальну мотузку, черпак, що не тоне, тощо. Все це потягне 2000 гривень, (жилет понад 300 грн...)

    Зі всім цим треба їхати на реєстрацію. Взяти квитанції, ще до 1000 гривень. Поїхати в банк оплатити.Пройти техогляд. Отримати реєстраційний номер. Малювати його на човні. І багато з цих процедур повторювати щороку... Наприклад, техогляд ГУМОВОГО човна!!!

    І ви можете плавати. Якщо захочете...

    Отже, ваші витрати за гумовий човник "з документами" наблизяться до 9000 гривень! При вартості самого човна з електромоторчиком в 3000!

    Тож багато хто, зустрічаючи на річковій воді "людей в кашкетах", просто тримає в кишені від 100 і до 200 і більше грн, в залежності від розміру човна...

    А як в Польщі з ТИМ САМИМ човником?

    А ось як:

    купуєте човна з моторчиком по тій самій ціні, що в Україні, ідете у орган місцевої влади, заповнюєте анкету за 5 хвилин, платите 17 злотих ( 45 грн) - ВСЕ! - ПЛАВАЄТЕ І НАСОЛОДЖУЄТЕСЯ!
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Тільки що відбулися у Польщі вибори до місцевого самоупроавління. Та вибори як вибори, фреквенція троха ліпша ніж 4 роки тому. В більшості регіонів перемогла, як не дивно, правляюча Громадянська Платформа.
    Але прикол в чому йншому.
    В декількох великих міст, виборці погнали геть буквально усі великі партіі. Ось у Вроцлаві кандидат на мера із боку ПО дістав 11%, ПіС 10%, а незалежний 72% :pardon:

     
    • Подобається Подобається x 2
  7. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Загальна тенденція... Люди вільніші від політиків, і коли дві найбільші сили зчепилися між собою у бійці, люди шукають третю силу. А ті дві нехай собі бавляться. :)

    Але то не виняток... Президентем Жешова знову дуже впевнено обрано Тадеуша Ференца, який

     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Росія в умі...

    Сьогодніша резолюція Госдуми про Катинь
    http://www.lenta.ru/news/2010/11/26/katyn/

    Читаємо м.ін.:
    Добрі слова, хочеться щоб нарешті стало нормально. Вже давно надоїло.
    але... що означає "нормально" у нинешних умовах :scratch_one-s_head:
    Перша справа нібито проста - звернутися в напрямку сьогодніших проблем, їх по горло, а історію все таки кожен робитиме вдома "по своєму"
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    У вас є сусід, батько якого убив вашого батька. І цей сусід 30 років не подавав вам руки і не вітався, і взагалі ставився вороже. А про свого батька сказав, що він був ефективним менеджером, і вбивав тільки тих, хто заважав робити добро людям. А через рік, раптом одного дня, коли ви отримали значну суму грошей, він подзвонив у ваші двері і сказав: "мій батько вбив багатьох людей, і я пропоную забути про це і дружити. Чи не хотів би ти поїхати зі мною порибалити в море, на Чорні сланцеві камінці? Тільки ми вдвох і більше нікого?"

    Подумайе, як варто реагувати. Навіть якщо все надоїло. Бо можливо два варіанти - або сусід раптом став доброю людиною, або... Або йому щось дуже треба.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    З гідністю, замість образи.
    Образа риса пристойна - слабим.
    тут ні про що довго думати.

    а решта - усе одно, консеквенції :scratch_one-s_head:



    Хіба тільки з Росію таке добросусідськи відносинни бували ? :dntknw:
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Справа не в тому, що було. А в тому, що може бути.

    Мєдвєдєв сьогодні заявив, що якщо НАТО не домовиться з Росією (на її умовах), то буде нова гонка озброєнь...

    Це той самий шантаж, що і раніше. Вони не пам"ятають. Вони просто нічого не пам"ятають.

    Чи не достатньо цього, і багато чого іншого, щоб бути дуже уважними у відносинах з Кремлем?
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Цікаві перипетії відбуваються з нафтопроводом Одеса-Броди і його продовженням до Гданську - Плоцьку

    http://economics.unian.net/rus/detail/68665

    Але ще цікавіше інше:

    "Россия не пожалела нефти для блокирования трубопровода Одесса-Броды" http://economics.unian.net/rus/detail/68818


    Сасєд працює по всіх напрямках ;)
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    1. Так - проблема ось у тому, що це саме стосується усіх західноеворейских політиків.


    2. Друга проблема у цьому, що такі новини на заході - здається - не зробили на політиках особливого враження.
    Вроді Рванда.

    3. Звичайно.
    Але
    Маючи на увазі 1 і 2, та ще нинішню слабкість США і НАТО, та того , що спільна закордонна політика ЄС покі ще не працює, Польщі у основному доведеться будувати свої відносини з Росію самої, а (це - ІМХО оптимально) в дальшем майбутнем зі своїми південнимим сусідами - передусім Чехію і Угорщину.
    Гіркий досівд з Україною за Ющенка, особливо у часі конфлікту довкола Рос-Укр-Енерго, показав, що партнер покі здається непередбачувальним.

    І ще до першої думки -
    о_О

    ну і цього ніфіга не могу зрозумити...
    Нібито Медведев вважає, що як підкрутити гонку озброєнь, то західня економика тому не подолає, приїдуть як під Каноссу Обама і Меркель з Саркозим і закрикнить - господин Медведев, помилуйтеся ?
    :dntknw:

    ---------- Додано в 19:33 ---------- Попередній допис був написаний в 19:22 ----------

    Ой цікаві ...
    В Польщі вже 15 років про це балакають, і все ніщо не діється.
    Як у Польщі були зацікавлені, то в Україні ні, і навпаки. Блізнюки, блін.
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. Ома

    Ома Дуже важлива персона

    http://lb.ua/news/2010/12/07/76963_Polsha_pochtila_pamyat_avtora_ukr.html
     
    • Подобається Подобається x 4
  15. - ну, тут легко.
    Россия не может и не будет пытаться делать систему ПРО сопоставимую с той, что разворачивает США, хотя подлатать и достроить то, что есть - надо обязательно (КНДР и Иран - как раз НАШИ соседи). Зато Россия может делать средства нападения, способные обходить американскую ПРО, в т.ч. перспективную - это стоит гораздо дешевле, включая средства уничтожения этой ПРО возле своих границ (на это вообще тратиться не надо, всё уже есть).

    Пощады просить никому не с чего, ракеты и в странах НАТО делать умеют, но количество угроз для Европы при этом возрастёт.

    Так это мне видится.

    И понимаю, почему это непонятно Вам: в отличие от Европы, Польша не переставала осознавать (и пытаться внушить остальным) "реальнейшую", постоянную угрозу со стороны России, для неё вырасти она не может, некуда уже, но это к доктору, тут объяснения бесполезны :sad:
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Ома

    Ома Дуже важлива персона

    http://www.golosua.com/politika/2010/12/07/polyaki-vimagali-vid-medvedva-pravdu-pro-smolensku
     
    • Подобається Подобається x 4
  17. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    В Польщі аналітики розглядають Україну як буферну зону.

    Про це йдеться у звіті американського посла у Варшаві в Держдепартамент від грудня 2008 року, який оприлюднений на сайті Wikileaks.

    "Польські аналітики сказали нам, що існування прозахідної буферної зони в Україні та Білорусі змістить Польщу з передової лінії з безапеляційною Росією", - сказано в документі.

    Також в документі зазначається, що тодішній міністр закордонних справ Польщі Сікорськи повідомив американським чиновникам, що на його думку Росія стане небезпечною через 10-15 року, але після "грузинської кризи" це може статися за 10-15 місяців.

    "Надаючи колишнім радянським республікам перспективи вільної торгівлі та безвізового режиму з ЄС, Східне партнерство може стимулювати реформи, необхідні для потенційного членства в ЄС, та затримає зростання впливу Росії", - сказано в документі.

    "З економічної точки зору польські чиновники вірять, що більше представництво західного бізнесу в країнах як Білорусь та Україна, надасть альтернативу компаніям, які контролюються Росією, а програми ЄС можуть допомогти в боротьбі з корупцією, яка сприяє російському політичному та економічному впливу", - сказано в документі.

    Українська правда
     
  18. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Сьогодні з"явилося дуже важливе, і, очевидно, історичне повідомлення з Польщі. Вперше публічно заявлено про те, що розвідувальна свердловина Витовно S-1, просвердлена в січні-лютому 2011 році компанією BNK Petroleum в Польщі, виявила сланцевий газ. Результат визнано "позитивним і дуже заохочуючим".

    Оригінал статті польською мовою:
    http://biznes.onet.pl/pig-pozytywny-wynik-wiercen-poszukiwawczych-gazu-l,18567,4187089,1,news-detal

    Огляд-переклад з коментарями мій.

    Просвердлено вже 6 свердловин. Але дані до сьогодні були закритими. Очевидно, тепер фірма має достатню впевненість, що роботи проводити варто.
    Саме тому вона (очевидно заохочена успіхом) хоче негайно розширити розвідувально-пошукувальні свердління і негайно почати їх також біля міста Лемборк. Нагадаю - пошук ведеться на концесійних засадах. Інвестують вони, свердлять вони, добуватимуть вони. За це візьмуть частину газу чи доходу від його продажу.

    Глибина свердловини, про яку кажуть в публікації, складає до 3,58 тис м, а газ з"явився вже на глибині до 2,5-3 тисячі метрів, і виявлявся до глибини 3,5 тисячі метрів. Тобто, загальна потужність газоносного шару сланцю сягає понад 1 км!

    Фірма, яка має значний досвід видобутку сланцевого газу на північноамериканському континенті, веде тепер роботи в Германії, Польщі та інших країнах Європи.

    Проводяться всебічні аналізи добутих газоносних порід та отриманого газу. Він виявився доброї якості - майже чистий метан з невеликими домішками пропану та бутану.

    Вартість вертикальної частини розвідувальної свердловини становила, за даними фірми, 6 млн доларів. Безперечно, експлуатаційні свердловини, при їх великій кількості, будуть мати вартість набагато меншу.
    Наступним етапом заплановані технологічні заходи, які призведуть до вивільнення газу. Це, очевидно, буде горизонтальне буріння та "гідравлічне розрихлення", коли за допомогою тиску води в гірській породі на глибині створюють мікро- та макротріщини, з яких вивільняється газ у великій кількості, який під тиском по свердловині виходить назовні.
    Головне тут - горизонтальне свердління. Процедура ця складна, але вже технічно добре освоєна. Адже в США подібним способом вже добувається 51 мільярд кубометрів сланцевого газу на рік. Тому заключні роботи на свердловинах в Польщі заплановано провести дуже швидко - вже до кінця другого кварталу 2011 року. Що далі? Дослідна експлуатація свердловини, тобто пробний видобуток газу, коли буде відпрацьовано технологію видобутку стосовно до місцевих геологічних умов.

    Нагадаю, що дуже значна частина (майже половина) території Польщі зайнята покладами газоносних сланців. Запаси газу в них дозволять Польщі забезпечувати всю Європу протягом щонайменше 50 років. Звичайно, це буде "не завтра". Можливо, за років 10-12. Але те, якими темпами ведуться роботи, і те, що вже є позитивні результати розвідувального буріння - вселяє впевненість, що все так і буде.

    Сланцевий газ - набагато дорожчий за газ, добутий "стандартним" способом. Особливо з врахуванням того, що Газпром змушений буде знизит ціну. Якщо зможе. Але позитив у тому, що польські родовища сланцевого газу дуже наближені до місць споживання, і багатотисячекілометрові газогони тут просто непотрібні. Польща - чи не в центрі Європи, і до споживачів - всього-навсього сотні кілометрів.

    Дуже великі поклади сланцевого газу є і в Україні...
    Але...

    ---------- Додано в 01:20 ---------- Попередній допис був написаний в 00:48 ----------

    До речі, забув сказати...

    Торік Штати вже обігнали Росію у видобутку палива - здебільшого за рахунок сланцевого газу. При цьому всерйоз вони взялися за нього тільки 20 років тому.
    В Польщі все може бути швидше, бо технологіїї вже досконаліші, ніж були 20 років тому.
     
    Останнє редагування: 18 лют 2011
    • Подобається Подобається x 3
  19. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Тільки-що прочитав кілька реально істеричних статей від північного сусіда
    (наприклад, цю: http://poslezavtra.com.ua/lozh-pro-slancevyj-gaz/ )


    про те, мовляв, що сланцевий газ - це "афера", і газу, мовляв, майже не існує в природі.
    А якщо існує, то його мало.
    А якщо не мало, то його неможливо видобувати.
    А якщо і можливо, то невимовно складно.
    А якщо і не дуже складно, до економічно недоцільно.
    А якщо й економічно доцільно, то все одно, цього робити не треба, а треба дорого купувати у Газпрому.
    А якщо хтось і видобуває в США 51 млрд м3 щорічно, то компанії, які це роблять - банкрути.

    Задля цікавості я вирішив глянути, як же ДІЙСНО почувають себе на ринку газові компаніїї США, які видобувають сланцевий газ. Бо саме тамтешні, північноамериканські компанії, розробляють родовища цього газу в Європі. Тому я поцікавився економічними показниками, наприклад, однієї з найбільших компаній - Chesapeake Energy Corporation.

    І ось її показники.

    http://finance.yahoo.com/echarts?s=...=on;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined

    Як неважко переконатися - вони ростуть, з тимчасовими спадами, які відповідають загальним тимчасовим спадам економіки країни. Але ростуть невпинно. Це означає тільки одне - і це протирічить істеричним статтям газпромайтерів: :)))

    видобуток сланцевого газу однозначно вигідний, і повинен здійснюватися в Європі також.

    Звичайно, необхідності повністю відмовлятися від російського газу немає. Але всього за кілька років не буде потреби імпортувати його так багато, і по ТАКІЙ ціні. :bye2:
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща (грудень 2010 р.-кінець І кв.2011) - частина 1

    (За даними польської преси)

     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)