Ромку, я таки думаю, що доктори різні бувають. Так само, як і пацієнти . Якщо пацієнту, щось не зрозуміло з слів лікаря, то пацієн має право (а мені здається, навіть повинен) розпитати ще і попросити пояснити. Якщо пацієнт того не робить - то його вибір. Якщо лікар відмовляється то робити - то перша ознака, що треба міняти лікаря. Якщо пацієнт того не робить - то його вибір.
Так у ж і ніхто невинен?! Не винні батьки які перед зачаттям дозволили собі лишню дозу вина. Чи може не вині кревні родичі, що поєдналися в подружню пару? Взагалі ніхто не винний!? Не винна вагітна жінка, що палить і споживає спиртне!? ---------- Додано в 00:26 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:59 ---------- Прийде час дізнаємось. Якщо я не помиляюсь, то рецесивні ознаки можуть не виявлятись у першому поколінні, а десь у другому-третьому. Оскільки ГМО набули масового поширення якихось 5-10 років тому. А отже мусить пройти трохи часу до того моменту коли будуть виявлятись негативні їх наслідки. З цього випливає досить таки невтішна картина через 60-70 років якраз і проявиться весь негативний вплив на людство.
Алкоголь і тютюн - не мутагени, а отже, не можуть спричиняти мутації. Алкоголь - потужний тератоген, він може спричиняти вади розвитку, але не генетичні. Кровні шлюби далеко не завжди стають причиною захворювань потомків. На такі самі хвороби можуть бути хворі діти і від неродинних шлюбів. Так що думаю, що мова про провину недоречна. Який зв"язок між ГМО і рецесивними ознаками
Пояснюю, в кожної людини є генів в рецесивнії стадії , які є причиною винекнення генетичних, тобто, спадкових хвороб. І чим більш кревно споріднені батьки тим більша ймовірність їх винекнення. Отже маємо таку картину ймовірності винекнення генетичних хвороб: рідні по батьку і матері - 100% двоюрідні - 50% троюрідні -25% і т. д. в арифметичній прогресії. От саме чому Бог і заборонив кровно-споріднені шлюби.
Ваші уявлення законів успадкування базуються виключно на вашій фантазії. Так, родинні шлюби не бажані. Але арифметична прогресія тут зовсім ні до чого.
Добре поясня по іншому. Я думаю що ви не будете сперечатись зі мною коли я скажу, що 99.99% генетичних відхилень проявяється саме на рецесивному рівні спадковості, і це, я вам скажу, спавжня панацея. Тобто для проявлення якоїсь вади у дитини, необхідна наявність рецевних генів хвороби у обох батьків. Але зовсім не обовязково в батьків має проявлятися ця хвороба. Тобто батьки можуть бути абсольтно здорові. Як це відбувається? В кожної людини є мільйони генів як можуть викликати генетичні відхилення. А вся штука полягає в тому що вони проявляються в потомства лише при наявності такого гена як у мами так і тата. Я думаю що ні для кого не буде секретом, те що знайти з подібним набором хромосом малоймовірне, так як і одинакові відбитки палрців. Та навіть велика рідкість зусрічаються людьми , що мають однаковові лише кілька генів. Звичайно, що в кровних родичів багато генів будуть спільними, а це, вибачте, генетично обумлений букет хвороб.
Ви помиляєтесь. Зараз відомо близько 4500 генетичних захворювань. Серед них близько 1600 є аутосомно-рецесивними. І, дійсно, кровне родство збільшує імовірність (лише імовірність !) саме аутосомно-рецесивних захворювань у дітей. Однак і у неродинних шлюбах народжуються діти з генетичними захворюваннями. У тому ніхто не винен. Це співпадіння, яке не можливо перебачити.
Цікаво ви пишете, так шо навіть я майже не повірив, я доречі великий скептик. Та наче збільшує ймовірність і в той же час ні на що не впливає. Це, як би мовити, вибирати між тим чи переходити автомагістраль на зелене світло(можливість гибілі =3 і начервоне (=95. Різниця очевидна. Ви чому не зазначили, того що ймовірність виникнення спадкових хвороб у кревно спорідненої пари в порівнянні з середньо статистичною більша приблизно 30000 раз. Але це, можливо, такий пустячок?
ABDURAKHMAN, що примушує вас вперто повторювати нісенітницю Нема одного загального ризику для всіх людей, які є у родинному шлюбі. Є багато індивідуальних особливостей, які треба враховувати. 1. Родинні шлюби збільшують ризик лише аутосомно-рецесивних захворювань. І ніяких інших. 2. Важливо, чи були родинні шлюби у попередніх поколіннях 3. Важливо, чи зустрічались у цій родині аутосомно-рецесивні захворювання. Так, родинні шлюби не бажані. Якщо такий тип шлюбів переважатиме у певній країні, чи суспільстві - це може мати негативні наслібки через декілька поколінь. Але якщо це поодинокий випадок - се особиста справа кожного. Для сучасного українського суспільства родинні шлюби не проблема. Нема чого галасувати про це.
Боже мій, а про що ж інше я вам говорив?! Невже ж про домінантні захворювання?[COLOR="Silver [/COLOR][quote="nata-k, post: 564551"]ABDURAKHMAN, що примушує вас вперто повторювати нісенітницю : Якщо такий тип шлюбів переважатиме у певній країні, чи суспільстві - це може мати негативні наслідки через декілька поколінь. [/QUOTE] Поїдьте в якусь невеличку країну, для прикладу в Австрію і ви побачете всі негативні наслідки родинних шлюбів вже сьогодні. Там невелике населення, то й виходить, що практично кожен новий шлюб кревно споріднений. І як наслідок маємо більше 30% новонароджених з генетичними вадами.
В Вас і справді дивні уявлення про успадкування ознак... Менделя в школі вивчали?? Навіть якщо рідні по батькові і по матері - це ще нічого не означає. Ознака може бути в когось одного в рецесиві, може бути в обох, а може й зовсім не бути. Розглянемо ці три випадки: Ознака в одного в рецесиві: АА х Аа - Як не поєднуй та все одно ознака лишиться в рецесиві і не проявиться. Максимум - нащадок буде носієм (вірогідність - 50% ) Ознака в обох в рецесиві: Аа х Аа - От тут може проявитися. Вірогідність - 25% Вірогідність того, що нащадок буде носієм, але ознака не проявиться - 50%. Ну і 25% - нащадок "чистий". Ну якщо нема в жодного, то ясно що все Якщо помиляюсь - поправте хтось. Генетику давненько вчили.
А вся штука полягає в тому що вони проявляються в потомства лише при наявності такого гена як у мами так і тата. Я думаю що ні для кого не буде секретом, те що знайти з подібним набором хромосом малоймовірне, так як і одинакові відбитки пальців. Та навіть велика рідкість зусрічаюти людей , що мають однаковові лише кілька генів. Звичайно, що в кровних родичів багато генів будуть спільними, а це, вибачте, генетично обумлений букет хвороб. Ви написал закон успадкування лише однієї ознаки, а уявіть що їх тисячі, то відповідно і ймовірність буде вища. ---------- Додано в 13:51 ---------- Попередній допис був написаний в 13:41 ---------- тут я не мав на увазі закони спадковості, а лише демонстрував наочно реалії сьогодення. Якщо вважати кількість болячок у потомства від рідних брата і сестри за 100% то ми матимемо таку картину...
Наведу тоді ще приклад. ( ви вже вибачайте, в силу своєї спеціальності вивчали ми все це про тварин, але думаю до людей це підійде не гірше ) Справді в родичів вірогідність того, що "спливуть" хвороби, заховані в рецесиві, вища. Проте інбредна депресія не є закономірним наслідком інбридингу. Тобто, при розумній постановці питання, від споріднених шлюбів можна навіть отримати нащадків з кращими ознаками. Ми вивчали інбридинг, як один з методів селекції. Але для цього необхідно проводити ретельні генетичні дослідження.
Наведіть приклад. Ви вивчали все про тварин, то мабуть вам відомо як селективно розводять кріликів, при цьому шукаючи найстійкіші і найбільш родинно віддалених предстаників роду кролячих. Я думаю, що вам не потрібно пояснювати що буде з потомством від рідних по крові кролів.
В рецесиві ховаються не лише хвороби, а, часто, господарсько корисні ознаки. І, якщо немає летальних, напівлетальних генів, хвороб генетично успадковуваних, то інбридинг дає прекрасні результати.