Відповідь: питання генетики Так, саме для розкриття законів генетики на конкретних прикладах . Буду рада відповісти на запитання.
Відповідь: питання генетики генетика проста: перший хлопець, що народжується -- схожий на маму... перша дівчинка -- на тата... другий хлопець -- на тата... друга дівчина -- на маму... і так далі міняється... або ж дитина має порівну рис і мами, і тата. все.
Відповідь: питання генетики Поясніть, будь-ласка, чому наш старший син -копія тата, а молодший - схожий на мене?? :p Генетика зовсім не проста наука, по одній причині: в ній діє закон ймовірності, і вираховувати ці йомовірності є складно. Колись пробувала тим цікавитись...
Відповідь: питання генетики по-перше, я не бачив ваших дітей... по-друге, якби завжди і усюди всі діти були ідентичні цьому генетичному прецеденту -- всі люди на землі були би однакові...
Відповідь: питання генетики Але є такі нюанси: - не всі риси батьків спадкові; - спадкові риси визначаються генами, а отже передаються дітям гени, а не самі риси безпосередньо; - у дітей обов'язково утворюються нові комбінації генів, а отже, можливі нові комбінації ознак, відмінні від батьківських. Приклад. Є родина, в якій тато і син мають дальтонізм, мама нормально розрізняє кольори. На перший погляд здається, що син успадкував ознаку від тата. Однак для того, хто знайомий із генетичною основою дальтонізму зрозуміло, що це не так . Дальтонізм визначається рецесивним геном, який міститься в Х хромосомі. Син не міг отримати ген цієї ознаки від тата, бо Х хромосому хлопчики завжди отримують від мами, а від тата – Y хромосому. Отже річ у тім, що мама носій гена дальтонізма. І ймовірність народження хлопчика з дальтонізмом складає 50%. Також в такій родині може статись рідкісне явище - народитись дівчинка з дальтонізмом (ймовірність 50.
Відповідь: питання генетики А який стан в Україні з генетично модифікованими продуктами? Як їх розпізнати споживачам? Ввиробники чи знають, що працюють з ними? Дякую.
Відповідь: питання генетики Продукти, які містять ГМ домішки ми вживаємо майже щодня, навіть того не підозрюючи. ГМО - це не тільки трансгенні тварини і рослини, а й мікроорганізми, безпосередньо яких ми не вживаємо в їжу. Проте, за допомогою цих ГМ мікроорганізмів отримують велику кількість речовин, які використовують у харчовій, фармацевтичній галузях. На жаль, на даний час, в Україні немає обов'язкового маркування продуктів на вміст ГМО у продуктах. Виробники прекрасно знають про походження сировини, але не будуть добровільно маркувати продукт, адже втратять частину споживачів. В нас того ГМО бояться як вогню, але спокійненько їдять всілякі чіпси , шоколад, і т.п. http://www.ekomir.crimea.ua/activity/gmo/suspect_in_gmo.shtml Скажу так - не такий страшний чорт, як його малюють. Не знаю, що гірше - продукт з геном стійкості від якихось шкідників, чи той самий ( не трансгенний) продукт, але обприсканий отрутохімікатами...
Відповідь: питання генетики цікавить гемофілія: яким чином вона успадковується? як проявляється в жінок?
Відповідь: питання генетики Гемофілія - захворювання, яке успадковується зчепленно із статтю. Виписка: ------------------------------------------------------------------ Ознаки, які успадковуються через статеві X- і Y-хромосоми, називаються зчепленими із статтю. У людини ознаки, які успадковуються через У-хромосому, характерні лише особинам чоловічої статі, а успадковані через X-хромосому — як для однієї, так і для другої статі. Особини жіночої статі можуть бути як гомо- , так і гетерозиготними за генами, які локалізуються в Х- хромосомі, а рецесивні алелі у них проявляються лише в гомозиготному стані. Оскільки у особин чоловічої статі лише однa Х- хромосома, то всі локалізовані в ній гени, навіть рецесивні, зразу ж проявляються у фенотипі. Коли записують схеми передавання зчеплених із статтю ознак, то у генетичних формулах поряд з символами генів записують і статеві хромосоми. У людини зчепленими із статтю успадковуються гемофілія (повільне зсідання крові), дальтонізм та ін. Ген, який контролює нормальне зсідання крові (Н), і його алельна пара — «ген гемофілії» (h) — містяться в X-хромосомі. Якщо жінка гетерозиготна за цією ознакою (ХHХh), гемофілія у неї не виявляється. У чоловіка лише одна Х-хромосома, отже його генотип може бути XHY і XhY. Оскільки У-хромосома не несе генів, які визначають механізм зсідання крові, то його стан здоров'я за цією ознакою буде визначати Х-хромосома: XH—здоровий, Xh — хворий на гемофілію. Успадкування гемофілії можна проілюструвати прикладами. 1. Мати має кров з нормальним процесом зсідання і гомозиготна за цією ознакою {ХHХH), батько хворіє на гемофілію (ХhУ). Всі діти фенотипово здорові, але дочки гетерозиготні за геном гемофілії, тобто носії цього алелю. 2. Мати — носій алеля гемофілії (ХHXh), батько здоровий (ХHУ). У цьому випадку всі дочки за фенотипом здорові, але половина з них носії, серед синів половина хворі на гемофілію. Природно, що рецесивний алель гемофілії у гетерозиготному стані може зберігатись у жінок навіть протягом кількох поколінь, доки знову не виявиться у когось із осіб чоловічої статі. Дочка, хвора на гемофілію, може народитися у сім'ї, де мати гетерозиготна за цією ознакою (носій), а батько хворий на гемофілію. Оскільки ця хвороба рідкісна, таке поєднання малоймовірне. ------------------------------------------------------------------ Коротко - 1. коли в сім'ї хворий чоловік, а дружина здорова ( і не є носієм дефектного гену) - всі діти будуть здорові (всі дівчатка будуть носіями); 2. - коли батько хворий, мати здорова (але носій дефектного гену) - 50% ймовірності народження хворого хлопчика, 50% - дівчинки (всі дівчатка є носіями); 3. коли батько здоровий, мати здорова (але носій) - 50% ймовірності народження хворого хлопчика, всі дівчатка здорові (50% можуть бути носіями); 4. коли батько здоровий, мати хвора (дуже рідкісні випадки) - всі хлопчики хворі, всі дівчатка носії. P.S. Здається нічого не наплутав.
Відповідь: питання генетики А які зовнішні ознаки людини (наприклад, колір очей, волосся, шкіри, ріст) є зчеплені з статевими хромосомами? Цікаво було б розібрати той випадок з народженням двійнят немулатів, а темношкірого і світленького у темношкірої і світлошкірого німців.
Відповідь: питання генетики grim.pill виклав основу. Вас цікавить якась конкретна ситуація чи так, в загальному? Бо можуть бути ще деякі нюанси. В Х хромосомі містяться гени гемофілії А і В, які зустрічаються з частотою 1 на 5000 народжених хлопчиків. Є ще гемофілія С, вона більш рідкісна - 1 випадок на 100 000. Ця форма аутосомна (ген в не статевій хромосомі), тому ця форма гемофілії однаково є і в жінок і в чоловіків. Гемофілія у жінок протікає складніше через дуже складний перебіг менструацій. Однак випадки гемофілії у жінок, дійсно, дуже рідкісні. Додано через 1 хвилину Давайте розберемо . Що то за випадок? Він є десь описаний детальніше?
Відповідь: питання генетики Зовнішні ознаки, переліченні вами не є зчепленні зі статтю. Успадковуються вони по трохи іншому. Зчеплене зі статтю, це просто один із видів успадкування (доречі не завжди мутація в статевих хромосомах успадковується зчеплено зі статтю - якщо мутація відбулась у гомологічних ділянках Х і У хромосом). Переліченні ознаки, крім того є полігенними. Тобто за ту ж саму ознаку (наприклад колір шкіри) відповідає кілька генів, тому прояв ознаки залежить від співвідношення генів, які, наприклад, відповідають за той самий колір шкіри. А що був такий прецедент? О чує моє серденько, що чиясь там бабуся согрішила, по молодості, та й вскочила в гречку з легінем іншого племені та кольору шкіри... :D
Відповідь: питання генетики Я думала нема людини, яка б про це не чула . Писали всі газети. От наприклад, Львівська газета, 18 липня: "Африканка народила “різнокольорових” двійнят За словами лікарів, такий випадок трапляється один на мільйон. Темношкіра 35-річна африканка Флоренс-Аддо Герт знала, що чекає двійню. Й очікувала, що будуть хлопчики. Однак, побачивши новонароджених синів, мати отримала справжній шок: темношкірий Лео та його білий брат Райєн стали для батьків неабияким сюрпризом. Лікар Біргіт Вебер, яка приймала пологи, розповідає, що першим народився малюк зі світлою шкірою, блакитними оченятами й темним волоссям. Але коли через якийсь час на світ з’явився його брат – із темним кольором шкіри, темними очима та чорнявим волоссям, медпрацівники просто розгубилися. За словами Вебер, за 20 років роботи у клініці вона ще жодного разу такого не бачила. На думку німецького експерта Петера Проппінга, такий генетичний “курйоз” трапився через те, що серед пращурів матері був білий або в роду в батька були темношкірі. Проппінг, колишній директор Інституту генетики людини, вивчав праці про народження “чорно-білих” двійнят і стверджує, що в Німеччині це взагалі майже неможливо. Утім сам батько немовлят, 40-річний німець Стефан Герт, незважаючи на неабияке здивування, вирішив не вдаватися в тонкощі генетики та сказав, що головне – аби діти були здоровими. “Ми – берлінці, тому звикли до дурних запитань”, – каже Стефан. А от мати, негритянка родом із Гани, в генетичну випадковість не вірить і вважає феномен волею вищих сил. “Бог розпорядився так, щоб мої діти були з різним кольором шкіри”, – впевнена протестантка Флоренс-Аддо. Вона розповідає, що сини абсолютно не схожі один на одного не лише зовні, а й за характером, який вони вже встигли проявити протягом першого тижня свого життя. За словами Флоренс-Аддо, світлошкірий Райєн темпераментний: “Якщо він голодний, його неможливо заспокоїти”. Натомість Лео дуже врівноважений малюк, він майже не плаче й завжди тихенько притискається до свого вередливого братика."
Відповідь: питання генетики То, нажаль, не дуже детальний опис. Але дещо можна сказати. Спрорбую розповісти що зрозуміло мені. По –перше, зрозуміло, що хлопчики були різнояйцеві близнюки. За колір шкіри відповідаються як мінімум 5 пар генів, які успадковуються не залежно один від одного і взаемодіють між собою. Однак, конкречно за расовий колір шкіри відповідають 2 гени (такі данні на цей час). Домінантною ознакою – є чорній колір, білий – рецесивною. Проміжні градації кольру можуть бути – світлі мулати, мулати, темні мулати. Це значит, що у білих можуть бути лише білі діти. А от у мулатів можуть народжуватись і чорні, і білі, і мулати. Щоб пояснити наведений Вами випадок, візьмем до уваги 2 гена, які власне відповідають за расовий колір шкіри. Позначимо їх А та В. Отже тато мав генотип ааbb, а мама мала б мати генотип ААВВ По ідеї від таких батьків мали б народитись мулати (АаВb). І швидше за все, темний хлопчик і був мулатом. Якже народився хлопчик ааbb? 1. у яйцеклітині мами, з якої народився цей білий синок відбувся процес спонтанного мутагенезу і гени АВ мутували у іншу форму аb. Але це практично фантастика – імовірність того, що в одній яйцеклітині відбулось одночасно 2 мутації у незалежних генах, практично = 0. Тому, я думаю 2. Мама була гетерозиготного за одним геном АаВВ. А от в другому гені, дійсно, відбулась спонтанна мутація. Ця подія можлива, хоч і з дуже низькою імовірністю. Саме це і є той 1 випадок на мільйон, про який сказав їх лікар .
Відповідь: питання генетики є конкретний випадок: чоловік хворий на гемофілію (через гіпертонію часті кровотечі з носа, 2 клінічні смерті в минулому), жінка здорова. У нього двоє дорослих дітей (здорові), син в свою чергу має доньку, а дочка (по ідеї носій) - двох синів. Хлопчикам зараз 5р. і 1р., здорові (чи хвороба може проявитися пізніше?). Хлопці завжди хворіють чи можуть бути і носіями хвороби?