Відповідь: Піст Цитата про піст. Може, комусь згодиться. 1 Слабого в вірі приймайте, але не для суперечок про погляди. 2 Один бо вірує, що можна їсти все, а немічний споживає ярину. 3 Хто їсть, нехай не погорджує тим, хто не їсть. А хто не їсть, нехай не осуджує того, хто їсть, Бог бо прийняв його. 4 Ти хто такий, що судиш чужого раба? Він для пана свого стоїть або падає; але він устоїть, бо має Бог силу поставити його. 5 Один вирізнює день від дня, інший же про кожен день судить однаково. Нехай кожен за власною думкою тримається свого переконання. 6 Хто вважає на день, для Господа вважає, а хто не вважає на день, для Господа не вважає. Хто їсть, для Господа їсть, бо дякує Богові. А хто не їсть, для Господа не їсть, і дякує Богові. 7 Бо ніхто з нас не живе сам для себе, і не вмирає ніхто сам для себе. 8 Бо коли живемо для Господа живемо, і коли вмираємо для Господа вмираємо. І чи живемо, чи вмираємо ми Господні! 9 Бо Христос на те й умер, і ожив, щоб панувати і над мертвими, і над живими. 10 А ти нащо осуджуєш брата свого? Чи чого ти погорджуєш братом своїм? Бо всі станемо перед судним престолом Божим. 11 Бо написано: Я живу, каже Господь, і схилиться кожне коліно передо Мною, і визнає Бога кожен язик! 12 Тому кожен із нас сам за себе дасть відповідь Богові. 13 Отож, не будемо більше осуджувати один одного, але краще судіть про те, щоб не давати братові спотикання та спокуси. 14 Я знаю, і пересвідчений у Господі Ісусі, що нема нічого нечистого в самому собі; тільки коли хто вважає що за нечисте, тому воно нечисте. 15 Коли ж через поживу сумує твій брат, то вже не за любов'ю поводишся ти, не губи своєю поживою того, за кого Христос був умер. 16 Нехай ваше добре не зневажається. 17 Бо Царство Боже не пожива й питво, але праведність, і мир, і радість у Дусі Святім. 18 Хто цим служить Христові, той Богові милий і шанований поміж людьми. 19 Отож, пильнуймо про мир, та про те, що на збудування один одного! 20 Не руйнуй діла Божого ради поживи, усе бо чисте, але зле людині, що їсть на спотикання. 21 Добре не їсти м'яса, ані пити вина, ані робити такого, від чого брат твій гіршиться, або спокушується, або слабне. 22 Ти маєш віру? Май її сам про себе перед Богом. Блаженний той, хто не осуджує самого себе за те, про що випробовується! 23 А хто має сумнів, коли їсть, буде осуджений, бо не робить із віри, а що не від віри, те гріх. (Рим.14:1-23)
Відповідь: Піст Іще декілька цитат може кому знадобиться: "А Дух ясно говорить, що від віри відступляться дехто в останні часи, ті хто слухає духів підступних і наук демонів, хто в лицемірстві говорить неправду, і спалив сумління своє, хто одражуватися забороняє, наказує стримуватися від їжі, яку Бог створив на поживу з подякою віруючим та тим, хто правду пізнав. Кожне бо Боже твориво добре, і ніщо не негідне, що приймаємо з подякою, воно бо освячується Божим Словом і молитвою. (І Тимофія 4:1-5) "Хіба ж оце піст, що Я вибрав його, - той день, коли морить людина душу свою, свою голову гне, як та очередина, і стелить верету та попіл? Чи ж оце називаєш ти постом та днем уподоби для Господа?" (Ісаї 58:5)
Піст чи Сила волі Дуже хочеться обговорити зі шановними форумлянами тему дотримання посту. Як Ви постите? У чому себе обмежуєте? Чи стосується піст всіх сфер Вашого повсякдення-повсякніччя? Наперед дякую за підтримку балачки
Очищувати свій організм від шлаків і розум від наслідків негативних емоцій можна будь - коли, це можна робити у час церковного посту чи в інший час. Головне - щоб це робилося добровільно, з бажанням очититися, а не тому. що Церква сказала зараз постити. Інколи певна дієта є необхідною для проведення певних магічних ритуалів, як розповідали мені практики таких дій. Піст є необхідним і постити потрібно настільки, наскільки ми внутрішньо готові себе обмежити, якщо ми робимо щось лише тому, що піст, то краще цього не робити.
Можна поцікавитись чи в тих людей за рахунок побожності є певні успіхи в реальному житті, наприклад гармонія в сім'ї, матеріальний достаток, "здорове" оточення и т.д.?
Побожна людини ніколи не буде показувати свою побожність на публіку. Це тоді вже не побожність Головне жити з вірою та допомогати людям, чим ставити свічки та бути злою людиною А так звичайно краще поститись. Важко перших 3 дні. Потім організм перебудовується......
Трохи більше тижня залишилось до початку Великого Посту, Церква називає цей час "сорокаденною весною" Хто відвідує храм, знає, як постити, і такі питання не виникають... А хто не ходить до церкви, навіщо йому піст? Мета посту - відчути на собі через голод, що "не хлібом єдиним буде жити людина"... І ще важливо - витримати його до світлого свята Пасхи, не порушити... Християнський піст не є очищенням від шлаку, чи заспокоєння нервів, і без відвідування великопістних Богослужінь, тривалішої молитви, поклонів, без обмеження шумового фону і зайвих розмов, він постом не є, а так, просто дієта... І взагалі, поза Церквою піст - не є постом... Цитати Зеніта відносяться до постів, що проповідували і тепер проповідують і практикують відступники від Церкви Христової, в той час це були гностики...
Піст то не є очищення тіла, але душі. Яка користь людині з посту що утримуєшся від вживання їжі тваринного походження, від спиртно, якщо діла і помисли залишилися тими що й були? Якщо людина вважає піст лише дієтою, то ніякої користі він не принесе. Якщо людина як накривала п'яти поверховими матами, і продовжує крити, якщо людина продовжує говорити неправду і чинити не моральні дії, то ніякої користі в обмеженні їжею для людини не буде.
Утримуватись від м"яса,молочного, риби, яєць... Священники часто благословляють полегшення... Але це тільки зовнішнє...
Протягом усього посту чи певні дні більш суворо, а в інші трохи легше? Крім того, можна ж прописати правила для старших людей, для вагітних. Чому їх просто звільнити від обов*язку посту й усе?
Для всіх віруючих є максимальний піст - перший день посту і Страстна П"ятниця - зовсім без їжі, інші дні - одноразова їжа, субота, неділя - дворазова, перший і останній тиждень Великого Посту, по середах і п"ятницях інших тижнів - суха їжа, інші дні - варена. В суботи і неділі дозволяється олія, в Вербну Неділю і на Благовіщення - риба. Це Католицька Церква любить все прописувати, каталогізувати, класифікувати... Може це й добре... Звичайно для вагітних, годуючих матерів, дітей, хворих, старих дозволяється все, часом крім м"яса, часом і м"ясо, і їсти можна частіше ніж 1-2 рази в день, все індивідуально, але що важливо - будь-яке послаблення узгоджується з священником і не повинно бути самочинним... Самочинство звичайно доводить до крайностей - або до надмірного посту, або до зневажання посту. І взагалі, не радять братися за те, що не по силах, хто не має досвіду посту,краще скористатись полегшенням з дозволу священника...
Та не в їжі тут справа! Утримання від їжі це не мета, а лише один із багатьох засобів які допомогають людині наблизитись до Бога. Хоча б через те що людина не буде обжератися і упиватися вином і як витікаючий з цього наслідок - людина дещо змінить хід своїх думок, на хвильку замислиться про сенс свого існування і про роль Бога в її житті. Не варто прив'язуватися лише до педантичного виконання правил споживання їжі, а слід більшу увагу приділяти внутрішньому стану людини. Піст без покаяння нічого не вартий.
Як на мене, то це і є монаший устав. Для людей, котрі живуть цілковито іншим немонастирським режимом, такий піст - це звірство. Вагітним та стареньким взагалі не знаю, чи вдасться так постити. Справді? Зважаючи на те, як ви правила посту розписали, у КЦ все дуже просто. Щодо решти все само собою ясно. У часі посту більше богослужінь відбувається. Є поклони, що дуже допомагає постити також. Але цікавлять правила саме стосовно їжі, оскільки з рештою проблем нема.
Я це знаю (правда, думала, що діти до 12-ти). Але якщо вагітна жінка таки хоче постити, ну чи принаймні спробувати, а без правил чи порад тяжко, то як тоді бути?
Думаєте щось загрожуватиме малюку при пості? Спірне питання. Останнім часом вагітні жінки надто гіперболізують (сам здивувався від придуманого такого крутого слова) поняття "вагітні повинні добре харчуватись", і доходить до того, що "роз'їдають" плід до 6-7кг, а потім дивуються, що важкі роди. Імхо, якщо відчуває потребу - можна й попостити (ніхто ж не каже взагалі відмовитись від їжі).
Кажуть, святий Миколай немовлям відмовлявся від грудного молока щосереди та п*ятниці. Ні, лише зменшити кількість уживаного та можливо мінімалізувати вживання певних продуктів. Відмовитися цілком іноді важкувато, гормони не завжди дозволяють.