Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем Гелена, 10 вер 2009.

  1. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    мною було сказано, до того ж я давала лінк на нашу статтю, там доволі детально описано: http://life.pravda.com.ua/problem/4ad495a35ba26/
    очевидно ви не прочитали :)


    як це стосується ДН? на ДН дитина може займатися чим хоче. тим більше моя дитина.
    якраз от до школи і до садка змушують ходити і вчитися, а потім дитина вже каже: "мені подобається"
    не бачите що про школу написали? :mocking:

    та що ви кажете? :)
    так, не згадувала я в цій темі про розвиток мозку. бо мало хто зрозумів би про що я кажу :))
    я казала і писала про це давним-давно. в своєму ЖЖ
    ось тут : про ефективність навчання в школі :)))
    "Опитування, яке було проведено автором бестселера "Навчіть себе думати" Т.Бюзеном, дало 95 % однакових відповідей на такі питання:

    1. Чи розказували вам в школі що-небудь про людський мозок і про те, як розуміння механізмів його функціонування допоможе вам вчитися, запам’ятовувати і т.п.?
    Ні

    2. Чи вивчали ви як працює пам’ять?
    Ні

    3. Чи викладали вам що-небудь про спеціальні методи запам’ятовування?
    Ні"


    я розмістила це опитування з натяком на те, що школа мозок не розвиває, ефективного навчання нема. ніби ж це очевидно.
    але так як ніхто не зрозумів мого натяку, я написала пояснення тут:
    "в опитуванні йшлося про те, чи вчили людей в школі (зокрема в школі), ефективно (мінімум зусиль, максимум результат) вчитися і засвоювати інформацію
    ну бо для чого дитина ходить до школи? зокрема для того, щоб засвоїти певну кількість інформації, навчитися мислити тощо
    так, перед школою стоїть більше завдань, які я тут не буду зачіпати

    отже по пунктах:
    п.1,2,3 - про найкращі і найлегші способи запам’ятовування інформації

    п.4 - про швидкочитання, яке економить час на читанні і сприяє збереженню зору

    п. 5,6,7 - думаю зрозуміло про що :)

    п. 8 - власне про конспектування і методи про запам’ятовування
    п. 9, 10 тут ширше скажу. ліва півкуля відповідає за логіку, аргументацію, словесні дії, операції з цифрами, лінійні побудови, послідовність, аналіз тощо (т.з. "академічну діяльність")

    а права півкуля - за ритм, просторове орієнтування, образи (цілісні картини), уяву, кольори, мрії, виміри

    найвидатніші люди, мали однаково добре розвинені обидві півкулі - да Вінчі, Ейнштейн, Пікассо, Сезан тощо
    в Японії на 100 осіб 57 чи 67 винахідники (десь я таке читала). це заслуга дійсно всебічного розвитку. а не однобокого"


    якщо мова зайде про автора - він не є для мене великим авторитетом, просто опитування показове

    прощавайте :give_rose:
     
  2. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    а ще я от давним-давно написала, що на мою думку має знати повнолітня людина: http://gelena-lviv.livejournal.com/17435.html

    (тепер я би трохи більше і інакше написала цю програму-мінімум)

    думаю, крім того, що дитина має пройти всю шкільну програму, щоб здати заліки, іспити і отримати атестат про загальну середню освіту, до повноліття дитина повинна:
    1. освоїти техніку запам’ятовування, щоб вивчене (лише те, що важливе) не забулося;
    2. вміти опрацьовувати інформацію, працювати з пошуковими системами тощо;
    3. ефективно організовувати і виконувати всі свої справи (навчальні, особисті, домашні тощо);
    4. має бути відповідний баланс між розумовими і фізичними заняттями, бо дисбаланс негативно відображається на фізичному і психічному здоров’ї;
    5. повинен бути хоча би мінімум знань і практичних навичок по психології, безпеці, здоровому способі життя, самозахисті, юридичній грамотності, ну і звичайно всі навики самообслуговуння в побуті, правила етикету;
    6. бути фінансово грамотною (вміти розпоряджати грошима, знати як і де можна гроші зберігати, як можна заробляти і примножити, як уникати фінансових пасток тощо;
    7. вміти ефективно спілкуватися (уникати конфліктів і вирішувати конфлікти, вести переговори, знаходити партнерів і друзів, усно і письмово влучно формулювати свої думки, володіти ораторським мистецтвом тощо)
    (список в довільному порядку)
    Це програма- мінумім, бо якщо дитина не сидить весь день в школі, то вона має можливість навчитися більшого при сприянні і заохоченні батьків.

    п.с. для домашнього навчання має бути складений приблизний план на кілька років вперед: коли, чому, де і скільки вчитися, чим ще займатися, крім навчання, ставити перед собою певні цілі і досягати їх

    це ваші слова, а от мої:
    "Складається враження, що за допомогою різноманітних методик раннього розвитку знайомство дитини з реальним світом прагнуть замінити на знайомство з технічними можливостями суспільства чи батьків і на вивчення світу за допомогою цих можливостей. Далі дійде до того, що замість прогулянки в парку дитині запропонують переглянути ролик з деревами і квітами вважаючи, що так навіть краще, бо в парку лише два-три види дерев, а на відео двадцять. Таким чином, дитина можливо навчиться думати, але зовсім не навчиться відчувати і її світосприйняття буде дуже обмеженим."

    ще один ваш поспішний висновок був про моє надмірне захоплення інтернетом в навчанні, це далеко не так і ось я написала чому:
    Ранній інтелектуальний розвиток

    ще от цікава інфа, розміщена мною: Навчальні програми для малюків затримують їх розвиток

    неможливо обговорити все на світі в одній темі, особливо якщо тема така об’ємна як тема ДН
    але це не означає що треба робити поспішні висновки додумуючи те що не було сказано :)
     
    Останнє редагування модератором: 23 жов 2009
  3. mavka

    mavka Well-Known Member

    :good:
    так, хіба можна з таким не погодитися ! це все вчать в американських школах - психологію - як гасити конфлікти, що політично коректно; фінансово - бізнес-класи в гай-скул; ефективно - економіка й все-таке.
    й все ж одним батькам не подобається, що вивчають релігію, іншим - що теорію Дарвіна, іншим, що в наплечнику багато книжок. мені не подобається, що пишуть простими олівцями, а не ручками - серйозно. :mocking:

    але в школі цікавіше, ніж сидіти вдома в чотирьох стінах цілий день в піжамі !

    а в тому фільмику, який я причіпила в попередньому пості, йдеться про ведичні традиції й транс. медитацію - сила, яка розвиває мозок в потрібному напрямку.
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    йой о_О я от до школи не ходжу, але не сиджу лише вдома, ще й в піжамі цілий день.
    певно я якась неправильна не_школярка :mocking:
    о, мій чоловік якраз займається медитацією. і не тільки
    думаю і сина зацікавить. малий вже татка копіює (ну, наскільки вік дозволяє) :)
    бачите як все добре складається? ;)

    що ж, вже більше нема про що сперечатися, то буду рідше в цю тему заглядати
    дякую за розмову :give_rose:
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    я от слухаю аудіокнигу Кіосакі і Трампа, вони кажуть, що школа в США нічого не вчить
    тим більше не вчить фінансової грамотності. та це і так ясно, що не вчить

    до речі, на їх думку, середній клас є і чисельно збільшується лише в тих країнах, що розвиваються
    в західних країнах середній клас зникає - скоро будуть лише бідні і багаті, без середини

    але от про фінансову грамотність. не вчить того школа, ні в США, ні в Україні
    навіть випускники економічних факультетів не можуть звести кінці з кінцями, чого варте їх навчання?
    люди, які вчать самі є часто небагатими. чого вони вчать?

    чого ви кажете, що школа всього того вчить для мене загадка :dntknw:
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. mavka

    mavka Well-Known Member

    на мою думку, школа, Гелено, це не тільки підручники укладені й завірені. напевно тому мені важко погодитись з домашнім навчанням, бо мама, якщо вона звичайна пересічна людина без іскри педагога чи кваліфікації професіонала в чомусь, перетворить школу на панщину, яку треба відробити за три години в день.
    а в школі, де директор через співбесіду відбирає кращих викладачів до себе в штат, є надія мати зірковий колетив людей, які зацікавлять учнів інформацією, що не вмістилася в підручники. де викладання нового матеріалу закінчуватиметься словами :"чи є у вас додаткові питання?". в мому житті були викладачі, які казали : "підручник ви зможете самостійно прочитати, а зараз послухайте те, чого в підручнику нема".

    тому школи всі різні, хоч й підручники однакові. :) є кращі, є гірші. далі, в американській школі в старших класах учень сам собі вибирає, які предмети вчити й бізнес-клас може бути доступний тільки коли всі інші обов"язкові предмети вибрані.

    не знаю, яка школа була в Трампа,( він в 13 років був відісланий у воєнну академію вчитися дисципліни) школа життя скоріше - те, чого ніхто не навчить, - адже головний урок свого авторитетного батька Фреда Трамп не засвоїв. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    а на мою думку, це все можливо і без школи :)
    втім, ви знаєте мою думку, тому не буду більше говорити на цю тему :)

    який же урок був головний? :)
     
  8. mavka

    mavka Well-Known Member

    порядно вести бізнес, не охмурювати капіталовкладників, :) й не плутатися з жінками.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Zaba

    Zaba миється в бані

    http://www.petition.org.ua/?action=view&id=228020

    Лінк не відкривається.
    Я обома руками за домашню освіту. Дуже часто батьки, бабусі і дідусі набагато освідченіші ніж вчителі. Крім того, у школу ходити стало небезпечно. Молодші учні потерпають від старшокласників морально і фізично. Вчителі не працюють, а ходять на роботу - за грошима і стажем.
     
  10. За це мінус. Не узагальнюйте. Мені як доньці вчительки таке чути дуже неприємно. Ви зустрічали багато таких випадків, що дозволяєте собі таке казати?
     
  11. Zaba

    Zaba миється в бані

    Останнім часом дуже багато. Навіть як є людина, яка хоче у школі зробити щось нове, цікаве, то ій доводиться сидіти тихіше мурахи, бо заплюють "досвідчені і заслужені". Останній випадок - моя знайома, молода викладачка французької мови.
    Запропонувавши керівництву школи методу викладання французької мови розроблену французами для нефранкомовних регіонів, почула у відповідь - "бонжур ви їх навчили? За решту знань -хай платять". Дуже шкода, але моя знайома зараз працює в Італії.

    ---------- Додано в 01:05 ---------- Попередній допис був написаний в 01:01 ----------

    Це казочка?

    До речі, у Китаї вчителя, що відпрацював у школі 5 років не допускають до голосування, бо вважаеться, що він неадекватно сприймає реальність..
     
  12. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    Срочно!! Требуется няня

    Горячая вакансия!!
    Требуется няня-гувернантка (ребенку 1.5года)- педагог 23-30 лет с высшим образованием. Предпочтение окончившим НПУ им.М.П.Драгоманова, КНУ им.Т.Шевченко. Рассматриваются кандидатуры студентов вышеуказанных ВУЗов (V курс). Опыт работы с детьми, в семье, или лагере, санатории и т.п. - обязателен.

    В обязанности няни входит ТОЛЬКО ВОЗРАСТНОЕ РАЗВИТИЕ РЕБЕНКА: занятия по современным методикам, интеллектуальные игры, интегрированные развивающие занятия, воспитание чувства прекрасного, развитие эстетического вкуса, формирование изобразительных умений и навыков, художественно-творческих и музыкальных способностей ребенка.

    Условия работы: район работы: Крещатик, график работы: 5 дней в неделю, или суточные (рассматриваются варианты), з/п 12000грн.


    ----


    Яка у нас "заможна" країна )
    Скоро якісну освіту будуть отримувати тільки діти скоробагатьків , а там і до феодалізму рукою подати ...

    Недарма моя вчителька любила повторювати, що історія має властивість повторюватися ...


    P.S.

    Це одне з таких оголошень, але судячи з сайтів з пошуку роботи, елітні родини все більше потребують елітної освіти ...
     
  13. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона



    Перечитала цей допис і проглянула я цю тему шукаючи інший, типу "якби домашнє навчання було таке чудове, то наші олігархи, чиновники і політики вчили б дітей вдома, а не в дорогих приватних школах"

    На жаль, не згадаю чиї то слова, бо не знайшла цей допис, тому курсивом написала приблизно його зміст. (Але тему перечитати було цікаво і корисно: і свої дописи, і чужі :))

    Чиновники, політики, як правило, не є хорошим прикладом для наслідування, чи не так? Так, що це не аргумент. До речі, хтось з російських хоумскулерів недавно писав, що діти Путіна вчилися деякий час вдома. Не знаю чи це правда чи чутки.

    Іван Франко був бідний, але це йому не завадило стати людиною енциклопедичних знань. А комусь і 20 приватних вчителів не допоможе, так що все відносно :)


    ====
    ====
    І ще до теми, ось вам лінк на пост про відомих людей, які не ходили до школи:

    Знаменитости, не закончившие школу. Из книги "The Book of Lists" (by Wallechinsky, Wallace, & Wallace):

    15 знаменитостей, которые так никогда и не закончили начальную школу (Grade school)

    Andrew Carnegie, Charlie Chaplin, Buffalo Bill Cody, Noel Coward, Charles Dickens, Isadora Duncan, Thomas Edison, Samuel Gompers, Maksim Gorky, Claude Monet, Sean O’Casey, Alfred E. Smith, John Philip Sousa, Henry M. Stanley, Mark Twain.

    20 знаменитостей, не закончивших среднюю школу (High school or Secondary school dropouts)

    Harry Belafonte, Cher, Mary Baker Eddy, Henry Ford, George Gershwin, D. W. Griffith, Adolf Hitler, Jack London, Dean Martin, Bill Mauldin, Rod McKuen, Steve McQueen, Amedeo Modigliani, Al Pacino, Will Rogers, William Saroyan, Frank Sinatra, Marshal Tito, Orville Wright, Wilbur Wright.

    20 знаменитостей, у которых не было высшего образования (who never attended college)

    Joseph Chamberlain, Grover Cleveland, Joseph Conrad, Aaron Copland, Hart Crane, Eugene Debs, Amelia Earhart, Paul Gauguin, Kahlil Gibran, Ernest Hemingway, Rudyard Kipling, Abraham Lincoln, H. L. Mencken, John D. Rockefeller, Eleanor Roosevelt, George Bernard Shaw, Dylan Thomas, Harry S. Truman, George Washington, Virginia Woolf.

    И вот это мне особенно нравится: 13 знаменитых адвокатов, которые никогда не учились в юридической школе (Law school)

    Patrick Henry, John Jay*, John Marshall*, William Wirt, Roger B. Taney*, Daniel Webster, Salmon P. Chase*, Abraham Lincoln, Stephen Douglas, Clarence Darrow (учился один год), Robert Storey, J. Strom Thurmond, James 0. Eastland. (* - Председатель Верховного суда США).
     
  14. Locke

    Locke невиправний реаліст

    :give_rose:
     
  15. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

     
  16. Correct

    Correct New Member

    Пивіт! Хотіла поставити свій підпис на пітримку про надання права українським батькам на домашнє навчання дітей, але ніяк не можу знайти петицію на http://www.petition.org.ua/petition/...SECTION_ID=104. Підкажіть будь ласка як це зробити.
     
  17. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    можу припустити, що вже не актуально - кілька років минуло
     
  18. Correct

    Correct New Member

    Пивіт! Хотіла поставити свій підпис на пітримку про надання права українським батькам на домашнє навчання дітей, але ніяк не можу знайти петицію на http://www.petition.org.ua/petition/...SECTION_ID=104. Підкажіть будь ласка як це зробити.

    ---------- Додано в 10:49 ---------- Попередній допис був написаний в 10:47 ----------

    Що вже підписи не збирають? Я чула, що хочуть прийняти закон про домашнє навчання.
     
а де твій аватар? :)