Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем Гелена, 10 вер 2009.

  1. Фрезія

    Фрезія Well-Known Member

    Дітей у стінах школи вчать не тільки вміти сприймати знання та інформацію на слух, візуально, з вуст різних людей.. але й бути зібраними, дисциплінованими, вміти скрізь встигати і мати відповідальність. При домашній же освіті "муштру" з девізом "привчайся до того що мусиш - хоч і не хочеш" мали би брати на себе батьки. Але одна річ "у, училка.. примушує.. бяка!", а інша: "у, мама.. щось від мене хоче.. а я не хочу вчитися, хочу мультики дивитися!!"
    У дорослому житті все не буде так як вдома, і ніхто не буде підлаштовувати робочий день і бажання-небажання.. та і доведеться багато чому вчитися, комунікуючи зі співробітниками чи керівництвом. І конфлікти будуть. А як їх розв'язуватиме дитина, яка з ними не стикалася? А якщо до неї - хамством, якого вона вдома не бачила? Де візьметься досвід такої комунікації при домашній освіті?..
    Є багато мінусів у загальноосвітній школі, але і плюсів теж. От програмістів можна і вдома "вирощувати".. :) соррі, програмісти. :) Хоч навіть їм з клієнтами треба вміти розмовляти.
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    цього можна навчити вдома. я от вдома, але маю приблизний розпорядок, планую свій час. я і дитину того навчу
    а дві години повчитися, на 14. 00 встигнути до репетитора, на 18.00 на заняттю дзюдо, до неділі зробити якийсь проект - це не організованість? це не відповідальність?

    ну та, діти не є зовсім безмозкі, щоб не розуміти що і до чого :)

    смішне питання, дуже :)

    а вдома конфліктів не буває? а на вулиці/в магазині/на гуртку/в репетиторів хамла і конфліктів нема?
    а якщо дитина через день буде ходити в спортивну школу, а через день ще в якусь там колективу, тренера, дисципліни, конфліктів, друзів нема? є!
     
  3. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    То все прекрасно. Але мені цікаво інше. Припустимо,що початкову програму батьки в силі викласти дитині самі і то при надзвичайній організації і дисципліні дитини. Ви можете витрачати на навчальний процес 5-6 годин кожного дня? Я ні.
    Далі-програма старших класів, це фізика, хімія, алгебра, біологія тощо. Ви можете самі ті всі предмети викладати? Думаю, що ні, бо і ніхто не зможе.
    Тоді виникає проблема домашніх вчителів-репетиторів.
    Скільки це буде коштувати, якщо на сьогоднішній день репетитор який займається з дитиною два рази на тиждень в рік коштує 1000 доларів або євро. А помножити то все на вчителів 10-15, то що вийде?о_О
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Фрезія

    Фрезія Well-Known Member

    хм.. ню-ню. ;)
    Аргументація: вчи оце і оце, дитино, бо в житті знадобиться.. може зустріти купу "прєрєканій": а для чого? мені це не потрібно/не цікаво тощо.. не знадобиться - т ой не вчитиму..
    Але ж освічена людина тим і відрізняється від тієї, що освіти не отримала, саме тим, що знає "купу непотрібних речей". Як казала наша викладач в інституті: "в конце концов вы все забудете, но вы выйдете отсюда образованными людьми".
    Хоч, звісно, якщо стати для своєї дитини вчителем - то чому б ні.
    Та я б напевне не змогла мати таку сильну підготовку з усіх предметів, стільки часу і стільки тиску, щоб вчити, котролювати, перевіряти тощо. А що за вчитель коли він явно "плаває" в предметі якому навчає..
    напевно для дозволу домашнього навчання домашній вчитель повинен теж здавати іспит на "профпригодність". Так я б не пройшла. :blush:
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    як свідчить досвід батьків, які закордонов вчать своїх дітей, діти вдома вчаться менше часу :)

    не треба репетиторів для всіх предметів, деякі дитина якій років 14-18 може і сама вивчити
    а вища освіта батьків нічого не означає? :) невже з двох батьків по кількох предметах не буде кому дитину повчити?

    вчити треба хоча б для того, щоб іспити дати
    а загалом будь-яким предметом дитину можна зацікавити. природна цікавість дитини в 7-8-9 нікуди не дівається, а далі дитина вже і розуміти починає
    якщо батьки не можуть з власною дитиною ні до чого домовитися, то їм не підійде ДН
    ніхто і не каже, що ДН для всіх підійде

    до речі, в школі діти тому і не люблять вчитися, що їх змушують. чим більше змушують тим менше бажання робити те, що змушують

    знає? лише робить вигляд що знає :)
    зазубрив-здав-забув

    якась дивна мотивація :)

    батьки вдома є не так вчителями, як наставниками, інструкторами. це наприклад чітко пише в російському з-ві :)

    хм... а судді хто? :)
    такої вимоги до батьків в закордонному законодавстві справедливо нема
    чи добре вчать батьки видно по результатах дітей

    батьки всього вчаться з практикою, зі зростанням дітей. як перевірити наперед хто на що здатен як мама/тато? бо вчити - це один з обов’язків батьків
    якщо батьків треба перевіряти на профпригодність, то варто це робити перед народженням дитини, типу кому дати право бути батьками, а кому ні. без шансу стати батьками і навчитися ними бути...
    типу як водійські права - перед тим як пустити за кермо, так? :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Фрезія

    Фрезія Well-Known Member

    Е ,зачекайте. Батько може бути батьком і тоді, коли не зможе пояснити як застосувати закон Бойля-Маріотта до розв'язання конкретної задачі з фізики, яку не може розв'язати дитина. Батьки не обов'язково мусять бути фізиками, математиками, істориками і філологами в одній особі для того, щоб бути добрими батьками.
    Для чого в школі вчитель? - щоб, володіючи предметом, пояснити те, що не зрозуміло з підручника з цього предмету і що дитина самотужки не може вивчити, що її важко опанувати.
    Втім, треба визнати що домашніх завдань батькам з головою вистачає, щоб допомагати дітям на етапі контролю засвоєння.. і розібратися в тому що знали колись та позабували. :)
    Але важко уявити щоб батьки брали на себе викладання всього: і предметів, і водійських курсів, і курсів іноземної, і ще й крою та спортивної секції.. інакше до абсурду дійде. Що раз вчити - один із обов'язків батьків, то хай уже і карате - теж вони вчать... для чого ті секції, коли батько може і повинен стати сину тренером? :)
    Хоча, якщо самі батьки хотіли б спробувати себе у викладанні різних предметів шкільної програми, якщо відчувають таке покликання.. то.. нехай. Але то буде задоволення насамперед їх амбіцій. мені так здається..
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    давайте думати логічно. якщо є батьки, діти яких виросли освіченими і комунікабельними на ДН, значить воно є можливим і має право на існування
    а такі діти є в РФ, є і в Україні.

    а от аргумент: я особисто так не можу/не хочу і тому хай всі діти ходять до школи якийсь дивний
    ДН справа добровільна. хочеш вчися вдома, хочеш йди до школи. то в чому проблема?

    мені дуже сумно читати дописи типу "нам не потрібна свобода вибору", бо це рабська психологія
    і так само дивно читати дописи типу "в школу мають ходити всі", "колектив - наше всьо"
    що це за рівняння всіх під одну планку? формальне, до речі, бо в житті так не є
     
  8. Rebbit

    Rebbit Well-Known Member

    Ну от ви молода людина, яка ше не втратила здатність вчитися. Навпаки. Зараз ви можете навчатися особливо ефективно. От спробуйте за книжками вивчити дифрівняння. Не кажіть шо то не шкільна нагрузка, а з ВУЗу бо для вас дифрівняння то саме шо для дитини тригонометричні нерівності (а може і легше). А спробуйте самі навчитися програмувати :) А нашо так далеко ходити. Спробуйте розібратися в бухгалтерії без наставника. Я то не з неба взяв. Я 4 роки заочно вчився. Дома, з книжками, старанно. Здавав екзамени по всьому (майже не платив). Мав обалдєнну мотивацію бо жив бідно, а хотів бути тузом. І шо. Сама людина такого не осилить аж ніяк. Для 80% предметів однозначно тре репетиторів. Про то шо дома йде менше часу - то байки. Просто вчать тільки то шо треба для здачі екзамену.
    Так ми тут всі трохи драматизуємо. Але ви дуже ідеалізуєте :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    ну то вже сама ця розмова зводиться до абсурду
    для чого? я якраз і кажу: не треба впадати в крайності :)
     
  10. Rebbit

    Rebbit Well-Known Member

    Ну давайте думати логічно далі.
    Якшо то так вже прекрасно то чому то не є масове явище ?
    Може тому шо ДН підходить дуже небагатьом.
    А де факти по поводу "скільки дітей при ДН навчилися погано і мають зараз проблеми психологічного характеру" ? Такі дані збирали ?
    В любому новшеству можна найти і хороше і погане. А про "свободу вибору" - так я в більшості випадків проти. І то не рабська психологія. то обєктивна оцінка. Наш соціум (хай мене вибачить) ше занадто глупий шоб безпечно користуватися багатьма своїми правами.
     
  11. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    мій чоловік самостійно вивчив 2 мови програмування :)

    якщо треба наставника - буде наставник. де проблема? нє віжу!

    якщо ви вчилися заочно, то зрозуміло чому ви думаєте, що очне навчання дає великі знання :)
    от хороша стаття про рівень знань випускників: http://www.dt.ua/3000/3300/67143/
    ми з чоловком теж колись на свою фірму брали працівників, почувалися так само як ті автори :)

    і до речі, в нас на фірмі були бухгалтерські послуги для СПД і бухгалтерські курси
    так от на курси приходили дівчата, які закінчили облік і аудит з відзнаками і казали: навчіть нас хоч щось, бо треба йти на роботу! а вони нульові!
    після місяця курсів вони були готові працювати і набиратися досвіду
    курси вели практикуючі бухгалтери, там була практика+теорія

    а курси коштували десь 1400 індив., і десь 800 в малій групі
    я теж це не з неба взяла, а з життя. так що ви небагато втратили, імхо :)

    але ще вас прошу - ця тема про загальну середню освіту, а не про вищу!
    є різниця. давайте говорити по темі.
     
  12. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    а чому то має бути масове явище?

    що краще загальна облупана школа чи приватна? чому навчання в приватних не масове явище? бо не всі собі це можуть дозволити. зокрема
    а ви кажете: чому?

    а ще тому що всі зазомбували, що без школи ніяк не обійтися
    хіба такі установки легко змінюються? ні.

    так, а хто каже що всім? про що мова? :)

    а де факти з приводу: скільки дітей вчилися в школі і мають зараз проблеми психологічного характеру?

    ви смішне спитали, вам не здається? :)

    але ж ми всі вчилися в школі! що нам дала школа якщо розуму не додала?
     
  13. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Щодо того чи батьки здатні замінити вчителів в плані викладання предмету. В молодших класах все дуже просте і батькам не важко буде навчити дитину основ. Надалі дитина більш-менш покаже що їй краще дається. Тоді, на мою думку, на такі предмети треба репетитора, щоб навчив дитину максимально. А решту предметів дитина і сама вивчить по книжках при мамі. Бо навіщо дитині знати детально кровообіг плазунів, якщо вона цікавиться фізикою? Я, наприклад, більш розбиралась в точних науках і з біології пам'ятаю тільки кілька кумедних слів типу "інфузорія туфелька", з історії пам'ятаю максимум 5 дат, з права взагалі нічого не відклалось в голові, бо вчила лиш би здати. І незнання з тих предметів не перешкоджають мені. Тим більше в добру розквіту Інтернету, коли за лічені секунди можна знайти відповіді на будь-які запитання з різних предметів.
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    ось тут є чудовий сайт про домашнє навчання, російський
    там багато статей від Н. Геди. ця мама вчить вдома своїх дітей і дуже успішно. плюс пише статті для інших
    Семь принципов организации домашнего обучения
    ще от цікава стаття: Домашнее обучение глазами ребенка

    тут є інший реальний досвід:
    1.http://ridnazemlya.org.ua/school/whoschool.htm, двоє дітей закінчили школу екстерном, третій вчиться
    2.http://posobie.info/forum/viewtopic.php?t=8310, теж цікаво
    3.http://papakarp.ru/moy-opyit-semeynog-obucheniya-2/, тато чотирьох дітей вчить вдома вже 15 років
    4.http://shkolazhizni.ru/archive/0/n-21729/, на що витрачати вільний час при ДН. від дівчини, яка в школу не ходила
    5.http://nikadubrovsky.livejournal.com/442302.html, интервью з О.Мільцовим, цікаво про анскулінг в сша (свободное образование)

    я розумію, що для того, щоб перечитати таку кількість матеріалу потрібен час, але тільки так можна зрозуміти, що ж таке ДН і що воно є реальним і доступним для всіх :)

    про організацію домашнього навчання є трохи матеріалу російською і купа англійською
    є методики самоосвіти, і навчання дітей і багато іншої корисної інфи
    так що все реально ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Rebbit

    Rebbit Well-Known Member

    Я так вивчив багато мов, але без наставника то пусте бо не вмію їх правильно застосовувати
    Ну дик я і на стаціонарі тоже вчився і маю з чим порівнювати. При бажанні вчитися стаціонар набагато краще. Принаймі на нашій каферді (САПР НУ"ЛП" великий респект)
    Промовчав, бо нічого сказати
    А ото не шкільна проблема. То просто люди ми такі. Десь тут є тема про розум і мудрість. Так от то питання мудрості котре до школи ніяким боком не стосується.
    До речі так буде ше багато-багато часу. Мудрих завжди буде дуже мало. То мабуть нормально.
    Загалом ви мене багато в чому переконали. Зокрема в тому шо ДН має право на існування, але якби я був там при владі в міносвіти то заставив би робити строжайший контроль як зі сторони знань так і зі сторони психологів. Бо такими новшествами ми можемо попсути кращих з прийдешнього покоління. А то наше майбутнє. Збиваюся з тої дскусії бо як на мене вона себе вичерпала
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    ну а мій чоловік вміє :) бачите буває по-різному :)

    а які завдання школи? ви знаєте?

    ого!
    тобто якщо дитина ходить до школи, але пише з помилками, почерк жахливий, її травлять однокласники, а вона собі не може дати ради - це нормальна ситуація
    так виходить, що нормальна, бо дивляться на це крізь пальці
    кажуть "а хто хоче той вчиться, а хто не хоче то ні"
    а от вдома мусиш вчитися на відмінно бо "строжайший контроль"?
    де логіка?

    новшество по велику рахунку то загальна школа, ще років сто тому до школи ходив мало хто
    а ДН було споконвіків :)

    загальна школа - це як загальний, громадський транспорт
    а всі не хочуть їздити в громадському транспорті, правда? :)

    я вважаю, що існування різних, альтернативних, рівноправних форм освіти піде на користь всьому суспільству

    та, дійсно, про що тут говорити? школа має вічну індульгенцію на відпущення гріхів, це я і так знаю :)
     
  17. mavka

    mavka Well-Known Member

    не факт, що Ви зможете вирішити з ким дружити Вашому хлопчику і що хтось йому заздритиме.

    там мова була не про почерк, а про вміння писати "від руки". :pardon: самі американці тепер б"ють тривогу - кількохгодинний письмовий фінальний екзамен в школі теперішні випускники шкіл учні не в стані здати - вони розучились писати взагалі. те, що вони там повільно нашкрябають, самі ж потім й прочитати не в стані.

    я, наприклад, дуже звертаю увагу на почерк. :) - багато можна сказати про людину, всі це знають.
    чи екстраверт, чи інтроверт - навмисне тої теми не зачіпала, бо там стільки підгруп й , - очевидно !! - людина виражається через спілкування з іншою, а Ви думаєте, як таке спілкування обмежити Вашими ж вибірковими рамочками. :mocking:

    :give_rose: зрозуміло. ;) майже кожна мама вважає свою дітку маленьким богом. у Вас це виявляється в тому, що мрієте дати якнайкраще виховання-освіту своїй. в ексклюзивної дитини мають бути ексклюзивні умови розвитку. це я розумію.

    але які, мені здається, Ви й самі не знаєте. це теж зрозуміло. ;)

    крім того, мені хотілося б дізнатись, як функціонуватиме така школа, де мама навчає дитину за її поняттями та за її методичками ( хо !.. отут вольному воля....), а хтось пані вчительку та студента годує. хто ?

    PS - тільки не подумайте раптом, що весь світ проти Вас , зовсім ні. в мене садок був найкращий в світі, Вам би мріялось туди малого віддати, так, він був відомчий зі всіма прибамбасами та розвитком індивідуальності. школа ж моя це був той мінімум для всіх, решту ж кожен додає на свій смак та розсуд.
     
    • Подобається Подобається x 5
  18. Оленa

    Оленa Well-Known Member

    Недолюблена дитина багато втрачає в емоційному і психологічному аспекті, перелюблена - аналогічно, тільки з іншими наслідками особливо негативними для самих батьків. Усе має бути в міру.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    а те що ви кажете вже стало фактами? ви вмієте передбачати майбутнє? :mocking:

    так вони ж вчаться в школі. то до чого претензії? чи до кого?
    давайте заборонимо хоумскулінг бо школярі мають поганий почерк і руки швидко втомлюються від письма?
    де логіка?
    як це стосується права на альтернативну освіту?
    мавко, не варто писати вже що спадає вам на думку :)

    ви переходите всі межі пишучи про мене, мій вибір, мою дитину, як я себе почуваю в колективі і т.д.
    по темі сказати нема що?

    мавко, ви попередні пости читали?
    є шкільна програма, є рекомендації МОНу, є методики для дом. освіти і самоосвіти
    ви для чого критикуєте всіх і вся? з ваших слів я роблю один висновок - до школи мають ходити ВСІ
    ви маєте право на таку думку. а в мене інша думка. і моя думка не зміниться через ваші дописи
    що тут неясно? :scratch_one-s_head:

    мама і тато працюють і заробляють гроші. будете рахувати? :mocking:
    ой, тільки не треба з цієї фрази про мамину роботу додумувати ще якусь маячню і писати як про факти :mocking:
    може досить розказувати мені про що я думаю, мрію, планую? ви перейшли на особистості :bad:
     
  20. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    а ви думаєте, так само як мавка, що домашнє навчання - це "перелюблена" дитина?
    що це за чудеса логіки? :mocking:
     
а де твій аватар? :)