Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем Гелена, 10 вер 2009.

  1. Rebbit

    Rebbit Well-Known Member

    тому шо
    :) Якшо вчити масово ше якось можна то для мотивації однозначно треба індивідуальний підхід до кожної дитини, розуміння її цінностей, тощо
    то якшо в дитини є бажання вчитися. Якшо нема - ви її хоть розстріляйте. Знаєте чому я добре вчився в школі ? Бо хотів бути в чомусь найкращим (битися не вмів, бути лідером не вмів, дівчатам не подобався). Якби я вчився сам, мені б не було з ким конкурувати і я б на те навчання плюнув. То не здогад, а перевірено на практиці. Сам я не хотів вчитися читати до того як пішов до школи. Досі не можу себе заставити вивчити англійську. Якшо бракує тих знань шо дають в школі - то дайте дитину до репетитора паралельно.
    Сильно не раджу. Знаю таких людей. Зазвичай стараюся їх уникати. Тре мати голову на плечах і свою думку, але і вміти підчинятися по роботі теж треба.
    При всій повазі, але Ви або були дуже компанійською і прогресивною дитиною, або вже добряче забули той час. Звісно я все суджу зі своєї колокольні, але малим я не мав бажання спілкуватися будь з ким. Того в мене і друзів було мало, і з дівчатами були проблеми. Мене сильно змінив колектив (школа, вуз, всі 3 мої роботи). Також я бачив доволі багато людей (особливо їх багато серед компютерщиків, бо в них є змога компенсувати брак спілкування віртуальним світом ігор чи спілкуванням в мережі), які пройшовши вже не один колектив так і не навчилися спілкуванню. Мені їх чомусь шкода. І здається мені шо їх проблема в тому шо в свій час коли психологія їхня ше не була повністю сформована, їх не заставляли спілкуватися з іншими. Ви ж не заставите свою дитину спілкуватися з іншими хоумскулерами примусово ? А добровільно вона може не захотіти. А в школі вона буде мусіти.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    це якраз і є при ДН
    в школі нема

    діти дуже допитливі, головне не вбити жагу до знань, тоді не доведеться "хоч розстріляйте" :)

    для чого стільки навантажень? весь день уроки, тоді репетитор, тоді домашнє і спати
    а жити коли? :)

    сумно таке слухати. примусове спілкування якраз в багатьох відбиває охоту спілкуватися
    нема нічого гіршого за нав’язування і примус до спілкування. це як насильно женити чи віддати заміж

    різні діти мають різну потребу в спілкуванні - хтось більше, хтось менше
    це залежить від темпераменту в основному

    мені завжди вистачало кількох друзів
    в школі дитина спілкується близько лише з кількома, а з рештою лише ситуативно

    і до речі. моя баба ходила до школи 2 роки, дідо лише 4
    але виросли адекватними і комунікабельними людьми. а ви кажете :)

    ось нова стаття: "Домашнє навчання замість школи: аргументи прихильників"
    свою думку сказали восьмеро батьків, з них 5-ро львів’яни :)
     
    Останнє редагування модератором: 13 жов 2009
  3. Rebbit

    Rebbit Well-Known Member

    А вот в школі і жити. То є дуже веселе життя, хочу вам сказати.
    Я мабуть неправильно висловив свою думку. Звісно явний примус в даному питанні є недопустимим. Я мав наувазі шо в школі до спілкування примушують самі обставини.
    Зі всім сказаним нижче повністю згоден, леше хочу додати про діда і бабу.
    То були часи інші і в них мабуть так само як і в мого діда з бабою були великі родини з купою дітей, вуйки і цьотки і сусіди які кожен день приходили в гості. От вам і соціалізація для нового члена суспільства. Зара ситуація не така. Добре якшо дітей в сімї кілька, а якшо одне - та йому можна буде знудитися.
    Крім того подумайте про то які в дитини мають бути інтереси. При ДН бульшість батьків буде навязувати виключно свої погляди і пробувати зробити свого клона. При спілкуванні з 30-тьма дітьми в класі можна навчитися такого, чого дитина ніколи не навчиться вдома, бо:
    - між вами і дитиною завжди буде віковий барєр при обговоренні деяких питань. І то не тільки секс а ше багато всього
    - коли дитина буде в 9-11 класах - ви, як наступне покоління, аж ніяк не будете встигати за психологією вашої дитини і тінейджерськими віяннями в моді, поведінці, інтересах.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    я ходила до школи, наскільки "школа - це весело" я в курсі :)

    нічого, в нас теж буде не одна дитина :)

    дарма ви так думаєте

    дитина матиме друзів і зможе говорити з ними на будь-які теми

    і що? :)
    і тому вона мусить ходити до школи?
     
  5. Rebbit

    Rebbit Well-Known Member

    Гелено, з вами тяжко сперечатися, бо ви розумна людина і впринципі праві. Я теж правий. Просто ми моделюємо ситуацію на різних дітях з різним характером (я на собі тодішнього віку).
    Біда в тому шо мати право на щось не завжди добре. Ви добре обдумаєте чи займатися ДН чи ні в залежності від потреб вашої дитини. За вашу дитину я не переживаю :). Але не всі такі свідомі. Є ціла купа батьків, котрі не дадуть дитину до школи бо там треба здавати гроші на ремонт. Ото мені страшно.
     
  6. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    дякую за комплімент :) я думаю річ в тому, що ми по-різному собі уявляємо день хоумскулера
    я уявляю так - діти встали, 2-3 години повчилися, а тоді займаються іншими справами, типу сходити на заняття в спортивну школу, сходити в гості до друзів, тих які теж не в школі, піти кудись з друзями тощо
    та мільйон може бути планів в двох хлопців підліткового віку (нормальних планів, не кримінальних звісно ;) )

    уявіть собі 2 братів-хоумскулерів, з невеликою різнею у віці - вони з 12-13 років вже будуть мати купу власних таємниць, планів, ідей і пробувати їх втілити в життя
    з цього віку діти дуже швидко дорослішають, стають самостійними якщо їх не пригальмовувати і не прив*язувати до себе
    для мене само собою зрозуміло, що в 12-15-18 в них будуть свої інтереси. так і має бути, але я впритул не бачу в цьому проблеми :)

    свобода вибору - це завжди добре :)
    тільки в нас люди не вміють нею користуватися, що не дивно, бо як навчитися користуватися свободою не маючи її?

    хм... я думаю легше віддати до школи і здати гроші ремонт, ніж думати чим зайняти дитину вдома. ДН - не для лінивих батьків :)
    зрештою, до школи всім легше віддати, а ті хто грошей на ремонт дати не хоче і так не дає

    і ще не забувайте, що в нас все робиться часто "про людське око", мало які батьки наважаться не дати дитину до школи і до того ж не займатися її освітою і вихованням, бо суспільство цього не розуміє і правильно робить
    таких батьків їхнє ж оточення з*їсть живцем
    далеко не кожен може опиратися осуду і довго гнути свою лінію, яка б та лінія не була: правильна чи ні
    з тих причин навіть гроші на ремонт здають -бояться бути білими воронами ;)

    і ще ви точно забули про органи опіки і прокуратуру: якщо дитина навчаючись вдома не пройде в школі атестацію, то батьків як мінімум зобов*яжуть віддати дитину в школу, а як максимум позбавлять батьківських прав

    хоумскулерів більше 1-2% від загальної кількості учнів ніде нема і в нас не буде, в нас навчання в школі це те що само собою розуміється, це традиція якщо хочете
    тому і до 1% ДН не дотягне. навіть за кілька років
    щось нове довго приживається, то ж нема чого хвилюватися що школи спустіють :)
     
  7. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Якби повернути час і дати Вам вибір - йти до школи чи вчитись вдома, щоб б Ви вибрали? ДН? Чому? Погано Вам було в школі? Чим?

    Підписала петицію, бо вважаю, що такий вибір має бути у батьків. І навіть не у батьків, а в дітей. Мабуть, в молодших класах це не так важливо, бо діти з радістю йдуть до школи, знайомляться з новими людьми, пізнають світ і їм це цікаво (себе пам'ятаю, з радістю чекала 1 вересня!!) Хоч мені і нудно було вчитись, бо ще до школи навчилась читати, писати і загалом нудилась на уроках в плані навчання (іноді вчителі мені ставили "5" навіть без відповіді, бо і так знали, що я знаю). Але в плані спілкування з однолітками мені було дуже цікаво! І я б ні за що не хотіла сидіти і вчитись вдома.

    Думаю, що ДН більш актуальне для учнів 5-11(12?), яким не подобається ходити в школу, бо, наприклад, не можуть знайти спільну мову з класом і їм нецікаві інші діти, або не можуть за себе постояти і стають жертвами знущань тощо. Але вибір має належати до дитини. Якщо батьки проти, бо самі мали поганий досвід у стосунках з однокласниками, чи думають, що вона краще дитину навчать, то я проти того, щоб змушувати дитину вчитись вдома.
    Гелено, а якщо Ваша дитина буде проситись в школу, то що тоді?
    Згадався допис Ромка про те, як Зорянка дивилась у вікно на дітей, що несли квіти до школи..
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Rebbit

    Rebbit Well-Known Member

    Отут то і треба вчити дитину дома, але вчити не математики, а за себе постояти в школі (особливо в моральному плані). Дуже пригодиться потім. Від проблем треба не ховатися, а їх рішати. Вчили мене і здачі давати і послати подалі коли треба. Вчили і вчителів не слухати коли для мене то принципово. Наприклад ніразу на прививку не дався.
     
  9. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    ой, мені тяжко уявити себе на місці дитини якій дали вибір :)
    я була в інших умовах в плані можливостей навчання, ніж моя дитина зараз. я виросла в селі, в мене вдома були лише книги, переважно старі. а в моєї дитини є вже купа нових книг, енциклопедій, збірників, атласів, копм, інтернет, аудіокниги, відеопрограми тощо

    мені таке і не снилося :) я навчилася компом після 20, а моя дитина вже лізе і тарабанить по клаві
    так що можливості для навчання навіть нема що порівнювати

    далі. про спілкування. якби я не ходила до школи, я би не ходила нікуди
    а моя дитина буде ходити в спортивну школу (маю надію, що інтерес до того буде), буде ходити в дитячі центри, я би хотіла змалку дати в театральну студію тощо
    причому не для того, щоб чимось займатися професійно, ні - просто заради розвитку, спілкування, розваги тощо

    так що можливостей для спілкування в дитини є і буде багато
    за таких умов, коли є можливості легше і швидше вчитися, є різноманітне спілкування, потреба в школі відпадає.
    в мене було трохи інше дитинство. мені школа була потрібна, бо я не мала альтернативи. от в чому річ. щоб забрати щось, треба дати щось взамін, бажано краще :)

    а коли зараз багатьох дітей змушують ходити до школи ви також обурюєтеся? :)

    захоче - піде. але не з першого класу, бо дитина в 6-7 років не може робити свідомий вибір
    на таку дитину легко вплинути, вона до всього звикає і сприймає як належне
    років з 12-ти - так, тоді вже може думати власною головою і я буду завжди зважати на думку дитини.
    до того за дитину вирішують батьки - дати в школу чи ні.
    повірте, якщо дитина вважатиме що вчитися вдома нормально, то вона не буде рватися до школи
    а якщо їй вбивати в голову що в школі краще, то певно що дитина буде думати що вона щось втратила

    Нірванко, а коли ваша дитина в першому-другому класі не захоче йти до школи, що тоді?

    ми будемо вчити постояти за себе і вміти дати здачі поза межами школи :)
    бачите - кожному своє :)
     
    Останнє редагування модератором: 14 жов 2009
    • Подобається Подобається x 1
  10. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Так! Аякже! Пригадую, як одного хлопчика мама постійно таскала до школи, а він все одно втікав, бо з нього постійно сміялись. Тому я і за те, щоб був вибір як вчитись. Якщо дитина не хоче до школи - хай вчиться вдома, якщо не хоче вчитись вдома, то нема чого йти проти її волі. Інакше дитина буде заздрити іншим і злитись на батьків. Звісно, зацікавлення різними гуртками відведе увагу дитини від школи, але все одно мені здається, що дитина буде слухати як інші розповідають про школу і сама буде хотіти туди ходити з цікавості.
    Ну в мене особлива ситуація, яка трапляється в сім'ях не так вже і часто.. Якщо, не дай Бог, мені доведеться і надалі жити в Лодзі (польське місто, в якому українців майже нема, нема укр. шкіл, садочків, укр. спільноти, церкви тощо), я навіть не знаю що робитиму. Хотілось би вчити дитину вдома з українськими підручниками і щоб додатково з вчителем дитина вчила польську мову та літературу. Бо, на мою думку, шкільна програма в Україні краща. Висновки роблю по неосвіченості поляків, наприклад, по географії: одного разу в банку касир спитала мене де це Київ, чи не в Росії? другого разу інша касир спитала мене чи Київ це в Москві :wacko: .
    Якщо ж буду жити у Львові чи хоча б в Варшаві, де, мабуть, є українські школи, то тоді я віддам дитину до школу, якщо вона хотітиме. Якщо не буде хотіти, то буду вчити вдома.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

     
    Останнє редагування модератором: 14 жов 2009
    • Подобається Подобається x 2
  12. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    ... або школярі будуть слухати як класно не ходити до школи і заздрити моїй дитині
    чим не варіант? цей варіант мені більше подобається ;)

    думаю якщо в дитини буде цікаве, насичене життя (а не нудне) без школи, якщо вона буде спілкуватися і дружити з такими ж хоумскулерами, то їй не буде ні коли думати про школу, ні чого шкодувати, що вона туди не ходить (бо компанія буде така ж - з дітей що в школу теж не ходять)
    дуже багато залежить від того оточуючого середовища, а ми будемо віддавати перевагу хоумскулерам, з тими з ким більше спільного :)
     
  13. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Варіант, але і перший матиме своє місце і діти вестимуть дискусію де краще :)
    Трохи ідеалізовано, як на мене. Хоча якщо провести велику роз'яснювальну кампанію, то може з часом і буде досить багато дітей, котрі вчитимуться вдома..
     
  14. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    я не проти дискусій, чого ж? :)

    це все вже почалося, але ясно, що результат буде через роки
    нам до школи через 4 роки, ще є час змінити щось на свою користь :)
    багато не багато, а десяток і так знаю, що буде, а це вже банда ;)
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    та біда його знає, чи то користь, бо колись теж думав, що то користь, а тепер сумніваюсь.
     
  16. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    про що це ви, Миху?
    дуже сильно ви закрутили, тяжко второпати :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. mavka

    mavka Well-Known Member

    :give_rose: мені подобаються запальні максималісти. надзвичайно - бо бачу себе , напевно.....

    ОК !.. школу я теж не любила палкою любов"ю - через примітивність вчительки української мови - класної паралельного класу: "Проститутки! ви чого всілися за стіл з хлопцями з мого класу (в столовій) ? а ну марш за свій стіл !", вегетативний характер фізика Тореодора Івановича (мовчу, бо про мужчин - тільки хороше), хамство історички : "Добрий день, дибіли!.. Встали, я сказала!..."

    через свій характер я з ними конфліктувала й до золотої медалі мені грозили причіпити незадовільну поведінку. обійшлося. :blush:

    і я не знаю, чи могла б так розвернутися в домашній школі, як змогла в звичайній львівській - бути на виду, приймати участь в змаганнях, олімпіадах, організовувати вечори, ставити вистави, концерти, виступати, писати сценарії випускних - про наш згадували ще багато років по тому. (де тут смайлик, що гладить сам себе по голові ? :mocking: ) паралельно вісім років була ще спортивна школа, а потім - художня.
    не думаю, що з тих пір у Львові щось змінилося для дітей, які хочуть розвиватися. в мене є "просунуті" приятельки, діти яких у гімназіях - ніяких нарікань.
    а от Ви згадуєте інтернет, аудіокниги, навчальні програми з великим ентузіазмом - не поділяю його зовсім. мабуть тому, що живу в суспільстві , де це все є в середнього школяра, де вводять експериментально електронні підручники й бачу негативні сторони. й дуже мені прикро від того.
    о, не одна я це бачу !
    прогугліть хоч би першу :
    Keyboard kids losing art of handwriting

    по-друге, діти з маленьких шкіл - мікроскопічних, у Вашому випадку, - чують себе непристосованими до середніх та великих колективів. давно відомі потерпання дітей з приватних шкіл, яким треба адаптовуватись в загальноосвітній державній школі.

    по-третє, по-четверте, по-п"яте... :)

    а як Ви дивитесь на домашню університетську освіту ? в Штатах це явище набирає сили.

    ______________

    щось я тут подумала-подумала... може в тому й є рація.... народили тебе самого, посадили в дитячу кімнату - це твій садок. бався. потім помалювали кімнату в свіжий колір, повідомили - це твоя школа, ось книжки, монітор - вчися. потім купили нові фіранки, велике ліжко, показали на монітор знову й кажуть вчитися далі, тепер - в універі. а як вийшов одного разу - не вгледіли - надвір, а там дівчата ну майже такі, як в моніторі, тільки живі .... що ж з ними робити !?...

    між іншим, в нас в місті є школи роздільні, є - хлопчачі, є - дівчачі. оце мені подобається - для старших класів.
     
    • Подобається Подобається x 4
  18. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    почерк?
    в мене і в чоловіка завжди був, є і напевне буде поганий почерк
    і в більшості людей яких я знаю почерк поганий

    ви вважаєте слід ходити до школи 12 років, що мати навики писання? :)
    дуже поважна причина

    зараз навчання 12 років і програма сильно роздута
    є от пропозиції вернути 10-річку: http://www.zaxid.net/newsua/2009/10/1/175450/
    а за :)

    Мавко, не розказуйте мені як я себе чую в колективі.

    в нас було 504 дитини в школі коли я вчилася там, в селі трохи більше 4 000 населення
    а поруч, тільки парк перейти місто з населенням більше як 30 000
    і про що це говорить?

    ще ви забули, що у всіх різний темперамент, що є екстраверти, інтроверти і т.п.

    ясна річ. так само дитина з загальної школи довго би адаптовувалася до приватної школи.
    що з того? кожен в своїх кругах спілкується і до спілкування в своєму колі найбільше пристосований. це очевидно
     
  20. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    ой, яка крайність! а можна мені теж про крайність подумати?

    ...народився ти, тобі дали суміш, поставили в манеж, щоб не зааджав батькам жити, дотягли до 1,5 років
    в 1,5 роки віддали тебе в чужі добрі руки виховательки ясель, який мало чим відрізняється від дому малютки
    а потім в дали тебе в садок, а по суті чим не інтернат? а ще як група подовженого дня? інтернат і є
    соціалізуйся дитино - все для тебе! намалювали тобі квіти на стіні, пофарбували ті самі стіни - ти тут на кілька років

    тоді в школу - чим не тюрма?
    знайдіть мені 10 відмінностей школи і тюрьми
    бо я бачу лише схожість: дисципліна, контроль, навчання-виховання-перевиховання, режим, ієрархія, виживання, нав’язаний колектив, спільний простір, без власного потаємного кутка тощо

    десь там реальне, насичене життя за вікнами школи, але ти сидиш в спеціально створеному, штучному світі, який ховає від тебе світ справжній. і просто не розумієш свого щастя!

    так, так, в казенних закладах, в нав’язаному колективі, без власного простору, з одним для всіх режимом, слухаючись чужих дорослих і не маючи права звідти вийти за власним бажання дитині звісно краще.

    а потім в 18-19 років дитині кажуть "ви йдете в життя". а до того де були? :)
    відмотали діти рок в одному і тому ж колективі, в одних і тих же стінах по кілька/кільканадцять років, тепер маєте можливість обирати як вам жити. але ще треба вуз закінчити який батьки вибрали :))
     
а де твій аватар? :)