Перейменуємо Україну в Русь, або в Річ Посполиту?

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Victor Rusin, 8 вер 2009.

  1. premium

    premium Well-Known Member

    Москва підкорила всі навколишні князівства, ханства та інші державні утворення. Тому, казанчани 15ст. - це не москалі, а булгари; новгороці 15 ст. - це не москалі, а новгородці... і т. д.
    Але Казанці і Новгородці 21 ст. - це вже москалі чистопородисті, виховані в імперсько-одинському дусі, агресивно настроєні до всіх сусідніх країн шовіністи. Це я кажу про основну масу зомбованого населення РФ. Звичайно є там також національні меншини і нормальні росіяни, які не вражені бацилою шовінізму.

    ---------- Додано в 12:47 ---------- Попередній допис був написаний в 12:44 ----------

    Що було спочатку - те до нас не дійшло. Сам Кирило згадує про Євангеліє написане руськими письменами ще до створення кирилиці.
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    володимиро-суздальська .Будет основа московского диалекта.Кривицкий ( переписчиков слова )от московского дальше.
    В 15 веке ещё рано о московском диалекте говорить.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. premium

    premium Well-Known Member

    Доречі, щодо булгар. Ви читали булгарські літописи?

    Там дуже цікаві речі є. Наприклад чітка дата заснування Києва - 620 рік.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Geograf

    Geograf Меломан

    Читав німецькі хроніки, в яких вказується що Київська Русь була насправді мала статус королівства, багато цікавого про західноєвропейську політику тогочасного Києва (чого чомусь немає у Літописі временних літ)
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Читав але всього і не пам'ятаю.:)
    Велика Булгарія перебувала на террітроріі сучасної Украіни i могилу хана Кубрата знайшли.
    http://uk.wikipedia.org/wiki/Велика_Булгарія

    ---------- Додано в 14:19 ---------- Попередній допис був написаний в 14:15 ----------

    Можливо що замовнику хроніки не потрібні були ті хто правив до Рюриковичів .На порожньому місці краще власні батьки виглядають величніше.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. - какогоименночасного? :) Познакомьте народ с хрониками!
     
  7. premium

    premium Well-Known Member

    Нажаль, майже всі руські літописи пройшли через московсько-імперські руки, тому довіряти їм треба обережно. Та й в Києві 11-12ст., любили історію переписувати.
    З хрещенням киян також більше кон'юктури ніж правди. З іноземних джерел відомо про хрещення (принаймні спроби хрещення) в 630-х роках з Візантії і в 857 від Риму.

    ---------- Додано в 13:30 ---------- Попередній допис був написаний в 13:25 ----------


    "Юрган і Курбат повертаються в Булгарський бейлік і в 620 році завдають поразки беям-сепаратистам і аварам. Після цієї перемоги єдність Булгарського бейліка було відновлено і Юрган добровільно передав всю повноту влади Курбату. На згадку про цю перемогу Курбат наказав звести на місці древньої ставки булгарських царів Кан-Булун ( "Царський пагорб"), заснованої ще в 375 р. булгарським царем Булюмаром, місто Башту (означає те ж саме - "Царський пагорб"). Звів Башту в 620 р. за наказом Курбата його молодший брат Шамбат, що носив також прізвисько "Кий", тому пізніше фортецю Башту стали називати "Шамбат", а все місто (фортецю з посадами) - Києм. Так у 620 р. утворилося місто Кий - сучасний Київ, що став головною столицею Курбатовскої Булгарії".

    Джагфар таріхи
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Баварские Хроники (?)датировка происхождение так же не бесспорны как и ПВЛ
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. premium

    premium Well-Known Member

    Рюрик також може бути вигадкою.

    ---------- Додано в 13:40 ---------- Попередній допис був написаний в 13:32 ----------

    Русь була королівством лише в часи Аскольда і Данила Романовича, оскільки право на королівський титул надавалось Папою Римським.

    ---------- Додано в 13:54 ---------- Попередній допис був написаний в 13:40 ----------

    А не пішли би ви десь в іншому місці свою землю обітованну шукати.
    Жили собі українці на своїх землях сотні і тисячі років, а тут прийшли якісь чурки із залісся і почали втирати, що насправді тут жили вони - чурки.
    :cesored:
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. Gron

    Gron тафгай

    Готський історік Йордан у своєї праці "Про походження та історію готів" (551р)згадує венетів(тобто словян), які поділяються на дві частини, словенів(посідали захід сучасної України), та антів(східні терени),яки жили над луком ЧМ від Дністра, до Дніпра.
    Можливо довго сперічатись з приводу праукраїнців Божа, Хільбудія, Кия, Діра, Олега ,Игора....., але користь в дописах (сьогодні) для себе побачив, може ще хтось:)
    Історію треба вчити, умови зараз з"являються.

    Щиро дякую за цікавий екскурс пану premium:good:
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Geograf

    Geograf Меломан

    В принципі сама династія Рюриковичів там не брудом не обливається, просто відображається як могутня держава, з якою Зх. Європа рахується
    Ну в руських літописах і насамперед в Повісті временних літ як на мене купа неточностей, з ними в основному збігаються лише історичні писемні пам'ятки Візантії, а в історичних хроніках Зх. Європи і арабських пам'ятках є дуже багато моментів яких немає в наших літописах і які явно вказують на моменти які Візантія у відносинах з Києвом хотіла прикрити (насамперед її слабкість перед Києвом і одночасне бажання його підкорити свому впливу)
    Так звичайно, проте таку могутню державу як Русь на той час можливо й розцінювали не просто як князівство, до того ж підвищення по ієрархічній гілці для держав того часу могли надавати також Візантія і Хазарія (правда не статус королівства в нашому розумінні, але щось таки може й було, до того ж не думаю наприклад що перемоги Олега завершились лише прибиттям щита на ворота Константинополя і поліпшення торгівельних умов, можливо що він ставив і політичні вимоги)
    ]
    Я вважаю що використовувати назву Русь уже просто немає сенсу, ми українці, ми живем в Україні, Русь була одним із кроків до створення України, це наше минуле, його потрібно знати і поважати, а не переносити в сучасне
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Saszko

    Saszko Well-Known Member

    Все дуже цікаво. Але яка проблема в тому, шо тепер наша держава називається інакше? Була колись територія з населенням, прийшли озброєні дядьки і сказали:"Тепер будете платити нам." І наочно довели, що справді тепер не заплатити не можна. Такий собі рекет. Ті дяді називались, скажімо, Русь, от і назвали підвладні території своїм іменем.
    Тепер інші дядьки - інша назва, бо так в світі заведено - нації утворюють і дають їм назву повелителі.
    А взагалі хто яким чином збирається вертати стару назву Україні? Це можливо? Чи тема створена, шоб помріяти?
    Чи я не в'їхав?:dntknw:
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Ярик

    Ярик Well-Known Member

    Нічого і нікого не потрібно переіменовувати.
    Ви собі не уявляєте скільки грошей на це потрібно.
    Від зміни назви нічого не зміниться. Люди від цього не стануть кращими.
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. - ну так не втирайте.
    - не пошли бы. Не пошлили б вы... Хотя, сказать, что вам это не к лицу - не скажешь :haha:
    Это Вы из внутреннего убеждения или географических соображений? :) Переселение половины Черниговской знати в Москву в конце 13 века (которое и подняло Москву) за влияние не считаем? О московском диалекте в 15 веке говорить самое "пора", Все основные этапы влияния - Чернигова, Киева, Новгорода уже пройдены, а влияние церковнославянского началось раньше и закончится только к 19 веку (в языке знати и городского населения,) С 16 века уже обще(велико-)русский язык формироваться начинает активно. Так вернемся к нашим "москалям". Ваше "по москальски" - это по-московски или по-великорусски, Вы не ответили?
    - надо же, а те, кто русинов, гуцулов, малороссов и т.д. в украинцев переименовывал, думали иначе...
     
  15. Geograf

    Geograf Меломан

    Розберіться спочатку що таке етнографічні групи і етнічні групи. Кожна держава має етнографічні відмінності (для прикладу в Франції є і гасконці, і бургундці, і бретонці проте це єдиний етнос (народ) французи), що ж до малоросів, ну подумаєш п'яний сусід зі сходу що талапнув (там на п'яну голову і не таке говорять)
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. - в данном вопросе это значения не имеет. Дело не в том, почему одни называли себя так, а другие - иначе (сосед ли назвал, или в книжке прочитал), а в том, что украинцами себя никто из них не называл. Насчет придумывания названия спьяну, я бы не советовал... ;)
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. premium

    premium Well-Known Member

    Могути, Татрани, Шельбіри, Топчаки, Ревуги, Ольбери??? Уточніть який саме з цих чернігівських знатних родів переїхав у Москву?
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Geograf

    Geograf Меломан

    Процес утворення єдиного етносу складний і чим більий етнос тим більше у нього етногеографічних відмінностей. Гуцули і далі себе називають гуцулами, бойки-бойками, лемки-лемками, проте ідентифікують себе українцями.
    Згідно з методологією останнього перепису, громадяни України могли зазначати не лише свою етнонаціональну приналежність, але й етнографічні особливості. Оскільки такий підхід значною мірою закладав протиставлення етнонаціональної та етнографічної ідентичностей, то його навряд чи можна вважати конструктивним. Тому кількість тих, хто ідентифікував себе бойками, гуцулами, лемками, є значно меншою (у десятки разів) від їхньої реальної кількості. Тобто ідентифікували себе з цими етнографічними групами переважно лише ті, хто себе менше вважає, українцем, ніж, бойком, лемком чи гуцулом. Загальна чисельність осіб, які себе так самовизначили нараховувала на дату перепису 196 осіб, або 0,008% усього населення області. Найбільшу за чисельністю групу серед населення вище названих субетносів склали лемки – 138 осіб (70,4% ). В якості рідної мови бойки, лемки та гуцули визнають переважно українську мову відповідно (100%, 97,8%, 90% ). Статистичні дані показують, що етнографічна група бойків виокремлюється високим рівнем української національної самосвідомості і переважно низьким рівнем етнографічної самоідентифікації. А гуцули та лемки поєднують порівняно вищу етнографічну самосвідомість із загальнонаціонально.
    В плані етнічних, а не етнографічних відмінностей слід розглядати якраз Росію (там по цьому питанню є де розгулятися)
     
    Останнє редагування: 22 гру 2009
    • Подобається Подобається x 1
  19. premium

    premium Well-Known Member

    Тобто свого у вас нічого нема, лише вплив Києва, Чернігова, церковнослов'янської мови....
    Так давайте продовжуйте традицію - переймайте українську мову.
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. - Вы чего сами с собою, тихенько так беседуете?
    ... и всё.

    Ваши этно(гео)графические наблюдения, наверное, очень ценны. Но я не увидел в них данных, сколько лемков идентифицировали себя "украинцами" в 1 половине 19 века. И был ли хоть 1.
     
а де твій аватар? :)