У Львові кулінари, FEST: продуктова місія разом з World Central Kitchen створили з писанок величезну картину. Розфарбували 5760 яєць за одну ніч! Приготували смаколики для тих, хто тимчасово втратив свій будинок. Бо паску і писанку повинен з'їсти кожен! З розфарбованих яєць кулінари виклали величезний тризуб у кольорах національного прапора України.
А мені сподобалося в нашому селі. Є у нас трошки вимушено переселених зі східної України, живуть хто в хатах, хто в школі чи садку. То селяни дали їм кошички, паски-ковбаски-яйка-хрін..., і вони пішли це все освячувати. Людям сподобалося. Так і має бути.
Дуже добре, хай відчувають свято, але при тому самі докладуть зусилля, щось зроблять для себе, підуть в церкву... молитва, то велика сила
Культура писанок існує у багатьох народів світу. Це пов'язано з тим, що з давніх давен яйце символізувало джерело життя. А такі народи як стародавніх перси, індіанці, візантійці, греки та римляни вважали, що сам Всесвіт виник з яйця! На теренах України культові яйця були знайдені в похованнях скіфів, у Східному Криму. А з прийняттям християнства писанки стали частиною дійства освячення паски під час Великодня. Кожна писанка – це вражаючий витвір мистецтва, тож не дивно, що у всьому світі існують скульптури цих великодніх яєць. У сакральному місці на острові Хортиця розташований оригінальний пам'ятник писанці. Встановлений він на давньому святилищі, яке археологи датують 3-2 тисячоліттям до н.е. Саму писанку створили з матеріалу, доставленого з Янцівського гранітного кар`єру, і орнамент цього яйця непостійний, тому що художники час від часу змінюють розпис.
Знаєте, @terRen, вони в шоці. Людям з-під Волновахи 60-80 років, ходять на відправу, уважно все слухають. Дивуються...
...а у Волновасі, вони ходили до церкви, ну, хоча б до тої, яка в них була, ну, хоча б у великі свята? Чи вони тут подивовані нашими традиціями, вірою, повагою до всього церковного і святого.
Натрапила в просторах інтернету на таке фото Воїни УПА зі зброєю на молитві, а перед ними Великодній стіл серед лісу.
От власне вони вдома інколи ходили до церкви, але "між іншим". А тут їх дивує саме ставлення до церкви і традицій. Багато дітей, молоді - для них дивина.
Я не власник птахофабрики, з тими, що я стикався, таке мають, виділяє це міська влада, привозять волонтери, купують самі... За що і перед ким оправдуватись?
Великдень в Україні близько 100 років тому. У світлинах! Великдень в Україні. Лише погляньте на наших любих земляків! Як вони чудово святкували близько 100 років тому. Поки в черговий раз не прийшли загарбники все українське нищити!
Завжди в міру. У цей рік, враховуючи військовий стан, офіційно алкоголю не було, хіба що пиво, або хто мав свій самогон.
Я не употребляю. Речь шла о майоре майоре, который на Пасху напился и начал нести ахинею. Насколько это грешно в православной иерархии грехов.
@Good man, куди тобі ще "употребляти"? Пий свої пигулки регулярно, як лікар приписав, та живи обережно, без надмірностей. І не ходи по форумах, особливо за свій "поребрик". І все буде гаразд.
Знову актуальна утакий період тема. Хто не вміє чи не хоче пекти святкову випічку, таку можна купити у будь-якому хлібному магазині, тільки мати грооші, зараз період, не як у совку, паску замінював "Ювілейний" кекс. Яйця, перепелині коштують майже, як дрібні шоколадні, курячі дорожч.