Пасха та яйця

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем MahinjaNata, 29 бер 2019.

  1. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Ну шо?
    [​IMG][​IMG]

    зі

    є ще, правда, тарілка заливного язика, але дружина сказала:
    - Най стоїть. Може ще хто прийде...

    )))
     
  2. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Ще не повністю, принаймні, посвячена паска і яйце положені і у Томину неділю.
     
  3. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Стикався з одним, під час посту нив, що хоче мясного,бо пісним не може наїстись, а у пасхальний час сказав: "Всі страви насичені і жирні, я би пісної зупи зїв".
     
  4. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    @Lanktocha, а Ви брата маєте?

    Бо я маю
     
  5. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Маю, але не рідного.
    Це теми не стосується.
     
  6. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    то то Ви про нього писали?

    Ви хоть не рідні, але подібні, шо нє?;
     
  7. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Холодця трохи є. Паски на проводи пектиму. Свої паски завжди кращі за магазинну. Сусіди пригощали магазинною: і ізюм є, а не те. Я горіхів докладала, і ще ложка водки в доклад йшла, а пекарня, мабуть, це не робить)
    З неділі привезуть малого з новим кошеням, бо те, що було, чогось здохло. Ой, таке гарне кошенятко було, вони плакали в Харкові, а я тут. Що за рік такий? Сказано - високосний. Нема настрою. Зовсім.
     
  8. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Тому що ми ще не були в такому стані - ніби не бачимо перспективи і ми трохи розгублені.
    Треба робити все по порядку.
    Я от вже всі борги повіддавав. Ну як борги - кредити, котрі і так мали гарантоване підтвердження, але не були монетизовані. І вони могли висіти до безконечності.

    Я віддав, а через кілька хвилин постачальник дзвонить /дуже файна жіночка/
    - Ігор, капєц... Ми тобі дуже вдячні... Дякуємо! Ти нас так виручив! Може ще щось треба?
    - Та нє, і так все стоїть...
    - Та то нічого. Бери. Нехай краще в тебе стоїть ніж в нас лежить! )))

    Так що от думаю - що взяти? Мабуть знову візьму гній;

    зі

    Нічо, @Silver bullet, от внук до вас приїде і все розставить на свої місця.
    Все буде добре!

    ззі

    а частинку паски, частинку або ціле яйце, трошки ковбаси-шинки-запікануи-хрону ми завжди залишаємо з освяченого кошика на Провідну неділю.
    Бо так має бути;
     
    • ... ... x 1
  9. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

     
  10. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    @Silver bullet, ви мене здивували!
    Ви що, на Великдень не освятили паску? о_О
    Ну а нахіба тоді було то троскання з тими глазурами і вареними в целофані яйцями?

    Вибачте за інтимне запитання - ну ви з чоловіком на Великдень зранку хоть молитву змовили?

    /бо ми з дружиною молитву змовили, ще й чемно в своїй хаті вислухали і подивилися всю Службу Божу, котра правилася в сільському храмі. /
     
    Останнє редагування: 27 кві 2020
  11. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    :) іншим разом) якщо скінчиться ця пандемія і не станеться іншої зарази. А так ми з подругою залюбки ходили святити.
    Чоловік тільки робити в велике церковне свято відмовляється. На цьому його релігійність закінчується.
     
  12. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    :suicide:

    Ну тоді для чого ви влаштовуєте це шоу з пасочками, крашанками і ніби святкуванням Великодня?

    Можна просто напекти булочок і насмажити беляшів, зробити салату з редиски і цибульки та й по всьому )))
     
  13. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Це не шоу. Традиції, кеп.:hi: Дорого яєчко к Христову дню (с):)
    Красять яйця і віруючі, і атеїсти, і ті, хто не вірить ні в чорта, ні в бога).
    Я ж казала, як я відношусь до всіх релігій: це фольклор, і відношення як до фольклору. Але молитви знаю, на кладовище хожу на Проводи - як всі, пасочки і конфетки роздаю за царство небесне, свічки в храмі ставлю за упокой. Але я не стояла ні разу служби, не причащалась, не причащала дітей. Але хрещена, діти хрещені, внуки хрещені...Чи забобон, чи традиції знову ж.
    Але паски пектиму, і підемо з подругою - щоб нас піп оббризкав))хоч би на той рік не було карантинів) Це смішно, так.

    Та не переймайтеся.
     
    Останнє редагування: 27 кві 2020
  14. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Я вірю в те, що мало знаю, що обмежений розум людини не в силах осягнути неосяжну гармонію всесвіту, який підкоряється законам, для нас недоступним. Але в злопам'ятного Бога, який кого-то карає, слідкує за кожним та все пам'ятає - от в це не вірю.
    Якщо я буду святити паски та слухати служби - то мені гріхи відпустяться? смішно.
    Не переймайтеся.
     
  15. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    @Silver bullet, та я не переймаюся)
    Мені просто дивно. І смішно)))

    Але то таке...

    Все добре;
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Знову Паска :yahoo:

    [​IMG][​IMG]
    Існує переконання, що традиція пекти паски походить ще з дохристиянських часів. Однак настоятель Іоанно-Богословського храму на Одещині отець Василь розповідає, що традицію освячувати хліб під час великодньої Літургії започаткували ще апостоли. На знак незримої присутності серед них Спасителя вони залишали за столом під час трапези вільне місце і клали перед ним хліб (грецькою — «артос»). Паска — це і є домашній еквівалент артоса, що досі залишається одним із найдавніших символів Воскресіння Христового[1].

    Хоча у Святому Писанні, в Біблії не існує згадки про те, що апостоли освячували хліб під час Господньої вечері, до неї або після. Хліб готувався прісним, згідно з рецептом, який Бог повелів своєму народу. В біблійній книзі Вихід зазначено: «Отже, не їжте нічого, приготованого на заквасці. В усіх ваших домах ви будете їсти тільки прісний хліб» (Вихід 12:17-20). Хто споживав заквашений хліб — карався смертю. Логічно, що Ісус, як слухняний Богу Син, не міг порушити Божий наказ. Тому, під час святкування Пасхи, був «тільки прісний хліб». Звичай використовувати заквашений хліб, під час святкування Господньої вечері, з'явився століттями пізніше, після смерті апостолів Ісуса Христа, коли в християнство закралися звичаї язичників.

    Паска — Вікіпедія
     
  17. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    От і знову скоро Пасха. А ми приїхали вакцинуватись: нас видзвонили з дачі. Та і все одно треба було на роботу. Вакцина Астрозенека з Південної Кореї. Як виживу - напишу). Так що пекти нічого не буду. Холодця наварю та буженини зроблю, язик ще є - салатик з маринованим луком буде. І ще шашлик-башлик - як же без нього?)
    Але все одно почуваюсь якось тривожно і нема настрою.
    30го повернемося на дачу з дівчатами та малюками. І кішкою в кошолці)).
    Паски напече дончина подруга, яка пече торти, пряники і інше таке солодке на заказ. Мені її творожна паска дуже подобається. Накрашу в суботу яєць. Ото і все.
    Все знову повз церкви, як і того року, @Gyppsy..По телевізору, звісно, подивитись можна.
     
  18. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    А у нас все потихенько стає на круги свої.
    Вже минулої неділі вербу освячували по-старому, на відправі багато людей. Правда, в церкві ніхто не цілує образів і хреста, багато парафіян в масках.
    Так що і паску святити підемо як звикло.
     
  19. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Що святили українці на Великдень? — Локальна історія

    Одна з головних традицій Великодня – освячення і споживання обрядових страв. Українці здавна вірили: все, що святять у святковому кошику, наділене особливими властивостями.

    Кожна українська господиня старалася, щоб кошик був багатий. Один із обов’язкових атрибутів – паска або інші хлібні вироби (бабка, окраєць хліба). Також клали яйця (писанки, крашанки), молочні продукти (масло, сир), м’ясиво (ковбаса, шинка, сало), сіль та хрін. Утім народні вірування та обряди залежно від історико-етнографічних районів України помітно відрізняються.

    Ми зазирнемо у великодні кошики в різних регіонах України
     
  20. Kurtz

    Kurtz Member

    очень люблю этот праздник!
     
а де твій аватар? :)