Освіта - на останньому місці

Тема у розділі 'Влада і комуналка', створена користувачем ridnjanyn, 9 жов 2009.

  1. syavych

    syavych копач

    Ну не кажіть:
    1. Неповний робочий день "повніший" ніж ви си думаєте, тому що друга половина дня іде повністю на підготовку/перевірку, до ночі включно. Ще додайте методоб'єднання, педради, конкурси і т.д.
    2. Аналогічно з неповним місяцем. 1500грн - це з повним навантаженням, тобто кожен робочий день по 4-5 уроків (+ факультативи).
    3. 4 місяці відпустки - то де таке є? о_О Реально 2, і то з натяжкою...

    П.С. Ворогу не побажаю іти працювати учителем (слава Богу дружина пішла з того пекла), але все рівно це не значить шо тре якісь презенти - краще з/п підвищити, бо презенти то некрасіво по відношенню до інших професій.
     
    • Подобається Подобається x 7
  2. Iriska

    Iriska Well-Known Member

    Маю куліжанку вчительку в школі... Кажу те що бачу і знаю.

    Педрада - раз в тиждень по понеділках. Конкурси - в кращому випадку 5 разів на рік. А до ночі сидять одиниці, ті які совісно працюють, але далеко не всі. В тій школі де я вчилась, після уроків викладачі засідали за шахмати, плітки, чарчини і т.д., але точно не за наші зошити. Я вже не кажу, що через добросовісні перевіряння зошитів малого, ми маємо по 5-ть зошитів з одного предмету, бо то забула, то не встигла (за тиждень), то ще якась мара...

    Або менше, або так... є такі продавці, які мають за два тижні роботи 800грн і не плачуться, що їм презента не дали.

    А от з цим згідна.
     
  3. syavych

    syavych копач

    Маю маму (пішла недавно з вчителювання, бо здоров'я з'їла), тещу (всьо життя в тому вариться і понині), жену (пішла, казав вже), сам 6 років працюю у Всеукраїнській асоціації вчителів... То трохи більше інформації, ніж від куліжанки, нє?

    Ну ми ж говоримо про професію вчителя (совість і визначає ту професію), а не тих хто шахмати грає, бо йому наплювати на свою роботу. Останнім не то що презенти, а й зарплату забрати тре.
     
    • Подобається Подобається x 5
  4. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    При цьому всім :))
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Справа ясна шо Ви обидва прави - слід достойно платити і викидати невиконання обов’язків за і порушення закону. І ще– ІМХО довгостроково набагато важливше і складнише берегти вчителі перед учнями ніж навпаки. Колись загальне переконання у Польщі було йнше і дорого довелось за це заплатити.

    Вчора у Польщі був День Нацйональної Освіти і водночас річниця заснування Сеймом Речі Посполитої Komisji Edukacji Narodowej, першого Министерства Осьвіти у Європі (14.10.1773). Звідси і дискусія схожа на Вашу. Між публикаціями потрапив на цікавий матеріял проф. Єжи Пжистави з Институту Фізики вроцлавського Університету.
    Порфессор нагадал старий закон з 1923 року (ну, до 1939 обов'язував теж на Львівщині :pardon:) Ustawa o uposażeniu funkcjonariuszów państwowych i wojska. (Dz.U. R.P. nr 116 z r. 1923).

    Закон цей зрівнював заробитку :
    • профессорів (тзв звичайних) - з заплатою генералів, головного коменданта Державної Полиції і воєводів
    • профессорів надзвичайних і вчителей у гімназії зі стажем 27 років і більше: з заплатою віцевоєводів, полковників, надінспекторів полиції ітд,
    • вчителей у гімназії зі стажем 15 років - з заплатою підполковника, старости ітд...
    Не могло при такому ставленнії держави бути і мови про негативну селекцію вчителі, а результати їх праці можна буво бачити ще у 70-х /80-х років, коли останні їх учні пішли на пенсію ( мав ще щастя мати таких вчителі...)

    Нині вчителі не тилькі несвідоми, шо таке взагалі може бути, але і дійсно БУЛО. Та і не десь там за горами, але тут.

    Залишається звичайно, питання, що зробити, коли держава бідна, та і не встигне вчителям дасти стільки грошей що старостам, а профессорам як генералам ?
    На це профессор Пжистава відповідає так:
    Ну, тоді що державі мішає платити воєводам /генералам /старостам стільки що прфессорам і вчителям. :scratch_one-s_head:
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Я ж пояснила:

    Вибачте, але я не мала на меті когось ображати. Пояснюю ще раз: я не казала, що всі діти погані. Зрештою, сама нещодавно закінчила школу. Але багато вчителів згодні в одному: зараз в середньому інтелектуальний і культурний рівень рівень дітей нижчий, ніж раніше. Саме це я мала на увазі, і аж ніяк не називала придурком когось конкретного.

    1500 грн отримують на продльонці, тобто, вважайте, це ПОВНИЙ РОБОЧИЙ день. До того ж, зарплата залежить від стажу. А без продльонки і з малим стажем отримують ще менше - 1000-1300 грн. А по-вашому, перевірка зошитів, яка займає приблизно 1,5-2 години майже щодня, в робочий день не входить?

    Яких 4 місяці?! Вже ви тепер вибачайте за маячню. Щоб ви знали, вчителі під час канікул ХОДЯТЬ на роботу. Хоч і не повний день, але ходять. І їх там все змушують робити все - і вікна мити, і прибирати, і дерева білити.

    Щось у вас дуже погано з математикою, ви вже вибачайте...

    Це виключення, а не правило.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Iriska

    Iriska Well-Known Member

    1. Не беріть викладачів усіх предметів. Навіть вчителька християнської етики належить до викладачів, які не отримали мзду. І вона не має повного робочого дня. Так само як і вчителі з музики, малювання, біології і інших предметів, яких нема часто і багато.
    А відносно математики - відмінно і з вищої також. Тут є рівняння, а ви все в прості приклади бавитесь...

    Змушують нагайкою і палицею? В нашій школі це робили майстри і наймані працівники, яким платили гроші, а не вчителі під пильним наглядом заставляльщиків. І в багатьох школах вчителі цього не роблять, а збирають "фонд школи" і поїхало... А ще... в багатьох школах є завгоспи і прибиральниці, які виконують вказану роботу.

    Ходити - не значить працювати... я теж зараз на роботі... і що?! Пишу відповідь на форум, а не віддано телефоную клієнтам... Звісно це не правило, а вийнятки. А от кого під час канікул вчать... оце цікаво...

    Тому що інтелектуальний рівень вчителів бажає кращого... Принаймні тих, які зараз у школах, а не позвільнялись.
     
  8. Так було з моєю мамою, не знаю, як в інших школах. Директору вигідніше було використати безкоштовну працю вчителів, аніж наймати майстрів.

    Звідки ви тоді вирахували 2 тижні реальної роботи?

    Не кажіть такого. Мені пощастило мати хороших вчителів. Не думаю, що в інших школах ситуація настільки відрізняється.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Iriska

    Iriska Well-Known Member

    Порахуйте скільки реально в місяць працює вчителька в якої 18 урочних годин на тиждень, при тому, що повний робочий тиждень має 40 годин. Повторюсь не у всіх вчителів 7 уроків на день.

    І дарма. В мене хороших вчителів було раз два і завершили підрахунок. В малого зараз - тільки класна керівничка (пенсійного віку, а саме 70років) дійсно - вчителька. Решта - щойно з-за парти вискочки з ВНЗ які окрім тріпатись по мобільному і верещати на дітей нічого не вміють. Сиарших вчителів у школі все менше... вік як не як... а молодь пішла така, що страшно.
     
  10. iso

    iso Well-Known Member

    І це майбутня інтелігенція. :) Не буде Вам вибачення. Можна було тих придурків якось делікатніше обізвати.
    А що, влаштуватися вчителем - то тепер така проблема?о_О
    а от учителі
    :)
     
    • Подобається Подобається x 5
  11. Хм, і таке ви пишете після того, як зробили мені зауваження? Я б так не робила. До того ж, ваша школа не є прикладом усіх шкіл. Абсолютно з вами не погоджуюсь. Погані вчителі є і серед старих. А якраз серед молодих майже всі мені попадалися хороші. А щодо "верещати", то, може, спочатку б задумалися над причиною? Дуже часто буває, що вдома діти :girl_angel:, а в школі :diablo:.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Iriska

    Iriska Well-Known Member

    У мене інша спеціальність, крім того не маю до цього ні потягу, ні дару, ні терпцю. Я не з тих які з горя у вчителі йдуть.
    Так само як і Ваша, де мама вікна мила... Як писати - одна справа дітей обливати, які ще не є сформованими особистостями, а інша - написати те що вже сформоване. Проте... якщо тема прискіпування до слів - просю, продовжуйте без мене, мене такий варіант не особливо приваблює, тим більше не бачу сенсу... проте може хтось і бачить, але то без мене.
    Щодо причин: вчителька, якій від сили 29років, веде продльонку, щоб заробити пару зайвих коп... сидить за столом з мобілкою і тириндить. В цей час не пускає дитину до туалету і дитина не витримує... Мало того, що дівчинку засміяли діти, так та особа навіть не повела носом, в який різав далеко не найприємніший запах. Потім вона з вереском налетіла на дитину, мол якого милого вона так поступила. День другий - вона же, як завше на телефоні, в коридорі - роби шо хош... діти льотають. Питання - за що вона отримує гроші і що вона взагалі там робить?!

    І ще... різні люди, різні історії, різні трафунки. А зводите все в одне русло, так ніби всюди все однакове... тибу бобер - болото... всюди однакові... І "вискочка" - це загальний вислів про манірність, а от "придурки" - то діагноз, і тільки лікар його може поставити, а інтелект, не Вам оцінювати. Оцінюйте власний.

    З.І. Фініта ля комедія... терпіти не можу людей, які розводять кашу на камінцях, а камінці ретельно відшукують у вигляді слова, до якого можна вчепитись. Чіпляйтесь далі самі до себе.
     
  13. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    Во Iriska дає. Кремінь іскрометний а не цукерок. Нє? ;)

    там з горя ніби не пропонували. Хтось сказав хочу... хтось відповів- а що мішає?!

    так сир бор і почався з того що хтось вихопив слово "придурки" з чужого тексту і вложив весь негатив в то слово, хоча як на мене то виглядало там переносно а не буквально. А далі говорять емоції. Не більше. Помилився?
    Отож. Пора виходити з заціпенілої емоційної перепалки в русло діалогу, при чому з двох сторін (хоча з однієї сторони намагання ніби проглядаються ;))
     
    • Подобається Подобається x 7
  14. Straniera

    Straniera Active Member

    Пані Iriska, почитала ваші дописи, і соромно за вас стало. Не знаю, хто ви за фахом, але ж ніхто не поливає брудом вашу спеціальність. Я викладала і в школі, і у вузі, тобто знаю цю кухню з середини, тим більше моя мама- теж вчитель зі стажем. Так, доля правди є в ваших словах: є і недобросовісні вчителі, які не готуються до уроків, на уроках каву п'ють, є такі, що вимагають, щоб їм носили, або такі, які просто нагло беруть, але, перепрошую, є і добросовісні, які до ночі сидять і готуються до занять, шукають новий цікавий матеріал, а про перевірку вже мовчу. Я за весь свій стаж не взяла жодного хабара, хоча пропонували (особливо у вузі) і пишаюсь цим. Не треба всіх під одну лінійку міряти, зрештою, як ви така смілива у критиці- то йдіть -попрацюйте тиждень в школі, за день будете втікати, бо не маєте ні
    А це спірне питання, і прошу не відхиляти ролі батьків, їхнього виховання, їхнього підходу до освіти дітей. Бо казки мають дітям в дитинстві читати саме батьки, а зараз в 5 клас приходять діти, які навіть казки дуже погано знають. Часом трапляються взагалі дуже наглі діти, які погрожують вчителям, бо тато в дитини - депутат, і після уроків дитинка їде додому на джипі. На жаль, культурних, мудрих дітей все менше і менше з кожним роком, а то вже, пардон, претензія до батьків.
     
    • Подобається Подобається x 7
  15. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    оце точно. :i-m_so_happy:Я скажу що після того як спробував, іншими очима почав на вчителів і вихователів дивитися
     
    • Подобається Подобається x 5
  16. pukhnastyk

    pukhnastyk Well-Known Member

     
  17. maluwka

    maluwka New Member

    Вчителі - це ті люди яким треба пам"ятники ставити за відвагу, за нерви, за свою працю, яку вони покладають нашим дітям. Вони щиро від душі хочуть навчити наших дітей.
    Але дуже жаль, що таких вчителів дуже мало...
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. Zaba

    Zaba миється в бані

    Вчителям, адвокатам, ментам, прокуратурі та їн. скоро взагалі держава перестане платити - вони і так на зарплату не живуть. Не зрозуміло, чому з проституток хочуть податок брати, вони ж нікого не змушують...На відміну від перших.
     
  19. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    А перші кого змушують? Не хочете, не користуйтесь їх послугами, або користуйтесь так, щоб не треба було хабарі давати. Ясно, коли дитина тлумок, а мама хочете, щоб оцінки були гарні, то і дає хабарі. І хто в цьому винен? Вчитель? Чи вчитель заробляючи свою нещасну тисячу має відмовлятись від хабаря? Його більше цікавить як прогодувати свою сім'ю, а не яку оцінку в результаті буде мати учень.
    Я провчилась в школі без хабарів - мама тільки носила пару разів цукерки, щоб мені поставили 5, а не 4. А мені особисто було пофіг. І при 12-ти бальній системі при випуску мала 4 бали з історії всесвітньої, і 7 з історії України. І принципово не давала хабарі вчителю, бо мені було десь якої він думки про мої знання. Я собі знала своє.
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Zaba

    Zaba миється в бані

    nirvanka, мабуть не багато людей у дитячому віці бувають самодостатніми. Через образу або несправедливість вчителя у дитини може пропасти бажання вчити якийсь предмет.
    Я памятаю, як у випускному класі керівничка вголос міркувала - хто чиї діти, то і таку матимуть професію і чого тобі.....(ця людина зараз доктор наук) так переживати за медаль, у тебе ж мама двірничка. І хто зна, що відчував хлопець-відмінник, почувши ці слова?

    QUOTE='nirvanka;572127']Його більше цікавить як прогодувати свою сім'ю, а не яку оцінку в результаті буде мати учень.[/QUOTE]


    То хай не йде у вчителі, а працює де інде. Коли людини обирає шлях вчителя, то за взірець для неї має бути образ Пестальоцці, Сухомлинського, Макаренка.
    Як селянка збирається працювати дояркою, то не може скаржитись на хворі руки.
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)