ОСББ багатоквартирного будинку.

Тема у розділі 'Влада і комуналка', створена користувачем Maryaxa, 21 вер 2010.

  1. Maryaxa

    Maryaxa Member

    скільки цікавого я від вас всіх взяла.
     
  2. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Взагалі-то є тільки всього дві перепони в роботі українських ОСББ: саме створення ОСББ не є обов"язковим, і друге - вступ в ОСББ є необов"язковий. Тобто, якщо хтось з будинку не хоче вступати в ОСББ, він може не вступати. А в Прибалтиці зробили все обов"язковим. Якщо ти власник квартири в багатоквартирному будинку - зобов"язаний вступити в ОСББ, тому-що ти ВЖЕ є співвласником будинку. А оскільки ти не можеш обслуговувати свою частку будинку, бо не фахівець і не маєш ліцензії (вона тільки для ОСББ), то міські служби на мають права мати з тобою справу, а твоя відмова неможлива, оскільки зачіпає права інших. Крапка. Це раз. Тобто: СТВОРЕННЯ І ВСТУП В ОСББ ПОВИННО БУТИ ОБОВ"ЯЗКОВИМ ДЛЯ ВСІХ МЕШКАНЦІВ БУДИНКУ.

    І що в цьому випадку? ОСББ може прийняти договір, в якому вказати згідно з Законом (потрібен Закон) обов"язковий набір послуг, від яких член ОСББ не має права відмовитись.

    Обов"язкові послуги - це опалення, каналізація та водопровід, які неможливо відключити, або неможна відключити надовго, або відключення яких наносить шкоду технічним системам будинку, а, отже, всім іншим мешканцям. Нагадаю, що каналізація використовує так званий водяний затвор, і якщо не буде водопроводу, то затвор не утворюється, і сморід попадає в квартиру і далі. Тому водопровід - також обов"язковий, і його відключення здійснюється у виключних випадках, на обмежений термін. Всіма іншими послугами мешканець може не користуватися, тобто має право відмовитися, наприклад, від газу та електроенергії.

    Далі. В договорі, який слід прийняти зборами ОСББ, треба написати так:

    Оплата за послуги є комплексною, складається з вартості всіх послуг, але оплачується єдиною сумою на єдиний рахунок ОСББ. ОСББ веде розрахунки з комунальними службми міста. У випадку неоплати, несвоєчасної або неповної оплати загальної суми вартості послуг, ОСББ має право припинити надання боржнику тих послуг, відімкнення яких не наносить шкоди інженерним системам будинку, і не створює незручностей іншим мешканцям, в тому числі - у випадку невчасної, неповної оплати або неоплати ОСББ відключає електроенергію, газ, водогін.

    Ось і все. Не заплатив повну суму, яку належить - неважливо, за що невиплачено - ОСББ відключає зразу все, що можна відключити.

    Якщо не платиш - продавай квартиру і купуй дешевшу в місті і живи на різницю в грошах, чи переїдь у село - там, якщо працюватимеш - буде жити дешевше.

    Жильців, які придбали дешевшу квартиру і знову не платять, бо пропили гроші, виселяти за допомогою суду, квартиру продавати за борги, і купувати йому житло в селах області, викупаючи порожні хати у сільрад. Цим має займатись Соціальна колегія, яка допомагає вирішити проблеми з роботою, лікуванням, житлом, соціальною допомогою, соціальною реабілітацією.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Miknero

    Miknero миється в бані

    А що це у вас за будинок - наркопритон?
     
  4. Miknero

    Miknero миється в бані

    Абсурдна позиція, яка вигідна тільки корумпованому держслужбовцю. Мета - перерозподіл та привласнення нерухомості переважної частини громадян, які на свої доходи не спроможні сплачувати непомірні рахунки від комунальних підприємств, які виставляються не за якісні послуги, а часом навіть за ненадані взагалі.
    Кожна людина має право вирішувати, які послуги їй потрібні!
    А у нас наказують не крадіїв, а тих у кого крадуть в т.ч. і комунальні послуги.
    Приклад: Житловий відділ відомчого будинку виставляє рахунки за ненадані мешканцям послуги. Мешканці цього холостяцького геттожитка, в т.ч. і алкаші справно платять під страхом бути викинутими на вулицю. Житловий відділ не перераховує кошти на рахунки надавачів цих послуг, а просто краде. Мешканці звертаються у прокуратуру. Прокуратура не порушує карної справи про крадіжку коштів житловим відділом. Крайніми роблять мешканців. Водоканал заглушує каналізацію, перетворюючи підвал будинку у басейн з нечистотами, якими весь будинок кілька років дихає при повній відсутності опалення у зимовий період. У підвалі розмножуються комарі, які розмножують інфекцію не тільки у будинку, але й по усьому Новому Львову. Частина мешканців помирає за невідомих обставин.
    Це реальна історія у Угорської, 2. Дивіться фото.
    Надавачам послуг не вигідно встановлення лічильників, бо так вони можуть виставляти та вимагати оплату за ненадані та неякісні послуги.
    А лічильники існують на воду, на тепло, на газ та на електроенергію. Для того і існують, аби не платити за те, чого ви немаєте.
    І не використовуються тільки через українсько-совковий підхід до справи львівських чиновників та комунальних підприємств. Де діє принцип:"І сам не гам, а іншому не дам!"
    Вирішення питання можливе тільки на позитивному підході. А має місце негативний підхід до споживача. Замість покращення його обслуговування, заглушити каналізацію, аби весь будинок захлинувся у лайні. Замість встановлення регуляторів та лічильників на радіатори з паралельним утепленням будинків, двоставковий тариф (додаток до їх незароблених окладів) за ненадані послуги та додаткове підвищення тарифів. Замість встановлення вентиля з пломбою на радіатор вирішується питання, а як зайти у хату та відібрати майно у боржника, а як ви будете радіатори знімати? Хату продати, відібрати, вислати на село, посадити. Тобто нагадити і дурно сподіватись, що від цього буде добро та щастя... :haha:
     

    Вкладення:

    • Подобається Подобається x 1
  5. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Ви нічого розумного не пропонуєте, зате хамства у вас надміру. Все, що ви тут написали - пустопорожній спам, який ніякого відношення до Об"єднання Співвласників Багатоквартирних Будинків не має. У мене передчуття, що ви тут не затримаєтесь.
     
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    А взагалі, я вважаю, що ОСББ - то є позитивний момент. Чому? Бо ЖЕКи вже просто вижили себе. Вони окрім збирання грошей мало користі приносять.
    Крім того (не знаю хто такі бздури придумав) ЖЕКи транформувались у ТзОВ і творять що їм заманеться.
    У мене інцидент був. Прийшли з якимось притензіями і кажуть: ми з ЖЕКу. Я не повірив і правильно зробив, бо виявилось,що вони з якогось ТзОВ....
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Miknero

    Miknero миється в бані

    Залежно що рахувати хамством... А чим рахувати пропозиції по виселенню невигідних сусідів на село з розпродажем їх майна та квартир? А чим рахувати бажання позбавитись невигідних учасників форуму?
    Якщо агітація за встановлення лічильників води, тепла, газу та електроенергії замість заглушок на каналізацію ніякого відношення до ОСББ немає, а має тільки продаж квартир зі звинуваченнями переважної більшості мешканців у алкоголізмі та наркоманії, то таке ОСББ ніщо інше, як прикриття чергової рейдерської контори по розпродажу квартир мешканців під виглядом несплати за невідомі послуги.
    Створення ОСББ то особиста справа мешканців, які мають право вибору (повторюю це ще раз). Обов'язкове нав'язування непотрібних послуг та боргів, нав'язування ОСББ чи якоїсь іншої контори чи об'єднання є незаконне. Мешканці мають право створювати свої громадські об'єднання, профспілки та все що їм заманеться згідно чинного законодавства. Перешкоджання іх діяльності з обов'язковим нав'язуванням рейдерських контор державними службовцями - кримінальний злочин, передбачений Карним Кодексом. Тому ОСББ мають створювати самі мешканці, за власним бажання, а не за наказом та під потреби знахабнілих чиновників.
     
    Останнє редагування: 24 вер 2010
  8. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    ОСББ - це не просто позитивний господарський момент. Це - вкрай важливий ЕЛЕМЕНТ ДЕМОКРАТІЇ І САМОВРЯДУВАННЯ! Люди вчаться керувати своїм життям! Вони спочатку навчаться не дозволяти обманювати себе ЖЕКам, а потім - навчаться не дозволяти обманювати себе державі, яка також є таким "ЖЕКом", що бере гроші невідомо за що, і не надає нормальних послуг громадянам.
     
    Останнє редагування: 24 вер 2010
    • Подобається Подобається x 2
  9. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Це точно, хто таку дурню придумав? Говорили, що жеки збиткові і віджили своє, мають бути ТзОВ. Ніяк не зрозумію, як таке може бути: при тих самих отриманих від мешканців коштах ЖЕКи збиткові, а ТзОВ прибуткові? Якщо б у ЖЕКах менше крали, можливо і вони не були би збитковими?
     
    • Подобається Подобається x 5
  10. Miknero

    Miknero миється в бані

    ОСББ то тільки об'єднання власників приватизованих квартир зі створенням юридичної особи, часом навіть без спеціалістів з фінансових питань та обслуговування будинку. Таким чином міська влада скидає фінансовий тягар за обслуговування застарілого житлового фонду на плечі самих мешканців. Альтернативи ЖЕКам та ЛКП зараз не існує. Мали би бути приватні контори з обслуговування будинків та ремонту, до послуг яких ці ОСББ могли б звертатись відповідно до потреб та укладати з ними юридичні угоди. Але це все знаходиться у печерному стані. І тому окремим власникам простіше користуватись послугами шабашників та сидіти на субсидіях у ЛКП.
     
  11. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    ОСББ і ЖЕКи - це і є мікромоделі демократії з однієї сторони, і совка й постсовка - з іншої.

    Будинок фактично належить мешканцям. І ЖЕК, і ВСЕ МАЙНО ЖЕКа - належить мешканцям ББ! Але поки мешканці чухаються - спритники швиденько зробили ТзОВ, і мало того, що прибрали до рук людське майно - вони за нього ще й деруть тепер з людей гроші!

    Створення ОСББ повинно бути обов"язковим, щоб майно та гроші, які платять мешканці, не розкрадалося.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Miknero

    Miknero миється в бані

    Створення ОСББ не є і не може бути обов'язковим. Тоді обов'язковою має бути приватизація помешкань мешканцями. А це не так. Існують різні форми власності: приватна, комунальна, відомча і т.д.
    ОСББ тільки реалізує право, тільки частини громадян на створення цього легалізованого об'єднання. Вони мають право мати це право. І більше нічого, окрім власних голів і рук та власних фінансових можливостей.
    Давайте, перера(цвірінь)те ще плюси та можливості ОСББ. Бо людям цікаво, а що ж воно може дати окрім права мати це право? :preved:
    Бо будинок "ніби належить" мешканцям, а перший поверх та земля під ним ні...
     
  13. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Є прибудинкова територія, яка належить.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Miknero

    Miknero миється в бані

    Ви напевно хотіли сказати:"Яка не належить, але за неї треба платити..."
     
  15. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Якщо я з ними укладав угоду про використання землі, значить належить.
     
  16. Miknero

    Miknero миється в бані

    Використання землі та право власності на неї - не те саме. Право власності на землю може мати юридична особа на першому поверсі або навіть підвалі. А всі, хто живе вище, можуть опинитись через це в дуже пікантній ситуації.
    І справа не у формі власності підприємства, ЛКП чи ОСББ, а у тому хто і як гроші рахує. Той хто рахував та крав у ЖЕКу, краде і в ЛКП, і у ОСББ буде красти, як його туди наймуть на роботу. А для того, щоб не крали, має бути система обліку, прилади обліку, енергозберігаючі технології. Для впровадження цього потрібно брати кредити. А брати кредити - влазити у борги. Виходить замкнене коло. Як Ви виходите з цієї ситуації?
     
    Останнє редагування: 25 вер 2010
  17. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Обгрунтування де?

    Багатоквартирний будинок - це цілісний майновий комплекс. Якщо всі квартири приватизовано - тоді кожен квартировласник володіє часткою майна. В цілісний майновий комплекс і загальне ним володіння повинна входити земля під будинком і прибудинкова територія.
     
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Гм... ви уважно читали мій допис? Напевно, ні.
     
  19. Miknero

    Miknero миється в бані

    Я з вами згідний, що житловий будинок має бути цілісним майновим комплексом згідно діючого законодавства. А вам відомо, що виробляє з будинками житловий відділ Львіської міськради за каденції нинішнього мєра? У Львові є варіанти, коли частина будинку з приватизованими квартирами, а частина у статусі холостяцького гуртожитку з ліжкомісцями. Є варианти, коли половина будинку частково приватизована мешканцями, а другу половину Садовий планує зробити соціальним гуртожитком для бомжів. І це ще не все, бо нижні поверхи переведено у нежитлові та перерозподілено між фірмами. Кишенькові інтереси мерії, як ніколи переважають не тільки чинне законодавство але й здоровий глузд. Тут ОСББ як ніколи потрібне, але їх потрібно створювати під'їздом, площадкою, крилом, аби протистояти бєспрєдєлу інших юридичних осіб та корумпованих чиновників Львівської міськради.

    ---------- Додано в 22:55 ---------- Попередній допис був написаний в 22:47 ----------

    Я все давно зрозумів. Я не тупий. Будемо надіятись, що вам повезло і земля під вашим будинком дійсно належить проживаючим у будинку мешканцям. ;)
     
  20. Maryaxa

    Maryaxa Member

    Шановні читачі і писачі сайту:)
    Така ситуація: в будинку є голова ОСББ, якого було вибрано колись давно ще до здачі будинку, але всі його обовязки виконує його мама, так як він має багато роботи і не має часу для будинку. Мама виконує всю роботу для блага будинку, тепер одні люди вважають, що так не має бути.
    То скажіть мені будь-ласка чи це є порушенням закону?

    ---------- Додано в 20:53 ---------- Попередній допис був написаний в 20:49 ----------

    І чи є порушенням Закону України перебування на керівних посадах близьких родичів: син - голова ОСББ, мати - бухгалтер ( її обирав будинок) батько-електрик - теж обирав будинок, більше електриків в будинку нема. ?
     
а де твій аватар? :)