Опалення

Тема у розділі 'Будівництво, ремонт, нерухомість і господарка', створена користувачем Мих, 1 сер 2015.

Спонсор розділу - Енциклопедія новобудов: Енциклопедія новобудов
  1. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Надумав я поставити на свою халупу сонячні колектори. Переглянув різні типи, порадився з спецами і дійшов до висновку: сонячні колектори поки відкладу. Зупинило мене те, що для сонячних колекторів тре робити басейн, або батареї для скидання надлишкового тепла у гарячу і світлу пору дня і року. Я не був морально готовий до такого. І тоді вирішив поставити собі тепловий насос типу "повітря-повітря". Сказано - зроблено. Сьогодні перший день живу з тим насосом. Ляпота полягає в тому, що літом він приміщення холодить, а зимою - гріє. Сьогодні не було жарко, але я випробував на мінімумі. Ну нічого... поки задоволений. Наступного тижна буде жара. Ось тоді побачимо справжній ефект.

    Чому повітря-повітря? Тому що зі всіх видів теплових насосів, він найефективніший. По-друге, він ленгко встановлюється.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Тупо Тупо x 1
  2. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    А детальніше, будь ласка. Як вираховується потужність, тип, ітд? З ким радились, де купували?
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    Я вам детальніше напишу завтра.

    Єдине, що скажу з того, що знаю.

    Тепловий насос повітря-повітря працює як холодильник. Бере повітря з двору, наприклад 0 градусів і понижує до -40 градусів, а забране тепло
    подається до приміщення. Літом холодне подається у приміщення, а горяче - випускається на двір.

    енергозатратність є різна, в залежності від моделі.

    Моя бандура бере 840 ват, а видає 4,4 квт тепла. Тобто у більше 5 разів бере менше енергії, ніж би гріти хату теном. Але то при +7 градусів, при інших температурах - інші показники можуть бути.

    А ще написано, що при -20 градусів на вулиці видає +65 градусів тепла у хату, а при - 25, вже +63 градуси і тоді вже різко ефективність падає.

    Спеціалісти кажуть, що в декого це єдина система опалення в домі.

    Єдиний мінус, шо тепловий насос має один вихід. Тобто для одного приміщення. Якщо у вас є багато розділених кімнат, то це проблема.

    Завтра ще напишу.
     
    • Тупо Тупо x 1
  4. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    І про ціну не забудьте написати :)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    $2 000 з монтажем.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Тупо Тупо x 1
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    можна почитати отут більш детально.
    Якщо у вас є вже батареї, можна поставити насос "повітря-вода".
     
    • Тупо Тупо x 1
  7. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Солнечная электростанция за 200 долларов. 1500 Вт.

     
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    1 долар=1ват.

    під 200 доларів коштує лише панель.
     
    Останнє редагування: 5 сер 2015
    • Тупо Тупо x 1
  9. shelev

    shelev Well-Known Member

    А якщо вже тема про опалення, то може хтось підскаже, як зараз справи на рахунок дозволів до індивідуального опалення та субсидій? Чи реально зараз взагалі дістати такий дозвіл щоб від"їднатись від централізованого опалення?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. manur

    manur Well-Known Member

    Нинька по радіо Яценюк щось говорив про те, що Ощадбанк надає кредит на таке і 20% того кредиту держава повертає. Ну, щось таке, ба не сильно прислуховувався до того його казання.

    І, якщо так, то, напевно, що дозволи на від"єднання дають без проблем.
     
  11. Mylnyk

    Mylnyk Well-Known Member

    термін окупності рахували ?
     
  12. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    в багатоповерхівках проблем більше ніж ти уявляєш і плюс всюди тре посмарувати лапку плюс офіційні платежі..
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. manur

    manur Well-Known Member

    Років 15 тому я надумав робити власне опалення (чи то жона надумала?).

    Знайшов майстра. Не пригадую, на якій стадії вже була робота, але ТОЧНО від центрального опалення я був вже наніц відрізаний, коли пішов в тепломережу, аби мені дали дозвіл на відрізання від центрального (ще раз кажу - насправді я ВЖЕ відрізаний).

    Заходжу я до начальника (з яким ми були вже знайомі) і даю йому заяву. А він так розвалився в кріслі і каже : "А ви радіо наше місцеве не слухаєте?"

    Я йому : а шо ж там такого мудрого вповідало наше радіо?

    Він мені : А те, що з 15 числа цього місяця відключення заборонене. (Я точно дати зараз не пригадую, але, припустімо, що він сказав саме 15-го, а я до нього прийшов 18-го чи 19-го ..... десь так).

    Я йому : Тю...проблема))) То резолюцію датуйте 14-м числом, та й по всьому!!!

    Він афанарєвшим поглядом подивився на мене, і поставив резолюцію саме так, як я йому порадив.

    :))):))):)))
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Смішно Смішно x 1
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Не рахував.

    Мене купив комфорт.
    Хоча, якщо відкинути електрику на споживання насосу, а її годі порахувати, бо завжди різна в залежності від погоди, ясно наступне:
    економія в три ЗІЛа патиків, а це сьогодні не менше 9000 грн./рік. вже на тому проглядається 5-6 років.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Тупо Тупо x 1
  15. AlexaUA

    AlexaUA миється в бані

    На разі досить вигідно поставити тепловий насос повітря-повітря. Але тільки поки ще світло не подорожчало. Після останнього подорожчання в 2017р. виграш буде зовсім не великий, особливо якщо без 2 зонного лічильника. Але за 2 роки ще можна заощадити по розрахункам 400-500$.
    Зубадан звичайно хороша річ преміум класу, тому і ціна досить висока. З альтернативних (дешевші в 2-3 рази) варіантів Neoclima серія Alaska та Cooper&Hunter серії Arctic та Nordic. Ось якщо щось з них поставити то окупність наразі близько 2 років (якщо все на стадії проектування і враховувати вартість встановлення іншого опалення), що дуже вигідно. Крім того бонусом маємо кондиціонер літом).
    Планую десь протягом вересня на свою новобудову встановити на півквартири такий насос, щоб зменшити споживання газу і не виходити за ліміт 200 м3.
     
    Останнє редагування: 18 сер 2015
    • Подобається Подобається x 2
  16. Petrenko Lidia

    Petrenko Lidia миється в бані

    От мій чоловік теж хоче змайструвати щось подібне, щоб економніше було опалювати будинок. Навіть не знаю, варто...?
     
  17. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Доречі, якщо є вільні кошти, можна поставити сонячні батареї спеціально для насосу повітря-повітря. Але систему сонячних батарей тоді слід робити без акумуляторів, тоді літом ви отримаєте охолодження безкоштовно: поки сонце жарить хату, сонячна енергія робить вам холод в приміщені.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • Тупо Тупо x 1
  18. VasPrus

    VasPrus New Member

    Сонячні колектори на халупи ставлять для забезпечення сім'ї гарячою водою. Початок тексту про гарячу воду, а закінчення про опалення та кондиціонування - у чому задоволення і для якого приміщення ("повітря-повітря" - це ж тільки на одну халупу кімнату?)
     
  19. VasPrus

    VasPrus New Member

    Ось як це виглядає Теплова помпа - вигідне тепло: Практично без мережевої енергії працюють сучасні кондиціонери
     
  20. hlyust

    hlyust New Member

    Доречі, був на півдні цього року, там майже всі будинки обзавелися сонячними батареями, нагрівають воду для відпочиваючих. В нас краще поставити газовий котел, поки що ще не дорого
     
    Останнє редагування модератором: 1 жов 2015
а де твій аватар? :)